İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ogame Oynayanlar Dikkat

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
pembekedi' Alıntı:
ülke değil gezegenler arası savaşlar oluyo. yani alıştıımız pc oyunları gibi değil zaten. mesela saldıracaın gezegene gemini yolluyosun mesela 1.5 saatte gidiyo oraya saldırıyo 1.5 saatte geri geliyo filan. real time olarak 1.5 saat yani. casus sondası gönderiyosun gezegenlerde ne var ne yok bakıyosun. kendi gezegenlerini güçlendiriyosun vs. ittifak üyeleriyle haberleşebiliyosun alışveriş yapabiliyosun. ya da kendi ittifakını kuruyosun. evrenler var hatta iki gün oldu yanılmıyosam 27. evren açıldı. kanına girmek gibi olmasın ben 2 seneye yakındır oynarım güzel fena deil yani :)

Kanima girdiniz, kesin bakacagim bu oyuna.

F

fatihhk

Misafir
Arkadaşlar çocugun Ogame oynadığını ben söylemiyorum sağda videonun başlığında görebilirsiniz.
Bu arada Ogame i sadece 1 saat oynadım ve boş iş olduğunu anladım, bıraktım.
Onda harcadığım vaktimi,patlattığım kafamı ondan daha iyi bir oyun yazmak için kullanırım.;)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
fatihhk' Alıntı:
çocugun Ogame oynadığını ben söylemiyorum sağda videonun başlığında görebilirsiniz.
Bu arada Ogame i sadece 1 saat oynadım ve boş iş olduğunu anladım, bıraktım.
Onda harcadığım vaktimi,patlattığım kafamı ondan daha iyi bir oyun yazmak için kullanırım.;)

boş oyun oldugu senin düşüncen baoş vaktini doldrumak isteyen içib bence iyi oyun tabai kendini fazla kaptırmadıgın sürece

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
çocuk kafayı sıyırmış, tam seviniyor sonra klavyeyi yumrukluyor falan :p

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet' Alıntı:
Beni yarin burda gormezseniz o zaman bilin ki ogame oynuyorumdur :D

Gece yurttan çıkıp okulda laptopta bu oyunu oynadığımız günleri hatırlıyorum da, gülüyorum yaptıklarımıza : )

GrafikMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sakın ya ogame oynamaya niyetlencekler uzak durun o adresi bile browsera yazmayın.Yoksa asosyal olursunuz.İyi hesabım çalındı bıraktım ya.Yoksa tedavi olcaktım :).Ama bu seferde knight online başladı nolcak sonumuz bilmiyom.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında ogame zaman öldüren bi oyun diğil ilk 400de olup saldırı yemiyen bi adamdım sabah 6 akşam 4 okulum var ve sadece öğle tnefüsüm olan 45 dakika arada bilgisayar ile muhattap olabilirdim periyotlar belliydi filo hiç yerde durmuyo ne savunma var ne filo sadece maden kasıyorsunuz zaten madenleriniz 28 leri gördüğü zaman önünüze kimse geçemez.. çünkü kimsenin okdr maden geliri olmuyor ondan sonda filoya devam ettiğiniz zaman bi sorununuz yok dikkat etmeniz gereken tek şey savunma kurmamalı filoyu gezegende bırakmamalısınız 4 saatte 10 dan fazla casus yiyen bi insan olarak hiç saldırı yemedim...

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
14. evren DEEP GoTcHA. yerde filo bulursam affetmem :)

_RamseS_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ogame oynuyora benzetemedim pek. ama Herhalde ailesinden birini kaybetse bu kadar çıldırmazdı. bir oyun için bu derecede insan kendini kaybedermi... Yok yok bu bebe kesin Kafayı sıyırmış

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence şuçu oyuna atmak haksızlık bu arkadaş normal değil. Bukadar bağırıp çağırıyor kırıyor döküyor. Ailesi nerde ? Sadece kameramı koymuşlar. Bana göre düzmece bir olay. Yani en azından kendinizin aynı hareketleri yaptığınızı düşünün. Çok garip bu olay düzmece olabilir. Düzmece değil ise sorunlu bir arkadaşımız var. Ogame gibi oyunlar yararlı olabilir. Ama herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi bu tür oyunlarında fazlası iş ,sosyal hayat ,sağlık .. vs gibi konularda bizi olumsuz etkiliyiceğide ortadadır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kayit oldum ogame e 1 metal, 1 kristal birde adini hatirlamiyorum ondan kurdum. Sonra bekledim bekledim bisey olmadi, kapattim ekrani.
Sanirim bu oyunun en can alici noktasi bekleme iskencesi...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
binaların yapım süreleri var 1. kademe için 5 dakika beklemen gerekiyo mesela o bitince başka bişey kurabiliyosun. bu zaman kademe arttıkça yükseliyo. mesela metal 24 yapmak için 2-3 gün bekliyosun vs gibi.

binaların hızını arttırmak için yöntemler var robot fabrikası kurmak nanit basmak gibi. ayrıca araştırmalar da yapman gerekir.

evet zamanlar hep real time beklemek sabır pratik olmak doğru karar vermek önemli ogamede.

aklına takılabilecek her türlü şey için türkçe ogame yardım forumuna bakabilirsin.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet' Alıntı:
Kayit oldum ogame e 1 metal, 1 kristal birde adini hatirlamiyorum ondan kurdum. Sonra bekledim bekledim bisey olmadi, kapattim ekrani.
Sanirim bu oyunun en can alici noktasi bekleme iskencesi...

forumlarını okursan tam anlamıyla oyunu anlarsın yani ne yapman gerektiğini vs

ayrıca dip not olarak.. 20 saat boyunca yemek su sigara tuvalet gibi ihtiyaçlarımı karşılamadan ultima oynadıgın bi anda.. ve herşeyin çözüm noktasında bütün emeklerinin myvesini alıcakken netinin kopması... içinde aniden bi katil olma duygusu uyandırabiliyor.. hala klavyemde bi kaç harf çalışmıyor bu yüzden (2 senedir değiştirmedim)

ayrıca hep kötü örnekler veriliyor ancak size bir hikaye anlatiyim.. 3 kafadar ... içki qumar sigara kadın.. her türlü bağımlılığa sahip insan 40 yaşına gelmiş ancak gerek yaptıkları iş (bar /pavyon /otel) gerekse gençruhları sebebiyle asla dizginlenememiş bu üç insan birgün ultima ile tanışıyorlar.. hayatlarında evli oldukları kadın sigara ve ultima online dan başka kötü alışkanlık kalmıyor...

bu tip oyunlar gerçek hayatla parelel ilerlediği için insanlara bir çok tecrübe kazandırabilir.. insanların ikiyüzlü olabiliceğini güçlü zamanlarınızda etrafınızdaki insanların sizin gücünüz için sizin yanınızda olduklarını anlamanızı sağlıyor... tek avantajı orda zaman daha hızlı ilerliyor.. zamanın gerçekten paraya çevrilebildiğini çalışıldıgı sürece herşeyin başarılabiliceğini aşılıyor... sosyal bi insan olarak sizi yeniden yoğuruyor.. yoldan geçen insanlara bile selam verebilicek hal hatır sorabilicek kadar sizi rahat bi insan yapıyor... (ama bu rahatlamayı baskı altında kalırken kaçış yolu olarak öğretiyor bu kötü tmm) ancak bnce bi çok iyi yanları var... insan hayatta herşeyden biraz tatmalı bence...

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet' Alıntı:
Ogame epey sardi, hadi hayirlisi bakalim...

sarmazmi ya... hele sen bi komuta gemilerini yapmaya basla milleti yagmalayama basla o zaman gör sarma olayını... bide ay olursa gezegenlerinden birinde artik tadından yenmez hale gelir. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5