İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

iyinet butonlarında gazetenet reklamı

A

atakan_s

Misafir
Yapılan bu reklam yayınının genel ahlaka aykırı olduğunu, üye siteleri sömürmeye yönelik olduğunu düşündüğüm için iyinet toplist üyeliğimi kullanmaktan geçici olarak vazgeçtiğimi, bir çok webmaster'ın da bu konudan memnun olmadığını bildirmek isterim.

Reklam için bu kadar mı aç gözlüsünüz? :confused:

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site bildigim kadariyla iyinete ait... kendi sitesinin reklamini yapmasin mi!?

B

Bedavalar-Net

Misafir
slm

Bence uygun olmamis.Haber verilmeliydi,sayac bannerinin yaninda cikan link sitemi baya bir agirlastirmis.

U

ulukislali

Misafir
Bana göre de dogru degil, haber vermeden ikinci link'in otomatikman konulmasi. Herkesin sitesi 2 link almaya uygun olmayabilir, design'a ters düsebilir. En azindan sorulup, isteyen arkadaslarin almasi söylenebilirdi. Benim sitede olmasi beni rahatsiz etmiyor, neticede tüm gazeteler, tv v.s link'leri var ama yine de önceden sorularak yapilmasi dogru olurdu. Bir google adsense, zirve100 yada sitede olan digerleri de benzerini yapsa, ne olacak? Bu sekilde davranisi iyinet'e yakistiramadim.
................................... www.berin.de

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:
Bence uygun olmamis.Haber verilmeliydi,sayac bannerinin yaninda cikan link sitemi baya bir agirlastirmis.

Hmmmmm,

Ben iyinetin anasayfasindaki linki zannetmistim....Olmamis

I

iyiliste

Misafir
Bence de uygun olmamis.
Iyinetin kendi sitesinin reklamini yapmasi tabiiki hakki ama bunu bu sekilde yapmasaydi. Donusumlu banner seklinde yapsaydi kimseye zarari olmazdi. Gazetenet içinde ayni olculerde bir banner yapip iyinet in banneri ile donusumlu olarak yayinlansin. Boyle text linki eklemek uygun olmamis bir cok kisinin sitesinin tasariminida bozuyor. Ayni ölçülerdeki bannerler arasinda bir text linki hiç guzel gorukmuyor.
Umarim iyinet baska bir alternatif gelistirir.

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tasarımı bozuyor derhal kaldırılmalı

sitemizdeki tabloları vs. 88x31 e göre ayarlıyoruz iyinetin bu yaptığı düşüncesizliktir

I

iyiliste

Misafir
Evet maalesef bozuyor iyinet kodu iki satir olusturuyor simdi.
Bu hem düsüncesizlik hemde cok acemice bir is olmus. Iyinet gibi koklu ve profosyonel bir siteye hiç yakismamis. Ayrica o gazetenet.com un tasarimi hiç iyi degil. Iyinet sitesinden cok daha guzel bir tasarim beklerdim.

A

ahmet

Misafir
Ayıp

Ayıp... Bu uygulama için başka söz bulamiyorum. İyinet'in, diğer kişilerin sitelerini hiç düşünmeden böyle bir "biçimsiz" reklama yer vermesini cok yadırgadım. Uzun vadade kendileri kaybederler. İnsanlar ya toplistten çekilir ya banneri hic kimsenin goremeyeceği ücra bir yere koyarlar. İyinet, 8 binli hitlerden (belki de daha fazlaydı) buralara kadar düştü. Bu kafayla düşüş sürer. Bu uygulamadan bin an önce vazgeçilmeli.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinet satıldıktan sonra gerçekten çok değişti. Şimdiki yönetim ilginç ilginç olaylar yapıyor. gazetenet ise son bombası. Utanmasalar 460x60 banner koyacaklar. Ama adamlar neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyo. Ayıp olur diye bunu koymuşlar.

Diğer arkadaşların dediği gibi iyinetin yeni yönetimi bu mantıkla giderse yakında For sale iyinet.com ( ! )

S

SempatiX

Misafir
Bende Sitemden Kaldırdım İyiNet Bannerini... Eger Reklam Yapacaksa Böyle Olamz Bu Arkadaşım... Koydugun Sayaç Bannerini Deişir Öyle Reklam Yaparsın... İyinet Admini Sen şahsen Bunu Yakıştırıyor Musun Kendine ?

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet bannerındakı gazete linki !!!

--------------------------------------------------------------------------------

Trackerın altındakı gazate linki,
Bence çok yanlış bir davranış biçimi, bilemıyorum hesabınızız veya maddı durumunuzu ancak eğer para için ise değmez listenın kalıtesını düşürüyor bence, ben sitemde kımseye lınk vermıyorum hatta bu tur lınk vermek için kendı krıterlerımı yaratmışım en az 3000 tekil vs gibi kurallar koymuşum ama sen gelıyorsun benden bedava lınk atıyrsun adama ?
Bence çok saçma bir uygulama ve hemen kaldırılmalı, eğer sen bunu bu şekilde yaparsa yarın diğerelride yapacak sonra toplist mı link sitesımı bellı olmıyacak,
Kişisel görüşüm bu text linke şiddetle karşıyım para kazanmak için benım sıtemde kımsenın text link yayınlamaya hakkın yok trackerdekı banner tabı yayınlanır yoksa bu site ayakda duramaz zaten siteye herhangi bir mudalesı yok bu trackerın ama text link bence listenın kalıtesını düşürüyor bu yanlışdan donulmelı hemen... Saygılar...

R

Radyoblue

Misafir
Iyinet admini hem yazi yazmis link degisimi yapalim,bir iki siteden yapalim diye cevap gelince yani ilgi görmeyince saniyorum dedigim dedim yaparak bütün sitelerde gazetenet linkini yayinlatmaya basladi.Herkeze bir özür borcu var.Sen iyinetsen iyineti yaratanlar buradaki webmasterlerdir.Bence aklini basina al ve bu ayiba kisa sürede son ver.

S

siberdevlet

Misafir
iyinet hit aldırmak için bu yol dogrumu sence

gazetenet e hit aldırmak için sence dogru bir yolmu.

[ banner ]
gazetenet
bilmemne net

yakında site magmaya inecek sayenizde bir zahmet şu beleş reklamı kaldırın hostbulun reklamı tamam slayt şeklinde bişi demiyoruz ama bu alttakde fazla oluyor. yakında o alanada text reklam alırsınız kimblilir

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben ilk gördüğümde gazetenetin sitemi heklediğini felan düşündüm :) Altada not bıraktıgını düşündüm walla... iyi.netin böle saçma bi olay yapması çok acemice olmuş bence. Hemen kaldırması gerekiyor. Bu arada iyi.netin paraya ihtiyacı oldugunu sanmıyorum. Kaç kez reklam teklifinde bulundum kabul etmedi. Demek paraya ihtiyacı yok yada secici davranıyorlar...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm görüşlere katılıyor ve destekliyorum!
Sayaç içinde bulunan <br> tagını sanıyorum, gazetenet linki bannerin hemen altında çıksın diye düşünmüşler.Ama sitelerde sadece iyi.net banneri yok ki!
Banner altında çıkan gazetenet linkine sonuna kadar karşıyım.
Ama Admininde bu konuyu halledeceğinden eminim.
Konuyu Admine yazdım, cevabını bekliyorum.
Sevgiler...

Z

zeynelkoc

Misafir
Arkadaşlar bir yanlış yapılmıştır düzeltilecektir eminim

aşırıya kaçmanın anlamı yok!

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:
Arkadaşlar bir yanlış yapılmıştır düzeltilecektir eminim

aşırıya kaçmanın anlamı yok!

Katılıyorum.

iyinetadmin bence bir değerlendirme yapıp konuya ilişkin bir açıklama yapana kadar sabredelim. Yasaklamıyoruz tabii eleştiri yapılmasını, rahatsızlığınızı dile getirebilirsiniz. Ben de durumdan memnun değilim ama bazen verdiğiniz zararı telafi etmek zor olabilir.
iyinet.com un yaptığı yanlışı ikinci bir yanlışla düzeltemeyiz;
" iki yanlış bir doğru etmiyor."

Saygılar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5