İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ogame Oynayanlar Dikkat

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Evet cok haklisin aman dikkat!, bunu haber olarak televizyonda gostermislerdi.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ama bu oyun ogame oynamıyor word crw böle bir oyun yada under bilmem ne internet üzerinde multi oynarken biri bunu hatta kopardıkalrı için kızıyor..

direk ogame cileri yargılama derim başlıkta öyel yazmışsınki ogame tehlikeli bir oyun gibi anlaşılıyor :)

E

echo

Misafir
hayır olay şu bu çocuk 4 sendir o game oynuor 500.000 küsür gemisi var.

bi gece oyunun birincileri buna dalıyor.sabah kalkınca bu hale gelior.(banada bir anlatmıştı alman) yazık :(

bu oyunu ancak zaman hırsızlığından başka hiç birşey olmadığını anladıktan sonra bırakabilirsiniz.

benim bi arkadaşım öss yi bıraktı oyun yüzünden gerçekten çok acı kaptırmayın kendinizi...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ister ogame olsun ister başka oyun olsun hiç birine fazla kaptırmamak lazım. gerçek hayatın her zaman önde olması gerekir. sonuçta o bi oyun ve eğlenmek için var. bu şekilde düşünmek lazım. videoyu fazla izleyemedim ama resmen içim sıkıldı çocuktan. gerçek mi pek bilemiyorum ama baya abartılı geliyo tabi insana.

dediğiniz gibi çok kaptıranlar var. benim arkadaşım da gece saat kurardı 2 saat uyuyup uyanıp gemi yollardı. bi ara da uo ya ben kaptırmıştım azıcık uyumadan önce lichler geliyodu gözümün önüne :)

oyunu oyun olarak eğlence olarak görüp hoşça vakit geçirdikten sonra sorun yok.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yanlışın var .. ben bu cocuk için hiç ogame duymadım... konuştugu kelimeler tam cevrilirsen analrsınız.

O

oyunkurucu

Misafir
cocugun oynadigi oyunun ogame oldugunu sanmiyorum, cünkü uzun süre, baska artik, hadi basla, baslasanaaaaaaa falan diye yirtiniyor cocuk. Ogamede sifreni giriyorsun oyun basliyor zaten, o yüzden sanmiyorum ogame oynadigini.

Ogamein ise bagimlilik yapabilecegini düsünüyorum. Sonucta insan aylarca emek veriyor, bazilarinin gece saat kurup kalktigini, ortaligi gözetledigini biliyorum :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Nedir bu Ogame? Fransiz kalmisim yeni oyunlara... Hala RedAlert2 oynarim ayda 1-2 kez.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
iyinet' Alıntı:
Nedir bu Ogame? Fransiz kalmisim yeni oyunlara... Hala RedAlert2 oynarim ayda 1-2 kez.
www.ogame.com.tr browser bazlı strateji oyunu. her ülkenin kendi dilinde yayın yapıyor. dünya genelinde 300 e yakın sunucusu mevcut. alman işi.

bu arada bir üyemiz çocuk 4 senedir oyun oynuyor diyor ama yandaki yazıda çocuğun yaşı 9

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
redalert ben de çok seviyodum bu hdde kurmadım ama. ogame web tabanlı bi strateji oyunu. gemilerin oluyo gezegenlerin oluyo onları geliştiriyosun savaşlar yapıyosun.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Super birseye benziyor, peki ulkeler arasi savas oluyormu? Gruplar, klanlar varmi?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
iyinet' Alıntı:
Super birseye benziyor, peki ulkeler arasi savas oluyormu? Gruplar, klanlar varmi?
klanlar var ama bildiğim kadarıyla ülkeler arası değil savaş. yada bana hep türkler denk geldi. benim yeni favorim ise aynı firmanın diğer oyunu Bite Fight

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyinet' Alıntı:

ogame cok farklı bir oyun zeke oyunu akıllı olan kazanıyor..

Ogame incele ama o cocuk o oyunu oynamıyordı esc ile bir işlemi yok ogame dee yanai saldır oluyorsa filosunu kaldırısın olay biter başka bişi yapamssın saldırıyı beklersin ama cocuk mause klavye ile bir yere girmeye çalışıyor..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ülke değil gezegenler arası savaşlar oluyo. yani alıştıımız pc oyunları gibi değil zaten. mesela saldıracaın gezegene gemini yolluyosun mesela 1.5 saatte gidiyo oraya saldırıyo 1.5 saatte geri geliyo filan. real time olarak 1.5 saat yani. casus sondası gönderiyosun gezegenlerde ne var ne yok bakıyosun. kendi gezegenlerini güçlendiriyosun vs. ittifak üyeleriyle haberleşebiliyosun alışveriş yapabiliyosun. ya da kendi ittifakını kuruyosun. evrenler var hatta iki gün oldu yanılmıyosam 27. evren açıldı. kanına girmek gibi olmasın ben 2 seneye yakındır oynarım güzel fena deil yani :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Permission' Alıntı:
ogame cok farklı bir oyun zeke oyunu akıllı olan kazanıyor..

www.ogame.com.tr incele ama o cocuk o oyunu oynamıyordı esc ile bir işlemi yok ogame dee yanai saldır oluyorsa filosunu kaldırısın olay biter başka bişi yapamssın saldırıyı beklersin ama cocuk mause klavye ile bir yere girmeye çalışıyor..

O zaman muhakkak online RedAlert2 oynuyordur :D

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
üçümüz birden anlatıyoruz ama olsun :) bitefight da güzel kurtadam ya da vampir oluyosun o da browser based oyun. onda da evin var oranın yolunu çevresini kademene göre güçlendiriyosun. diğerlerini ısırıyosun kademe kazanmak için. işçi olarak çalışabiliyosun ve para kazanıyosun. mezarda mesela. onunla ilgili site üstünde şu anda çalışıyoruz yakında açılacak o da. çok yeni bi oyun henüz kuruldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5