İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Utanın Utanın !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siirvehikaye; yani sence bu başbakan teröristlerle bir dimi? çalan çırpan bu başbakan dimi? yolsuzluk yapan, ekonomi ile oynayan, memleketi satanda bu başbakan dimi? yani hiç iyi bişey yapmamış bu adam öylemi?

yapmamış demdik ya. Ama bakıyorum da senin gibi tarafszı arkadaş sadece yaptığı iyi yönleri söylüyor. Arkadaşım ya tarafsızım demiyeceksin, ya da gelip burada başbakanı savunmayacaksın. İkisi birde naynı çuvala sığmıyor.

Ayrıca nasıl onu savunanlar yaptığı büyük hatalara dokunamdan geçiyorlarsa, benim de yaptığı iyi şeylere dokunmamı bekleme bu konularda.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bazılarında tutarlı bir çizgi göremiyorum , işinize geldiğinde osmanlı , işinize geldiğinde Türk , işine geldiğinde solcu , işine geldiğinde karambolcu , işine geldiğinde vurguncu , işine geldiğinde hümanist , işine geldiğinde dayı , işine geldiğinde herşey olabiliyorlar ya....

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ qdin ne oldu ya tüp muhabbetini arkadaş çıkardı savunmak için. Ne oldu yalan olduğu ortaya çıkınca mı hamaset edebiyatı oldu. İlginç ve bir o kadar komiksiniz. 2002 nin tüp fiyatlarını gelip 2006 fiyatları diye gösterecek kadar mutfajktan uzaksınız, ama biz edebiyat yapmış oluyoruz öyle mi?

BOP un eş başkanı olmakla övüne Erdoğa na git anlat bu vaat edilmiş toprak meselesini bana neden anlatıyorsun. Senin savunduğun başbakan BOP un eş başkanı olmakla övünüyor ben değil.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bazılarında tutarlı bir çizgi göremiyorum , işinize geldiğinde osmanlı , işinize geldiğinde Türk , işine geldiğinde solcu , işine geldiğinde karambolcu , işine geldiğinde vurguncu , işine geldiğinde hümanist , işine geldiğinde dayı , işine geldiğinde herşey olabiliyorlar ya....

Bu söylediginiz sakın tutarlıktan ziyade gerçekci bir yaklaşımın sonucu olmasın?

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@ qdin ne oldu ya tüp muhabbetini arkadaş çıkardı savunmak için. Ne oldu yalan olduğu ortaya çıkınca mı hamaset edebiyatı oldu. İlginç ve bir o kadar komiksiniz. 2002 nin tüp fiyatlarını gelip 2006 fiyatları diye gösterecek kadar mutfajktan uzaksınız, ama biz edebiyat yapmış oluyoruz öyle mi?

BOP un eş başkanı olmakla övüne Erdoğa na git anlat bu vaat edilmiş toprak meselesini bana neden anlatıyorsun. Senin savunduğun başbakan BOP un eş başkanı olmakla övünüyor ben değil.

BOP Başbalak savunsa IRAK a girer keyif yapardı. Bu adam en azında şu anki siyasetcilerden dürüst ben biliyorum sizin bu kininizin nedenini tutturmussunuz Cumhuriyet elden gidiyor. Bir degerin bir yere gittigi yok herşey yerinde olması gereken varsa onlar olmaya çalışıyordur.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Bu söylediginiz sakın tutarlıktan ziyade gerçekci bir yaklaşımın sonucu olmasın?
ya bravo tebrik ediyorum sizi bütün soruların cevabini bilmek nasıl bir duygu anlatırmısın, senin gibi tüm soruların cevaplarını bilmek için ne yapmalıyız..

ya süpersin sen qdin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu konu altında Cumhuriyet elden gidiyordan çok ekonomi konuşuluyor, sürekli bir şekilde konuyu o yönlü bir propagandaya çevirmeyin. Konuyu sizin gibi düşünen biri tüp olayına çevirdi, arkadaş da cevap verdi. Hamaset edebiyatı yapıyorsunuz gibi demagojiler yapmayın. Sürekli bir din, Allah lafıdır gidiyor. Size önerim bu kavramları çok fazla dilinize dolamayın, değerleri azalıyor. Hele de sosyal bilimler konuşulurken, faiz ve borç stoğunun din ile alakası yok, konuyu sürekli nereye çekmeye çalıştığınızın farkındayım, bu yönde devam etmemenizi rica edeceğim.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya bravo tebrik ediyorum sizi bütün soruların cevabini bilmek nasıl bir duygu anlatırmısın, senin gibi tüm soruların cevaplarını bilmek için ne yapmalıyız..

ya süpersin sen qdin.

Bütün soruların cevabını bilmiyoruz sadece fikir yürütüyoruz. Ben eskiden at antrene ederdim bazı atların yanına diger at geldiginde yarış esnasında özellikle yarıştan düşer ona konstre olurdu bizde onlara Kapalı gözlük takardık böylelikle yarışa konsantre olabilirdi. Ancak bunu insana takamayız insanlar bunu takmamalıda çünkü takarsa sadece önündekini görebilir. Bizler bu gözlükleri takmadigimiz icin bu vasifların hepsini sözün dogruluguna göre taşıyabiliyoruz.

Tavsiye ederim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
yapmamış demdik ya. Ama bakıyorum da senin gibi tarafszı arkadaş sadece yaptığı iyi yönleri söylüyor. Arkadaşım ya tarafsızım demiyeceksin, ya da gelip burada başbakanı savunmayacaksın. İkisi birde naynı çuvala sığmıyor.

Ayrıca nasıl onu savunanlar yaptığı büyük hatalara dokunamdan geçiyorlarsa, benim de yaptığı iyi şeylere dokunmamı bekleme bu konularda.

Dostum sen ya okumuyorsun yada görmek istemiyorsun bazı şeyleri, diyorsunki hep yaptığı iyi şeyleri söylüyorsunuz yoo ben hiç iyi birşey söylemedim başlık altında, yani bu sözle sende bu adamın iyi birşeyler yaptığınıda kabul ediyorsun, söz kötü ne yapmıştıra gelince evet benimde kabul etmediğim şeyler olduğunu söyledim ve bu devletin demokrasi ile yönetildiğini, kanunların hak ve hukukun olduğunu söyledim, yargıda olan birşey hakkında konuşmak ne kadar akıllıca merak ediyorum?
Yani bana boş gelen şu oluyor sen birini savunuyorsun o adam pkk lılar ile birlikte el ele kol kola oluyor, yada pkk ya resmi olarak ara bulucu göndermekten bahsediyor onlar için birşey demiyorsun daha gerçekliği kanıtlanmamış birşey hakkında konuşuyorsun...
Ha konuşmuş konuşmamış beni ilgilendirirmi? Hayır... Buna yargı karar verin ben kalkıpta boş boş konuşamam, buna ayıracak vaktimde yok zaten.
Kötü birşey yaptıysa önce Allah sonra bu vatan ve bu insanlar zaten cezasını verecektir, ama sen toprak sattı dediğin zaman orada durman lazım çünkü eğer öyle birşey var ise benim dedemin, akrabalarımın kanı yatıyor bu vatanda herkesten önce ben çıkarım karşısına eğer öyle bir kanıtın var ise ortaya koyacaksın bende bileceğim değilmi?
Birisi sana "bak buda böyle dediğinde ben sana inanmıyorumki hahayt" demeyeceksin bunu tartışacaksınki bende sana inanayım diyorum sen her lafı ya yanlış anlıyorsun yada tersinden...
Bu ülke dediğim gibi demokrasi ile yönetiliyor eğer haksızlık hukuksuzluk var ise buna sadece senin kızma, sadece senin içerlemek gibi bir hakkın yok, bende yada senin dışladığın kişilerde bu vatanın vatandaşları senin kadar bizimde kızma hakkımız var.
Ayrımcılığı yapıp iş meydanda konuşmaya gelince "bakın bunlar ayrımcılık yapıyor" demek bana yine pekte akıllıca gelmiyor, zira ben buna inanmıyorum.
O kişi bir başbakan, bunu halk seçmiş yani çoğunluk sende demokrasiye gerçekten inanıyorsan, bu devletin hukukuna güveniyorsan oturacaksın ne yapabilirim, ben bundan iyisini nasıl yaparım diye düşüneceksin, yaptıklarını nasıl kendi düşündüklerime göre hazırlarım diye düşüneceksin... Ve en önemlisi saygı duyacaksın halkın seçtiği kişiye, bu derece saygısızca söylemleri ben anlamıyorum.
Ve tepkim buna, ha beğenmiyorsan bu demokratik ülkede yaşamayı hayallerini süsleyebilecek birçok ülke olabilir, misal israil, abd, avrupa vs. belkide vaad edilenleri orada yaşar bu düşünce.
Ben siyasetçi değilim, ben halkım, halktan biriyim sen kimseye saygı duymadan kendi düşünceni kimseyede anlatamazsın bununda mantığı yok, önce oturacağız konuşmayı öğreneceğiz daha ortaokul yıllarında bize öğretilen buydu... Birbirimize saygı duyup, düşüncelerimize saygılı bir şekilde yaklaşıp konuşabilmek...
Ama görüyorumki her öğretmen bunu öğretememiş hocam, siz öğrencilerinize öğretirsiniz artık.

Kolay gelsin

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konu altında Cumhuriyet elden gidiyordan çok ekonomi konuşuluyor, sürekli bir şekilde konuyu o yönlü bir propagandaya çevirmeyin. Konuyu sizin gibi düşünen biri tüp olayına çevirdi, arkadaş da cevap verdi. Hamaset edebiyatı yapıyorsunuz gibi demagojiler yapmayın. Sürekli bir din, Allah lafıdır gidiyor. Size önerim bu kavramları çok fazla dilinize dolamayın, değerleri azalıyor. Hele de sosyal bilimler konuşulurken, faiz ve borç stoğunun din ile alakası yok, konuyu sürekli nereye çekmeye çalıştığınızın farkındayım, bu yönde devam etmemenizi rica edeceğim.

Allahın dini benim gibi aciz bir insanın konuşması ile degerinden hiç bir şey kaybettirmez. Bana cevap verin o zaman R.T.E'ın üstüne neden bu kadar gidiliyor sorun ekonomimi? bırakın sorun bu adamın müslüman olması eşinin başının örtülü olması buradaki tüm yorumlarda bunun için. Konu açıldıgında konunun ne kadar yanlış bir konu oldugunu söyledik yanlışları cıkardık. Albayrakların profilini cıkardık. ne yapıldı? konuyu benmi cektim bu safhaya? Ben herkezin icinden gecipte dile getiremedigi şeyi söylüyorum aynı Deniz Baykalın yaptıgı gibi Cumhurbaşkanlıgı secimi geldi herkez başbakana yükleniyor bende koruyorum bu kadar basit. inşallahda Cumhurbaşkanı olur.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eyvallah @qdin, çok güzel yazıyorsun. Teşekkürler. ;)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
qdin; kızma ya konuşuyoruz şurda onlarında düşüncesi onlara seninkiler sana, sen öyle düşünüyorsun diye cumhurbaşkanı olmaz başbakan, yada onlar öyle düşünüyor diye hapse atılmaz boşver... herkesin bir düşüncesi olması kadar doğal birşey yok, zaten olmaması hata, olmasa kuşlardan farkımız olmazdı :p
önemli olan saygı duyabilmek birbirimize...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aynı şeyi ben tavsiye ediyorum , hatta sizinkiler buğulanmış :p

Gönül gözü buglanmaz Kalpler kararır ancak Kalbimde kararacak olursa karanlıkta tuzak kuranlardan farkım olmaz. Ben Dinimi , Irkımı , Halkımı çok seviyorum ve bu noktada tarafsız olmaya çalışıyorum. istanbuluda fetih eden atamdı çanakkaleyi' müdafa eden atamdı. Atalarımın yaptıklarından utanan bir yapıya sahip olmadım olmamda o yüzden özellikle ecdad'tan bahsederken batı menşelli degerleri üst plana cıkarmayın yada bu ecdad bizim demeyin. Tek derdim bu.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Gönül gözü buglanmaz Kalpler kararır ancak Kalbimde kararacak olursa karanlıkta tuzak kuranlardan farkım olmaz. Ben Dinimi , Irkımı , Halkımı çok seviyorum ve bu noktada tarafsız olmaya çalışıyorum. istanbuluda fetih eden atamdı çanakkaleyi' müdafa eden atamdı. Atalarımın yaptıklarından utanan bir yapıya sahip olmadım olmamda o yüzden özellikle ecdad'tan bahsederken batı menşelli degerleri üst plana cıkarmayın yada bu ecdad bizim demeyin. Tek derdim bu.

ne diyorsun , nereden nereye atladın , işine gelmediği zaman dinden , ecdattan falan bahsetmekte pek politakıcı işi , hemen hedef değiştirmek .az önce yazdığım post ne kadar haklı olduğumu gösteriyor zaten

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Osahin

Arkadaşım, iyi işler yaptığını ebette kabul ediyoruz. Ama yaptıkları kötülerin yanında iyilierin lafı olmaz. Örneğin, 130 bin öğretmen açığı varken para yok diyerek öğretmen almayıp, trilyonlarca parayı fakir zengin ayrımı yapmadan kitap dağıtmak akıllıca mı? bu iyilik şimdi öğretmen almamanın yanında ne kadar iyi kalır. Öğretmen yok, sen gidip kitap dağıtsan ne ki? Bu sadece basit bir misal.

benim, pkk ya arabulucu gönderen kime ses çıkarmamışım. Kimmiş o arabulucu gönderen. Dahası sen benim kimi savunduğumu nereden biliyorsun ki böyle bir örnek verdin? Ben burada şunu savunuyorum, bunu savunuyorun diye ne bir isim ne de bir parti zikretmedim.

toprak meselesine gelince, madem boşa harcayacak zamanım yok diyorsun, ama uzun bir yazı yazacak vakti buluyorsun. Ama bir google a girip arama yapamıyorsun, ben sana bir adres vereyim, ufak bir fikir verir sanırım http://www.turksolu.org/73/abusoglu73.htm

Yine bizimde kızmaya hakkımız var demişsin de inan anlamadım. Size kızmayın diye nvar mı? kızmak benim tekelimdedir, siz kızamazsınız diye bir şey mi dedim.

Madem demokrasi ile yönetiliyoruz, o zaman istediğimi söyleme hakkım var demektir. Ses bandını dinlemediğiniz anlaşılan, hala inanmadığınıza göre. Ya da bandın uydurma olduğunu düşünüyorsunuz. Yalnız bir şey hatırlatayım, başbakan hala bu bandı yalanlamadı. Bir de dikaktinizi çekti mi bilmiyorum, bu bant büyük basın kuruluşların da yer almadı. her şeyi haber yapanlar böyle bir şeyi neden haber yapmamışlardır acaba. Verilen petrol cezalarının ufak bir payı olabilir mi? ya damaliye ile sizi takip ediyoruz tehtitleri etkili olmuş olabilir mi?

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Angelo dan gelen özel mesaj.

<uyarı mesajı silindi>

Bumu sizin demokrasiniz? bumu yöneticiliginiz?
Kelimlerin bittigi yerde yetki kullanın buyurun banlayın. Herkez biliyor kim haklı kim haksız. Özel sebeplerden dolayı insanları ban ile uyarın işte yönetim.
Yaşasın Kral!

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allahın dini benim gibi aciz bir insanın konuşması ile degerinden hiç bir şey kaybettirmez. Bana cevap verin o zaman R.T.E'ın üstüne neden bu kadar gidiliyor sorun ekonomimi? bırakın sorun bu adamın müslüman olması eşinin başının örtülü olması buradaki tüm yorumlarda bunun için. Konu açıldıgında konunun ne kadar yanlış bir konu oldugunu söyledik yanlışları cıkardık. Albayrakların profilini cıkardık. ne yapıldı? konuyu benmi cektim bu safhaya? Ben herkezin icinden gecipte dile getiremedigi şeyi söylüyorum aynı Deniz Baykalın yaptıgı gibi Cumhurbaşkanlıgı secimi geldi herkez başbakana yükleniyor bende koruyorum bu kadar basit. inşallahda Cumhurbaşkanı olur.

Hocam haddinizi bilin. Siz kim oluyorsunz da bizi başörtüsü ve müslüman düşamanı yapıyorsunuz. Ne sanıyorsunuz siz kendinizi veya başbakan kim ki ona katılmamak, onu kabul etmemek başörtüsünü kabul etmemekle eş tutuluyor.

Senin gibi gözlüklülere şu söz ders olsun(gerçi sanmıyorum ya): " Biz başörtüsü sorununu çözeceğiz demeseydik, bize oy vermezlerdi" bu söz Abdullatif Şener e ait. Bu söz yine muhafazakar derg iolan "Gerçek Hayat" da yer almıştır. Bilmem size bir şey anlatıyor mu? o gözlüklerinizdeki buharı silmeye yeter mi? nasıl kullanıldığınızı, nasıl kandırıldığınızı anlatmaya yeter mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5