İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon.com.tr Datacenter ı Zıyaret Ettim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

MasterTR

Misafir
captainzap' Alıntı:
nixcon konuları hep geyiğe sarıyor :) sanırım bir sonuç alınamıyacak. yatayım en iyisi.

bu bana şunu hatırlatıyor hani tartışma programları olurya bir konu tartışılır ve asla sonuca varılmaz bu konuda öyle gibi :)
bi konu sonuca baglanilacaksa sacma sapan yalanlar soyleyip konuyu farkli yerlere cekmemek lazim

nixcon hep konuyu sacma sapan yerlere cektigi icin bi sonuc alamiyoruz

yarin dediginiz binayi ziyarete gidiyorum hadi bakalim ;)

F

fatihhk

Misafir
captainzap' Alıntı:
nixcon konuları hep geyiğe sarıyor sanırım bir sonuç alınamıyacak. yatayım en iyisi.

bu bana şunu hatırlatıyor hani tartışma programları olurya bir konu tartışılır ve asla sonuca varılmaz bu konuda öyle gibi

valla bende yatacağımda geyik güzel sardı:D

edit: mesaj sayım böyle kalsın istiyorum.daha birşey yazmayacağım:D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ttrehber yalan söylüyor nixconun gerçek adresi benim buzdolabımın için sunucular soğukta daha iyi calisiyor , aralara sosis sucukta attım biraz koku oluyor ama bir sorun çıkarmıyor.

M

MasterTR

Misafir
Caesar' Alıntı:
ttrehber yalan söylüyor nixconun gerçek adresi benim buzdolabımın için sunucular soğukta daha iyi calisiyor , aralara sosis sucukta attım biraz koku oluyor ama bir sorun çıkarmıyor.
i$te bu yuzden bu konuyu cozemiyoruz

biz ciddi bir$eyler yaziyoruz konu hep geyige veya ba$ka bir yere cekiliyor

amaciniza ula$ip reklam yapiyosaniz ne mutlu size ;)

E

echo

Misafir
bilhost hala seni bekliyorum gel ve sende söyle olanları :D millet inanmıyor kimseye

not:bilhost, arkadaşımdan 4 saat önce oradaydı :D

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
yahu bırakın arkadaşlar şunu anlamıyorum hizmet iyi mi bana göre iyi sallayın dc yi napicaksiniz.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O binanın arka kapısı var mı? O binaya 1500 sunucu ne zaman yüklenmiş, orası mecidiyeköyün merkezi bahsedilen doğrudan kablo bağlantılarının o bölgede kazı yapılmadan yapılması olanaksız. Bana saçma geldi orası olsa olsa ofis olur. Zaten belirtildiği gibi orada birçok ofis daha var, ve işin ilginci ben uzun bir müddettir mecidiyeköydeyimdir, esnafı herkesi tanırım özellikle bilişim işiyle çalışan bir çok şirket mevcut orada bu adamların bu kadar kişiden habersiz orada dc kurduklarına inanmak anlamsız, yazım yanlış anlaşılmasın nixcon TR de değil demiyorum ama o binada olması imkansız bence.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlaşılan İstanbuldaki bir çok İyinet üyesi yarın o binanın önünde birbirlerini tanımadan yanyana olacaklar:)

M

MasterTR

Misafir
CyberTurk' Alıntı:
O binanın arka kapısı var mı? O binaya 1500 sunucu ne zaman yüklenmiş, orası mecidiyeköyün merkezi bahsedilen doğrudan kablo bağlantılarının o bölgede kazı yapılmadan yapılması olanaksız. Bana saçma geldi orası olsa olsa ofis olur. Zaten belirtildiği gibi orada birçok ofis daha var, ve işin ilginci ben uzun bir müddettir mecidiyeköydeyimdir, esnafı herkesi tanırım özellikle bilişim işiyle çalışan bir çok şirket mevcut orada bu adamların bu kadar kişiden habersiz orada dc kurduklarına inanmak anlamsız, yazım yanlış anlaşılmasın nixcon TR de değil demiyorum ama o binada olması imkansız bence.
geceyarisi yaptilar tum i$lemleri sabah mazallah sunuculari filan kapip kacarlar

kablo i$ini elektrikten internetle cozmu$ler turkiyeye wifi yi getiriyorlar ayirca cok buyuk bunlar yahuuuuuu

XYZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nixcon elma dersem çık armut dersem çıkmaaaa :D

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bayağıdır bu nixcon saçmalıkalrını takip ediyordum...

öncelikle Türkiye'de değil dünya da bile hiç bir datacenter kendi bilgilerini gizlemekten kaçınmaz hatat göstermek zorundadırda. Sonuçta biri gelip suncuusnu teslim edecektir vs...

belirtmiş olduğunu bina okadar büyük bir şey değil oldukça küçük bir iş hanı.
dediğiniz teknolojide şişlideki bütün hanalrda olan güvenlik sistemlerinden biri. ama şu kurşun geçirmez kapı vs saçmalıkalrı değil tabiki.

Öncelikle yaptığım araştırmalardan bahsediyim.

Nixcon diye dünyada hiç bir şirket yok.
Türkiye'de kurulmuş olan İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı NİXCON NETWORKS INC MERKEZİ DELAWARE-ABD TÜRKİYE İSTANBUL ŞUBESİ adı altında iş yapan kendilerii A.Ş. diye milelte yutturmaya çalışan fakat hiç bir ticari ünvana sahip olmayan 5.000 YTL sermaye ile kurulmuş BİLGİSAYAR, BÜRO MAKİNELERİ VE KIRTASİYE meslek gurubunda faliyet göstermek için yetki almış bi yerdir.

10.05.2005 tarihinde açılmış bu firma. BÜYÜKDERE CAD.HÜRMET KEÇELİ İŞHANI NO.49/1 KAT.3 MECİDİYEKÖY adresinde ikamt etmektedirler.

Forumda uzun uzun yazdığınız gibi 900-1200 gibi makine satın almaları bu bütçe ile imkansız bir şey. Sitelerinde yazmış oldukalrı serverlardan ancak 3 adet alabilirler. Lisanslar haricinde...

ipler kontrol edildiğinde ripe den alınmış Extra small kategorisinde yıllık 1.500€ vererek önüne gelen herkezin sahip olabileceği bir kaç adet c class ip aralığı alınmıştır.

ip lokasyonalrı incelendiğinde Türkiye'den ki bi dns makinesinden önce usa'e oradanda israil'e yönlendirilen makinelere ulaşılmakta.

forumda yine belirttiğiniz gibi akrep'ler ile gezmeleri İstanbul'un en fazla ve en düzenli ilçesi Şişli'de polis karakoluna oldukça yakın bir yerde imkansız bi durum.

bu bilgilere dayanarak nixcon'un devleti dolandırdığını iddea edilebilir.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trickster' Alıntı:

öncelikle Türkiye'de değil dünya da bile hiç bir datacenter kendi bilgilerini gizlemekten kaçınmaz hatat göstermek zorundadırda. Sonuçta biri gelip suncuusnu teslim edecektir vs...

dediğiniz teknolojide şişlideki bütün hanalrda olan güvenlik sistemlerinden biri. ama şu kurşun geçirmez kapı vs saçmalıkalrı değil tabiki.

Türkiye'de kurulmuş olan İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı NİXCON NETWORKS INC MERKEZİ DELAWARE-ABD TÜRKİYE İSTANBUL ŞUBESİ adı altında iş yapan kendilerii A.Ş. diye milelte yutturmaya çalışan fakat hiç bir ticari ünvana sahip olmayan 5.000 YTL sermaye ile kurulmuş BİLGİSAYAR, BÜRO MAKİNELERİ VE KIRTASİYE meslek gurubunda faliyet göstermek için yetki almış bi yerdir.

10.05.2005 tarihinde açılmış bu firma. BÜYÜKDERE CAD.HÜRMET KEÇELİ İŞHANI NO.49/1 KAT.3 MECİDİYEKÖY adresinde ikamt etmektedirler.

Forumda uzun uzun yazdığınız gibi 900-1200 gibi makine satın almaları bu bütçe ile imkansız bir şey. Sitelerinde yazmış oldukalrı serverlardan ancak 3 adet alabilirler. Lisanslar haricinde...

ipler kontrol edildiğinde ripe den alınmış Extra small kategorisinde yıllık 1.500€ vererek önüne gelen herkezin sahip olabileceği bir kaç adet c class ip aralığı alınmıştır.

ip lokasyonalrı incelendiğinde Türkiye'den ki bi dns makinesinden önce usa'e oradanda israil'e yönlendirilen makinelere ulaşılmakta.

forumda yine belirttiğiniz gibi akrep'ler ile gezmeleri İstanbul'un en fazla ve en düzenli ilçesi Şişli'de polis karakoluna oldukça yakın bir yerde imkansız bi durum.

konu içinde yazıLmış en akLı başında ve mantıkLı yazı beLki de :)

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trickster' Alıntı:

tebrik ederim.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

extra small demissin 8000 ip oldugunu biliyorsun heralde ?

bu sonuca nerden vardın ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5