İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kredi Kartı Dolandıcılığında Son Nokta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.r10.net/webmaster-genel-...landiciliginda-son-nokta-rekorhost-com-4.html

hitch yazdıklarını okuyun.. bu adamı koruyanda kendisi ne yapmaya çalıştını bilmiyorum ..(degisik nicklerdne r10 ve forum.iyinet.com a girerek kendini savunuyor.. ama savunucak birşey yok okuyun

http://www.r10.net/webmaster-genel-...landiciliginda-son-nokta-rekorhost-com-4.html

hits yazdığı 1 :

Bu arada, Binbirgece %90 SupradYn ..

Supradyn ip adres :

Alıntı:
* 81.213.243.188

Binbirgece ip adres :

Alıntı:
* 81.213.243.225

trsevgili.com whoisine bakınca Antalya..
Binbirgece de Antalya şubesindenmiş..
Ne tesadüf..

ayrıca bu adamda 50 € luk satıo ilginc

ve son olarak hitch son yazdığı

gokhan_ssl : Ağır ceza mahkemesi sürekli mahkemeyi erteler diye birşey yok. Tek celsede verilen kararlar oldugunu biliyorum. Veya, Dgm'e gönderdiğini biliyorum. Ağır ceza mahkemesi, senin dediğin gibi sürekli mahkeme ertelemiyor yani. Ağır ceza'da, hazırlık aşaması 3 ayı buluyor diye birşey de yok. Eger zanlı tutuklu ise 2 ay kadar, tutuklu değilse daha kısa bir süre. Tabii, suç unsuruna göre de değişiyor. Mahkeme 2 yıl felan sürmez. O kadar yavaş işlemiyor adalet.

Binbirgece : Sana gelince, adam internet bankacılıgı hesabım yok diyor. Anlamamak için özel çaba mı sarfediyorsun ? Iyi o zaman, bende bir telefon edeyim, mail adresimi vereyim. Mailime extre gondersinler. Yok öyle birşey.

O bahsi geçen dingil (Supradyn) sahtekâr'ın önde gideni.
Sen ne yapmaya çalışıyorsun ya bi o forumda bişileri kopyalıyorsun bu foruma bi buradakileri oraya ne iştir anlamadım ? başka işin yokmu senin adam gibi kanıt yok ortada birşey yol ortalığı karıştırıp duruyorsun. ya adam gibi tek forumda tartış bişeyleri yada oradan buradan şuradan kopyala yapıştır yapma.

Y

Yamaha

Misafir
aynen öyle arkadasin cok ustune gidilmis kanit yok ispat yok boyuna post kasilmis hic gerek yok

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kanıt gösterilememesi normal garanti sanal kart veya normal kart ile yurtdışı siteden işlem yapıldığında limitiniz düşer ancak detaylarda gözükmez (4-5 gün gözükmüyor) anca bankadan arayıp öğrenebilirsiniz belki.

Her ne olursa olsun deneme yapılan bir sayfaya kullanıcıların erişmesine izin veren bir yerin iyi niyetli birşekilde bunu yaptığı kesinlikle söylenemez.

Deneme yapılan sayfada adam gibi denemeler yapıldıktan sonra site içinden link verilir. + ssl olmayan sayfaya pos verilmez firma olmayan kişiye pos verilmez. Sizin sanal pos alabildiğinizi zannetmiyorum açıkcası direk olarak kart bilgileri alınmak için yapılmış bir sayfa gibi gözüküyor..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belli ki kaydedilen kredi kartı numarası birileri tarafından (supradyn veya başka birisi) kullanılmış. Bankana kredi kartının çalındığını, kredi kartını iptal etmelerini ve bu harcamadan sorumlu tutulmamak istediğini söylersin, registerfly bu iptal yüzünden domainleri kaydeden adamın elinden alır. sonra registerfly ile iletişime geçersin dersin kredi kartımı çalmış birisi bana kaydettiği domainlerin, whois bilgisinin ismini, ip adresini falan verin yasal hakkımı arayacağım dersin.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yahu adamın kredi kartı falan kullanılmamış kanımca yalan söylüyor, kanıt gösteremiyor kaç günlük konu hala mı gözükmeyecek dönem işi hareketlerde allahını severseniz. belliki amacı kötü bu adamın. kanıt göster mesajlarını tenezzül edipte cevaplamıyor bile.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belli ki kaydedilen kredi kartı numarası birileri tarafından (supradyn veya başka birisi) kullanılmış. Bankana kredi kartının çalındığını, kredi kartını iptal etmelerini ve bu harcamadan sorumlu tutulmamak istediğini söylersin, registerfly bu iptal yüzünden domainleri kaydeden adamın elinden alır. sonra registerfly ile iletişime geçersin dersin kredi kartımı çalmış birisi bana kaydettiği domainlerin, whois bilgisinin ismini, ip adresini falan verin yasal hakkımı arayacağım dersin.

dostum belkilerle insanları hapse atalım ne dersin?

Bu arada olurmu öyle şey ya ben garantiden alış veriş yaptıgımda aynı gün görüyorum dönem içi harcamalarından.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyla alakam yok da kredi kartı meselesinde şöyle bi açıklık getirmek gerekirse;

başkasının kartı netten kullanılırsa kart ekstresi gelince itiraz eder kart sahibi ve bu tutarı ödemek zorunda değildir
sora olay banka ve avukatları ile incelenir, kart sahibinin bi alakası yok bu incelemede

eğer kart sahibi "hayır bunu ben almadım" derse ve itiraz ederse 3 ay gibi bi süre sonucunda olay sonuçlanır, kart sahibi zaten ödememişti ekstra tutarı o yüzden sorun yok, sadece eğer gerçekten kendi almışsa ve bu tespit edilirse o zaman %80 gibi bi faiz uygulanıyordu(geçen sene)

başıma geldi o yüzden biliorum, kartımdan 3000$ çekmişlerdi :)

yani herkes rahat olsun haklı hakkını alır

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum belkilerle insanları hapse atalım ne dersin?

Bu arada olurmu öyle şey ya ben garantiden alış veriş yaptıgımda aynı gün görüyorum dönem içi harcamalarından.

aynı gün yapılan harcamalar "açık provizyon"da kaldığı için aktif olarak harcama gözükmez o gün, muhtemelen ertesi iş günü hesap detayında direk gözükür, eğer harcama açık provizyondaysa ödemeyi iptal etmek daha kolay oluyor

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
yahu adamın kredi kartı falan kullanılmamış kanımca yalan söylüyor, kanıt gösteremiyor kaç günlük konu hala mı gözükmeyecek dönem işi hareketlerde allahını severseniz. belliki amacı kötü bu adamın. kanıt göster mesajlarını tenezzül edipte cevaplamıyor bile.

Yani sence bu adamın yaptığı doğru öylemi?
Adamın kötü bir niyeti olmadığını ben biliyorum, hatta bu olay yüzünden rica edip davetiye istedi ve verdim...

Şimdi senin gibi birisi burada kalkıpta öyle bir sayfadan kredi kartı bilgilerini isteyen birinin iyi niyetli olduğunu söylüyorsa ben tebrik edip kredi kartı numaramı burada yayınlamak istiyorum... Benden alacağı olan yada alışveriş yapacağımız insanlar buradan alıp çeksin bir zahmet...

Olayı tek bir şey üstüne yoğunlaştırıyorsunuz adam zaten diyorki ben yapmam gerekenleri yasal olarak yapacağım bundan sizinde bilginiz olsun benim düştüğüm yanılgıya düşmeyin diyor, bunu anlamak bu kadarmı zor? Ve tekrar söylüyorum eğer gerçekten bunun etik olduğunu söylüyorsanız boşverin paypal ile falan uğraşmayın... Herkes yapsın böyle birşey halledelim ortamı...

Buradaki olay kimseyi karalamak bilmem ne değil kimseninde kötü bir niyeti yok... Etik olmayan birşeyden bahsediyoruz bunu nasıl güzel birşeymiş gibi gösterebiliyor hala insanlar anlamış değilim...

S

SupRAdyN

Misafir
Buradaki olay kimseyi karalamak bilmem ne değil kimseninde kötü bir niyeti yok... Etik olmayan birşeyden bahsediyoruz bunu nasıl güzel birşeymiş gibi gösterebiliyor hala insanlar anlamış değilim...
burdaki olay karalamak degil ölemi.?
kredikartımdan para cekilmiş diye bu baslık acılıyo sonrada karalamak olmuyo nasıl oluyosa. savcılıga verecegi zaman IP arastırması yapmasın Gelsin ben vereyim adresimi herseyimi.
amaaaa idda ettigi gibi kredi kartından para cekilmedi ise ozaman ben savcılıga verecem bu suclamalardan dolayı.
isimtescilden ve FILETOSTORE ait domainlerden ulaşmaya calıştım ama ulaşamadım aradıgım her numarada bizle alakası yok diyolar.bi film dönüyo ama yakın zamanda cözülür hersey.
Şahsen benim kartımdan para cekilmiş olsa belgelerdim ve hakkımı arardım. FILETOSTORE de bu hakka sahip.gercekten cekildiyse tabi.
osahin sana gelince sen basrolde oynuyon iyibi oyuncusun.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
burdaki olay karalamak degil ölemi.?
kredikartımdan para cekilmiş diye bu baslık acılıyo sonrada karalamak olmuyo nasıl oluyosa. savcılıga verecegi zaman IP arastırması yapmasın Gelsin ben vereyim adresimi herseyimi.
amaaaa idda ettigi gibi kredi kartından para cekilmedi ise ozaman ben savcılıga verecem bu suclamalardan dolayı.
isimtescilden ve FILETOSTORE ait domainlerden ulaşmaya calıştım ama ulaşamadım aradıgım her numarada bizle alakası yok diyolar.bi film dönüyo ama yakın zamanda cözülür hersey.
Şahsen benim kartımdan para cekilmiş olsa belgelerdim ve hakkımı arardım. FILETOSTORE de bu hakka sahip.gercekten cekildiyse tabi.
osahin sana gelince sen basrolde oynuyon iyibi oyuncusun.

Sanada diyecek söz bulamıyorum, benim sana özeldede forumdada ne yazdığım açık ve nettir, ama anlama problemi var yani birbirimizi anlayamıyoruz demekki...
Benim söylediğim şey açık ve nettir, senin bu yaptığın etik değildir, insanları dolandırmaya kalkmaktır demiyorum ama bu tür yaklaşımların sonucunda hep insanlar dolandırılmıştır...

Eğer gerçekten mahkemeye vermekten bahsediyorsan işte meydan buyur gel beni ver... Ben kimseyi rencide edecek birşey bir söz söylemedim, söylediğim çok açık ve net. Yaptığın doğru birşey değil, benim oyun oynayacak bir durumum yok kimseye heleki sana karşı inmisin cinmisin sana oyun oynayayım? Sana karşı bi çıkarımmı var? Aynı işimi yapıyoruz? Rakibimmisin? Nesin yani sana oyun oynayayım? Tekrar söylüyorum eğer senin dolandırıcı yada diğer kötü nitelikleri taşıyan birisi olduğuna inanırsam buradada söylerim heryerde söylerim bunu, senden yada başka birinden çekinecek birşeyim yok benim...

Ha olurda birgün ben sana karşı bir hataya düşersem, yada herhangi birine karşı adam gibi kalkıp özür dilemesinide bilirim... Yaptığım hatayı anlamaya çalışırım... Sen hem suçlusun hemde güçlüsün nasıl iştir anlamadım...

Oyuncuymuşum peh... 3 kuruşa beş takla atacak adam değilim ben.

Kolay gelsin

S

SupRAdyN

Misafir
Yani sence bu adamın yaptığı doğru öylemi?
Adamın kötü bir niyeti olmadığını ben biliyorum, hatta bu olay yüzünden rica edip davetiye istedi ve verdim...
Bana adamı 1 gundur tanıdıgını sölüyorsun dogrumu. 1 gunde ne cabuk ögrendin niyetini osahin.? Ve benim listemde 2 aydır eklisin bu baslık acıldıgı anda beni msn de engeeldin buda dogrumu.? ve dolandırıldım diyeidda eden sahsın avukatlıgını yapıyorsun. Bu işde senin elin yoksa Bu baslıgı bilinçli sen actırmadıysan bu kadar bu olayın ustune dusmezdin. Oyuncusun ama ciftetelli oynuyosun 2 taraflı oynuyosun.Bunu anlamayacak kadar saf degiliz.
Ne hikmetse ben adwords hesabında proplem olan arkadasların hesaplarını cözüyorum. ve bu Forumdan Banım kalktıgı gun bu baslık acılıyo. ilk geldigim gunden beri birileri mucadele vermekte. beni tamamen banlatıp zil takacaklar kendilerine. bu olayıda ALLAHIN izniyle cözüme kavusturacagım Cünkü Ben Kendimden eminim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bana adamı 1 gundur tanıdıgını sölüyorsun dogrumu. 1 gunde ne cabuk ögrendin niyetini osahin.? Ve benim listemde 2 aydır eklisin bu baslık acıldıgı anda beni msn de engeeldin buda dogrumu.? ve dolandırıldım diyeidda eden sahsın avukatlıgını yapıyorsun. Bu işde senin elin yoksa Bu baslıgı bilinçli sen actırmadıysan bu kadar bu olayın ustune dusmezdin. Oyuncusun ama ciftetelli oynuyosun 2 taraflı oynuyosun.Bunu anlamayacak kadar saf degiliz.
Ne hikmetse ben adwords hesabında proplem olan arkadasların hesaplarını cözüyorum. ve bu Forumdan Banım kalktıgı gun bu baslık acılıyo. ilk geldigim gunden beri birileri mucadele vermekte. beni tamamen banlatıp zil takacaklar kendilerine. bu olayıda ALLAHIN izniyle cözüme kavusturacagım Cünkü Ben Kendimden eminim.

Sen ne çirkef bir insansın, kime nasıl saldıracağını bilemiyorsun, ortada yaptığın bir hata var ve bu hatadan kurtulmak için sağa sola saldırıyorsun...
Ben bunu sanada herkesede söyledim evet o adamı tanıyalı 3-4 gün oluyor, niyetini nereden biliyorum sorusuna gelince sen o alışverişi o şekilde yaptırırken beni chate eklediniz ben tek kelime etmesemde olanı biteni gördüm...
Bu benim kasıtlı açtırdığım birbaşlıkmış sana yuh diyorum sen kimsinki senin için bir başlık açtırtayım birisine ben? Ne alıp veremediğim var seninle? Terbiyesiz herif sana ilk gün gönderdiğim mesajdaki niyetimide anlamadıysan sana ne denilebilirki...
Ona buna salça ol başka birşey yok, sana sorulan sorunun açık olduğunu söylüyorum anlamıyorsun ama... ssl olmayan bir sayfada ssl varmış gibi saçma sapan bir post yapan script ile cc numarası alıyorsun be adam halamı anlamıyorsun bunu ne niyetle yaptığını soruyorum geriside beni ilgilendirmiyor...
Terbiyesiz herif sattığı kuponu bile nasıl bulacağını benim yazdığım başlıklarla öğreniyor birde kalkıp tereciye tere satıyor...

Senin adwords sattığın adamlarla ilgili olan başlığınla benim ne alakam var saygısız? Hangi mantıkla böyle birşey düşünüyorsun? Msn den neden silmişmişim...
Şunu herkes biliyorki benim o an konuşmak istemediğim hiçbir kimse normal olarak durmaz listemde, alışverişimin olmadığı, ahbap olmadığım hiçkimseyi listemde tutmam... Böyle bir zorunluluğum olmadığı gibi bunda sana hesap verecekte değilim, diğer başlıkta sana nedenini açıklamıştım ama sende anlama problemi olduğundan anlayamıyorsun...
Daha pos denilen olgunun ne olduğundan haberi olmayan sanal post müşterisi kalkıp burada ahkam kesiyor, verileriniz 128bit ssl ile koruma altındadır yazıp insanları kandırıyorsun sonra neden tepki veriliyor diyorsun...
Benim tepkimin nedeni bellidir...
Daha önceki mesajımdada yazdım burada ne söylemek istediğimi anlayabiliyormusun? Ben söyleyeyim böyle birşey söyleyen birisine söyleyecek sözüm yok, karşıma alıpta konuşamam demek istiyorum anlıyormusun? Seninle benim ne kişisel problemim olabilirde bana salça oluyorsun terbiyesiz... Sen mesajlarını editle, nedenine gelincede söylediklerinle haksız duruma çıkarsın adam seni mahkemeye verirse başın belaya girecektir diye uyarmam... Be adam sen hala bana nasıl kötü niyetlisin diyebiliyorsun? Özel mesajlaşmamızıda yaz burayada herkes görsün rezilliğini...
Efendim ben denemek için ssl olmayan bir sayfada sanal pos ile ilgilisi olmayan bir scriptten deneme amaçlı cc bilgileri kapıyorum milletten, bunumu diyorsun? Bunu çocuklara inandır sen ben inanmam.
Sana söylenecek çok şey var ama hiç uğraşmayacağım...

Son olarak seninle aynı platformda bulunmaktan tiksiniyorum... Ahlaki değerlerini kaybetmişsin, bu yüzden üyeliğimin iptal edilmesini istiyorum...

Kolay gelsin

S

SupRAdyN

Misafir
1-2 ay önce gelip benden kupon almak isteyip msnye ekleyen sen degilmiydin.? senden ne ögrenecemki. Malesef Gercekleri Söleyince Böle oluyo işde Senin davet ettigin adamları iyi kontrol et önce. ozaman anlarısın.
Ben hata yapmadım benim hatam birilerinin işini görmekti ama tezgaha gelmişim farkında degilim. o ssl olmayan sitede sanal post denettiriyosun dedinya 3-4 gune kadar neyin gercek oldugunu anlayacaksın.ben suclu olsam burda durmam ceker giderim bu olaylar gunyuzune cıkana kadar burdayım.ve ölmedigim surecede burda olacagım sizin işiniz msnde engelleyip adama kara calmak camur atmak.
Ama ALLAH Buyuk Zaman Gösterecek Herseyi.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
1-2 ay önce gelip benden kupon almak isteyip msnye ekleyen sen degilmiydin.? senden ne ögrenecemki. Malesef Gercekleri Söleyince Böle oluyo işde Senin davet ettigin adamları iyi kontrol et önce. ozaman anlarısın.
Ben hata yapmadım benim hatam birilerinin işini görmekti ama tezgaha gelmişim farkında degilim. o ssl olmayan sitede sanal post denettiriyosun dedinya 3-4 gune kadar neyin gercek oldugunu anlayacaksın.ben suclu olsam burda durmam ceker giderim bu olaylar gunyuzune cıkana kadar burdayım.ve ölmedigim surecede burda olacagım sizin işiniz msnde engelleyip adama kara calmak camur atmak.
Ama ALLAH Buyuk Zaman Gösterecek Herseyi.

Diyorum ya çok büyük bir terbiyesizsin... Bunu daha öncede yazdım ve söyledim benim daha önce söylediklerimi kendi tarafında gibi göstermeye kalkma... Ben bir süre önce kupon almak için seni eklediğimi ve sonradan sildiğimi burada yazdım bak oku... Okuyabiliyorsun değilmi?
Hala diyorsunki o sanal post olmayan bilmem ne sanal post ne yahu? Ssl olmayan sayfada sen nasıl cc bilgisi alıyorsun yahu? Tezgaha gelmişmiş, he canım ben dedimki dur be şu supradyn denilen adamı bi tezgaha getireyim, ssl olmayan bir sayfada ssl varmış gibi gösterip, belkide cc bilgisi topladığı scripten bir kredi kartı bilgisi aldırtalımda görsün gününü dedim? Böylemi? Sen hem terbiyesiz hem hayalperest birisin.

S

SupRAdyN

Misafir
sattığı kuponu bile nasıl bulacağını benim yazdığım başlıklarla öğreniyor birde kalkıp tereciye tere satıyor...

Konuyu Ne zaman actın ki Senden ögrenecem ?
Neyse Bişey Demiyorum.
Foruma Son Davet Ettigin 2 kişiye bak..
Milletin avukatlıgınıda yapma Kartından cekilen miktar varsa ispatlar burda 2 gundur lafta hersey bu camur atmaktan baska bişey degil.bankayı arayıp ekstra istemek cok zor degil herseyi biliyosunuz ama iş ispat olayına gelince 2 nizde cekiliyosunuz kenara. neyseya allahınızdan bulun.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hala konuşuyorsun, ben sana ne ispatı göstericem? Adam zaten savcılığa vericem diyor bana ne gerisinden? Ben laf söylemiyorum, ispat istiyorsan ispatınıda söylüyorum sana ama anlamıyorsun daha ne yapabilirim? Anlama kabiliyetin o kadarsa ne yapayım yani sana? Doktora gitmen için paramı vereyim?
Bak güzel kardeşim tekrar söylüyorum al sana ispatı.
SSL olmayan bir sayfada ssl varmış gibi davranıp öyle bir ibare kullanıyorsun, pos ile bağlantısı olmayan bir scripti pos varmış gibi kullandırtıyorsun... Daha ne diyeyim sana? Anlamıyorsun işte ne yapayım söyle?

S

SupRAdyN

Misafir
Ben Kendimden Eminim. Sen rahat ol kasma kendini fazla. Benim sucum varsa cekerim. Sizin Şu anda olayı buraya tasıdıgınıza Göre karttan cekilen miktarı belgeleyip ispatlamak. yok öle isimtescil domainllerini bloke etmiş rekorhost kredi kartından para cekmişim. oh valla bu kadar kolay demekki camır atmak ya siz kimsiniz allah aşkına bunca milleti zan altında bırakıyosunuz.bugun 2 ci gun söle arkadasına getirsin belgeyi alnından öpecem sizi
143ytl cekildi ise 10 katınıda ödeyecem burdaki herkez sahit olsun. ama bosa adam karalamayın.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ya boş boş konuşma ya, o sizin aranızdaki olay benim sana söylediğim şey farklı... Anlamıyorsun hala 3-5 kuruştan söz ediyorsun bana ne yaptıysanda yapmadıysanda? Ben sana o scripti oraya koyup koymadığını soruyorum? Koydunmu? Koyduysan daha fazla konuşma banada cevap verme ben yanıtımı almış oluyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5