İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yabancı site tanıtımı?

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
Valla turkler kazansin cok isterim. Ulkuculuk bazinda dusunulmesin ama asiri milliyetci bir insanimdir. Gel gor ki milliyetci olmak bile bazi seyleri degistirmiyor. Turk milleti diyince akan sular duruyor. Cunku turklerin en sevdigi sey "ben emek sarfetmeden nasil para kazanirim" demek ... ve yapmak ... var mi baska soylenecek soz ? Simdi bu cevaba cevap gelip tepki gelecek ... Isteyen istedigi gibi cocuklasabilir sorun degil ...

selam hiç olmas sa hangi dosya uzantılarını indexlettir digini söylermisin bir başlangıcımız olsun :)

mesala:http://www.benimsitem.com/newreply.php?do=newreply&p=120115 böylemi

htm yoksa bunlardanmı
html
asp
php
cgı

teşekkürler.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç anlayamadım şu ana kadar üç örnekle genelleme yapabilen insanları. Tamam birşey keşfetmiş olabilirsin, vermek zorunda değilsin ama bu bir millet hakkında atıp tutmayı da gerektirmiyor. Vermiyorum ne yaparsanız yapın, dersin olur biter. Verilen saçma sapan cevaplara bile birşey dersek vereceği varsa da vermez diye sesini çıkarmıyor millet nasıl şey anlamadım. Yok domates al harla düşün ne farkım var diye bilmemne abuk subuk cevaplar.

Tevazü ile sunulmayan bilgi cehaletten başka birşey değildir. Birşeyi biliyorsun diye kimseyi hele bir milleti aşağılamaya hakkın yok.

O

OkYaNuS

Misafir
bence olayı farklı yerlere taşımanın anlamı yok Kernel32 bişeyler anlatmaya çalışıyor ( arayan bulur gibi bişey sanırım :D )
Zannedersem sütten ağzı yanmış yoğurdu üflüyor.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@radres uc dort gundur dikkatimi cekiyor da benim mesajlara ters ters cevap veriyorsun. Once yazilanlari okumani tavsiye ederim canim benim. Millet hakkinda atip tutmakmis birsey diyecegim olmayacak ... Iki gunde basimiza prof. kesildin.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@yozgatli abi soyle soyleyeyim 1000 kayit uzerinden degerlendirmek gerekirse.

detay.asp?ID=46546484 ( 28-30 saat )
dosya.asp ( 6-8 saat )
dosya.htm(L) ( 4-5 saat )
dosya.php ( 11-12 saat )
/cgi-bin/dosya.cgi ( 3-4 saat )
dosya.cfm ( 6-7 saat )

gibi zamanlara denk geliyor denediklerim bu kadar denememi istediginiz baska uzanti varsa dener saatini yazabilirim.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
imkansız ya ! bi ipucu minnacık kücücük :p bu arada gercek olduunu biliorm he sölediklerinin

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu ana kadar sadece 2 mesajına cevap yazdım. Biri bu diğeri de sefiller.net. Zaten diğerinde beni onaylayan mesajlar geldi. Prof'luk taslamaya birşey demiyorum. Sana bir garezim yok sadece izlenimleriminden çıkardığım sonuçları söylüyorum. Daha da cevap yazmıyorum uzar gider yoksa.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse bi kusurumuz varsa affola buyuksunuz bizden biz ozur dileyelim.

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
@yozgatli abi soyle soyleyeyim 1000 kayit uzerinden degerlendirmek gerekirse.

detay.asp?ID=46546484 ( 28-30 saat )
dosya.asp ( 6-8 saat )
dosya.htm(L) ( 4-5 saat )
dosya.php ( 11-12 saat )
/cgi-bin/dosya.cgi ( 3-4 saat )
dosya.cfm ( 6-7 saat )

gibi zamanlara denk geliyor denediklerim bu kadar denememi istediginiz baska uzanti varsa dener saatini yazabilirim.

yanlış anlama kernel seninle gurur duymak geldi içimden niye diye sorma keşke şu hile midir fake sayfa yapan kötü niyetli webmaster arkadaşlarımız olmasaydı bilgilerini bizimle paylaşabilseydin neye sağlık olsun iyi günlerde kullan .

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar mesajları okurken hep birinin çıkıp Kernel kardeşe ya biraz abartmıyor musun demesini bekledim, ama nafile.

Bir günde 4 bin yabancı hit çekebilen kernelin sitelerine girdim. Bir popup çıkıyor ve bütün ekranı kaplıyor, özellikle acemi bir kullanıcı için nefret verici bir durum.

Sonra evliler.com sitesine girdim arkadaşın olan aynen şu: Orada bir linkler listesi var. Linklerden 2. el araba linkine tıkladım. Bir başka sayfa geldi, sayfanın ortasında Görmek İÇin Buyara Tıkla diye bir link yeralıyor. Linkin üzerine gidince bu linkin bir aldatmaca olduğunu ve Muzikalani.com (Kernelin bir başka sitesi) sitesine linklendiğini gördüm.

Şimdi Kernel kardeş sen böyle domain kaydından 24 saat sonra 4000 kişi çekebiliyorsan üç beş kuruş kazanmak için niye bu yollara başvuruyorsun?

Benim bir yabanci sitem var şu anda 150 yabancı hit ile günlük 1.5 dolar kazanıyor. Sen 4000 kişiyle köşelik olmalısın. Halbu ki forumdaki yazılarını okuyanlar ve sitelerini görenler bunun böyle olmadığını anlarlar.

Bunca insan burada senin önünde el ayak tanımıyor ki onlara bir sır öğretesin. Sen de naz yapıyorsun.

Özür dilerim ama ben sana inanmıyorum. Eğer hakkında yanlış yere kötü zanda bulunduğumu düşünüyorsan sorularıma cevap ver de aydınlat beni.

Saygılarla.

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
Yalnis anlamissin. GoogleBot 'u siteye sokup siteyi indexletmek ayri bir yontem bir gunde 4000-5000 yabanci tekil hit cekmek baska bir yontem. cektigin hitlerden dolayi neden atilasin ki ? google siten hit aldikca seni mi banlyior ? yok eger googlebot 'u siteye cagirmaksa olay ondan da atilmiyorsun. Cunku bu illegal bir yontem degil. var olan birseyi kullaniyorsun. Eger bu yontemi kullanani google banlayacak olsaydi neden boyle bir ozellik koymus olsun ki ? ve tekrar soyluyorum ... Googlebot 'u cagirmak tamamen farkli bir olay googlebotu iki seyden dolayi yaparsiniz. 1. domaini kaydettiniz sitenizi daha gormedi bile gormesini saglarsiniz ( 6-7 saat suruyor max 1 gun suruyor bu islem denemesi beles istediginiz siteyi 6 saatte googlenin gormesini saglayabilirim ;) ) 2. google domaini gormustur ama dosyalari indexlememistir. o zaman botlari farkli bir yontem ile cagirirsiniz google bot dosyalarinizi indexler ...

Olay bundan ibarettir...
Kolay gelsin.

Siteye giremediğimden dolayı konudan bayağı uzak kalmışım konu uzayıp gitmiş :)

hiti illegal yoldanda cekmek var legal yoldanda .. (okduğum makalelere dayanarak yazıyorum)
Bu bot olayinida 1 günümü harcadim ama dedigim gibi çoğu illegal..
Ve bulduğum tüm yöntemlerde sadece 1 'i hariç oda php siteleri için geçerli hepsindede google siteleri banlamış..
Bu sayede birkaç şey öğrendim ama hepsi dediğim gibi illegal şeyler.. :)
Neyse dediğiniz yöntemle ilgili olarak hiçbir kanıya rastlamadım desem yeridir..

U

ultraturknet

Misafir
Benim bir siteyi Google'a KESİN OLARAK indexletme konusunda tutarlı bulmadığım olay şu: Google'ın kendisi bile içeriği ne olursa olsun, bir sayfanın indexleneceğini garanti etmiyor, kaldı ki bunun için tamamen legal bir yöntem oluşturup kullanılmasına da izin vermesi? Hiç sanmıyorum.
Botun sayfayı crawl etmesiyle indexlenme arasında fark var. Googlebot siteye gelir, crawl eder, ama sayfalar indexlenmeyebilir. Sayfaları crawl ettirmek için kısa süre içinde bot çağırmayı ben de biliyorum ve zaman zaman bunu yapıyorum fakat indexlenme garantisi nereden çıktı? Her sayfa crawl edilebilir ama sadece 1000lerce logaritma ile incelenen ve bu süzgeçten geçen sayfalar indexlenir. Makina mantığının sonucu bir sürü sürpriz de ortaya çıkar: Düşünsenize, ne anlamsız içeriksiz bazı ara sayfalarınız Google'a dahil edilir, ama anasayfada linki bulunan 2.sayfanızı bir türlü indexletemezsiniz, bunlar sürekli yaşanıyor biliyorsunuz.

Hem diyelim ki site aniden indexlendi(ki yeni açılan sitelerde sıkça rastlanan bir durum), kısa bir süre sonra sandbox etkisi devreye girer ve o sayfaların büyük kısmı indexten düşer, kalan sayfaları da bilmemkaçıncı sırada zor bulursunuz. Sonuç da elde var sıfır olur kısacası, kalıcı bir çözüm olmaz.

Yabancı forumlara bakıyorum, adamlar hala siteyi en çabuk nasıl indexletirim konusuna PR'si yüksek sitelerden link, sık güncellenen özgün içerik cevabını veriyorlar.
Bunun dışında tamamen legal,garantili ve mucizevi bir yol varsa Google zaten bitmiş demektir..

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
08 Ağustos 2005 Pazartesi 57.614 1.608 3,3% USD 6,11 USD 399,61
09 Ağustos 2005 Salı 51.940 1.418 3,7% USD 7,43 USD 476,38
10 Ağustos 2005 Çarşamba 53.197 1.081 2,8% USD 5,09 USD 317,47

Bahsedilen sitelerin webservis iyinet istatistiklerine bakin bakalim 2000-3000 tekil ile alinacak click ve gosterim bu kadar olur mu ... ( hani popup aciyorum ya o bakimdan ... )

Diger konu evliler.com ... gecen de soyledigim gibi evliler.com su anda satis durumunda alan kisinin hesaba parayi aktarmasini bekliyorum acikcasi biri almasa da pek ilgilenmiyorum. Bahsettiginiz gibi illegal birsey yapacak olsaydim evliler.com da su anda ADSENSE KODU olurdu ama varsa evliler.com da adsense kodu buyrun gosterin bende goreyim ...

ve son olarak benim banli hic bir sitem bulunmuyor istediginiz gibi kontrol edebilirsiniz. Ben her konuda acigim. O kadar iyi biliyorsaniz banli olup olmadigini da kontrol etseydiniz. Soylemlerinize gore benim butun sitelerimin banli olmasi gerekiyorda o bakimdan. Birde unutmadan @ultraturknet siz ingilizce sitenin dili olarak TR yazdiginiz surece sayfaniz degil 20 ci sayfa da 50 sayfa da da cikmaz :) ama bakin bircok arkadas biliyor ki benim deger vermedigim sitelerimden bir tanesi yabanci aramalarda PR degerinin olmamasina ragmen 2. ve 3. sayfa da cikiyor ve hala da banli degil ustelik alexa da 800.000 'de ... De hadi ...

Son cevabim istediginiz gibi yazabilirsiniz.

EKTIR : kusura bakmayin eklenti yapiyorumda yeni gordum tamamen tesadufen ILLEGAL HIT DIYEN SAYIN ARKADASIM ONCE MP3 SITENDE KI ADSENSE YI KALDIR SONRA ILLEGAL KAZANC DE BARI :D

Yav kusura bakmayin yine editliyorum da yazmayi unutmusum sitemde acilan popup un benle alakasi yok baska bir arkadasin sitesine popup aciyorum benim degil yani site. Simdi nie aciyorsun diyenler olacak onlara da soyleyeyim Ornek OnurSQL 'e pm atip sorun 1-2 saatligine benim reklami yaparmisin dedigin de ben kendisine ne demisim ... 468x60 banner isteyip butun sitelerin ust tarafina 1-2 hafta koymusmuyum ve hic bir karsilik istemeden ... Iste anlamadiginiz sey de burasi zaten ... Size gore kimse BELE$ YARDIM EDEMEZ Size gore insan paraya tamaa eder ama iste ben etmiyorum sorun da burda ...

H

hostcu1

Misafir
Kernel32 yaw ne ezik bi adamsın başlıgı baştan sona okudum gereksiz biri olduguna karar verdim yok 5000hit yollarım yok şunu yaparım iyi o zaman şu başlıktan uzada bizde nasıl yabancı hit kazanırız onu tartışalım burda senin gibi tiplerin işe yaramaz cümlelerini okumaktan sıkıldım....Koskoca başlıkta bir tane işe yarar cümlne yok yaaa deli oldum

ona bakarsan bende bi kaç yol biliyorum 1 günde 100bin hit yollarım hemde trojanla falan degil normal yolla ama sadece 1-2 gün sürer o kadar

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kernel32 bu legal yonden bot sokma islemini google toolbarla yapisoun sanirim, Yabanci forumlarda Konusulan seyler arasinda toolbarda oylamayi aktif edip siteni dolasip kendi sitenin sayfalarina iyi oy verip bot sokma olayini diyosan, bu ztn bilinen bi yontem?

baskada bi yontem yok bildigim paylasmak istedim..

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabanci hit konusuna gelelim bende yabanci hit kazanabiliyorum ama legal olmayan yontemlerle gunde 5000 yabanci hit ama tiklama garantisi yok neden diye soracak olursaniz, olay su sekilde gunluk 50000-100000 yabanci hiti olan absürt sitelerde link degisimine uye olup clickerla sitemi ust siralara cikariyorum boylece bol bol yabanci hit akiyor... Tabi bu siteleri hile yiyen buyuk hitli siteleri bulmakk ta biraz arastirma gerektiriyo..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostcu1' Alıntı:
Kernel32 yaw ne ezik bi adamsın başlıgı baştan sona okudum gereksiz biri olduguna karar verdim yok 5000hit yollarım yok şunu yaparım iyi o zaman şu başlıktan uzada bizde nasıl yabancı hit kazanırız onu tartışalım burda senin gibi tiplerin işe yaramaz cümlelerini okumaktan sıkıldım....Koskoca başlıkta bir tane işe yarar cümlne yok yaaa deli oldum

ona bakarsan bende bi kaç yol biliyorum 1 günde 100bin hit yollarım hemde trojanla falan degil normal yolla ama sadece 1-2 gün sürer o kadar

Biraz ağır bir yorum olmuş bence ama doğru bir yönü var:
bu konu bu amaçla açılmış sanırım ve spekülasyon yapılmasının bir faydası olduğunu sanmıyorum.
tabii yazılan mesaja bir sürü de cevap verilince konu gereksiz yere uzuyor.

En iyisi bundan böyle bu konuda şöyle güzel, legal yollar var ise bunlar yazılsın. ve mümkünse açıklamalı olarak ve insanlara faydası olacak şekilde...

(ben çok güzel yol biliyom, ama söylemem insanlar suyunu çıkarır... bu tür bir düşünce için lütfen TOTOLOJİ teriminin anlamını öğrenelim...)

saygılar..

M

Metalirik

Misafir
Arkadaşlar bu konu cidden çok uzamış polemiklerle..
Biri çıkmış ben 5bin hit alırım demiş yabancı sitelerden ama türkler suyunu cıkarıyor söylemem demiş.. Herkesi üstüne çekmiş ;)
Eee peki arkadaşım söylemyeceksen söylemede niye forumda konusuyorsun ki o zaman gösteririm ama yalatmam ee o zaman göstermede insanlara da??
Kimse sana söyle demiyor ki ? Kendi reklamını yapmak mı amacın?
Söylemeyeceğin anlatmayacagın bir konu hakkında niye insanları meşgul edersin ki ?
Nasıl bir mantık bu, reklamın iyisi kötüsü olmaz heralde..

Çocuklar gibi baak benim cebimde 5 şekerim var ama göstermemm... :D Bu cocukca tavra verilecek cevap

- Kardeşim göster mi dedik ?!

- Editledim işte Player :D

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@hostcu1 git kumda oyna. Dune kadar mesaj atip yardim istiyodun ne o simdi bir yerlerin mi kalkti bi siten var diye :) neyse daha cevap yazmayacagim bosuna cevap atip tepki verme.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5