İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Ödemeleri (Ekim 2006)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklı nedenleri reklamverenler

diyorlarki reklamveren trafiğinizden menun değil, haklılar türk traiği para kazandırmaz girer bakar bakar çıkar he çok nadir alış-veriş yapar para kazandırır. ama şu var artık bunu bir neden olarak kullanmaya başladılar ve reklamveren hit almasına, bazen para kazanmasına rağmen asya hitini kötüler oldu, neden daha fazla kazanmak için... sedoda bu açgözlülüğe ortak olup bir çok kişinin trafiğini ve hesabını kapatıyor. backlink konusunda haklısın öle yada böle bi yerlerden backlink veriliyor, kendi siten olsa bile illakin bi yerlerden bişiler çıkıyor.

ama bu asya kökenli hitlere bi çare bulunmazsa sanırım sedo'da tr ile bağlantılarını koparacak, son 1-2 aydır kapattığı bir çok hesap var doğru düzgün tr den ödeme alanlar nadir. onlarda zaten tiken üstünde acaba bu ay atılırmıyım diye. çünkü sağı solu belli olmuyor sedonun :) backlink var ban hitin kalitesiz ban çok para kazandın ban :p

bu arada dün bir hesapta özellikle msn den adres dağıtılarak tıklama yaratılan bir hesabın ödemesi geldi... işte sedonun kızdığım tarafı bu işine geldiği gibi hareket ediyor :) ve bu hareket etmesi bizim işimize gelmiyor

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Baska neden atilsinki bir insan. Ben atiliyor muyum :D ;)
Saka bir yana vardir bir sebebi. Cok fazla türk hitide istemiyorlar sonucta. Ama mutlaka kendilerince hakli bir nedenleri vardir.

Sadece bilgilenme ve tecrübelenme amaçlı söylüyorum. Şu ana kadar hile yapmadan yarı türk yarı yabancı hitle paralar aldım(öyle 3 haneli filan değil, toplam 3 haneli ancak). Henüz banlanmadım. Bu banlanmayacağım demek olmaz tabi :)

seniseviyo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece bilgilenme ve tecrübelenme amaçlı söylüyorum. Şu ana kadar hile yapmadan yarı türk yarı yabancı hitle paralar aldım(öyle 3 haneli filan değil, toplam 3 haneli ancak). Henüz banlanmadım. Bu banlanmayacağım demek olmaz tabi :)

bu paypalları yaptılar odemelerı pekı banka havaleleri ne zaman gelır odemeler onaylandı mailde geldı ama bır netice yok henuz

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Ama sonucta dikkat edildigi sürece uzun vadeli oluyor hesap :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Baska neden atilsinki bir insan. Ben atiliyor muyum :D ;)
Saka bir yana vardir bir sebebi. Cok fazla türk hitide istemiyorlar sonucta. Ama mutlaka kendilerince hakli bir nedenleri vardir.

Beni atmalarının tek sebebi türk hiti yollamam. Yoksa backlinki olmayan, başka yerden link almayan bir site neden atılsın. Gönderdiğim hitin % 99.999999'u google.com.tr'den gidiyorken...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo'dan en çok parayı kazanan türk olarak (bildiğim benden yüksek kazanan yok türkçe site ile) kullanmayı bir süre bırakın diyorum. ben 10 gün içinde bırakmayı düşünüyorum. bu şartlar altında çalışmak riskli.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sedo'dan en çok parayı kazanan türk olarak (bildiğim benden yüksek kazanan yok türkçe site ile) kullanmayı bir süre bırakın diyorum. ben 10 gün içinde bırakmayı düşünüyorum. bu şartlar altında çalışmak riskli.

Alternatif olarak ne uygun?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alternatif olarak ne uygun?
ben geleceği görerek adsense'e yönelmiştim zaten 2 ay önce. herşeye sıfırdan başladım, şu an adsense'te günlük 25$ geliyor hilesiz türkçe sitede. her geçen gün arttırıyorum kazancımı. sedo'da zaten 0.05'ten 0.02'ye düştü kazançlar, açıkçası artık çekici gelmiyor. adsense'te hedef kitleyi kullanarak 2000 tekil hitimle 25$ alıyorum. hitimi 10'a çıkartırsam günlük 250$ demektir bu, eh allah bereket versin. kaldı ki sedo'ya verdiğim zamanı adsense'e versem bu kolay sanırım. sedo bebek gibidir devamlı ilgi ister.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim açımdan her zaman sedo ve adsense birbirinin alternatifidir. başka sponsoru kesinlikle ana gelir kapısı olarak görmem. siz de öyle yapın, ödeme zamanı düşünmeyin..

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim açımdan her zaman sedo ve adsense birbirinin alternatifidir. başka sponsoru kesinlikle ana gelir kapısı olarak görmem. siz de öyle yapın, ödeme zamanı düşünmeyin

senin için başka sponsorlar iyi bir sponsor olmaya bilir :D herkes için öle değil mesela ben dediğin sponsorlardan biri adsanse bügüne kadar 1. kuruşunu alamadık :D 2 sedo ise gülşenin şarkısı gibi Ya tutarsa :D alternatif sponsoru senle çok tartıştık unuttunmu

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
allah bozmasın adsenseden 9 cu odememi alıcam gunluk 2500 3000 tekillede 10 15 $ ben kazanıtorum not: ploop sen benim su msn ye doğru bi yelken ac bakalım biraz muhabbet edelim seninle :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banka ödemeleri tahminimce yarın ya da yarından sonra gelir..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5