İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kurtlar Vadisi yayından kaldırıldı

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kurtlar Vadisi Terör dizisi yayından kaldırıldı. Daha yayınlanmadan tepkilere neden olan dizi, Türkiye'de bölücülüğü kışkırtacağı iddiasıyla eleştirilmişti. En son RTÜK Başkanı Zahid Akman Show TV Genel Müdürü Saner Ayar ile görüşmüştü.

Kurtlar Vadisi dizisi önceki yıllarda yayınlanan versiyonunda da şiddeti körüklediği gerekçesiyle tepkilere neden oluyordu.

Öte yandan kamuoyunun diziyle ilgili yanlış yönlendirildiği dair çarpıcı iddialar da gündeme geldi. Dizinini yapımcı şirketinden yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, RTÜK'e gelen telefonların çoğunluğu organize tepkilerden oluşuyor. İddiaya göre RTÜK'e gelen diziyle ilgili olumsuz tepkilerin önemli bir kısmı Güneydoğu'dan geliyor. Yine iddialara göre olumsuz tepkileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in yönlendirdiği belirtiliyor. Sanılanın aksine RTÜK'e gelen telefonların önemli bir kısmı da dizinin yayından kaldırılmaması yönünde.

http://www.cafesiyaset.com/haber/20070214/Kurtlar-Vadisi-yayindan-kaldirildi.php

dipnot: site doğan grubuna ait bu haber ne kadar doğrudur hiç bir kanıt yok.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şiddeteli filmler eher zaman karşıyım amaki bu pkk-terör olayları türkiyenin kanayan bir yarasıdır ve gercegidir.

Neden se terör ilgili bir olay oldumu neden bu engellenmek isteniliyor özellikle yazıda dikkat etiğim şikayetlerin "Güneydoğu'dan geliyor" şeklinde oluyor anlam veremiyorum.

Ben aslında bu "Kan Uykusu" gini belgesellerin daha kapsamlı ve daha geniş acıdan cekilmesini yayınlanmasını isterim.

Tabi Kurtlar vadisi de biraz şiddet var olumsuz etkileyen ama unutmayın teror türkiyenin yıllardır kanayan yarasıdır.

ImPaRaToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir in tepkisi icin yayin idurdurmuslar diyor orda.....sunu diyeyim.O Serefsiz terorist gibi bir insanin sozu ile bu isler yapiliyorsa yaziklar olsun diyorum baska birsey degil.allahin teroristini basimiza basbakan kestiler tabi yayinlattirmazlar cunki en buyuk terorist o da ondan .yav morelimi bozdu bu yazi hemde oyle o diziyi yayindan kaldirma felan yok sadece kamuoyuna bi cesit renk katmak filan .kaldirsinlarda gorem hade.Yurek gerek o diziyi kaldirmaya yurekkk...

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bence çocukların psikolojilerinin, bozulmaması bakımından kaldırılması iyi oldu.benim nacizane fikrim.

ne kadar böyle vurdulu kırdılı , ideolojik , yönlü dizi yada film varsa gösterilmemelidir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kaldırılma diye birşey yokmuş. Bence hiç bir dizi/sinema hayatı yansıttığı için kaldırılamaz. üzülerekte söylesem o dizilerdeki herşeygerçek. çocuklarımız pembe diziler ile büyüdükleri için vurdumduymaz oldular. görüyoruz forumda "kurdistan'a gittim" diyor birisi.

pembe dizilerle milletimizi kandıramayız artık. gerçekleri gösteren bir diziyideişimize gelmiyor diye yayınadn kaldıramayız.

bu cocuklara kötü örnek olan bu dizi değil bu devlettir. hepsini hırsız yaptı.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Üst Kurul üyeleri izleyicilerden binlerce şikayet gelmesi üzerine Kurtlar Vadisi-Terör dizisiyle ilgili olarak Show TV Genel Müdürü Saner Ayar ile görüştü. Kanal yönetiminin, yapımcı firmayla hukuki soruna yol açılmadan diziyi yayından kaldırmak için çözüm arayışına girdiği öğrenildi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5952215.asp?m=1&gid=112&srid=3604&oid=2

Bu durumda yarın gece ikinci bölümü yayınlanacak olan Kurtlar Vadisi-Terör’ün yayından kaldırılması bekleniyor.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir in tepkisi icin yayin idurdurmuslar diyor orda.....sunu diyeyim.O Serefsiz terorist gibi bir insanin sozu ile bu isler yapiliyorsa yaziklar olsun diyorum baska birsey degil.allahin teroristini basimiza basbakan kestiler tabi yayinlattirmazlar cunki en buyuk terorist o da ondan .yav morelimi bozdu bu yazi hemde oyle o diziyi yayindan kaldirma felan yok sadece kamuoyuna bi cesit renk katmak filan .kaldirsinlarda gorem hade.Yurek gerek o diziyi kaldirmaya yurekkk...

o başkanın ününü çok duydum.....

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam için çıkan yalan bir haber bence..
Nede kaldırılsın ki ?
Size yüksel aytuğun şu yazısını size alıntı olarak sunuyorum :

Yanaklarından öperim Polat'cığım!

Kurtlar Vadisi meselesini fazla ciddiye aldığımızı düşünüyorum. Keşke dizisini değil de, zamanında Güneydoğu'daki terörün kendisini ciddiye alsaydık diyorum. Eh, işin "ciddiyetine" gerekli vurguyu yaptığımıza göre, gelelim pazar yazısı kıvamındaki Kurtlar Vadisi Terör eleştirisine: Dizi başlarken sigarayı bırakmayı sağlayacak ürünün sponsor tanıtımı vardı: "Geçen yıl Türkiye'de 144 bin kişi sigaradan öldü... Smoke Patch Kurtlar Vadisi Terör'ü sunar!.." Dakika bir, gol bir... Sigara mı daha büyük terörist, PKK mı? Haydi gelin çıkın işin içinden... Arada, bir reklam daha: "Bu işte bizim borumuz öter!... Esenplastik!.." Vallahi ben böyle manidar reklam görmedim. Peki ya 10 dakikada bir giren RTÜK'ün 444 1 178 no'lu şikayet hattı reklamına ne demeli? Baksanıza, RTÜK bile kitlelere ulaşmanın yolunun Vadi'den geçtiğine ikna olmuş!.. MHP'nin diziye reklam verip vermeyeceği tartışıladursun, parsayı Cem Uzan'ın Genç Partisi topluyordu. Uzan ikide bir de ekrana kafasını sokup, "Sizce ekonomi iyi mi?", "Tarım bizim namusumuzdur" filan deyip, duruyordu. Ama dizinin iddiasına göre bazı namussuzlar yüzünden yakında ekip biçecek vatan toprağı bulmakta bile güçlük çekecektik!.. Polat Alemdar, Elif'in mezarını sularken, atv'ye göz atıyorum. Amanın! O Elif, "evden eve nakliyat" şirketi kurmuş. Arkadaşının bebeğini taşıyor!.. Yeniden Vadi'nin sisli karanlıklarına dalıyorum. Şehit annesi, Güneydoğu'da şehit düşen oğlunun mezarı başında gözyaşı döküyor. Hemen yanı başında göndere çekilmiş Türk bayrağı. Ama Edirnekapı Şehitliği'nde olması gerekirken, Ortaköy mezarlığında. Neden? Çünkü Elif'in kabrini ziyarete gelen Polat ile şehit annesinin karşılaşması lazım. Küçük çocuk, Güllü Erhan'a soruyor: "Senin araban cip mi?" Erhan mahcup: "Yok değil. Polat Ağabey kurum kimliği gereği cipe binmeyi yasakladı. Binek araba kullanıyoruz artık." Vallahi Polat haklı. Susurluk'ta kamyonun altına giren de binek otomobili değil miydi? Dizinin en matrak diyaloğu Nevzat ile karısı arasında geçiyor. Güllü Erhan, telefonda Nevzat'a "Libidon mu azaldı?" diye espri yapınca, bizim Nevzat pireleniyor. Hemen karısına dönüp, soruyor: "Libidon ne kız?" Karısı bu "basit" soruya rahatlıkla yanıt veriyor: "Bidon işte canım!.." Nevzat parlıyor: "Konuşma kız cahil cahil. Bi de muhtar kızı olucan!.." Vallahi bu diyaloğa espri katmaya gerek görmüyorum. Konuşma bu haliyle yeterince komik... Bu arada Polat'ın, mahkemede aklandığı için kendisi aleyhine yazı yazan "bir kısım medyaya" da tepkili olduğunu anlıyoruz. Polat bu yazıları yazanları "tetikçi" diye niteliyor. Ama yanlış hatırlamıyorsam, Polat sadece can dostu Çakır'ı öldürdüler diye bir gecede tam 6 kişiyi gözünü kırpmadan kesmişti. Neyse canım, ne diyordu zamanın başbakanı Tansu Çiller? "Bu yolda kurşun atan da yiyen de şereflidir!.." Eğer şu anda bu yazıyı okuyorsan, yanaklarından öpüyorum Polat'cığım!..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben de myweddinge katılıyorum. diziyi başından sonuna kadar izlemedim zaten fazla televizyon izleyen birisi diğilim fakat türkiye gibi kültür eğitim seviyesi düşük ve politik sorunlar ekonomik dengesizlikler içinde yaşamaya çalışan insanlara sadece komedi dizisi sunulmalı. onda da gaffur gibi tehlikeli ve hiç tasvip etmediğim karakterleri sokuşturuveriyolar gerçi. kanayan yaralar üstü kapatılmaya çalışılan olaylar silahlı vurdulu kırdılı şeyleri sinemada sunabilirler. televizyonu açıp bakmaktan biraz daha masraf ve zahmet gerektirdiğinden daha kontrollü şekilde olur.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurtlar Vadisi'ni izlemeden "Yayından kaldırılmalı" tezini savunanlarla Arena izleyip "Internet Öcüymüş" yorumu yapanların farkı yok benim gözümde..

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok saçma bi hareket eğerki kaldırıldıysa onlar için kötü oldu 20.milyon izleyen var diyordu konuşmada rtükün değil 20 milyonun borusu öter.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Kurtlar Vadisi'ni izlemeden "Yayından kaldırılmalı" tezini savunanlarla Arena izleyip "Internet Öcüymüş" yorumu yapanların farkı yok benim gözümde..
şu anada iyinete bir eğlence mekanından katılyorum:p , interneti öcü gösterenleri lanetliyorum. bunlar cahil, sadece reyting peşindeler.

not: bu arada kasayı esir aldım:)

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bilhost sana diğil bana diyo heralde :) dizi güzel bazı şeyler gayet hoş benim savunduğum zaten kurtlar vadisi veya başka bişey diğil televizyonda silah gibi insanlara zarar vericek şeylerin kolay ulaşılabilir yerde olmasıydı.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
şu dünya bize kalsa (kadınlara) pembe , ne güzel olurdu tatlım.

hiç değilse , şiddeti önlemiş olurduk

şimdi çalan şarkı : do the rigth thing

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Düşünmeden edemiyorum gak guk gak guk konuşan maho ağanın dizileri tavan yaparken şikayet almazken ve bir sempatizanlık uyandırtırken kimse ses etmiyor fakat bu yeni kurtlar vadisi serisi bazı şeyleri gündeme getirince hemen şikayetler yağıyor...

dip not : kurtlar vadisi izlemiyorum fakat bu yenisini izleyebilirim.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyarbakırda yapılan mezarları belediyenin yaptırdıgını bilmiyen varmı ? mezarlarda nemi var?

araştırın bulun.. ben öyle şerefsizin mezarını bile kimseye göstermem..

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Asenanin kalcasi, Tatli peri, bucur sihirbaz, perili annem, sihirli ev, Serhat Uluerenle biri bizi gozetliyor... Televizyonda onca faydali eser mevcutken Kurtlar Vadisi gibi zararli birseyin yayinlanmasi tabiiki akla mantiga uymaz. Seyirciye afyon lazim. Perilice'nin sihir kitabindan 103. sayfayi acip Teroru durduracak sihiri yapacak nasilsa gelecek nesiller:)

Kurtlar Vadisi yayindan kalkar yada kalkmaz bu kanunun ve yoneticilerin isidir. Ama kotu ornek oluyor diye kaldirilacaksa toplumun degerlerini yozlastiran, yobazlastiran diger yayinlara el atilmali.Buyulu sihirli diziler, Popstarlar, BBG'ler, Magazin Programlari, Koca koca adamlarin birbirini yiyip sonrada stadlardaki teroru ayipladigi spor programlari.. vs. Ve tabiki yillardir internet dangalakligi madalyasini baska kimseye kaptirmayan dogan grubunun son bombasi, interneti ocu yapan Ugur Abi.

Ben izlemedim bir dahaki bolumunu izlerim yayinlanirsa. Fakat bunca sansasyon varken kaldirilir sanirim. Sanirim Kurtlar Vadisi kalkinca hersey guzel olacak:) Pembe bulutlar, mutlu insanlar, gulen cocuklar, cicekler acar, gunes daha guzel dogar ..vs

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5