İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ringofon.com

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maksadim taraf tutmak degil ReklamZ ile hic isim olmaz da merak ediyorum ...

ReklamZ 'a "ODEME YAPMADINIZ HAKKIMIZI YEDINIZ" diyen X kisisi nasil oluyor da HAK YEMEKTEN bahsediyor ...

X SEN KAC KISININ HAKKINI YEDIN ? HAKKINI YEDIKLERININ CEZASINI BEN CEKIYORUM ... CIK ERKEK GIBI BEN SUYUM DE ... MADEM HAK YEMEKTEN BAHSEDIYORSUN SENDE KIMSENIN HAKKINI YEME ...

Neyse sinirlerim hopladi yine ...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.SErKAn.' Alıntı:
Kesinti olmasını istemiyorsan fatura kesmelisin SLiM_BoY

Yok ben onu demiyorum.Fatura kesebilecek bir mevkide olsam daha büyük yerlerin reklamını alırım da :) Çoğu webmaster para kazanmak için uğraşıyor.Bi de %15'lik kesinti..
Herneyse ya, en azından ödeme yapıyorlar. (İlk ödemeyi yaptılar) Buna da şükür.

Başarılar Ringofon : )

kadinca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
?

KerneL32' Alıntı:
Maksadim taraf tutmak degil ReklamZ ile hic isim olmaz da merak ediyorum ...

ReklamZ 'a "ODEME YAPMADINIZ HAKKIMIZI YEDINIZ" diyen X kisisi nasil oluyor da HAK YEMEKTEN bahsediyor ...

X SEN KAC KISININ HAKKINI YEDIN ? HAKKINI YEDIKLERININ CEZASINI BEN CEKIYORUM ... CIK ERKEK GIBI BEN SUYUM DE ... MADEM HAK YEMEKTEN BAHSEDIYORSUN SENDE KIMSENIN HAKKINI YEME ...

Neyse sinirlerim hopladi yine ...

benden mi bahsediyorsun ?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Kadinca yok senden neden bahsedeyim o kendini biliyor.

Zaten uzerine alinmasi gerekenler alinmaz. Alinmamasi gerekenler alinir ...

calisko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SLiM_BoY' Alıntı:
Yok ben onu demiyorum.Fatura kesebilecek bir mevkide olsam daha büyük yerlerin reklamını alırım da :) Çoğu webmaster para kazanmak için uğraşıyor.Bi de %15'lik kesinti..

Gider makbuzu düzenliyorlar ve %15 stopajı sizin adınıza ödüyorlar. Kesinti bundan kaynaklanmakta.

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler bence bizi ...yolar bu programla. 55 cent , adam 15 kontör düşüyor direk karşıdan ve her ay da düşücek ve biz yeni üye arıcaz ,komisyon satışın da dahil olması lazım yoksa 2-3 sivriyi zengin edicez
Smsnet gayet adil mi? yoo hayır 15 milyonluk logo satmışım %10 aliyorum , aptal aptal kullanıyoruz bence , biz mecburuz diye bu düşük oranlara bağlı kalıyoruz.

Reklamz hang işe el atsa bi sakatlık çıktı , bi sürü siteye sabit reklam verdiler , reklamlar komikti çünkü weble alakası olmayan bir sektördü yanlis hatırlamıyorsam yapıştırıcı reklamı falandı.

Gene hata yaptılar nokia direk kayıtların aşırı oldugunu görünce bombayı patlattı , e bu belliydi herkesin 3-4 hattı var zaten ödememi hep aldim ama reklamzden.

Neyse reklamz bence ufak bir firmadır , ben şu ana kadar ne otomasyon programini gördüm ne birşey herşey manuel kardeşim , istatislik diyip mail çakıyolar , baya komikti yani sekretere üzüldüm nokia programinda.

internet reklamciligina dolu dizgin girip ayakta kalan tek firma kitapyurdu diyebiliriz , ve batan birçok firma var zirzop.com mesela...

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu sponsor sakat geliyo bana daha dogrusu yanlış geliyor bilmeden üye oluyorlar ve bisürü kontorleri gidiyor

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu KDV meselesine kafayı taktım

Ornek:

15 gunluk period icinde 3218 yeni uye kaydi yapan www.xyz.com websitesi sahibi 2500-5000 kayit araliginin karsisinda yer alan yeni uye basi 60 cent ucret ile degerlenecek olan 15 günlük bu calisma boyunca

1930.8 $ + KDV

burada 1930,8+KDV dediğine göre bizim kazanacağımıza zaten kdv dahil değil fatura kesmezsek KDVyi kesemez ancak Fatura kesersek + KDV ödemek zorunda.

keserlerse onlara bırakmam ben o parayı gerekirse ofislerine kadar giderim.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Burda bir hesap problemi var.

* Simdi ben 100 USD kazandim + KDV diyor kazanc olarak, yani toplam 118 USD bana odemesi gerekiyor.
* Ben onlara fatura kesmiyorum, benden %15 alacaklar, yani:
118 USD - Kazancimin %15'i (17.7 USD) = 100.3 USD :) 3 sent fazla oldu...

Bu konuda acik bir sekilde bilgi vermemisler. Kazanca +KDV eklenir denmis, sonra bana fatura kesmesi lazim denmis, ordan onu cikarinda 0 fark kalir demis ama fatura kesmeyen kisiden %15 alirim demis. Karistirmislar iyce :D

K

Kara

Misafir
Selam ;

Zannedersem şu vergi, kdv olaylarında bazı arkadaşların pek fazla bilgisi yok. Beni yanlış anlamayacağınızı ve bilmişlik tasladığımı düşünmeyeceğinizi umut ederek şu şekilde bir açıklama yapmak istiyorum:

Örneğin 100 YTL kazandınız. Bu sizin kazancınızdır. Şayet kurumsal iseniz fatura kesebilir ve 118 ytl alırzınız. Burada 18% KDV zaten direk devlete gider tabii masraflarınızı ve kdv giderlerinizi düştükten sonra.

Şimdi elinizde bir 100 ytl ve buna ek olarak 1 de 18 ytl para var. Bu 18 ytl Devlete ödemeniz gereken KDV tutarıdır yani kazancınız değildir. Sizin kazancınız 100 ytl olduğu için bu para üzerinden gelir vergisi doğacaktır (kurumsal müşteriler için) Bu 30% idi sonradan %25 yada 20 ye çekildi diye biliyorum tam emin olamıycam ancak bunu da yarın söykeyebilirim size. 30% olduunu farzedersek 100 ytl üzerinden 30 ytl yine devlete gelir vergisi olarak ödenecek ve elinizde 70 ytl kalacaktır.

Farzedelim ki fatura kesmediniz. Reklamz sizden 15% gelir payı düşmek ZORUNDADIR. Bu durumda kazançlı olan sizsiniz neden diyecek olursanız 100 ytl nin 15% i sadece 15 ytl eder. Diğer türlü fatura kesme durumunda elinizde 70 ytl kalırken kesmediğiniz durumlarda elinizde 85 ytl kalmaktadır.

Peki ReklamZ devlet mi ki para kesiyor bizden diyebilirsiniz. Hayır tabii ki devlet değil ama insanlar neden sizin yerinize 30% ödesinler? Bireysel olan her müşteri Reklamz firmasına ek yük getirmektedir. Neden derseniz sizin ödemeyeceğiniz 30% luk payı Reklamz zaten devlete ödemek mecburiyetindedir. Giren ve çıkan her kuruş faturalandırılmıştır.

Şimdi arkadaşlarım size bir ufak sorum olacak. Sizler gerçekten mükemmel işler yapıyorsunuz. Burada okudukça inanın çok hoşuma gidiyor ve helal olsun diyorum kendi kendime. Burada reklam konusunda son derece güzel miktarlar kazanan webmasterlar var. Hile hurda yapanlar hariç hepsinin son kuruşuna kadar da bu parayı fazlası ile hak ettiklerine inanıyorum. Kısa keserek şunu sormak istiyorum. Hadi akmasa da damlıyor desek bile. Bireysel bir firma kurup şu fatura konularında canınızı sıkmasanız nasıl olur? Bugün bireysel firma (adi firma) kurmak son derece kolay kapatmak da bir o kadar kolay. Yine bildiğim kadarı ile pek bir masrafı da yok. Bu arada hani fatura kesen 118 ytl alıyor da kesmeyen 85 ytl alıyor ya. Yani cebine o kadar para giriyor ya... HAYIR. Kesmeyenin cebinde 85 kalırken Fatura kesenin cebinde sadece 70 ytl kalmaktadır. Tabii düşecek masrafınız yok ise...

ReklamZ konusuna gelince onu da yeni bir başlıkta ben de düşüncelerimi, görüşlerimi ve tecrübelerimi anlatacağım birazdan... Bizzat şahit olduğum ufak örnekleri de size açıklayacağım.

Eğer birileriniz kızdırdıysam özür dilerim. Polemiğe girmemek için sadece okuyor ve yazmıyordum. Anlayışlı insanlar olduğunuza kanaat getirerek bu yazımı yazmayı uygun gördüm.

Sevgiler

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıkçası fatura ile problemim yok, fakat bugün bu saate kadar giren 1800 kişiden ringofon tıklamasının 47, adsense tıklamasının 129 olması beni düşündürüyor. (doğal olarak ringofon'un daha fazla olması lazım bannerlar daha cafcaflı) eksik saydığını düşünüyorum ringofon'un. 2-3 gün daha denerim, baktım yine böyle sayıyor kaldırırım sitemden zaten.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ben reklamz olaya girmeden denedim. tıklamalar adsenseye oranla düşüktü. ben kaldırdım reklamz işe başladı.
artık hiç girmem.

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdogan' Alıntı:
Burda bir hesap problemi var.

* Simdi ben 100 USD kazandim + KDV diyor kazanc olarak, yani toplam 118 USD bana odemesi gerekiyor.
* Ben onlara fatura kesmiyorum, benden %15 alacaklar, yani:
118 USD - Kazancimin %15'i (17.7 USD) = 100.3 USD :) 3 sent fazla oldu...

Bu konuda acik bir sekilde bilgi vermemisler. Kazanca +KDV eklenir denmis, sonra bana fatura kesmesi lazim denmis, ordan onu cikarinda 0 fark kalir demis ama fatura kesmeyen kisiden %15 alirim demis. Karistirmislar iyce :D

fatura kesersen 100$ + kdv(%18) alacaksın
fatura kesmessen 85$ alacaksın

kısaca böyle

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlış anlamayacağınızı düşünerek bir yorum yapmak isterim.
Eğer bir işin içinde ReklamZ ifadesi geçiyorsa bu işte kesin bir bit yeniği vardır. Ringofon ReklamZ'yi bilmediği için böyle bir hataya girişti ve birçok webmasterı kaybedecek.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
Açıkçası fatura ile problemim yok, fakat bugün bu saate kadar giren 1800 kişiden ringofon tıklamasının 47, adsense tıklamasının 129 olması beni düşündürüyor. (doğal olarak ringofon'un daha fazla olması lazım bannerlar daha cafcaflı) eksik saydığını düşünüyorum ringofon'un. 2-3 gün daha denerim, baktım yine böyle sayıyor kaldırırım sitemden zaten.

3-4 günde yaklaşık 50-60$'lık satış yapmışım.Ödememi aldım ve Reklamz işin içine girdi.Son günlerde adam gibi satış falan olmuyor.Düşündürücü açıkçası.Böyle devam ederse ben de kaldırmayı düşünüyorum..

Yanlış yaptın Ringofon, yanlış.....

S

.SErKAn.

Misafir
SLiM_BoY' Alıntı:
3-4 günde yaklaşık 50-60$'lık satış yapmışım.Ödememi aldım ve Reklamz işin içine girdi.Son günlerde adam gibi satış falan olmuyor.Düşündürücü açıkçası.Böyle devam ederse ben de kaldırmayı düşünüyorum..

Yanlış yaptın Ringofon, yanlış.....

Doyma noktası da olabilir, potansiyel ziyaretçin ilk olarak bu kampanyaya üye olmuştur sonrası seni ilgilendirmiyor zaten bir kereye mahsus üyelik işi. Böyle bir ihtimal de var..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5