İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Kanada'ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Osmanlı torunu olmayı bazı arkadaşlar yanlış anlıyorlar anlaşılan. Nerde görülmüş, hangi Osmanlı sahnesinde görülmüştür ihanete eyvallah denildiği.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Evet birde cocugu ihanetci yaptiniz. Daha cocuk o bazı seylerin farkinda bile degil.

Su anda karsinizda olsa doveceksiniz nerde ise. Ayiptir. Toplu imha silahi gibi davranmayi birakin.

Bir insan boyle biliyorum dedigi zaman üstüne yürümek yerine "bak kardeş yanlış biliyorsun doğrusu budur" demesini öğrenmenizin zamanı geldi.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kürdistan diye bir ülke yoktur diye mesaj atmamıza rağmen hala Mardin mi desem Diyarbakır'ın dışı mı desem Suriye mi desem, neresi bilmiyorum filan gibi garip şeyler yazıyor. Bu arkadaş gittiği yeri mi bilmiyor, Kürdistan turunda sarhoş mu olmuş? Sen de zaten yapılmış şeyleri öğütlemeyi bıraksan tam süper olacak. Ha o çocuksa, bazı şeylerin farkında değilse, burası da kreş değil.

Ayrıca herhangi bir fikir belirtmedi, olmayan bir şeyden bahsetti. Bence şu anda dünyada Ravelonya diye bir ülke vardır, ben oraya gittim çok beğendim demek, bir fikir cümlesi değildir. Fikir özgürlüğünden anlamıyormuşuz ya, bu da bir not.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu konuyla direkt alakalı değil ama son günlerde forumda yazılan konulara bakıyorumda işi nedense en sonda hep siyaset, kürt-türk-ermeni-ırak olayına dönüşüyor.

Kurtar vadisini çok syrettiniz galiba.

Allah aşkına neler oluyor sizlere. Hepimizin burada toplanma amacı belli. Ama bazı üyeler nedense ısrarla konulara siyaset bulaştırmaya çalışıyor.

Bu konular yüzünden forumda okuyacak doğru düzgün konu bulamıyorum ya.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
dombalak: Gece internette yatıp, öğle yemeklerinde laptop klavyesi yemiyoruz. Bizim de normal hayatlarımız ve konuşacak şeylerimiz oluyor, afedersin.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer düsünce özgürlüğünün kıstası Kürdistan yazabilmekse eğer, ben düsünce özgürlüğünün sonuna kadar kısıtlanması taraftarıyım. orhan pamuk'un hangi amaç doğrultusunda geçmisteki beyanatları verdiğini fatih altaylı taaa kaç ay önce yazmıstı. sonra ödül olarak nobeli aldı. daha sonra hrant dink öldürüldüğünde, hiç kimse için olmadığı kadar kalabalık oldu. (hepsi ise yaramaz adamlardır bunların bana göre). bunun tek bir sebebi var, dıs güçler. bakıyorsunuz, dondurmam gaymak diye saçmasapan bir film yere göğe sığdırılamıyor mükemmel diye. neden? filmde ödp'nin adı geçiyor diye. bunların hepsi planlanmıs olaylar. düsünce özgürlüğünü bu 8km'yi olusturan insanlar kullanacaksa eğer, hiç özgür olmayalım. ben ağzımı açmamaya razıyım. bunun üstüne de, hepimiz ermeniyiz diyorsa bir insan, gitsin orada yasasın. asırı milliyetçi duyguları olan bir insan değilim, ama hayatımda böyle bir cümle kuramam. eğer böyle bir cümle kurabilen varsa, onda bir bozukluk vardır. konuyu da bayağı saptırmısım, sinirlenince böyle oluyorum.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onlar Hrant ı bıraktı 301. madde ile uğraşıyorlar artık. Çünkü zaten amaç Hrant değil, devlwet ve onu koruyan mekanizmalar. güç onlarda şimdilik, istedikleri gibi at koşturabilirler. Ama her zaman böyle gitmez.

abileri buyurmuş: demokratım diyen herkes 301. madde ye karşı olmalıymış. ben denokrat değilim. 301. maddeyi kaldıranında Allah bin türlü belasını versin.

Irak topraklarını bölüp, Türkiye topraklarına göz dikenin de canı cehenneme.

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
T.C Sınırları içerisinde yaşayan ve ülkesini halkını seven herkes TÜRK' dür.
Dini Milleyeti atası görüşü ne olursa olsun..

Ben Türküm ve "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK

Saygılarımla....

Not: Kendi Adını Bile Söyleyemeyen. Adım Attığı Toprağın neresini olduğunu bilmeyen insanlarala polemiğe girmiyeceğim.

N

Naruto

Misafir
her kürt pkk'lidir mantığından çok, her pkk'li kürttür. ben bunu bilirim bunu söylerim. istisnalar kaide bozmaz istisnalari katmıyorum, kısaca söylemek istediğim şudur ki tayfun sen amerikan özentisisin sen kürt sempatiğisin sen türk değilsin birde Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeniymişsin , Istersen Dünyanın Hakimi OL Biz TÜRKÜZ KOÇUM KÜRDİSTAN DİYE SINIRLARI BELLİ BİR ÜLKE BAYRAK YOK OLMİCAK BEN OLMAMASI İÇİNDE CANIMI KARIMI MALIMI VERİRİM. ASKERLİĞİMİ ŞIRNAKTA YAPTIM VE SENİN GİBİ GÖTÜMÜN KORKUSUNA YURT DIŞINA KAÇMADIM paşalar gibi aslanlar gibi krallar gibi 550 gün yaptım simdi sana kanada'da mutluluklar.

- Herkes Kanada'ya 2007-02-13 01:00 sverdlow ortalığı germe!

-tecrübe puanı vermis arkadaş bende ona +tecrube puanı verdim bildirim dedim.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 ay kadar önce bir olay olmuştu, bir hırsız üzerinde çaldığı ceketle ceketin sahibine yakalanmış, tartışmada ayağından vurulmuş sonra kameralar gelince "Nerde İnsan hakları, işkence görüyik, nerde avrupa birligi" diye feryat ediyordu. İnsan hakları, düşünce/ifade özgürlüğü dünyanın hiçbir yerinde anlatılan manasıyla olmayan manipulatif ifadeler sadece, Amerika'nın hammade pazarı ele geçirmek için afrikalıları kandırmak için çıkardığı bir palavra, biz de bugünün afrikalıları durumuna düşüyoruz, esas olansa güç. Eğer güçsüzseniz dünyanın en modern ülkesi sandığınız yerlerde bile en kötü muamelelere maruz kalırsınız, amerikada fakir zencilere sabıkasız da olsa suça meyilli muamelesi yapıldığı, polisin bir çok görüntüsünü de gördüğümüz gibi aşırı kuvvet kullanması gibi, Fransa'da K.Afrika'lıların gördüğü muamele gibi, İngiltere'de Hintlilerin hala köle gibi çalıştırılması gibi, bunun gibi sayısız örnek.

O yüzden kimse orda burda böyle diyerek, "onlar" çok biliyormuş biz çağdaşlıktan anlamayan geri kalmış insanlarmış gibi lanse etmeye kalkmasın. Kürdistan kelimesi bir tartışma platformunda, stratejik planlama konuşmasında geçebilir, fakat bu ülkede kimse ben Kürdistana gittim gezmeye :)) gibi laflar etme hakkına sahip değil. Taksim'e de bir kürdistan büfe kurun o zaman sonra ismi hoşuma gitti koydum ifade özgürlüğü var diyin. İfade özgürlüğü sınırsız, eleştiri/tepki özgürlüğü bu tip adamları eleştirmediğiniz sürece var, ne ala memleket. Bırakın ya bu işleri.

Not: Sizin ulusal politikadan anladığınız Kurtlar Vadisi ile sınırlı olabilir(bkz. Kişi kendinden bilir işi), ama bu herkes için öyle olduğu anlamına gelmez.

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özür diledim yanlış söylediğimden dolayı kimse dinlemedi. Hala konuyu anlamadım aam tam olarak anlamaya çalışıyorum bu Kürdistanın nedemek olduğunu şuan bir araştırma yapıyorum ve az çokta anladım. Fakat Bu ülke sınırları içerisinde kimse kimseye sözlü yada yazılı bir üstü kapalı tehditte bulunamaz. Özellikle ATAMIN adını taşıyarak kimse bulunamaz.
Tayfun KESKİN.

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her kürt pkk'lidir mantığından çok, her pkk'li kürttür. ben bunu bilirim bunu söylerim. istisnalar kaide bozmaz istisnalari katmıyorum, kısaca söylemek istediğim şudur ki tayfun sen amerikan özentisisin sen kürt sempatiğisin sen türk değilsin birde Recep Tayyip Erdoğan'ın yeğeniymişsin , Istersen Dünyanın Hakimi OL Biz TÜRKÜZ KOÇUM KÜRDİSTAN DİYE SINIRLARI BELLİ BİR ÜLKE BAYRAK YOK OLMİCAK BEN OLMAMASI İÇİNDE CANIMI KARIMI MALIMI VERİRİM. ASKERLİĞİMİ ŞIRNAKTA YAPTIM VE SENİN GİBİ GÖTÜMÜN KORKUSUNA YURT DIŞINA KAÇMADIM paşalar gibi aslanlar gibi krallar gibi 550 gün yaptım simdi sana kanada'da mutluluklar.

- Herkes Kanada'ya 2007-02-13 01:00 sverdlow ortalığı germe!

-tecrübe puanı vermis arkadaş bende ona +tecrube puanı verdim bildirim dedim.
Laflarına çok dikkat et.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dusunce ozgurlugude dahil, her ozgurlugun sinirlari olmalidir. Belirli kurallar ile kisilerin ozgurluklerinin birbirlerine zarar vermemesi saglanir. Ki bunlara Anayasa denir, Ceza Hukuku denir. Fransa'da "Ermeni tasarisi yoktur" diyenlere yaptirim ongoren kanunlar ciktiginda Batinin medeni ulkeleri Fransanin icisleri diyerek saygi duyarken bizim 301'imiz neden rahatsiz ediyor anlamis degilim. Kurdistan diye bir yer bizim sinirlarimiz icinde kurulamaz. Superguc Amerika Irak'ta kurdurabilir mi ? Belki evet, Belki hayir. Ama bir insan Turkce konusabiliyorsa ve dusunce ozgurlugu isteyecek kadar zekiyse, Turkiyenin gundeminde Kurdistan kelimesinin ne kadar provokatif oldugunu bilmelidir. Dogrusu budur kardesim demeye gerek yok. Testi kirilmadan gerekli onlemler alinmali, gerekli ikazlar yapilmalidir. Testi kirildiktan sonra atilan tokatin, testi sahibine bir faydasi yoktur.

taynet.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu kaldırılsın diye kaç kez söyledim dinleyen yok modaratör kardeşler şuan bu konudasınız sözlü sataşmayı bırakıp konuyu kaldırırmısınız.

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
her kürt pkk'lidir mantığından çok, her pkk'li kürttür. ben bunu bilirim bunu söylerim.

fazla saçmaladin.
her kürt pkkli değildir her pkklide kürt değildir.
insanlara hitap ederken biraz daha terbiyeli ol burda kimse senin "koçun" değil.
askerliğe gelince turkiyede yaşayan her insan gunu geldiğinde askere gider şansına neresi çıkarsa ha şirnak ha başka yer görev görevdir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Özür diledim yanlış söylediğimden dolayı kimse dinlemedi. Hala konuyu anlamadım aam tam olarak anlamaya çalışıyorum bu Kürdistanın nedemek olduğunu şuan bir araştırma yapıyorum ve az çokta anladım. Fakat Bu ülke sınırları içerisinde kimse kimseye sözlü yada yazılı bir üstü kapalı tehditte bulunamaz. Özellikle ATAMIN adını taşıyarak kimse bulunamaz.
Tayfun KESKİN.

sen kaç yaşındasın pardon? kürt, kürdistan, pkk bunları hiç duymadında şimdimi araştırma yapıyorsun? uzaydamı yaşadın yıllarca, yeni mi geldin dünyaya?

farklı kokular geliyor burnuma kusra bakmayın.

M

MasterTR

Misafir
sen ortaligi birbirine kat sonrada konuyu silin de

cok zekisin sen ya

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tayfun KESKİN.

Arkadaşım ben sana abartılı tepkiler verilmesini onaylamıyorum yanlış anlama, sen bu şekilde iyi niyetli olduğun sürece kimsenin seni vatan haini falan ilan etmeye de hakkı yok. Konuşma farklı yerlere kaydırıldığı için genel bir yazı yazdım. Bence de konu kapansa iyi olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5