İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İnci Sözlük'ün Bilinmeyen Yüzleri

blogger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mehmetçiği canımdan çok severim, saygı duyarım orası ayrı.Özgürlüklerimden asla vazgeçmem ve bu vazgeçmeyen tavrımı korurum, bunlar belki küçük belki büyük kayıplardır ama devlet yaptığı şeylere göre ne kadar tepki veriliyorsa ona göre yeni şeyler yapıyor, nabza göre şerbet deyimi durumu özetler sanırım.Şehitlere teşekkür etmek gereki birşey fakat kıyasladığınız şeyler farklı inci belli şeyleri gerçekleştiriyor küçük veya büyük çalışıyor didiniyor dışardan inciyi kötülemek doğru değil incinin %90'ı şehitlere saygılıdır geriye kalan %10 dan bahsetmek bile istemem o %10 her yerde var. Tek anlatmak istediğin inci birbirine küfür eden amaçsız bir oluşum değil belli amaçları var, buda son yorumumdu
Saygılarımı sunuyorum

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Halil sabahtan beri tartışma yapmaya çalışıyorsun ki konudaki amaçta o gelmiş birde ne diyorsun.

H

halilarici

Misafir
Mehmetçiği canımdan çok severim, saygı duyarım orası ayrı.Özgürlüklerimden asla vazgeçmem ve bu vazgeçmeyen tavrımı korurum, bunlar belki küçük belki büyük kayıplardır ama devlet yaptığı şeylere göre ne kadar tepki veriliyorsa ona göre yeni şeyler yapıyor, nabza göre şerbet deyimi durumu özetler sanırım.Şehitlere teşekkür etmek gereki birşey fakat kıyasladığınız şeyler farklı inci belli şeyleri gerçekleştiriyor küçük veya büyük çalışıyor didiniyor dışardan inciyi kötülemek doğru değil incinin %90'ı şehitlere saygılıdır geriye kalan %10 dan bahsetmek bile istemem o %10 her yerde var. Tek anlatmak istediğin inci birbirine küfür eden amaçsız bir oluşum değil belli amaçları var, buda son yorumumdu
Saygılarımı sunuyorum

Amaçlarını biliyoruz.Son yorum.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
http://www.incisozluk.net/ bannere bakın.
http://www.gittigidiyor.com/

ben anlamıyorum bu masonları. nasıl inanıyorlar böyle bişeye . masonlar ikiye ayrılır. biri ateist biri deist.
mason olmak için bi yaratıcıya inanman lazım yani deist olacaksın. ama sonra ateist olursan seni atmıyolar. amaçları islamı bitirmek.

ben masonları anlamadıgım nokta ateistsin deistsin de nie bu amaca hizmet ediyorsun? sonucta hizmet ettiğinde öldüğünde cennete veyabaşka bişeye gitmeyeceksin.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kabullenmek istemiyorlar sadece.

ya insan müslüman olur anlarım. ateist olur anlarım. agnostik olur anlarım. deist olur anlarımda nasıl mason olur hiç anlamam. bide ateist birisinin mason olmasını hiç anlamam. ya sonucta sen bireysel hareket etmelisin.

14 yaşımdan beri ateizm ile iç içeyim diyim. yani sitelerden vs. en anlamadıgım nokta şu. bunu hiç anlamadım. neden ateist ile alakalı siteler açılıyor? neden bir ateist müslümanlığı bitirmeye çalışıyor hiç anlamıyorum. sen ateistsen tamam otur yerinde. neden bir başkasını da ateist etmek için çabalıyorsun. mantıklı konusuyorlar. bilgililer. sanki ateizm onları böyle etti :D şuan tüm dünya ateist olsa nasıl olurdu ? işte böyle bir dünya yokta o yüzden rahat konusuyorlar.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
belliydi zaten böyle oldukları. Kafayı yemiş bunlar hiç anlamıyorum..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ergenleri eğitmek bize mi düştü yani? inci sözlüğün ne mal bir site olduğunu öğrenememişlerse yapacak bişey yok o gerizekalılara...

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
ya insan müslüman olur anlarım. ateist olur anlarım. agnostik olur anlarım. deist olur anlarımda nasıl mason olur hiç anlamam. bide ateist birisinin mason olmasını hiç anlamam. ya sonucta sen bireysel hareket etmelisin.

14 yaşımdan beri ateizm ile iç içeyim diyim. yani sitelerden vs. en anlamadıgım nokta şu. bunu hiç anlamadım. neden ateist ile alakalı siteler açılıyor? neden bir ateist müslümanlığı bitirmeye çalışıyor hiç anlamıyorum. sen ateistsen tamam otur yerinde. neden bir başkasını da ateist etmek için çabalıyorsun. mantıklı konusuyorlar. bilgililer. sanki ateizm onları böyle etti şuan tüm dünya ateist olsa nasıl olurdu ? işte böyle bir dünya yokta o yüzden rahat konusuyorlar.

Tüm dünya ateist olsa heralde dünyada yakmadık yer bırakmazdık. Herkes dinini yaymaya çalışıyor. Din dedim ama öyle mi bilmiyorum. Bizdede şöyle bir yargı yokmu. Bu hristiyan. - ya git bırak o zaman. Onlarda da bu müslüman deyince aynısı oluyor. Bir başka dinden birisi müslüman olunca aa ne güzel. Ama bir müslüman başka dine geçince gavur işte. Din iman yok gibisinden. Ve de şöyle birşey de var. Müslümanlar dini sorgulayınca neden bu böyle deyince hep alınan cevap allahın işine karışılmaz oluyor. Aslında herkesin dinini sorgulaması gerekmiyor mu. Merak etmesi gerek miyormu. Kalıp olarak herşeyi kabul edersin ama anlamanda gerekir. Bende ateistleri putperestleri anlamıyorum. Yazdıklarımdan yanlış bir şey anlamayın elhamdülilalh müslümanım.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tüm dünya ateist olsa heralde dünyada yakmadık yer bırakmazdık. Herkes dinini yaymaya çalışıyor. Din dedim ama öyle mi bilmiyorum. Bizdede şöyle bir yargı yokmu. Bu hristiyan. - ya git bırak o zaman. Onlarda da bu müslüman deyince aynısı oluyor. Bir başka dinden birisi müslüman olunca aa ne güzel. Ama bir müslüman başka dine geçince gavur işte. Din iman yok gibisinden. Ve de şöyle birşey de var. Müslümanlar dini sorgulayınca neden bu böyle deyince hep alınan cevap allahın işine karışılmaz oluyor. Aslında herkesin dinini sorgulaması gerekmiyor mu. Merak etmesi gerek miyormu. Kalıp olarak herşeyi kabul edersin ama anlamanda gerekir. Bende ateistleri putperestleri anlamıyorum. Yazdıklarımdan yanlış bir şey anlamayın elhamdülilalh müslümanım.

Dinimi sorguladım. agnostik gibiyim. ama bu ateistlerin neden böyle yaptıklarını anlamıyorum. hala içimde bi şüphe acaba masonlar tarafından etkileniyor muyuz diye ? arada kalmak çok kötü bişi.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dostum ben inanmak için uğraşıyorum zaten. İnanmamak için değil.

Örnek bir soru cevap bulamıyorum.

Şimdi ölsek ben agnostik olduğum için cehennemden çıkamayacağım. Sen içki iç. Zina yap. Elbetbir gün cenneti göreceksin. Ben ise senden daha az günahım olsa dahi göremeyeceğim.

Ha agnostik olduğumu da dışarda söylemem. Müslümanım derim. Çünki eğer yanılıyorsam başkasını etkilemek istemem.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Hocam agnostik şey dğeilmiydi bilinmezlik ? Karamsar oluyorlar. Öldükten sonra ne yapacağız. cidden bir ilah varmı yada yokmu. Yada birden fazla mı ? yanlışım varsa düzelt lütfen.
Ha diğer konuya gelince... Yanlışın var. Zina yparsan cennete giremezsin. Müslümansan hiçbir günah işlemesen bile sevapta işlemen lazım. Mesela allahın emirlerine uyman gerekiyor. Varsa böyle kafanıza takılan sorular cevaplamaktan zevk alırım. Şimdi elbet birgün cenneti görecektir konusu çok geniş bir kavram. Cenneti her müslüman görmeyecek yada şöyle diyelim. müslümanım deyipte müslümanın yapması gereken şeyleri yapmayan aksine kötü şeylere yönelen kişiler görmeyecek.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
doğru agnostik öyle. valla şuan dışarı çıksam etrafa baksam çoğu müslümanı salak görüyorum. niye mi ? kesin olarak inanıyorlar. ee hal böyleyken bu dünyayı önemsemek nie ? bakın ben agnostiğim şuan oruçluyum :D ne tuhaf dimi. babam 5 vakit namaz kılıyo gözümün önünde yalan söylüyo. annem desem namaz kılmıyo başı kapalı ama. anneannem desem dedikoducu 5vakit namaz kılıyo :D

ha bide şunu söyliyim. eğer 40-50 yaşında testere gibi kanser olursam bu çevredeki zina edeni içkiçileri (aşırı bagımlı) orda burda gezen etrafa zarar veren itlerin hepsini temizleyeceğim. bunu buraya yazıyorum eğer kanser olursam dediğimi yaparım. ama iyi birini öldürmeye gönlüm el vermez.
biri var. sabıkalı. bi iş yapıyo. illegal diyim. bi cümlesi şöyle oldu. yani mesela eroin kaçakçılığı yapıyo diyelim. eroin gelcek şöyle diyo. Allah'ın izniyle mallar gelecek. Lan dedim bi de müslüman. işte böyle kişileri öldürürüm ben. zerre kadar acımam herkes adam öldüremez işte kanser olmak lazım :D

şaka ile söylesemde ciddiyim ben

H

halilarici

Misafir
doğru agnostik öyle. valla şuan dışarı çıksam etrafa baksam çoğu müslümanı salak görüyorum. niye mi ? kesin olarak inanıyorlar. ee hal böyleyken bu dünyayı önemsemek nie ? bakın ben agnostiğim şuan oruçluyum :D ne tuhaf dimi. babam 5 vakit namaz kılıyo gözümün önünde yalan söylüyo. annem desem namaz kılmıyo başı kapalı ama. anneannem desem dedikoducu 5vakit namaz kılıyo :D

ha bide şunu söyliyim. eğer 40-50 yaşında testere gibi kanser olursam bu çevredeki zina edeni içkiçileri (aşırı bagımlı) orda burda gezen etrafa zarar veren itlerin hepsini temizleyeceğim. bunu buraya yazıyorum eğer kanser olursam dediğimi yaparım. ama iyi birini öldürmeye gönlüm el vermez.
biri var. sabıkalı. bi iş yapıyo. illegal diyim. bi cümlesi şöyle oldu. yani mesela eroin kaçakçılığı yapıyo diyelim. eroin gelcek şöyle diyo. Allah'ın izniyle mallar gelecek. Lan dedim bi de müslüman. işte böyle kişileri öldürürüm ben. zerre kadar acımam herkes adam öldüremez işte kanser olmak lazım :D

şaka ile söylesemde ciddiyim ben

Ben İnanıyorum elhamdülillah müslümanız.Allah'a inan yanında olur.

:D Bu arada Yazı Süper.

rarfile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sizin durum vahim:D

beni dışarda bi tuhaf psikolojisi bozuk gibi tanımlarlar ki aslında ben dini diğerlerinden daha iyi anladıgım için böyleyim. salaklar başları açık agnostiğim desem öcü gibi bakarlar bana. lan sanki namaz kılıyo :D

böle müslümanım diyipte her istediğini yapcak.. böle insanlara zerre kadar acımam rahatça doğrarım o derece.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5