İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon.com.tr Datacenter ı Zıyaret Ettim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Salı günü söyle bana buluşalım o zaman Mecidiyeköyde.. Dedim ya ben 3 gün bekledim ortada anlatılan ve sallanan gibi bi bina yok.. Adamlar forumlar üzerinden yüzlerce dolarlık reklam yapıyor dur diyen yok.

Bence site yönetiminin bu konuda biraz titiz davranması gerekiyor. Ben gönüllüyüm. Her hosting firması denetlenemez ama bu kadar büyüğüm diyen bir firma bu kadar reklam atacaksa izin vermenin bazı şartları olmalı. Gidelim görelim yerlerini? Serdar okuyor durmadan bana söz verdi 20 Temmuz dedi hani nerede? Otobüs ve uçak kaldıracağız dedi Hani?

http://forum.iyinet.com/showthread.p...ighlight=hitix

okuyun işte okumadan yazmayın.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix' Alıntı:
bu kadar da sallanmaz yahu
Türkiyenin en büyük DC'si değil en küçüğü olamaz ama sallama konusunda number one olmuş bile..

3 gündür binayı gözlemliyorum. Acep dedim kapının önünde durunca ışınlayarak mı içeri alıyorlar, yok...

Konuyu açan arkadaşım sende utanmıyor musun? Gittim gördüm binanın tamamı nixcona ait dediğin yerin nixcon ile alakası yok.. Buna yalancılık derler ve bu toplum yalancı insanları sevmez...

3 haftaya kadar DC açılacaktı yalan oldu zaten.. Serdar denen kişi 20 temmuz diyordu 20 Ağustosa geldik. İnsaf daha utanmadan neyi tartışıyorsunuz? Bu konu neden uzadı bu kadar anlamış değilim. Nixconun tüm çamaşırlarını döktük ortaya MasterTR ile birlikte haaa bundan sonrası beni ilgilendirmez isteyen gitsin alsın, onlardan alınca benden para kesilmiyor biz sizleri düşündüğümüz için gittik konunun üzerine. Gerisi sizlerin seçimi.

Biz oturduk üşenmeden araştırdık yazdık, okumak zor gelmez umarım sizlere
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30433&highlight=hitix
buyrun inceleyin karar verin.

Nixcon ile ilgili son sözümdür bu. Birdaha kendileri ile muhattab değilim.
Herkese iyi çalışmalar

Nokta koyuyorum.

I

i.s.a.q

Misafir
hitix neye nokta koyuyorsun

http://forum.iyinet.com/showpost.php?p=268578&postcount=80

burda bahsedıldıgı uzere 20 kişi civarında bir ekıp bugun nixcon a zıyarete gıdecek 2 si çok tanıdıgım guvendıgım insanlar hatta bu işi sizin kadar takıp eden insanlar.

Döndüklerinde yorumları buraya yazacaklardır.Bukadar sub Olmak yanlış diye düşünüyorum.Nixcon ıle çalışmıyorum.Sadece tr açısından eğer bahsedıldıgı gıbı ortada bır datacanter varsa bu kapasıtede bu fıyat verılıyorsa gurur duyacagımdan emın olabılırsınız.

Yarın Ola Hayrola.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix' Alıntı:
bu kadar da sallanmaz yahu
Türkiyenin en büyük DC'si değil en küçüğü olamaz ama sallama konusunda number one olmuş bile..

3 gündür binayı gözlemliyorum. Acep dedim kapının önünde durunca ışınlayarak mı içeri alıyorlar, yok...

Konuyu açan arkadaşım sende utanmıyor musun? Gittim gördüm binanın tamamı nixcona ait dediğin yerin nixcon ile alakası yok.. Buna yalancılık derler ve bu toplum yalancı insanları sevmez...

3 haftaya kadar DC açılacaktı yalan oldu zaten.. Serdar denen kişi 20 temmuz diyordu 20 Ağustosa geldik. İnsaf daha utanmadan neyi tartışıyorsunuz? Bu konu neden uzadı bu kadar anlamış değilim. Nixconun tüm çamaşırlarını döktük ortaya MasterTR ile birlikte haaa bundan sonrası beni ilgilendirmez isteyen gitsin alsın, onlardan alınca benden para kesilmiyor biz sizleri düşündüğümüz için gittik konunun üzerine. Gerisi sizlerin seçimi.

Biz oturduk üşenmeden araştırdık yazdık, okumak zor gelmez umarım sizlere
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30433&highlight=hitix
buyrun inceleyin karar verin.

Nixcon ile ilgili son sözümdür bu. Birdaha kendileri ile muhattab değilim.
Herkese iyi çalışmalar

senin ne mal oldugun daa önceki topiclerde ortaya cıktı hala konusuyormusun ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
yaw ben bu adamları bulamadımmı ? bekleyeceğim geceye kadar.Bakalım buradan giden arkadaşlar görebilecekmi.Hala gel diyorlarsa yarım saatte mecidiyeköyde olurum.Hemde tam tarif edilen binanın önünde.İş inada bindi :)

F

fatihhk

Misafir
arkadaşlar sizleri murat muhallebicisinde bekliyorum gelen gelsin:D

yakamda kırmızı bir karanfil olacak :p

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hitix'i ya da başka birini savunmuyorum ama yaşa göre insan değerLendirmek cahiLLiktir, önyargıdır..

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
topici okumanı siddetle tavsiye ediyorum benim sorunum yasıyla degil o topicte yaptıgı haraketle ilgiliydi

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese kapak olsun! Bende Nixcon'u Ziyaret Ettim!

Serdar bey sağolsun davet talebimi kabul etti ve kendisiyle Taksim meydanında buluştuk. Daha sonra Cafe the Marmara'da öğlen yemeği yedik. Hatta Serdar beyle hesabı ödeme kavgasına bile girdik. :)

Her neyse daha sonra BKM otoparkına gittik. Serdar bey'in özel şöförü gayet ilgiliydi. Söylendiği gibi Mecidiyeköyde bulunan datacenterları değil şirketin üç ofisinden birinin adresiydi. Biz Maslak şeh mecid sokakta bulunan 3 katlı oldukça lüks dizayn edilmiş, tamamen siyah camlarla çevrili binaya gittik. Kapıda 3 bodyguard bizi karşıladı. Hepsi oldukça kaslı ve iri yapılıydılar. Binaya girerken üstüm x-ray cihazıyla arandı, üzerimde bulunan metalleri kapıdaki "secure room" odasına bıraktım. Serdar bey ve yetkili arkadaşlardan 4 kişi ve 2 güvenlik görevlisiyle oldukça geniş bir asansöre bindik ikinci kata çıktık. Serdar bey parmak izi kontrol sistemine parmağını dokundurdu. Oldukça görkemli siyah bir kapı açıldı, kapıdan girer girmez yeniden bir güvenlik kontrolüne tabi tutulduk, burada kimliğimi bıraktım. hemen sol tarafta bulunan sıcak içecekler ve aparatiflerin yer aldığı "cafe dé nixcon" da çay içip, datacenter'da çalışan arkadaşlarla konuştuk. gerçekten hepsi çok bilgiliydi. Daha sonra şirketin halkla ilişkiler müdürü Banu hanım geldi ve daha centera girmemiz için bizi davet etti. Cafe'nin önünde bulunan çelik kapıyı göz sensör makenizmasıyla açan nixcon bilgi işlem sorumlusu Ahmet bey, odaya giren her kişinin mutlaka göz sensörüne tabi tutulması gerektiğini söyledi ve benimde gözlerimi bu mekanizmaya tanıttı. Bundan sonraki ziyaretlerimde kendi gözümle datacentera giriş yapabileceğimi söyledi.

Herneyse, daha sonra açılan çelik kapı açıldı ve karşımıza bir koridor çıktı, bu koridoru geçtikten sonra laminant parkeli bir merdivenden üst kata çıktık, merdiven sonundaki güvenlik odasında bir süre bekletildikten sonra yetkililerden biri beni alıp odadan dışarı çıkarttı ve başka bir odaya aldı bu odada bulunan kitap rafları şeklindeki gizli bölmeden geçtik.

Arkadaşlar şuan bi işim çıktığı için ziyaretimin devamını daha sonra yazacağım..

M

millionkurt

Misafir
Forum yönetimine sesleniyorum, nixcon diye ayrı forum açılsın herkes tecrübelerini anlatsın.. muahahahhahahah çok komik ya

M

millionkurt

Misafir
Bu arada yemeği Grand Cevahir de yemiştik geçen seferinde.. seni daha iyi yere götürmüş. bak kırıldım şimdi :D

M

Makro Servers

Misafir
fatihhk' Alıntı:
senden güzel yazar olur...
Gizli kapıdan geçen columbo arkadasında kendisini takip eden serdar bey den habersiz koridorun sonundaki ışığa doğru yola koyuldu aniden bir sesle irkildi komiser sağındaki kasanın fişine takılmıştı ayağı fiş yerinden çıkmıştı fişin yerinden çıktığını gören serdar çılgına dönmüş üzerine atladığı komiseri tek hamlede yemiş komiserden geriye birtek gözü kalmıştı oda ileride tekrar gelirse kendi gözüyle kapıyı açsın diye kalmıştı sanırım
:D
soğuk bi bira alabilir miyim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5