İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tek gelir kaynağı adsense olan var mı?

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Arkadaşlar olay çok basit ingilizce ve seo biliyrsanız www.clickbank.com grav yüksek secin ya da siz kendiniz analiz yapın ürün ilgili blog acın , ilk sıralara (ilk sayfada olmak yeter) cıkın satış geldikçe %75 oranında para alırsınız.Şu an uyayacağım fazla yazamıyorum. Benim ingilizce yok ,seo da bilmiyorum blogtan 4 ayda 618$ aldım.
Ztan googlye yazın clickbank , affiliete marketing her şeyi cıkar karşınıza

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlar olay çok basit ingilizce ve seo biliyrsanız www.clickbank.com grav yüksek secin ya da siz kendiniz analiz yapın ürün ilgili blog acın , ilk sıralara (ilk sayfada olmak yeter) cıkın satış geldikçe %75 oranında para alırsınız.Şu an uyayacağım fazla yazamıyorum. Benim ingilizce yok ,seo da bilmiyorum blogtan 4 ayda 618$ aldım.
Ztan googlye yazın clickbank , affiliete marketing her şeyi cıkar karşınıza

Bu araç popüler ürünleri analiz etmeye yarıyor.
http://cbengine.com/popular-clickbank-products.cfm?report=paf-2

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar söylemiş madem bende işin ayrıntısından bahsedeyim biraz.
www.clickbank.com > Dünyada affiliate ağlarının en büyüğüdür. Alexada rankı 167. onbinlerce ürün vardır. En çok satan ürünler Sağlık fitness diyet ve para kazanmayı anlatan ürünlerdir. ama bununla sınırlı kalmayın her türlü ürünü deneyin. Grav popülaritedir. gravı yüksek olan ürünlerin satma ihtimali büyük ama rekabetleride bir o kadar yüksektir. profesyonel değilseniz size tavsiyem gravı %20-100 arası seçin en azından ilk bir ay böyle deneyin. Avg$Sale size verilecek komisyon miktarı. Avg%Sale size verilecek komisyon yüzdesidir. www.clickbank.com da genelde E-book , Software gibi Sanal ürünler mevcuttur.
gerçek ürünler daha çok www.cj.com da mevcut. buda clickbankdan sonra en büyük affiliate yani satış ortaklığı ağıdır. Eğer ingilizce site yapamam diyorsanız
www.xticaret.com 'a yönelin derim. XTicareti Clickbankın Türkiye versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Makale konusunda yetenekliyseniz blogunuzda bu ürünleri güzelce tanıtır ve seo çalışmalarını yaparsınız. Türkiyede de en çok satan ürünler para kazanmayı anlatan e-booklardır. Misal: Google kazançları , Goomass ... vb yani yaptığım iş affiliate. ve dünyada yüzlerce Affiliate ağı mevcut.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlar söylemiş madem bende işin ayrıntısından bahsedeyim biraz.
www.clickbank.com > Dünyada affiliate ağlarının en büyüğüdür. Alexada rankı 167. onbinlerce ürün vardır. En çok satan ürünler Sağlık fitness diyet ve para kazanmayı anlatan ürünlerdir. ama bununla sınırlı kalmayın her türlü ürünü deneyin. Grav popülaritedir. gravı yüksek olan ürünlerin satma ihtimali büyük ama rekabetleride bir o kadar yüksektir. profesyonel değilseniz size tavsiyem gravı %20-100 arası seçin en azından ilk bir ay böyle deneyin. Avg$Sale size verilecek komisyon miktarı. Avg%Sale size verilecek komisyon yüzdesidir. www.clickbank.com da genelde E-book , Software gibi Sanal ürünler mevcuttur.
gerçek ürünler daha çok www.cj.com da mevcut. buda clickbankdan sonra en büyük affiliate yani satış ortaklığı ağıdır. Eğer ingilizce site yapamam diyorsanız
www.xticaret.com 'a yönelin derim. XTicareti Clickbankın Türkiye versiyonu gibi düşünebilirsiniz. Makale konusunda yetenekliyseniz blogunuzda bu ürünleri güzelce tanıtır ve seo çalışmalarını yaparsınız. Türkiyede de en çok satan ürünler para kazanmayı anlatan e-booklardır. Misal: Google kazançları , Goomass ... vb yani yaptığım iş affiliate. ve dünyada yüzlerce Affiliate ağı mevcut.

2pac bu konularda özellikle clickbank konusunda deneyimli birisi olarak clickbanktan para kazanma konulu yazılar, bloglar vs. oluşturman gerektiğini düşünüyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
google beslemiyor beni, arada bir tanıtım alıyorum
clickbank için adwords kullanmak mantıklı.

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
gerçekten günlük 300 dolar kazanmak mümkünmü acaba :S

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sorum var 2pac e sen dünde 300 dolar kazandın mı yani :D veya önceki gün önceki gün hepsinde kazandın mı :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yeni başlayanlar veya başlamak istiyenler burada gördüklerinize aldanıp sakın bir işe girişmeyin.Yok günde 400 - 500 müş falan filan (günde 10000 miş peh). www.clickbank.com mış başka yermiş.

Evet ticaret kazandırır ama uğraş para vakit götürür yanında.Kolaymış gibi anlatanlara aldanmayın onlarda başkalarından gaza gelmiş insanlar oluyor genelde.Hiç bir iş kolay para kazandırmaz.Günde 16-17 saat çalışmanız kendinizi geliştmeniz gerekir.

İnanmayın aldanmayın ;)

Ben bildim bileli Affiliates geyiği sürer yok şu şukadar kazanmış yok şu şukadar.Kolay değildir türk hit yapamayan insanların ingilizce hit yapması imkanıszdır.Kaliteli hedefe yönelik site olmadan kazanamassınız.Bunların nedemek olduğunu öğrenin başta.Bakın genelde atıp tutanlar benzer muabette döner dışına çıkmazlar.

Varmı kazanan diyorsanız var ama etrafınızda her işten kazanan insanlar var yani işin ehli olucaksınızki buda basit değil.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
2pac buyur meydan senin ekran görüntüsünü al koy çok zor olmasa gerek.Ama yaptığın diğer arkadaşlara zarar veriyor.Tutki kazanıyorsun nasıl bukadar rahat mileti yönlendirebiliyorsun ?

Tek domain hostingle hiç birşey yürümez.Yabancı hiti çantada keklikmi sanıyorsunuz siz.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
2pac buyur meydan senin ekran görüntüsünü al koy çok zor olmasa gerek.Ama yaptığın diğer arkadaşlara zarar veriyor.Tutki kazanıyorsun nasıl bukadar rahat mileti yönlendirebiliyorsun ?

Tek domain hostingle hiç birşey yürümez.Yabancı hiti çantada keklikmi sanıyorsunuz siz.

Bence boşuna kendini yorup küçük arkadaşlarla polemiğe girme. He diyeceksin ne yapalım. He diyip geçicez malesef sonuçta bir forum burası yalana bir yaptırım yok.

Ben internetten değil ama gerçek hayatta ayda 10.000$ ve üstünde kazanan çok insan tanıdım. En büyük ortak yanları, ayda 10.000$dan fazla kazandıklarını kimseye söylememeleri oldu.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Amacım zaten bazı kişilerin okuyup hayatlarını harcamamaları , eğer yapıcaklarsada işe tepeden girp başarısız olmalarını değil ehli olarak para kazanmalarını sağlamak.Yoksa istiyen istediğini kazansın ama buraya gelipte basit bişimiş gibi anlatmasın.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben en azından yönlendiriyorum siz heves kırıyorsunuz. bak dün gece sadece 2 dakika içinde olan satış ekranım. ürün kodlarını kapattım. içlerinde satış başı 6 - 65 dolar arası ödeyen ürünlerde var. siz şimdi bunu paylaştım diye görgüsüzde dersiniz bana :) al sana kanıt ekranı işte.

Tablo'nun tarihi de gösteren bölümünü de açarsan tamam diyeceğim. Helal olsun.

Ekleme: Bir de tabi ödeme aldığının kanıtını göstermelisin. Yoksa google'da çok var bu tablolardan: http://www.google.com/search?um=1&h...1&q=clickbank+screenshot&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
atladığınız yer veya başarısız olduğunuz yer "işinizin ehli" olacağınız kısım.
biri insandan tasarımı, kodlamayı, seoyu, içerik yönetimini vs. çok iyi yapmasını bekleyemezsiniz. bunların hepsini siz üstlenerek başarılı olma ihtimaliniz çok çok düşer. burası webmaster forumu bu kavram nasıl algılanıyor bilmiyorum ama kod yazan bir adam site yönetmesini bekleyemezsiniz, veya varyasyonları. insanların geneli ve şartların geneli için böyledir.
bunların örnekleri bu forumdadır, benim 2 tane coderim var burada herkesin tanıdığı kendilerine ait hiti 1000 olan tek siteleri yok. çünkü işi başka, onun işi site büyütmek, adsenseden para kazanmak değil, onun işi, ekmeği kod yazmak.
angeloyu hepiniz tanırsınız. kodlamada aya çıkartır sizi ama ne tasarımdan anlar, ne adsenseden, ne seodan (dı- şimdi yapıyor, geliştirmiş olabilir). uzmanlık alanı farklı çünkü.
site yönetmek çok farklıdır, toplamdan birisi aksarsa (seo, tasarım, tanıtım veya yönetim ayakları gibi) siteler büyümez. iyi bilmeden tasarımı kendiniz yapmaya çalışırsınız yarım yamalak olur gibi.
demek istediğim hangi alana yöneleceğinize karar verin. hepsini siz yaparak iyi bir site çıkartamazsınız. ve büyük oynayın.

zamanında bir ingilizce site açmıştım. ben ilgilenemediğim için site sürekli düşmeye başlamıştı. bir gün bir hintliyle tanıştım, çok uygun rakama düzenli içerik ekleyebileceğini söyledi, anlaştık. 2009dan beri sadece o uğraşıyor içeriğiyle. kendi sitesi gibi uğraşıyor. bugün o sitenin hiti 100k. şimdi benim başarım mı bu? o adamın mı? uzun süredir de gideri çıkartıp, site gelirinin tamamını o alıyor.

bir facebook sayfam için fake üyelik aldım 20k civarı üyesi oldu ama beklendiği gibi çok hareketsiz, sonra başka bir sayfam için tanımadığım biriyle anlaştım, çocuk garip garip içerik girerek, yok şunu seven beğensin vs. lerle deli gibi yorum alıyor. sayfayı büyütüyor. yapma şöyle saçma şeyler diyorum -abi sen bana bırak diyor. benim yöntemim tutmadı ama çocuğun bana saçma gelen yöntemi tutuyor. bu bile işin bir tarafında amaca uygun doğru yapılan bir iş. herkesin bildiği farklı şeyler var.

bu sektör sadece yüksek hite ulaşmak veya adsenseden para kazanmak değil ki. tek sayfa tasarım için 300-500 dolar alıyorlar. ayda 10 tane yapsa 5k dolar yapar. en basiti blog yorum atan birisiyle tanıştım 20 liraya yapıyor kaç kişiye yaptın dedim 1500 ü geçti dedi, bir hesaplayın kazancını. hangi alanda iyiyseniz, yapabiliyorsanız veya hangi alanda olmak istiyorsanız o tarafı seçin, hepsini ben yapabilirim diye düşünüp hataya düşmeyin, bencil olmayın.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
atladığınız yer veya başarısız olduğunuz yer "işinizin ehli" olacağınız kısım.
biri insandan tasarımı, kodlamayı, seoyu, içerik yönetimini vs. çok iyi yapmasını bekleyemezsiniz. bunların hepsini siz üstlenerek başarılı olma ihtimaliniz çok çok düşer. burası webmaster forumu bu kavram nasıl algılanıyor bilmiyorum ama kod yazan bir adam site yönetmesini bekleyemezsiniz, veya varyasyonları. insanların geneli ve şartların geneli için böyledir.
bunların örnekleri bu forumdadır, benim 2 tane coderim var burada herkesin tanıdığı kendilerine ait hiti 1000 olan tek siteleri yok. çünkü işi başka, onun işi site büyütmek, adsenseden para kazanmak değil, onun işi, ekmeği kod yazmak.
angeloyu hepiniz tanırsınız. kodlamada aya çıkartır sizi ama ne tasarımdan anlar, ne adsenseden, ne seodan (dı- şimdi yapıyor, geliştirmiş olabilir). uzmanlık alanı farklı çünkü.
site yönetmek çok farklıdır, toplamdan birisi aksarsa (seo, tasarım, tanıtım veya yönetim ayakları gibi) siteler büyümez. iyi bilmeden tasarımı kendiniz yapmaya çalışırsınız yarım yamalak olur gibi.
demek istediğim hangi alana yöneleceğinize karar verin. hepsini siz yaparak iyi bir site çıkartamazsınız. ve büyük oynayın.

zamanında bir ingilizce site açmıştım. ben ilgilenemediğim için site sürekli düşmeye başlamıştı. bir gün bir hintliyle tanıştım, çok uygun rakama düzenli içerik ekleyebileceğini söyledi, anlaştık. 2009dan beri sadece o uğraşıyor içeriğiyle. kendi sitesi gibi uğraşıyor. bugün o sitenin hiti 100k. şimdi benim başarım mı bu? o adamın mı? uzun süredir de gideri çıkartıp, site gelirinin tamamını o alıyor.

bir facebook sayfam için fake üyelik aldım 20k civarı üyesi oldu ama beklendiği gibi çok hareketsiz, sonra başka bir sayfam için tanımadığım biriyle anlaştım, çocuk garip garip içerik girerek, yok şunu seven beğensin vs. lerle deli gibi yorum alıyor. sayfayı büyütüyor. yapma şöyle saçma şeyler diyorum -abi sen bana bırak diyor. benim yöntemim tutmadı ama çocuğun bana saçma gelen yöntemi tutuyor. bu bile işin bir tarafında amaca uygun doğru yapılan bir iş. herkesin bildiği farklı şeyler var.

bu sektör sadece yüksek hite ulaşmak veya adsenseden para kazanmak değil ki. tek sayfa tasarım için 300-500 dolar alıyorlar. ayda 10 tane yapsa 5k dolar yapar. en basiti blog yorum atan birisiyle tanıştım 20 liraya yapıyor kaç kişiye yaptın dedim 1500 ü geçti dedi, bir hesaplayın kazancını. hangi alanda iyiyseniz, yapabiliyorsanız veya hangi alanda olmak istiyorsanız o tarafı seçin, hepsini ben yapabilirim diye düşünüp hataya düşmeyin, bencil olmayın.

Yanlış anlaşılmışım işinin ehli olmak oturup iş yapmak değildir.Bakın siz o hintliyi bulmuşsunuz deneyim etmişsiniz.İşte bir püf noktayı oturtmuşsunuz.Peki çıkıp bi hintli bulup yapsın derseniz kaç kişi dolandırıcı hintlilerin kucağına gider biliyormusunuz.Bunun gibi işlerde gizli noktalar vardır.Çıkıpta yonja bak ben arkadaşlık sitesinden kazanıyorum sizde açın kazanın demesi gibi bişi.

Eminmisin ben 5 tane yaygın resim arattım 5 inide bulamadı.Tarihi açarsa netkik kazanır sadeceprn un dediği gibi.Kaldıki iki dakikada hazırlanıcak bir ekran görüntüsü bende hazırlıyım bitane istiyorsanız :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çok dolandırıldım dolandırılmaz mıyım :)
farklı boyut göstermek için "işin ehli" olayında kelimeyi seçtim sadece. sana cevaben yazmadım yoksa.

• Like
Reactions: Eif

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Bu cok sacma birsey coluk cocuk var,ev kirasi var masraflar var eee adsenseda tiklanacakta para gelcek ödemeleri yapicaz bu zihniyet bir insani düsünemiyorum.Böyle bir zihyinette yasanirmi sonra adsense banladi coluk cocuk ortada ac.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Alternatif sponsorların olması her zaman iyidir arkadaşlar.

Bazı siteler adsenseden para kazanmaz, ama bir affiliate link koyarsınız kullanıcı hedefe yönelik geldiği için tıklar gidip ürünü satın alır. Bazı sitelerde affiliate kullanmak iyidir ve mantıklıdır.

Maalesef yerel şirketler bu konuda pek para kazandırmıyorlar. İngilizcesi iyi olan micro niche siteler yapıp bu konuda denemeler yaparsa daha başarılı olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5