İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon.com.tr Datacenter ı Zıyaret Ettim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güvenlik açısından sitelerinde fotoğraf göstermemeleri iyi bir sebep değil. Webmaster forumlarında bu konu binlerce kez gösterildiği için iyi reklam oluyor ama sonunda mutlaka dc nin fotoğrafları yayınlanacaktır.Ortalık durulunca tabi biz böyle ha bire nixcon nixcon diye zombi gibi ortalıklarda gezersek biraz zor dc fotoğraflarını görmek biraz umursamamak lazım olay çok büyüdü...

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yav arkadaşlar konuyu fazlasıyla abartıyorsunuz gıbı gelıyor bana sunucu Tr de ya da değil adamlar oyle oldugunu soyleyerek fazla para alıyor olsaydı tamam dı ama aynısunucu ozellıklerını amerika lokasyonlu alsanız bunlardan daha ucuza zor alırsınız sanırım bu yonden Tr de olup olmaması onem arz etmıyor...
bu fırmadan sunucu alanlar hızmetten memnunmu gordugum kadarıyla evet o zaman bu acıdan da sorun yok....
şimdi bu kadar adam toplanmıs ney paylasamıyorsunuz allah askına bırakın adamlarda sızde ısınızı yapın ınanmayan bu adamlarla calısmasın...

not:nixcon la uzaktan yakından alakam yoktur gecenlerde bı tıcket acıp bırsey sormuslugum dısında hıc alakam olmadı kendılerıyle inanmayan olacaktır ama yınede belırtıyım dedım

hoscakalın

E

echo

Misafir
echo ben yani ben oalrak gittim dc lazerler m16lar istihbarat gerçek :D

inanamayan gider görür

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Batu nun görüşleri önemli bizim için. Kendisi açıklama yapar zaten çoğu kişide gözleri ile görmüş. Adamların verdiği hizmetten herkes memnun daha fazla üstüne gitmemek lazım.

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlıs hatırlamıyorsam batu orada nixcon da sunucu barındırdıklarını yazmıstı nixcon için açılan bir başlıkta

ama dediğiniz gibi kendisi gelince bakar konuya yanlış hatırlamıyorsam yazdıgı mesajı dediğimi de teyyit edecektir herhalde

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, bence bu tartışmaya artık bir nokta koyun. Bilmiyorum yazacaklarıma kim ne kadar güvenir ama nx hakkında garip düşüncelerden kurtulun derim.

Bahsettikleri gibi ciddi ve büyük bir firma olduklarını gördüm. DakikHost olarakta Nixcon ile çalışmalarımızı genişletmeyi düşünmekteyiz.

M

MasterTR

Misafir
echo nickli arkada$ sanirim daha once atilan wasgo dur

yonetim izin veriyormu bunlara?

D

duyurbeni.com

Misafir
kardeş echo arkadaşımızla wasgo cok farklı kişiler bugun tanıştım echo arkadaşımızla..İçin rahat etsin farklı kişiler

E

echo

Misafir
MasterTR' Alıntı:
echo nickli arkada$ sanirim daha once atilan wasgo dur

yonetim izin veriyormu bunlara?

konuşma boş boş inanmıyosan gelde cam açayım. istiyosan adres vereyim buluşalım. hem konuştuma beni

diodun nixcon böle şöle. gitde bi posta dayak ye korumalardan :D

M

MasterTR

Misafir
yazilarinda hep bu nick benim degil yaziyor onun icin yazdim

eger $ifrelerimizi banlanan ki$ilere verebiliyorsak bizde verelim girsinler.. o zaman ne mantigi kaldi banlanma i$inin??

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese selamlar..

Saat şu anda 00:24 ve ben saat 11:00'da Mersin Oteli önünde AtlasJet'in servisinden indim.eve gelip birşeyler atıştırdım ve bu 18 sayfa yazıyı okudum.Şimdi ise ben yazıyorum.Aslında başka bir başlık açacaktım ama burdan devam edeyim dedim.Herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatacağım şimdi..

Tarih: 17.08.2006 Saat: 14:05:30

Cep telefonuma gelen sms:

SAYIN YOLCUMUZ 3E1983 PNR NO ILE UCAGINIZ 19AUG 07:10 IST-ADA, 19AUG 20:30 ADA-IST SEFERLERİ 1 KISILIK ATLASJET E-BILETINIZ DUZENLENMISTIR IYI UCUSLAR

Bu mesajda bir hata var.Ben Adana'dan İstanbul'a gidiyorum.Ama bilet ters alınmış.Hemen Serdar Bey'e ulaşıp durumu bildiriyorum.Daha sonra aynı gün saat 15:26:31'de telefonuma şu mesaj geliyor.

SAYIN YOLCUMUZ 3E23BA PNR NO ILE UCAGINIZ 19AUG 09:20 ADA-IST , 19AUG 18:05 IST-ADA SEFERLERI 1 KISILIK ATLASJET E-BILETINIZ DUZENLENMISTIR IYI UCUSLAR

19 Ağustos Cumartesi günü AtlasJet'in Mersin Carrefour-Sa Kavşağı Total Petrol önünden kalkan servisiyle Adana Havaalanı'na gittim.Atlasjet görevlisine kimliğimi ve PNR numaramı verdim.Hemen check-in işlemim yapıldı.Daha sonra saat 09:20'de AtlasJet'in KK 33 sefer sayılı uçağına bindim.Saat 10:45 civarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na indim.

Serdar Bey ile görüşmem saat 15:00-16:00 arası idi.Ben de programımı buna göre yapmıştım.Randevu saatine kadar hem müşterim hem dostum olan www.forumcentury21.com sitesinin sahibi Oğuz Bey ile görüşecektim.Oğuz Bey bana kolaylık olsun diye Mecidiyeköy'de randevu verdi.

Havalimanının en alt katında bulunan Hafif Raylı Metro ile Yenibosna'ya geçtim.(Havalimanı-DTM-Yenibosna)

Yenibosna'da metrodan çıktığınız nokta zaten otobüs durağı.Her noktaya mutlaka otobüs var.Ordan bindiğim Mecidiyeköy otobüsü ile Mecidiyeköy'e ulaştım.

Mecidiyeköy'de Alisamiyen Stadı'nın yaklaşık 50 metre gerisinde yol üstünde Yapı Kredi Bankası bitişiğinde bir Arçelik bayisi var.Oğuz Bey'in orda bir işi varmış beni de oraya çağırdı ve orada buluştuk.

Daha sonra yerini tam hatırlamıyorum ama galiba Levent'ti Şirvan Restaurant'ta öğle yemeği yedik.Yemekten kalktığımızda saat 14:30 civarıydı.Serdar Bey'i yemekten kalkmadan hemen önce arayıp nereye gelmem gerektiğini sordum.Telefonu ilk açtığımda açan kişi stajermiş.Ben yerlerini sorunca bana randevu alıp almadığımı sordu.Daha sonra da Mecidiyeköy'de dedi.(İyi ki İstanbul'da demedi :) ) Daha sonra kendisi adresi veremedi (yetki bakımından) ve benim telefonumu aldı.Lokantanın kapısından çıktık arabaya oturduk telefonum çaldı.Arayan Serdar Bey idi.Samiyenin karşısı no 49/1 oraya gelin bulamazsanız bana haber verin dedi.

Oğuz Bey beni samiyenin karşısında bıraktı ve gitti.O köşe başındaki muhallebicinin önünde durdum.Serdar Bey'i tekrar aradım.Yine aynı kişi çıktı ve ben sizi arattırayım dedi.2 dakika geçmedi telefonum tekrar çaldı.Serdar Bey'e muhallebicinin önündeyim dedim ve telefonda bana adım adım tarif etti yeri.(Şimdi dershanenin önündeyim,şimdi NT'nin önündeyim,şimdi sizin binanın önündeyim gibi..)

Bu şekilde binayı buldum.Binayı o şekilde görünce hayal kırıklığına uğradım.Çünkü o binada kesinlikle bir datacenter olamazdı.Bu imkansızdı.Ayrıca bana sıkı güvenlikten bahsedilmişti.Binanın girişinde iki tane adam vardı.Ama güvenliğe benzemiyorlardı.Ama bana ters ters baktılar.Ben de galiba güvenlik diye "Direk mi geçiyoruz" diye sordum.Evet dediler..İyice umudumu yitirdim.Asansöre bindim ve 3. kata çıktım.Asansörden inince direk sağ tarafa baktım önce kapı yoktu.Her katta tek daire olan binalardan.Sol tarafta ise bir tane otomatik daraba vardı.Sağ ve sol köşelerde ise resimlerde görülen kameralar.

10 saniye kadar bekledim kapı açılır falan diye ama açan olmadı.Kapalı olan darabaya tıkladım hemen kalkmaya başladı.Meğersem güvenlik beni görüyormuş ordan ama kapıyı çalmamı bekliyormuş.Daraba yavaş yavaş kalktı ve genç takım elbiseli ve haddinden fazla ciddi bir güvenlik görevlisi darabanın hemen sonrasındaki baya kalın camlı kapıyı açtı.Tam kapının karşısında da resimde yüzünün yarısı çıkan diğer güvenlik görevlisi duruyordu.İkisi de haddinden fazla ciddiydi.

"Serdar Bey ile görüşecektim randevum var" dedim.Kapıyı açan genç güvenlik görevlisi üzerimdeki tüm eşyaları çıkarmamı istedi.Cüzdan,telefon,bozuk para,fotoğraf makinası,ıslak mendil,Serdar Bey'e hediye olarak götürdüğüm Cezerye kutusu..Hepsini aldılar.Daha sonra kapının hemen önündeki X-Ray tarayıcıdan geçtim.Tarayıcının tam hizasında beni tuttular ve ellerimi yanlara falan açtırdılar.Karşıda bekleyen diğer güvenlik bilgisayardan X-Ray görüntüleri izliyordu.

Daha sonra geçebilirsiniz dediler ve beni orada beklemeye aldılar.Girdiğiniz yer çok tuhaf.O işhanında öyle biryeri gidip görmeden inanmanız çok zor biliyorum.Yaklaşık 3 dakika kadar bekledim.Bu arada cezerye kutusunun hediyelik olduğunu söyleyip almak istedim.Onu da özel olarak X-Ray'den geçirip test ettikten sonra verdiler.3 dakikanın sonunda Serdar Bey geldi.Genç,hafif uzun saçlı bir insan.Bu arada bulunduğunuz yer aşırı derecede lüks dizayn edilmiş.Her yerde kameralar var.Ve güvenlik hiç ama hiç gülmüyor.Sürekli asık surat.Kapıların hepsinde ve bazı masaların ön kısmında http://www.nixcon.com.tr/images/nxlogobb.gif adresindeki Nixcon logosu var.Ve her odada mutlaka bir Türk Bayrağı ve Atatürk resmi var.

Serdar Bey beni toplantı odasına aldı.Toplantı odasında bir adet toplantı masası ve bir beyaz yazı tahtası var.Ha bir de bir iki tane güvenlik kamerası.Toplantı odasında bir kapı daha var.Serdar Bey o kapıyı da açtı.Ben "Ben göreceğimi gördüm gitsem de olur" dedim.Bu şakaydı tabi ama gerçekten o görüntü bile yetiyordu.Diğer kapıdan girdiğimde ise görüntü muhteşemdi.Temsilci görüşme odasına girmiştim.Masanın önündeki koltuğa oturdum ve karşımdaki manzarayı izledim.Karşımda büyük bir kurşun geçirmez cam.Neredeyse duvar yok cam var denilebilir.O büyüklükte bir cam duvar ve hemen arkasında alabildiğine sunucu.Hepsinin önündeki ışıklar yanıp yanıp sönüyor ara ara.Süper bir görüntü oluşuyor.Baktıkça bakası geliyor insanın.

Daha sonra baya sohbet ettik Serdar Bey ile.Hatta benim önümde ns1turkey'nin sahibi ve forumda daha önce deja-vu diye üye olan Uğur Pala'yı aradı.Hem cep telefonundan hem sabit telefonundan aradı ama ulaşamadı.Ulaşsa onu da hemen o anda çağıracaktı.Müsaitse tabi..

Bu arada ben saat kullanmıyorum.Telefonun saati yetiyor.Ama telefonu da girişte aldıkları için saatten bir haberim.Lafa iyi dalmıştık.Bir ara saati sordum Serdar Bey 16:40 dedi.5-10 dk daha sohbet ettikten sonra müsade istedim.Tekrar güvenliğin olduğu yere çıktık.Tüm eşyalarımı tekrar teslim aldım.

Büyük firmaların masa bayrakları vardır.Görmüşsünüzdür mutlaka.Küçük iki tane çubuğa geçirilmiş iki bayrak.Biri Türk bayrağı diğeri de firmanın bayrağı.Binadaki her masada bir ucunda Türk Bayrağı diğer ucunda Nixcon logolu bayrak olan bu araçtan vardı."Şu görüntüyü çok istiyorum" diyerek binbir ricayla bir resim almaya ikna ettim.Biraz uzaktan büyük bir görüntü alayım dedim ama Serdar Bey hemen durdurdu.Makinayı kendisi aldı ve iyice yaklaşıp kendisi çekti.Ama masayı da almaya ikna edebildim.Masayı neden istediğimi tam hatırlamıyorum ama galiba onda da dev bir Nixcon logosu vardı.

Saat 16:55 civarı oradan büyük bir şok geçirmiş şekilde ayrıldım.Daha sonra İstanbul trafiğine takıldım.Saat 17:50'de havaalanına yetiştim ama en geç 30 dk önceden işlem yaptırmam gerekiyormuş.Uçuş hakkımı kaybetmiştim.Ama uçak henüz kalkmadığı için 20 YTL ceza ödeyerek ertesi güne aldırabildim biletimi.

Ondan sonra tekrar Oğuz Bey ile görüştüm.Sarıyer'de bir balık lokantasında boğaza karşı yemek yedik.Daha sonra beni Taksim'deki Golden Age oteline yerleştirdi.Oda no 2305 :)

Daha sonra sabah uyandım.12:00'da otelden çıktım ve 4 saat gezdim.Taksim,Nişantaşı,Şişli,Nişantaşı girişindeki Askeri Müze,İstiklal Caddesi v.s.

Daha sonra sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali saat 16:00'da 4 saat sonraki uçağım için yola koyuldum.Biraz oyalandım vakit geçsin diye.Mesela metroya Yenibosna'dan binip 3 dakikada gideceğime Aksaray'dan,ki ilk durak oluyor,bindim ve son durak olan havalimanına yaklaşık yarım saatte ulaştım.

Hemen check-in yaptırarak kendimi sağlama aldım.Hatta manzaralı koltuk bile seçtim..11F :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha sonra yaklaşık 1.5 saat havalimanında oyalandım.Saat 20:00 uçağına bindim ve tekrar evime döndüm.Daha sonra da bu satırları yazdım.

Ben tüm samimiyetimle başımdan geçen herşeyi özellikle en ince ayrıntısına kadar anlattım.Dijital fotoğraf makinam yok.Resimleri filmli makinayla çektim.Yarın taba vermeyi düşünüyorum.Ama kesin değil.Ama bu hafta içi mutlaka baskı işlemi tamamlanır.Biletlerim de daha duruyor.İsteyen olursa hepsini taratıp paylaşabilirim.

Bu arada şunu da söyleyeyim.O işhanında datacenter olmaz diyenler haklı.Ama gidip görene kadar.Ya da bana güvenleri varsa artık haklı değiller.Çünkü gerçekten var arkadaşlar.Bu arada biz müşterilerin girdiği yerden girmiyor temsilciler.Ve diğer katlar konusu da şu şekilde.Yan tarafta bir binada imiş diğer katlar.Ama bizim görmüş olduğumuz o binadaki 3. kattaki Nixcon bölümünün diğer kısmından orayla bağlantı varmış.Oraya bizi almıyorlar.Ama gidip o manzarayı gördükten sonra bu adamlar atıyor demek imkansız.Adım gibi eminim var öyle birşey.

Bu arada Kağıthane olarak geçen adres Renor.Doğrudur.Orda Nixcon'a ait bir yer varmış.Ama boş bir yer dedi Serdar Bey.Teknoloji güvenliği açısından adresi orası gösteriyoruz dedi.

Bu kadar yazmama rağmen,ve hergün o binanın önünden geçtiğini iddia etmesine rağmen,hala kalkıp yalan söylüyorsun,kandırıyorsun gibi düşünenler veya yazacaklar varsa onlardan tek bir ricam var.Lütfen o binaya girin,3. kata çıkın ve o darabaya tık tık tık vurun.Güvenlik mutlaka kapıyı açıp geliş sebebinizi soracaktır.Sizi o şekilde randevusuz içeri almazlar ama en azından bu bahsedilen büyülü yeri bir parça da olsa görebilirsiniz.Ya da randevu alın gidin tamamen görün.

Ve açık bir şekilde söylüyorum.Gittim,kendi gözlerimle gördüm..Bizzat yaşadım..Nixcon diye bir firma var.Öyle bir datacenter var.Ve inanın bana o eleştirdiğiniz Nixcon hepinizi,hatta hepimizi parmağında oynatabilecek güce sahip dev ama gerçekten dev bir şirket.Gidip o görüntüyü görüp,o bilgileri aldıktan sonra hepsine siz de inanacaksınız.Hitix bile..

Bu arada Serdar Bey,iyinet'in tüm modlarını bir kerede toplu olarak çağırmayı düşünüyor.Ama bunu ne zaman yapar bilemem.Hatta orda bana elmasgunes'i aramayı bile teklif etti.Ama onun Manisa'da olduğunu ve telefonumun da güvenlikte kaldığını söyleyince vazgeçti.

Ben herşeyi açık açık yazdım.Bana göre artık Nixcon Türkiye'nin en büyüğüdür.Onun üstüne büyük tanımam.İnanıp inanmamak size kalmış.

Ziyaretim hakkında her türlü soruya da sonuna kadar açığım.Herkese iyi geceler.

E

echo

Misafir
işte olay bitmiştir yalancı diyen şahışlar ufak ufak sinerler köşeye şimdi :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben herşeyi açık açık yazdım.Bana göre artık Nixcon Türkiye'nin en büyüğüdür.Onun üstüne büyük tanımam.İnanıp inanmamak size kalmış.

Bir dogru/yanlis yargisi belirtmiyorsun ki inanip inanmayalim, sen fikrini yazmissin.

Ben DC den cok maceralarini okudum, kitap gibi. Atlasjet dunyanin en dandik havayolu, surekli bir sekilde gec boarding almakta ve buna ragmen 30 dk diye ceza kestilerse tam sacma bir sirket, Adana'dan servisi olan tek havayolu olmasa kullanilmaz.

PS: buarada guzel ofis disinda sunuculardan bahsetmemissin, sunucu gordun mu, hani dekorasyon guzel beton stili guvenlik ok ama biraz da bahsetsen sunuculardan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5