İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tam bir Saçmalık! Blogger Banlandı!

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bugün neredeyse hiç internete girmedim ve bir girdimki bu yazı var, yuh diyorum yani tamam haklı yönleri olabilir, blogspot üzerinde kanunlarımıza aykırı bloglar oluşturulabilir ama bunu bütün blogspotu engelleyerek nasıl düzelteceksiniz. Yani arkaşlar o kadar anlamam ama subdomain engelleme veya youtube için tek bir sayfayı engelleme gibi bir imkan yokmudur yani, hepsini toptan temizliyorlar.

Demek ki legal siteler illegal sitelere göre azınlıkta.
Tek tek hangi birini engelleyecek, komple basmışlar engellemeyi.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sizler bu yaşta size emanet edilenlere sahip çıkmışsınızda sanki....
68li olup da sizer gibi 200 tanesini cebinden çıkaracak olan insanlar biliyorum.
Blog kapandı die bağırmaktansa "nasıl açarız" diye bağırmanız gerekirdi.
Öncelikle ülkemizdeki "Bilirkişi" kimdir yada Konu neden bu hale gelmiştir araştırmadan Jenerasyon şöyle jenerasyon böyle çığırtkanlığına gerek yok bence.

jenerasyon olarak başardığınız tek birşeyi söyleyin kabul edicem sizi.

Yorumunuz inanın yüzümde tebessüme yol açtı :) Yorumum eğer şuan yaşı büyük tüm herkesi kapsar nitelikte anlaşılıyorsa affola,ben o yaşta olan bilirkişileri belirtmek istedim.Mesajımda da özellikle onu vurguladım.Çevremde gördüğüm bazı bilirkişilerin olaya ne kadar duyarsız olduğunu gördüğüm için mesaj yazma ihtiyacı hissettim.Yoksa biz genciz daha iyi biliyoruz demek haddime değil.

Birçok örnek aldığım abilerim var önümde,tabi amacımız bizi de abi görücek nesiller arkamızda bırakmakır.Yaşım çok ufak sayılmaz.Hatta gençlik neredeyse elden gidiyor.

Tekrar vurgulayarak söylüyorum mesajımda genel bir jenerasyon ayrımı değil,bu işi bilmeyen 40-50 yaşlarındaki bilirkişilerden bahsettim.Bu sırf o yaşlarda olacak diye birşey de değil.25-30 yaşında da olabilir.Ancak genellemek gerekirse bilirkişiler o yaşlarda olduğu için özellikle yaş aralığı verdim.Biraz yanlış anlaşıldı sanırım...

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendimize ait alan adı uzantısını dahi şirket olma şartı ile veren bir zihniyetten daha fazlasını bekleyemeyiz. Yakında denetlenemediği gerekçesiyle com.tr uzantısı olmayan tüm uzantılar kapatılırsa şaşırmayın :)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demek ki legal siteler illegal sitelere göre azınlıkta.
Tek tek hangi birini engelleyecek, komple basmışlar engellemeyi.

İyi o zaman suç oranı yüksek olan şehirlerde yaşayanlarıda ayırmaya gerek suçlu suçsuz hemen içeri atalım hepsini. Adalet bu mudur. Hukuk adaleti yerine getirmek için yokmu, o zaman acaba burada adalet varmı ?

thuqx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
üzücü bir durum, o kadar emekler boşa gitti. hayırlısı bakalım

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Yapılan yanlıştır.
Yanlış birşey için seviniliyorsa buda yanlıştır

eSqTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnternet üzerinden para kazananlar şimdi büyük bir düşüşe geçicek. TTnet bu işi bilmiyor kampanya felan olsa böyle taksim meydanında blogger , youtube ve vs vs sitelerinin bankartları ile Atatürk heykeline siyah celek koyak yoksa olmayacak.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İyi o zaman suç oranı yüksek olan şehirlerde yaşayanlarıda ayırmaya gerek suçlu suçsuz hemen içeri atalım hepsini. Adalet bu mudur. Hukuk adaleti yerine getirmek için yokmu, o zaman acaba burada adalet varmı ?

Sen özgün içerik yazarken, başkalarının kopya sitelerinin yayının devam etmesinde niye adaleti savunmuyordunuz?

thuqx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende sayfa görüntülenemiyor yazısı geliyor ama eğer kapatıldıysa OHA! diyorum.Çünkü insan değiller!

malesef kapandı arkadaşım. herşey çok güzelde tek anlamadığım konu. neden sansürlü uzantıyı kapatmayıpta direk siteyi kapatıyorlar. bu kadar insanın şuçu nedir? site sahibinin suçu nedir, iyice sapıttılar.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla artık kapatılan sitelere böle güzel bi sayfa tasarımı yapılıp kapatıldı yazsa daha ii olur :) yeni bir meslek daha doğar böylece :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Az önce smile adsl destek hattını aradım ve ses kaydını ilgili birimlere dinletilmek üzere bıraktım.
Müşterileri adına smile adsl in yasaksız bir internet ortamı için girişimde bulunmasını istedim. Telekom alt yapısı kullanılmasına rağmen bir marka olarak bu sitelerin kendileri tarafından yasaklanması gerektiğini ve ellerine mahkeme kararlarının gelmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım. Ve smile adsl pazarlama stratejisi olabileceği konusunda bilgi vermeye çalıştım :)
Umarım kafamda şekillenen şeyleri uygulama aşamasına getitiler.

MeGaLazY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazık diyorum başka bişe demiyorum bu seo cular yarışmaya giriyorlardı açıkta kalacaklar :D

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu işte bir iş var sanki, bu büyük oluşumlara türkiyeden rakipler çıktıkça, farklı şekillerde global servisler kapatılıyor, bunun altında bi pit yeniği var gibi gibi :)

şimdi sormak lazım blogger ne?
cevap : global bir blog servisi
türkiyede blogger tarzı site varmı?
cevap : var
peki bu siteler bu olaydan pay kapacakmı?
cevap : kapacak
vs.
vs.
vs.

farklı senaryolar geliyor aklıma :)))

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
1 yıl kadar önce r10 da bir dileğimi belirtmiştim: "blogger dan bir blog açıp irtica konuları ekleyip mahkemeye verip kapattırmak" dileğim başkaları sayesinde gerçekleşti.Türk interneti bir çöplükten kurtuldu, tebrik ediyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
1 yıl kadar önce r10 da bir dileğimi belirtmiştim: "blogger dan bir blog açıp irtica konuları ekleyip mahkemeye verip kapattırmak" dileğim başkaları sayesinde gerçekleşti.Türk interneti bir çöplükten kurtuldu, tebrik ediyorum.
Çöplükle ne alakası var.Adam gibi blog tutana oluyor olan.Ona bakarsan adam alır domaini alır hostu döşer marez vbullettini basar bi yerden çaldığı dbyi.İyi o zaman her forum kapatılsın.Türk interneti yoksa kirlenir.

Geçen gün penguende bi karikatür vardı:
-Bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum
-Sanki götün çok temiz :D

Eğer temizlikten veya çöplükten bahsedeceksen tüm internetin kapatılması gerekir.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Çöplükle ne alakası var.Adam gibi blog tutana oluyor olan.Ona bakarsan adam alır domaini alır hostu döşer marez vbullettini basar bi yerden çaldığı dbyi.İyi o zaman her forum kapatılsın.Türk interneti yoksa kirlenir.

Geçen gün penguende bi karikatür vardı:
-Bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum
-Sanki götün çok temiz :D

Eğer temizlikten veya çöplükten bahsedeceksen tüm internetin kapatılması gerekir.
Yorum farkı, sana göre değil bana göre çöplük.Aynı şeyleri düşünmek zorunda değiliz, aynı şeyleri yemek zorunda değiliz, aynı takımı tutmak zorunda değiliz.... ve birbirimizi inandırmak zorunda değiliz.Kapatılıp-açılması bizim elimizde olmayan ve bizim değiştiremeyeceğimiz şeyler.Boşa nefes harcamak da gereksiz.

A

a.ışık

Misafir
ama dikkat ettiyseniz altında hangi mahkemenin hangi kararına istanaden ibaresi yok! bi işte kötü kokular seziyorum ben...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi