İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Kanada'ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
valla çocuk iyi konu açtı ve kayboldu. arkasındanda konuya mesaj yazan herkes birbirine girdi, bir mesaj önce yazdığım gibi ben bu konunun altında çok farklı kokular alıyorum, pkk'yı bilmemesi için bir türkiye vatandaşının uzayda yaşamış olması lazım, bilmiyorum araştırıyorum şimdi diyor. reklam varsa fındığın, tabii yersen :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Başka insanların cümlelerini kendimize göre anlamlandırıp belirli akımlara kalıplamak veya onlara öğütler vermek hiçbirimizin haddi olmamalı. Konu ile ilgili yorum yapmaktan çok başkalarına sataşan insanlar var mesaj içerisinde. Üzüm yemek yerine bağcı dövmek isteyenler meselelerini PM ile halletsinler. Tartışma kültüründe emir veya akıl verilmez, herkes kendi düşüncesini söyler, düşüncesi olmayanlar da susup dinlerler, veya diğer bölümleri okurlar. bu kadar zor olmamalı.

bu yorumu buraya yazmadan önce geçmişteki mesajlarını gözden geçirdinmi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tartismaya devam.
Zira mesajlar cogaldikca, konu hakkinda ne kadar bilgisiz oldugumuzu, konunun nasil bazi kisiler tarafindan yanlis anlasildigi ortaya cikiyor.
Yeni mesaj atacaklarin konuyu bastan okumalarini tavsiye ederim, zira son birkac mesaja bakarak mesaj atarsaniz, bu konu kulaktan kulaga oyununa donecek.

Kisisel tartismaya girmeyin, kisisel tartismaya giren her kullaniciya kirmizi kart.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tartismaya devam.
Zira mesajlar cogaldikca, konu hakkinda ne kadar bilgisiz oldugumuzu, konunun nasil bazi kisiler tarafindan yanlis anlasildigi ortaya cikiyor.
Yeni mesaj atacaklarin konuyu bastan okumalarini tavsiye ederim, zira son birkac mesaja bakarak mesaj atarsaniz, bu konu kulaktan kulaga oyununa donecek.

Kisisel tartismaya girmeyin, kisisel tartismaya giren her kullaniciya kirmizi kart.

sizinde bu konudaki bilgilerinizi paylaşmanızı isteriz.. ( bilgisizler aydınlasın ... )

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tartismaya devam.

Evet ,
Ufkumuzu genişletirseniz sevinirim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
konunun hala ısrarla tartışılmak istenme amacı da, isteyenlerin çizgisi de bellidir arkadaşlar gelmeyin oyunlara, daha konuya yazılacak birşey yok!

asasmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kanada gerçekten süper ülke
kanadalı bir kadınla evlen devlet sana bakar :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kürdistan diye bi yer yok ve türkiye cumhuriyetinde böyle bi yer olmıyacaktır.

kanada güzel bir yer olabilir istiyende gidebilir

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyinet admin antropoloji uzmanı olmadığına göre özellikle fikir beklemek gereksiz, beyan edeceği fikre göre foruma bakış açınız mı değişecek ?

Bir ülkenin, bir problemin içerisinde yaşayarak gelişen, büyüyen, gelişimini tamamlayan ile bunlardan uzak olarak gelişen arasında ise yorum ve bakış açısı farklılıkları tabiki olacaktır. Nasrettin Hoca demiş ya "Aranızda eşekden düşen var mı, işte benim halimi o anlar"

Kanada'ya gelince eşcinsel evlilik ve az miktarda mariuana bulundurmanın serbest olduğu bir ülke. İngilizce ve fransız her iki dilde resmi dili, kanunlarda her iki dilde yazılıyor. Hemen her iş kolunda istihdam açığı olduğu için, birçok ülkenin de bu konuda favorisi durumunda.

Tartışma konusu istiyorsanız. Forumda birbiri ile para karşılığı iş yapan hemen herkesin neden problemi var ? bunu tartışalım, adam sanılanların hep bir alavere dalaveresi çıkıyor.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iyinet admin antropoloji uzmanı olmadığına göre özellikle fikir beklemek gereksiz, beyan edeceği fikre göre foruma bakış açınız mı değişecek ?

demişsin

demiş

bir bildiği var demek ki..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yanlış tespit ettim, bu konuyu açanın 13-14 yaşında bilgisiz bir çocuk olduğunun üstüne gidilmemesi gerektiğini okudum.

Arkadaş anladığım kadarı ile 19-20 yaşlarında askere gidecek bir genc, tıkla

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Arkadaşlar arkadaşlar neden bazı Devlet Bayrak Kitap bilmez kişilerin

dolduruşuna gelip neden TÜRKÜ TÜRKE (Bayrağımın altında yaşayan herkes

Türktür istemeyen TERKEDER)
vurdurmalarına birbirini kırmalarına izin verip

neden kokuşmuş bir kısımın ekmeğine tereyağ sürdürüyorsunuz... Burası

Türkiye Cumhuriyeti bu Vatanı kimse bölemez iki çapulcu bir laf etti diye bu

Vatan Bölünmez , Bayrak da ASLA İNMEZ..... Lütfen herkesi sağduyuya davet

ediyorum bir birinizi kırmayın çapulculara pabuç bırakmayın

Polemik olmadığı sürece bu konuya son cevabım ...
SAYGILARIMLA

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Size yakışmadı bence...

@iyinet

Form sahibi olmanız benim yukarda söylediklerimin arkasında olmadığım anlamına gelmez ve gücünüzü kullanarak bana verdiğiniz Eksi Puan hiç bir zaman benim düşüncelerimi değiştirmeyecek ...

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir yanlış tespit ettim, bu konuyu açanın 13-14 yaşında bilgisiz bir çocuk olduğunun üstüne gidilmemesi gerektiğini okudum.

Arkadaş anladığım kadarı ile 19-20 yaşlarında askere gidecek bir genc, tıkla

Konuyu yeni gördüm. Bende bazı arkadaşlar gibi konunun 13-14 yaşındaki bir çocugun masumane bir şekilde açtıgı basit bir konu olara görmüyorum.

Şahsen bahsettiği diğer ülkelere gittigine de inanmıyorum. Sırf Kürdistan kelimesini geçirmek için kasıtlı yazıldıgını düşünüyorum. Askere gitmeye hazırlanan hiç bir Türk genci Kurdistan kelimesini ilk defa duyuyor olamaz.

Konu boyunca bazı kişiler istikrarlı bir şekilde saçmalamışlar!
Angelo'ya da teşükkür ediyorum üşenmeden uzun uzun yazdığı için umarım benim gibi bir çok kişi okumuştur.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ki kurdistan bildigim kadari ile kuzey irak ta bir eyalet durumunda su anda.
Gecen gun talabaninin Amrikan radyosunda yaptigi bir konusmayi dinledim
Diyorki: "kuzey iraktaki kurdistan, henuz bagimsizligini ilan etmeye hazir degil. Cunku cevre ulkelere bagimsiz bir kurdistani aninda yok ederler, henuz zamani degil" diyor.

Kurt toplumu ile Turkler dostca yasamasin diye ugrasan PKK ve dis guclere sizin verdiginiz bu destek anlasilir gibi degil.

Sizler, bu toplumun egitimli evlatlarisiniz, boyle dusunce bastirici tavirlar bize yakisiyor mu?

Yuzlerce yil birlikte yasamis Osmanli nin torunlari degilmiyiz biz? Yoksa biz yoktan mi varolduk?
Pkk Kürdistan kurulması için ülkemizi bölmeye çalışmıyormu? Onların asıl amacı ülkeyi bölerek kürdistanı kurabilmek. Hal böyleyken bizlerin ne yapmasını bekliyorsunuz ki.
Pkk=Kürdistan
Kürdistan=Ölü Türk

Bu kadar belliyken nasıl tepkisiz kalarak eğitimli evlat olabiliriz.
Eğitimli olmak beni öldürmek isteyenlere sessiz kalmak demek değildir.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bahsettiğin yer ABD tarafından işgal edilmiş Irak Devletinin kuzeyinde kalan, bir gurup çapulcu tarafından Irak'taki otorite boşluğundan yararlanarak etrafı Kürdistan tabelalarıyla çevrili bir alandır.

Bu çapulcular özellikle ilk körfez savaşından sonra burada hakim güç oldular.
Bu çapulcu sürüsünün bizi nasıl gördüğünü internette çeşitli kaynaklardan okuyabilirsin.

Ülkemizde cebinde nüfus cüzdanı taıyan herkes Türk vatandaşıdır. Diyarbakır Türkiye Cumhuriyetine ait bir ilimizdir. Az buçuk bi mekteb okumuş bir insan olarak "Diyarbakır mı bilmem ne mi" tarzı saçma sapan cümleler kurmamalısın. Diyarbakır Türkiye Cumhuriyeti'nindir. Sence bu ülke kendi ilinde bu tür şeylere izin verecek kadar basiretsiz midir?

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu yeni gördüm. Bende bazı arkadaşlar gibi konunun 13-14 yaşındaki bir çocugun masumane bir şekilde açtıgı basit bir konu olara görmüyorum.

Şahsen bahsettiği diğer ülkelere gittigine de inanmıyorum. Sırf Kürdistan kelimesini geçirmek için kasıtlı yazıldıgını düşünüyorum. Askere gitmeye hazırlanan hiç bir Türk genci Kurdistan kelimesini ilk defa duyuyor olamaz.

Konu boyunca bazı kişiler istikrarlı bir şekilde saçmalamışlar!
Angelo'ya da teşükkür ediyorum üşenmeden uzun uzun yazdığı için umarım benim gibi bir çok kişi okumuştur.

Tam bir Tayfun klasiği.
Her türlü teklifine rağmen reseller paketi vermediğim, okulunu bitirmek ve dersine çalışmak gibi görevleri olduğunu hatırlattığım zeki bir çocuk.
.........
Üç değişik coğrafya teorisi vardı. Bu teorilere göre dünya coğrafyasında işgal edilmesi gereken önemli yerler var. Hava koridorlarının kesişme noktaları, deniz yolları kesişme noktaları, karasal kesişim noktaları gibi ticaret kesişme noktalarından hareketle belirlenmiş coğrafyalar. Her teori dünyanın farklı coğrafyalarından yerler belirliyor. Bu yerlere sahip olan ulusların dünyanın kaderini değiştirecek gücü elinde bulunduracağı ve eninde sonunda zorla süper güç olmak zorunda oldukları ifade ediliyor.
Bir tek Türkiye bu üç teorinin ortak işaret ettiği coğrafyayı işgal ediyor.
Amerika nın işgal ettiği coğrafyayı iki teori işaret ediyor örneğin.
Belki komplo teorisi olacak ama Amerika nın bölgeye neden geldiğine bir sebepte bu olabilir.
Herkesçe bilinen batı stratejisi, doğusundakilerden güçlü, batısındakilerden zayıf Türkiye sürekli muhafaza edilmeye çalışılıyor.
Dünyada 150 yıldır gelişme sürecini hala tamamlayamamış bir başka ülke yok. Sanıyorum 30 yılı aşıran ülke de yok.
Bunlar günübirlik politikalar değil. Tedbiride günübirlik politikalarla alınamaz elbette.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Pkk Kürdistan kurulması için ülkemizi bölmeye çalışmıyormu? Onların asıl amacı ülkeyi bölerek kürdistanı kurabilmek. Hal böyleyken bizlerin ne yapmasını bekliyorsunuz ki.
Pkk=Kürdistan
Kürdistan=Ölü Türk

Bu kadar belliyken nasıl tepkisiz kalarak eğitimli evlat olabiliriz.
Eğitimli olmak beni öldürmek isteyenlere sessiz kalmak demek değildir.

iyinet'le aynı fikiri paylaşan biri olarak, iyinet'in yazdığını yanlış anladığını belirteyim.

kardeş halklar olarak bahsettiği türkler ve kürtler'dir. bölücü ise PKK Terör Örgütü'dür.

normal bir kürt kökenli türkiye vatandaşının zaten ülkeyi bölmek, ayrı bir devlete sahip olmak gibi bir gayesi yok. benim birçok kürt dostumda var, birçok türkden bu memleketi daha çok seviyor, vergilerinide adam gibi ödüyorlar.

bu ülkeyi bölmek isteyen dış güçlerin desteklediği pkk'dır. bu topraklar içinde yaşayan iki farklı ırkı birbirine düşürüp, düşman etmeye çalışmaktadırlar. zaten eğer bunu başaramazlarsa, dağlarda çatışmaya girerek, bomba patlatarak bu ülkeyi bölemezler.

olmayacak ama, eğer ki birgün tüm türkler, tüm kürtlere "terörist" gözü ile bakarsa ve dışlarsa -ki bu çok büyük bir hatadır- işte o zaman pkk amacına ulaşmış olur.

iyinet'inde dediği gibi, bizim yapmamız gereken kardeşliğimizi korumamız ve dış güçler ile pkk'nın bizleri bize kırdırma politikasını yutmamamızdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5