İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hemen Paylaş! kapatılıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çok üzücü bir olay hocam çok güzel ve büyük bir proje idi tr de örnek gösterilmesi gereken. Sen bir süre önce sinyalleri vurmaya başlamıştın anlamıştım ben. İnşallah çok daha iyi projelerde görürüz sizi. Diğer paylaşım siteleri iyi prim yapıcak bu sayede.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
:( Çok kötü. Gerçekten üzüldüm. Biz bu siteyle gurur duyuyorduk.
Bi çıkar yol olmalı mutlaka. :(

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rapidshareye neden güçleri yetmiyo bu ahlak savunucularının?
Rapidshare ile Hemenpaylaş'a aynı şekilde yaklaşılmıyor. Rapidshare'ye yasak olan dosyalar(ın bazıları) bildiriliyor ve Rapidshare bunları kaldırıyor. Hemenpaylaş'a ise direk olarak tüm yasa dışı dosyaların kaldırılması, telif haklarına sahip olan dosyaların yüklenmemesine ilişkin yazılı onay gönderilmesi ile ilgili mail geliyor, aksi taktirde dava açılacağı belirtiliyor.

Ayrıca Rapidshare en fazla Türkiye'den erişime kapatılabilir. Ancak Hemenpaylaş'ın sahibinin Türkiye'de yaşaması nedeniyle, site kapatmanın yanısıra değişik hapis ve para cezaları da alacaktır.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Rapidshare ile Hemenpaylaş'a aynı şekilde yaklaşılmıyor. Rapidshare'ye yasak olan dosyalar(ın bazıları) bildiriliyor ve Rapidshare bunları kaldırıyor. Hemenpaylaş'a ise direk olarak tüm yasa dışı dosyaların kaldırılması, telif haklarına sahip olan dosyaların yüklenmemesine ilişkin yazılı onay gönderilmesi ile ilgili mail geliyor, aksi taktirde dava açılacağı belirtiliyor.

Ayrıca Rapidshare en fazla Türkiye'den erişime kapatılabilir. Ancak Hemenpaylaş'ın sahibinin Türkiye'de yaşaması nedeniyle, site kapatmanın yanısıra değişik hapis ve para cezaları da alacaktır.
Peki bu konuda protesto veya başka bir girişim yapmayı düşünüyormusunuz.
Çünkü sizin yapacağınız bir eylem çok büyük ses getirecektir.

egemens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir daha böyle bir projenin olması artık çok zor. yine yabancı sitelere kullanmaya muhtaç olacağız anlaşılan. sanırım yapılacak birşey yok. üzücü bir durum. geçmiş olsun.

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten hemenpaylas baya büyük bir kitleye ulaşmıştı.. iyi hizmet veriyordu... millet kaldı tekrardan rapide..

tekrardan geçmiş olsun..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
çok üzüldüm gerçekten emekleriniz için.
Bu olay aslında biraz düşündürmeli bizi siyasi açıdan..neyse o konulara girmeyeyim.

Aslında sağlam bir hukuki dayanağınız olsa mücade etmenizi tavsiye ederdim ama durumunuzu bilmiyorum.

yeni projelerinizde başarılar diliyorum

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kadar basit olamaz ya bir sitenin kapanması ne biçim devlet anlamıyorum o kadar emekler boşuan mı gitti şimdi hadi paraya acımam da emeklere yazık o kadar....bir de derler neden gelişemiyoruz işte bu saçma sapan şeyler yüzünden gelişemiyoruz bu kadar basit

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
HemenPaylas gibi yerli üretimi kaliteli bir sitenin kapanması gerçekten çok üzücü...

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
>Böyle bir eylem yapacak olunursa kapatılmaması için destekleyebildiğim kadarını yapmaya çalışırım.Türkiye de başarının önü hep kesiliyor.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizce bir dosya paylaşım sistemiyle karşımıza çıkmayı düşünmez misiniz?

wampirman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böyle kaliteli bir sitenin kapanacağı için gerçekten bende çok üzgünüm. Sözde telif hakları diyerek internete erişimimizide kısıtlıyorlar bakalım daha nelerle karşılaşacağız. Google ne zaman ban yiyecek acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5