İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon.com.tr Datacenter ı Zıyaret Ettim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

MasterTR

Misafir
bize hikaye degil dc lazim

ko$eden bi yerden iki tane guvenlik kamerasi cektiniz de ne oldu? dc mi $imdi burasi yoksa bi marketin kapisi filanmi ne bilelim

somut bir$eyler koyun $uraya karde$im ya

E

echo

Misafir
MasterTR' Alıntı:
bize hikaye degil dc lazim

ko$eden bi yerden iki tane guvenlik kamerasi cektiniz de ne oldu? dc mi $imdi burasi yoksa bi marketin kapisi filanmi ne bilelim

somut bir$eyler koyun $uraya karde$im ya

istermisin 2 görüntü koyalım güvenlik görevlisi kısmından :D en kısası 200 cm elini telefonuna at resim çekmek için kolu alırlar yerinden

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Atlasjet'ten çok memnun kaldım.Uçuşun yanması ise benim hatamdı.Orda kocaman uyarı var.En geç 30 dk önce cehck-in yaptırmayanlar uçuş haklarını kaybederler diye.Ben ise son 10 dk kala gittim.Bu benim cezamdı ve çektim.Uçuş da gayet keyifli ve konforluydu.Herşey saatinde oldu.

Ayrıca benim +/- belirtmem gerekmiyor şu anda.Artıları ve olmayan eksileri sürekli belirttik zaten.Tek istenen görüntüydü.Görüntüyü de aktardık şimdi.Artık bundan fazlası sadece Nixcon'un ağzıyla kuş tutması olur.İstenilirse de şaşırmam.Ha Nixcon kuş tutmaya çalışır mı?

Bence hiç uğraşmaz :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen mesajımın tamamını okuyun.

Serdar Bey beni toplantı odasına aldı.Toplantı odasında bir adet toplantı masası ve bir beyaz yazı tahtası var.Ha bir de bir iki tane güvenlik kamerası.Toplantı odasında bir kapı daha var.Serdar Bey o kapıyı da açtı.Ben "Ben göreceğimi gördüm gitsem de olur" dedim.Bu şakaydı tabi ama gerçekten o görüntü bile yetiyordu.Diğer kapıdan girdiğimde ise görüntü muhteşemdi.Temsilci görüşme odasına girmiştim.Masanın önündeki koltuğa oturdum ve karşımdaki manzarayı izledim.Karşımda büyük bir kurşun geçirmez cam.Neredeyse duvar yok cam var denilebilir.O büyüklükte bir cam duvar ve hemen arkasında alabildiğine sunucu.Hepsinin önündeki ışıklar yanıp yanıp sönüyor ara ara.Süper bir görüntü oluşuyor.Baktıkça bakası geliyor insanın.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki hatları neymiş? Öyle bir yere nasıl ve nereden hat çekmişler? Eminim bunları da konuşmuşsunuzdur.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu niye çekemesinler ki istanbul'un göbeği. daraldım valla bu konudan yeter yahu. bin kişi var dedi işte bir inanın artık. bu konuyla uğraşacağınıza gidip site yapsaydınız, gelecek ayki host paranızı çıkarırdınız. sadece zaman kaybısınız :p

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
yahu niye çekemesinler ki istanbul'un göbeği. daraldım valla bu konudan yeter yahu. bin kişi var dedi işte bir inanın artık. bu konuyla uğraşacağınıza gidip site yapsaydınız, gelecek ayki host paranızı çıkarırdınız. sadece zaman kaybısınız :p

Haklı bir tepki.İnanın ben de sıkıldım artık.Çünkü gözlerimle gördüm.Ve bunu yapmak için Anadolu'nun bir ucundan diğer ucuna gittim.Bir sürü masraf ettim.Ama hala kalkıp şu nasıl bu nasıl diyorsunuz.

Hat konusunu konuşmadım.Çünkü bu onlara hakaret olurdu.Karşında yüzlerce sunucu ışıl ışıl parlarken nasıl bu soruyu sorabilirsin adamlara?Zaten o sunucuları görünce o soru aklına bile gelmiyor.Ve adım gibi eminim,eğer gerçekten sorunsuz insanlarsa, hitix,mastertr ve birkaç diğer anti-Nixcon olarak çalışan üyeler oraya giderlerse boyunlar önde geri dönecekler.Orda biz ne büyük bir hata yapmışız bizi affedin diyecekler.Bundan adım gibi eminim.Onu demezlerse de zaten ben onlara insan demem.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ya kimsenin inanmadigi yok ploop, kraldan cok kralcilar var burada, sanki nixconun sahibi bizim kan davalimiz mi, bize giren cikan ne, benim isim olmaz kullanmam da. ama resim olmadan paragraflarca yazi yazmanin alemi yok, tek laf ettigim nokta bu. tamam gittiniz gordunuz afiyet olun, soyle bi kenara cekilin bi nefeslenin oturun cay demleyin gundelik hayatiniza geri donun.

bilhost: kimse antinixcon calismiyor siz nixconcu calisiyorsunuz. kendi adiniza konusun, baskalari adina konusmayin, ne kadar ayip sey, gorunce soyle yapacaksin boyle yapacaksin demek.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yav resim çektirmiyorlarmış işte. ben de evimde resim çektirmem mesela, misafirliğe gelseniz resim çekemeden gidersiniz :) sitenin güvenliği de kapıda bekliyor. adsl hattı da çekili. ufak nixcon olmuşum işte daha ne :p

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Bilhost peki Anet Doruknet Sabancı gibi datacenterleri gezdiniz mi? Daha önce hiç data center gördünüzmü teknik anlamda.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo öyle kolay değil işte.Artık kullanıcılar bilinçlendi.Az da olsa bilinçlendi.En azından hosting alırken "Sunucunuz nerde?Özellikleri ne?" gibi sorular soruyor çoğu.

Adam geliyor burda teklif veriyor altına not düşüyor "Sunucumuz Nixcon'da değildir." diye.Başka birkaç tanesi sayfalar dolusu boş mesajlar yazıyor ve sonuna "Nixcon'la iş yapılmaz" ibaresini ekliyor.

Tüm bunlar bize eksi olarak geri dönüyor sonra.Buna bir son vermek lazım.Sırf bunun için gittim gördüm.Ve artık herşeyden eminim.

Resim konusunda haklısın.Ama bize de hak ver.Eğer gitme şansın olur da gidersen sen de göreceksin.Resim çekmek imkansız.Impossible is nothing diyenler yalan söylemiş.Bu tür durumlarda cümle Impossible is something oluyor.

Ha biz resim çekemedik.Ama bu dünyanın sonu değil.Yakınım,hergün ordan geçiyorum ama inanmıyorum diyenler var.Ben de onlara geçerken 10 dk bir uğra ve gör öyle geç diyorum.

Ben senin yanından 1000000000000000 kere de geçsem sana bakmazsam Angelo orda yok derim.Ama 1 kere sana baksam işte Angelo orda derim.Bu bu kadar basit.

Benim tek isteğim,çalışmaktan büyük zevk aldığım ve Türkiye'ye bu kadar yatırım yapan bir firmanın ve müşterilerinin rahat bırakılması.Çok şey istemiyorumdur umarım..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Wolerine: Ister inan ister inanma Nixcon Turkiye'nin en buyugu. DorukNET Besiktas'ta Barbaros Meydanina kocaman plaza dikmis ama heyhat bosuna, yetisemez.

Bilhost: Benim soyledigime cevap vermis mi oldun? Burada tam olarak bilinclendirmeye calistigin insan kitlesi kim? Sen kendini rahatlatmissin, musterilerine de guven saglamissin ok, bunda problem yok. Ama bunu yaparken, ben gordum gormeyenler de gorunce af diliyecek filan demene gerek yok, ortaya bir kanit koymadan en azindan bunlari soylemen yanlis. Sen kendin begenmissen, bununla yetinebilirsin, baskasinin dusuncesi/ongorusu/onyargisini yargilayacak konumda degilsin. Anlatmak istedigim bu.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Volkanlar bile patlamadan önce hareketlenir. Şu an öyle şeyler olmaya başladıki. Teknik açıdan imkansız şeyler bir iş hanı Türkiye'yi bırakın dünyanın en iyi si oldu. Tahminimce volkan patlamak üzere. Volkanın külleri kaç kişinin üzerine sıçrayacak ve şayet volkan patlarsa bu patlamada çok faazla kişinin kül altında kalmasına neden olan kişiler ne yapar acaba?
Neyse şimdilik hepinize iyi geceler.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Büyüklükten kastım mekan büyüklüğü değildi.Diğer DC'leri görmedim.Nixcon'un da sadece bir kısmını gördüm.

Büyüklükten kastım hizmet büyüklüğüydü.Bugün Nixcon'un verdiği hizmeti o fiyatta başka bir datacenter verebiliyor mu Türkiye'de?Hayır..O zaman Nixcon küçücük bir ofiste de olsa en büyüktür bana göre.

Bu arada ploop moderatörsün ve başlığı takip ediyorsun.O kadar kanıtımıza rağmen MasterTR saçma sapan ve anlamsız mesajlara devam ediyor.Kaporta A.Ş. datacenterı falan..Ayıp oluyor artık.

Bak burda kaç tane adamız..Gittik gördük diyoruz.İstanbul'daysan git sen de gör diyoruz.

Eğer bu anlattıklarımı o binada bulamazsan bilhost.com'u tüm haklarıyla sana devredecem.Bunun da sözünü tüm iyinet önünden veriyorum.Ben daha ne yapayım?

Lütfen MasterTR ya sen mesajlarına dikkat et,yol yakınken özür diler kabullen gerçekleri.Ya da hiç cevap yazma.Ama bu türde mesajlar yazacaksan da ploop'un veya diğer modların bunu önlemesini istiyorum..

K

KUSCUU

Misafir
MasterTR' Alıntı:
KARDEŞ BEN SANA DAVETİYE İSTEMENİ ÖNERİRİM GERÇİ SENİN GİBİ KONUŞMAKTAN ACİZ İNSANLARI KABUL EDERLERMİ BİLMEM AMA GENEDE Bİ ŞANSINI DENE SANA YARDIMIM OLSUN SANA LİNK VERİM ORDAN DENE ŞANSINI http://www.nixcon.com.tr/?sw=datacenter
he bide gördükten sonra gördüklerini burdaki arkadaşlarada anlatmayı unutma tmm mı kesinlikle davetiye iste adam yemezler ok.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Gormeden de biliyordun fiyatlari ve hizmeti. Bugun gorunce artik anlamissin ki Turkiye'nin en buyugu gibi yazdigin icin dedim bu sekilde. Yine gerci dogru olmaz, bir hizmeti karsilastirmak icin hepsinden alman lazim.

Doruk'u Sabanci'yi bir gezmenizi oneriyorum ben, bu da son mesajim olsun bu konuya, x-ray cihazi guvenlik gorevlisi heryerde var. Ortanin biraz vasat ustunde bir sirketin ofisi sizin tasviriniz kadar guzel ve şık. Burada dunyanin kimyasini kesfetmis gibi yazmaniza gerek oldugunu dusunmuyorum. Aksi takdirde komik oluyor, Superonline, Dorukta calisanlardan birisi burayi okusa heralde gulmekten bir yerleri siserdi.

M

MasterTR

Misafir
KUSCUU' Alıntı:
KARDEŞ BEN SANA DAVETİYE İSTEMENİ ÖNERİRİM GERÇİ SENİN GİBİ KONUŞMAKTAN ACİZ İNSANLARI KABUL EDERLERMİ BİLMEM AMA GENEDE Bİ ŞANSINI DENE SANA YARDIMIM OLSUN SANA LİNK VERİM ORDAN DENE ŞANSINI http://www.nixcon.com.tr/?sw=datacenter
he bide gördükten sonra gördüklerini burdaki arkadaşlarada anlatmayı unutma tmm mı kesinlikle davetiye iste adam yemezler ok.
hakaret etmeden konu$ kimsin bilmiyorum ama lafini bil oyle konu$ tamam mi?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo' Alıntı:
Gormeden de biliyordun fiyatlari ve hizmeti. Bugun gorunce artik anlamissin ki Turkiye'nin en buyugu gibi yazdigin icin dedim bu sekilde. Yine gerci dogru olmaz, bir hizmeti karsilastirmak icin hepsinden alman lazim.

Doruk'u Sabanci'yi bir gezmenizi oneriyorum ben, bu da son mesajim olsun bu konuya, x-ray cihazi guvenlik gorevlisi heryerde var. Ortanin biraz vasat ustunde bir sirketin ofisi sizin tasviriniz kadar guzel ve şık. Burada dunyanin kimyasini kesfetmis gibi yazmaniza gerek oldugunu dusunmuyorum. Aksi takdirde komik oluyor, Superonline, Dorukta calisanlardan birisi burayi okusa heralde gulmekten bir yerleri siserdi.

Haklısınız..En azından bana göre en büyüğü veya en kalitelisi diyeyim.Ya da en uygunu.

Bu arada şunu da belirteyim.Konu benim gözümde X-Ray cihazı güvenlik v.s. değil.Ben de biliyorum her yerde olduğunu.Ama ilk mesajımı okursanız göreceksiniz.Özellikle herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlattım.Yemek yediğim restaurantlara,kaldığım otele kadar.X-Ray cihazı ve güvenlik de bunun bir parçasıydı.Benim amacım insanların bilip bilmeden "Nixcon yok." yada "Var ama oto sanayiinde" gibi saçma yorumlarının gerçekten saçma olduğunu anlamaları.

Ben kısaca şunu söylemek istiyorum."Nixcon var ve bir datacenter gördüğünüzde görmek istediğiniz herşey var."Yukarıdaki uzun yazının özeti budur.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ne nixconcuyum nede anti nixconcuyum hiç bir ilişkimde yok henüz onlarla sadece bilhost sayesinde serdar bey ile msn de görüşmüşlüğüm ve sunucu istediğimi anlatmışlığıım vardır kendisine... biz belki burda haklı veya haksız olarak iki kesimden birine kızıyoruz işte siz niye savunuyorsunuz yada siz niye savunmuyorsunuz diye.. Ama unutmamak lazımki arkadaşlar kötülük olmadan iyilik varolmaz... belki kötü bir örnek olacak ama dünyada silahı sadece polisler taşısaydı onlarında taşımasına gerek kalırmıydı.. Burda belkide iki tarafında birbirine teşekkür etmesi lazım... nixcon üzerine bu kadar gidilmeseydi bugün bilhost echo veyahut diğerleri gittim gördüm ziyaret ettim ve kendi adıma artık güvenle bu firmayla çalışabilirim diyebilirlermiydi..

nixcon ile çalışmak istedim dc türkiyede olsun veya olmasın sorun değildi önemli olan bu fiyata böyle bir sunucu verebilmeleriydi... fakat bu saatten sonra nixcon ile çalışabileceğime ihtimal vermiyorum yaklaşık iki haftadan beri sunucu almaya çalışıyorum olumlu veya olumsuz olarak hiç bir sonuç elde edebilmiş değilim... sevgili bilhost diyor bana göre türkiyenin en büyğüdür çünkü bu fiyata bu sunucyu veriyor diyor saygı duyuyorum. ama bana göre büyüklük bu şekilde olmaz büyüklük anlık hizmet vermekle olur... benim projelerim var hayata geçirmek istiyorum ve elbet bir sunucuya ihtiyacım var bu projenin yayına geçmesi dc nin elinde olmamalı... ben bugün yurt dışında bir firmada sipariş formunu doldurduğum zaman en geç 24 saat içinde sunucunun teslim edileceği söylenirken nixcon da haftalardır bu foruma ulaşamıyorum. burdanda bir ders çıkartmak gerekir + bundan önce açılan konularda çeşitli yerler olduğu söylenmişti kağıthane maslak mecidiyeköy yer altı yer üstü vs vs vs.. ve bugünde bu konu içindede okudum bir arkadaşımız yazmış serdar bey ile buluştuk oturduk şurda birşeyler yedik sonra hesap ödeme kavgası vs yaptık açıkçası buna güldüm geçtim herneyse devam edeyim dün gece vaktide yine bu başlık altında bir arkadaşımız 4-5 katın onlara ait olduğunu söyledi ve bugün sevgili bilhost sadece bir katın onlara ait olduğunu dile getirdi... ve işin içinden çıkılmaz bir hale gelindi... tamam iyi güzel nixcon diye bir yer var dc side türkiyede fakat söylendiği gibi 4-5 katlı ve 7 bin metrekare değil sadece bir kat ve max 1500 metrekareye sahip sunucu artışını sağlayamıyacak bir konuma sahip....

edit..:

ufak bir not eklemek istiyorum.. ne zaman bir mevzu yasakpara olsa nixcon ile ilgili her zaman serdar bey in adı geçiyor.. Bu serdar bey bir robotmudur her müşteriye programlanmış... binlerce sunucu olduğu söyleniyor ve buda yüzlerce müşteri demektir... bunca müşteriye tek temsilci veya görevi olarak serdar bey in bakması bana biraz garip geliyor..

+ şahsi görüşümdür bana göre türkiyenin en iyisi ve en pahalısı borusan holding tir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5