İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet 2012 Seo yarışması - TOPLAM ÖDÜL :10220 TL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Link almak veya satmak yasak değil.
Bir sıralamada bir sitenin alt sayfaları sıralamaya girmişse,sadece en üst dereceli sayfa ödül alır.

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sıralamada bir sitenin alt sayfaları sıralamaya girmişse,sadece en üst dereceli sayfa ödül alır.

Sıralama konusundaki sorumun cevabını sanırım eksik sorduğumdan dolayı alamadım. Şimdi üstat diyelim benim sitem hem 2. sırada hem 3. sırada linklendi. Tamam ben ikinci sıradaki ödülü alacağım. Lakin dördüncü sıradaki arkadaş üçüncü mü sayılacak? Yoksa yarışmanın üçüncüsü olmayacak mı?

Gece 4 te kalktım kasıyorum hala. Algı eksikliği varsa kusura bakmayın :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sıralama konusundaki sorumun cevabını sanırım eksik sorduğumdan dolayı alamadım. Şimdi üstat diyelim benim sitem hem 2. sırada hem 3. sırada linklendi. Tamam ben ikinci sıradaki ödülü alacağım. Lakin dördüncü sıradaki arkadaş üçüncü mü sayılacak? Yoksa yarışmanın üçüncüsü olmayacak mı?

Gece 4 te kalktım kasıyorum hala. Algı eksikliği varsa kusura bakmayın :)

Tabi doğal olarak 4. sıradaki site 3. sayılır. :)

mbugrad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Şimdi görüyoruz ki bazı arkadaşlar Video paylaşım sitelerine koyuyorlar anahtar kelimeyi mesela şuan bakınca ilk 3 te popüler bir video paylaşım sitesi çıkıyor. Bunlar dereceye girecek mi ?

ganyeto

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Girmeyecekmiş hocam. 2-3 mesaj üstte moderatör arkadaş açıkladı. Yani sadece kod ekleyen ve yarışmaya katılan siteler sıralamalarda olacak.

mbugrad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Girmeyecekmiş hocam. 2-3 mesaj üstte moderatör arkadaş açıkladı. Yani sadece kod ekleyen ve yarışmaya katılan siteler sıralamalarda olacak.

Peki yarışma sonucunda 1. sırada ki site bir Video sitesi olursa 1. nin kim olduğuna nasıl karar verilecek onu merak ettim

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Peki yarışma sonucunda 1. sırada ki site bir Video sitesi olursa 1. nin kim olduğuna nasıl karar verilecek onu merak ettim

Daha önce de söylediğimiz gibi, yarışma bittiğinde ilk sayfadan başlamak üzere kontrol yapılacak. Yarışma kurallarına uygun olan siteler, en üst sıradan başlayarak sıralanacak. Bu esnada kurallara uymayan ( youtube, vimeo veya linkleri sitelerine eklememiş olanlar ) siteler çıkarılacak. O siteleri atlayarak sıralama yapılacak ve dereceye girenler tespit edilecek.

lordlevent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgilendirmelere baktığımda rastlamadım
o yüzden bir kaç ayrıntıyı bilgilendirirmisiniz.
bildiğiniz gibi google yer ve ip yada açıksa üyelik tanıyor.
yani sıralama kontrolünü nasıl yapılıyor?
http://www.searchenginegenie.com/google-rank-checker.html
sepof, googlesıralama gibi servisler çok yakın sonuçlar versede birbirinden farklı çıktığı zamanlara rastladım.
yada tunel kullandığınızda girdiğiniz vilayete göre sıralama değişiyor
teşekkürler

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
sepof, googlesıralama gibi servisler çok yakın sonuçlar versede birbirinden farklı çıktığı zamanlara rastladım.
teşekkürler

Kontrol linki ilk konuda verildi.Diğer linklerden alınan sonuçlar yarışma için önemli değildir.

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
İlk mesajdaki link ile telefondan kontrol ettim sitem 9. sayfada gözüküyordu sonra aynı link ile bilgisayarda kontrol ettim 30. sayfaya kadar geldim sitem yok. Belki ben görememişimdir diye tekrar baktım yine yok. :eek:ha:

BuRaKm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
teşekkürler

Gizli taramadan kontrol yapabilirsiniz bu sayede hiç bir üyelikten giriş yapmış gibi görmezsiniz. Ayrıca konum sorunu bu kelimede bir sıkıntı yaratmayacaktır.

------------
[MENTION=10520]CaLViN[/MENTION]

Bir konudaki yorumunuda merak ediyorum 2008 deki bir seo yarışmasında anasayfam 3. alt sayfam ise 4. olmuştu ve ben bu iki sıralamadanda ödül almıştım ki mantık çerçevesinde diğer siteler benim alt sayfamı geçememişlerse ben onlardan daha çok emek vermişimdir. Bu yüzdendirki bir siteye iki ödül verilmemesi için neden bir engel koydunuz anlamış değilim :) Bu mantığa göre bende desemki yarışmada sadece tek bir blogspot ödül kazansın :hihi: aynı mantıkla hareket ediyoruz çünkü :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Gizli taramadan kontrol yapabilirsiniz bu sayede hiç bir üyelikten giriş yapmış gibi görmezsiniz. Ayrıca konum sorunu bu kelimede bir sıkıntı yaratmayacaktır.

------------

@CaLViN

Bir konudaki yorumunuda merak ediyorum 2008 deki bir seo yarışmasında anasayfam 3. alt sayfam ise 4. olmuştu ve ben bu iki sıralamadanda ödül almıştım ki mantık çerçevesinde diğer siteler benim alt sayfamı geçememişlerse ben onlardan daha çok emek vermişimdir. Bu yüzdendirki bir siteye iki ödül verilmemesi için neden bir engel koydunuz anlamış değilim :) Bu mantığa göre bende desemki yarışmada sadece tek bir blogspot ödül kazansın :hihi: aynı mantıkla hareket ediyoruz çünkü :)

Malesef kurallar bu şekilde.
Ödüllerin daha çok kişiye yayılması taraftarıyız.
Bir kaç farklı site ile yarışmaya katılabilirsiniz.

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Sitemdeki yazıyı Digg' de imleteyim dedim :D Digg' deki yazı dakikalar içinde indexlenip 20 dakika içinde ise sıralamada 5. sıraya oturdu :D Şimdi 7. sırada gözüküyor. Ama benim sitem görünürde yok :(

crossia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
3.sayfadan giriş yaptık bakalım ilk sayfayıda göreceğiz inşallah :)

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Son katıllım tarihi belirli mi acaba ? Domainlerde karar veremedim, boşa gitmesin.Bir tarih belirtebilir misiniz ?

Net bir tarih olmasa bile şu şu aralıkta derseniz ona göre adım atalım bizde.Çünkü yarın sabah kalktığımda katılımlar bitmiştir yazısı ile karşılaşabilirim :)

Kolay gelsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5