İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pr Güncellemesi Başladı

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
valla dediğim gibi yalan haberdir. çünkü eskiden güncelleme olduğunda bütün siteler aynı anda oluyordu ve pr ler gidip gidip geliyordu ama şimdi öyle biryşey değil ki pr ler hep aynı dalgalanma falanda görmüyorum ne kendi sitemde nede başkalarının sitelerinde.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Benim yeni domainlerde backlinkler güncellenmiş,sanırım bayramdan sonra yeni pr leri göreceğiz

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
valla dediğim gibi yalan haberdir. çünkü eskiden güncelleme olduğunda bütün siteler aynı anda oluyordu ve pr ler gidip gidip geliyordu ama şimdi öyle biryşey değil ki pr ler hep aynı dalgalanma falanda görmüyorum ne kendi sitemde nede başkalarının sitelerinde.

ben şu sıralar dalgalara kapıldım birkaç sitemde bu durum var birkaçında değişen birşey yok bencede tam güncelleme yakındır bekleyip hepbirlikte görücez artık

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Google bir dev anlaşmalı siteler arama sonuçları haline dönüşecek ilerde. Demek istediğim ilk sayfada wikipedia, youtube, answers.com, google groups vs. sonuçları geriye kalan sonuçlar diğer sitelerden olacak. Adamların ulvi amacı belli: Tüm internet ihtiyaçlarına cevap verecek servisleri sunmak ve anlaşmalı olmadıkları servisleri dışarıda bırakmak. Onlar da haklı birşey diyemiyorum. Hangi metodu sunsalar uyanıklar tarafından sömürüldü. Spam ile doldu arama sonuçları. Adamlarda devasa bir arama istatistiği ve internet kullanıcı ihtiyaç/davranış verileri mevcut. Herkese herşeyi sunduktan sonra neden başka siteleri aramalarında ilk sıralarda göstersinler ki? Spam yok, kaynaklar güvenilir daha ne olsun Google açısından. Bence buna hazırlıklı olun. "Internet = Google Servisleri" çağı hazırlıkları yapılıyor.

Google anında tekelcilikden davaları yemeye başlar. Öyle bir şey yapamaz. Bir çok dava acılır. Baya tazminat öder yine şimdiki gibi olur. Örnekleri mevcut.

G

GoogleGUY

Misafir
Google anında tekelcilikden davaları yemeye başlar. Öyle bir şey yapamaz. Bir çok dava acılır. Baya tazminat öder yine şimdiki gibi olur. Örnekleri mevcut.

Çok büyük tesadüftür ki dün bu fikrimi yazdıktan bir gün sonra yani bugün, Aaron Wall blogunda bluehatseo.com ile bir ropörtaj yayınladı. Orada yöneltilen sorulardan bir tanesi şöyle:

"Google is starting to move away from being a search engine toward being a content host. How do you see this affecting the future of spamming Google?"

Yani Google arama motoru olmaktan ziyade içerik sunan bir yapıya dönüşüyor, bunun ilerde Google'a yönelik spam girişimlerini nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz diyor.

Ropörtajı okumak isteyen arkadaşlar için linki http://www.seobook.com/interview-eli-blue-hat-seo-com

Bunu sadece ben söylemiyorum birçok yerde artık telaffuz ediliyor. Bunun da sinyallerini son 3-4 aydır yaptığı arama motoru algoritma değişiklikleri ile göstermeye başladı. Birgün gelecek Google'da çekişmeli konularda ilk sayfada çıkmak için Google ortağı olmak gerekecek.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google algoritmasını kendi hizmetlerini kullananları büyütecek şekilde geliştiriyor. bunun sonuçları bunu doğurabilir belki de.

pagerank ise devrini kapatmıştır artık. farklı kanallara yönelmek gerekiyor.

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google algoritmasını kendi hizmetlerini kullananları büyütecek şekilde geliştiriyor. bunun sonuçları bunu doğurabilir belki de.

pagerank ise devrini kapatmıştır artık. farklı kanallara yönelmek gerekiyor.

Pagerank adını ve algoritmasını değiştirecek ama mantık aynı kalacak sanırsam, hem bir yenilik olacak hemde pr' lerdeki adaletsizliği ortadan kaldıracak diye düşünüyorum. Ama bazen bu adaletsizlik işime geliyo :D

CiddiAdam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes sabırla bekliyor insallah hepimiz icin iyi sonuclar getirir..Yalnız ben daha güncellendi diyen arkadaslar arasında hep düsüs gordum sitesi yeni yukselen varmı arkadaslar.

xJiNx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Agustosun basindan beri pagerank güncellemesi olacak :) agaç olduk :) umarım herkes icin hayırlı olur .. herkese bol şanslar

ibryas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bi silkinin arkadaşlar ya! Doğum odasının önünde bekleyen baba adayı gibi hissettim kendimi ve sizide tabi, Bence daha öncede dediğim gibi google bi süpriz yapacak farklı bişeyle karşımıza çıkacak, çünkü bayağ uzun sürdü bu olay, kız mı olacak? oğlan mı? oğlan olmasın erkek olsun :D
Allah sabır versin cümlemize hayırlısı olsun

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google bir anda çok marjinal değişiklikler yapmıcaktır. Zaten uzun zamandır ufak değişiklikler yapıyor ve buna devam edecek. Yani çok fazla heyacan yapmaya gerek yok.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bi silkinin arkadaşlar ya! Doğum odasının önünde bekleyen baba adayı gibi hissettim kendimi ve sizide tabi, Bence daha öncede dediğim gibi google bi süpriz yapacak farklı bişeyle karşımıza çıkacak, çünkü bayağ uzun sürdü bu olay, kız mı olacak? oğlan mı? oğlan olmasın erkek olsun :D
Allah sabır versin cümlemize hayırlısı olsun

Abi bu söze bayildim yaa. Benzetmen tam olmus :)
Herkesde bir heyecan bir merak almis gidiyor. Bindir bir alamete gidiyoruz kiyamete ;)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya herkes pr artıcakmı diye düşünecegi zamanı sitesini geliştirmeye ayırsa bu pr kavgası olmazdı valla

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçmiş sayfaları okursan sebebini öğrenebilirsin. Artık google ın bildiğimiz pr sistemini kaldırmış olabileceğinden bahsediliyor hatta bundan sonra bir daha "toolbar daki pr" değerleri güncellenmeyebilir.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş sayfaları okursan sebebini öğrenebilirsin. Artık google ın bildiğimiz pr sistemini kaldırmış olabileceğinden bahsediliyor hatta bundan sonra bir daha "toolbar daki pr" değerleri güncellenmeyebilir.

pr sistemini kaldıracaklarını zannetmem ama gizleyebilirler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5