İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon.com.tr Datacenter ı Zıyaret Ettim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Makro Servers

Misafir
Pcqopat.Com' Alıntı:
Yorumlara gülmekden kırıldım.Bundan kitap yazalım :D

teşekkürler ikinci kitabım Serdar The Nixconorus yakında forumdaki yerini alacaktır.
ayrıca teşekkür ederim ;)

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genemi adres değişti yaw :D

Biri geliyor datacenteri gördüm ordaydı diyor öteki bende ziyaret ettim orası ofis diyor.

Edit: bu arada iris tarama kontrolü iyiymiş. Bendemi yaptırsam eve :D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
şok şok şok...

kapıdaki güvenlik kontrolü yapan kişiler arasında "vin diesel" görülmüştür. acil bir olay sırasında vin'e destek olması açısından volverine ve daltonlar hazır bekletilmektedir.

M

Makro Servers

Misafir
BrokenPromises' Alıntı:
Genemi adres değişti yaw :D

Biri geliyor datacenteri gördüm ordaydı diyor öteki bende ziyaret ettim orası ofis diyor.

Edit: bu arada iris tarama kontrolü iyiymiş. Bendemi yaptırsam eve :D

yaw putty e böle bişey ekleseler şifre yerine kafamızı monitöre soksakda öle girsek. kk larında değişti ya hani yeni dönem chip&pin bunada kafa göz filan deseler hani güvenlik için diyorum kimse yanlış anlamasın :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her ziyaret eden ayrı başlık açmasın, tek başlıkta nixcon görmek yetiyor zaten.

M

Makro Servers

Misafir
tüm ekiplere haber verin datacenter en son van-hakkari karayolunda görülmüş ben burdan önünü çeviricem belki çem lokantasında yemek yeriz serdar beyle

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw önce yer altıydı sonra mecidiyeköyün göbeğinde bir işhanı oldu. şimdi de ofis çıktı meydana:D
çok merak ediyorum sonraki durak neresi :p

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon hakkındaki teorim:

- Bence bu adamların datancenter ları prefabrik. Yani seyyar datacenter.

- Datacenter Rambo tarafından kurunuyor olup kapıda gördüğünüz adamlar ise Rambo kardeşimizin amca ogullarıydı.

- İris tarama mekanizması YOK EDICI filminde görülmüş ve begenilmiştir. DAha sonra mekanizma Ebay 'de 700Feed back'ı olan amerikalı bir satıcıdan alındı.

- Serdar bey 1tane degildir. 3-4 tane klonu vardır ve kimliği gizlidir.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Enis Okur' Alıntı:
Serdar bey sağolsun davet talebimi kabul etti ve kendisiyle Taksim meydanında buluştuk. Daha sonra Cafe the Marmara'da öğlen yemeği yedik. Hatta Serdar beyle hesabı ödeme kavgasına bile girdik. :)

Her neyse daha sonra BKM otoparkına gittik. Serdar bey'in özel şöförü gayet ilgiliydi. Söylendiği gibi Mecidiyeköyde bulunan datacenterları değil şirketin üç ofisinden birinin adresiydi. Biz Maslak şeh mecid sokakta bulunan 3 katlı oldukça lüks dizayn edilmiş, tamamen siyah camlarla çevrili binaya gittik. Kapıda 3 bodyguard bizi karşıladı. Hepsi oldukça kaslı ve iri yapılıydılar. Binaya girerken üstüm x-ray cihazıyla arandı, üzerimde bulunan metalleri kapıdaki "secure room" odasına bıraktım. Serdar bey ve yetkili arkadaşlardan 4 kişi ve 2 güvenlik görevlisiyle oldukça geniş bir asansöre bindik ikinci kata çıktık. Serdar bey parmak izi kontrol sistemine parmağını dokundurdu. Oldukça görkemli siyah bir kapı açıldı, kapıdan girer girmez yeniden bir güvenlik kontrolüne tabi tutulduk, burada kimliğimi bıraktım. hemen sol tarafta bulunan sıcak içecekler ve aparatiflerin yer aldığı "cafe dé nixcon" da çay içip, datacenter'da çalışan arkadaşlarla konuştuk. gerçekten hepsi çok bilgiliydi. Daha sonra şirketin halkla ilişkiler müdürü Banu hanım geldi ve daha centera girmemiz için bizi davet etti. Cafe'nin önünde bulunan çelik kapıyı göz sensör makenizmasıyla açan nixcon bilgi işlem sorumlusu Ahmet bey, odaya giren her kişinin mutlaka göz sensörüne tabi tutulması gerektiğini söyledi ve benimde gözlerimi bu mekanizmaya tanıttı. Bundan sonraki ziyaretlerimde kendi gözümle datacentera giriş yapabileceğimi söyledi.

Herneyse, daha sonra açılan çelik kapı açıldı ve karşımıza bir koridor çıktı, bu koridoru geçtikten sonra laminant parkeli bir merdivenden üst kata çıktık, merdiven sonundaki güvenlik odasında bir süre bekletildikten sonra yetkililerden biri beni alıp odadan dışarı çıkarttı ve başka bir odaya aldı bu odada bulunan kitap rafları şeklindeki gizli bölmeden geçtik.

Arkadaşlar şuan bi işim çıktığı için ziyaretimin devamını daha sonra yazacağım..

siz yazana kadar güvenmeyi düşünüyordum çünkü yarın gidip görecektim ama birdönem nekadar pişkin bir dolandırıcı olduğunuzu bildiğim için ve sizin adınız geçtiği için kullanmayacağım nixcon olayı benim için bitmiştir..

+ lazer tarayıcıya seni ne diye tanıttılar ? senin giriş yapma hakkın nereden çıkıyor her müşteri içeride keyfine göre dolaşamıyor değilmi biri kontrolünde ve başvuruylaydı hani ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
nixcon ahiret aleminde yepyeni bir datacenter açmış. hemde hurma ağacının yanında (inanmayan kur'an okusun orada hurma ağacı var) . fani dunyadan sıkılan ve ahirette google adsense den para kazanmak isteyen kullanıcılar için birebirmiş.

hem böylelikle kefene cep diktirmeye gerek kalmıyormuş... bence fani yaşamdaki dc yi bırakında bunun için düşünün. ayrıca o taraftada genel yetkili serdar bey olacakmış.:)

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Kim buna dur diyecek anlamadım?
Bu kadar ciddiyetsiz mesajlar olamaz, resmen komedi filmine döndü.
Allah, İnşallah şu datacenterı görmeyi banada nasip eder.
Amin...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marissoft' Alıntı:
Amin...
yakından takip ediyorum merak etme. insanların deşarj olmaya ihtiyacı var sanırım bu aralar. geyik bölümüne taşınacak ama sanıyorum :)

M

Makro Servers

Misafir
marissoft' Alıntı:
Amin...
valla sen benim yerimede gör sen ne dersen inanırım işte benim yerimede iyi bak sonrada gel yaz gördüklerini :)

not:bu mesaj ciddi bir mesajdır bu konuda çok ciddiyim

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Makro Servers' Alıntı:
valla sen benim yerimede gör sen ne dersen inanırım işte benim yerimede iyi bak sonrada gel yaz gördüklerini :)

not:bu mesaj ciddi bir mesajdır bu konuda çok ciddiyim

Datacenter için başvuru yaptım değerdirirler ise, 900 km gidip sırf meraktan göreceğim.

M

Makro Servers

Misafir
marissoft' Alıntı:
Datacenter için başvuru yaptım değerdirirler ise, 900 km gidip sırf meraktan göreceğim.
valla bende 2200 km den gelmek isterdim ama mahrumiyet bölgesi gele miyorum :)

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çok enteresan bir duruma gelmiş olay ama dc i görenler var ve 1 - 2 kişi değil adamların verdiği hizmet ve kalite ortada bence boşa laf sallamaktansa ziyaret isteğinde bulunup sizde gözünüzle görünüz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bence "iyinet olarak nixcon dc ziyaret zirvesi" yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5