İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Karar çok saçma 2 3 çapulcu video yayınlıyor diye koskoca youtube yi kapatmak gerçekten aptallıktır , siteyi girişleri kapatıcaklarına 2 3 videu yu yayınlayanları yakalasınlar soruşturma başlatsınlar dava açsınlar bakın bakalım cesaret edebilcekmi köpekler.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
arkadaşlar milliyet gazetesinde okuduğum bir yazıda daha önce başka ülkelerden de youtube deki bazı videolara yasaklama emri çıkarıldığını ve bunun yotube'e iletilerek gerekli video yu kaldırdıkları söyleniyor.

Ve şimdide olacak olan bu. Yani karar telekoma ulaştıktan sonra büyük bir ihtimalle yotube iletilecek ve video kaldırılacaktır...

Zaten yasaklama sadece türkiye'den olursa video orada duracağından değişen birşey olmayacaktır.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kısa süreli yasaklama çok önemli.Bu ülkenin bu tip şeylere karşı tepkisiz kalmayacağı görülür.Onlar para kazanıyorlar para kaybedince bu tip şeylere karşı gelecekte daha tavizsiz olurlar.Dikkat ederler..
kısa süreli ve yasaklama öncesi uyarı yazışma yapılarak son çare engelleme yapılması kaydıyla bu engellemeleri destekliyorum!

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Youtube de kaldırıldı zaten videolar. İran olduk iran resmen iran. Neyse kötü konuşacam bu bilinçsiz istanbul sulh ceza ve her ne ise

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
(ne kadar güvenilir/kesin bilemem, ama) alexaya göre youtube ziyaretçi dengesi;

http://www.alexa.com/data/details/traffic_details?url=youtube.com

"Youtube.com users come from these countries" kısmından alttaki "more" linkine tıklayıp en yüksek ziyaretçi potansiyeline sahip ülkelere bakın.

Turkey 2.4%

gerisi, yani 97,6% diğer ülkeler. biz izlemeyince sorun çözülür mü acaba ?? sanmıyorum

%2,4 çokda kötü değil.Yabancılar prof. düşünürler gereksiz şeylerle kuruş kaybetmek bile istemezler..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
@Turkmucit bende seni forumda engelliyorum bir daha görmeyeceğim mesajlarını. hakkımda kötü bişey yazarsan görmem ha yazmamış kabul ederim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D yasağa karşı çıkana da bak.Hiç önemli değil.Her mesajıma olur olmaz yapıcı olmayan eleştiriler yapıyordun.sana karşılık yazacam diye önemli zamanlar harcamışımdır.
Ben seni yasaklamıyorum yaz bakalım daha ne inciler görecez..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Savunma açısından evet önemli kayıp.Benim kötü değil derken kastettiğim onların kaybetmeyi göze alamayacakları bir oran olduğu.Bu yüzden gelecekte daha duyarlı olacakları.
ayrıca caesar güzel özetlemiş. yerinde bi tasvir
?

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
halımız duman sıtelerımız gıttı ıyımı :)

dreamdesigner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu acıklamayla alakalı bı kaynak gorsek ıyı olur bence ole ortada yazmak kolay warsa kaynak gorelım arkadasım...
bu ıs bole olmas... yasaklama falan sımdı metacafede aynı vıdeolar war orasıdamı engellenecek hadı canım bu ısın bole cozulmeyecegı besbellı

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
internette herhangi bir kişi web sayfası hazırlayıp atatürkün resmini koyup yanına küfür sözleri yazabilmesi mümkün.o zaman interneti toptan kapatmak gerekiyor .kimsenin böyle bişey hazrılayamaması için.türkiyede internet diye bişey olmasın arkadaşım o zaman kimsede böyle bişey yapamaz.youtube u Türklere yasaklıyorlar.Ama halbuki adamın amacı Türklere Atatürk'ü bu şekilde göstermek değil.dünyaya bu şekilde göstermek.Bize youtube kapalı yazacağımız o kadar eleştiri yapacağımız itirazlar boşa gitmiş oldu.Adam yine onları yayınlayacak ve dünya seyredecek.Bu konuya itiraz edebilecek tek halk Türkiye halkıda o siteye giremeyecek.Alınan karar bence bundan ibaret.......

yasakçı kafalarla buraya kadar arkadaşlar, yazıkkk bu milletin ne kabahati varki .komik bir karar

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yo yalnış anlama. caesar şu olaya benzetme yapmış demek istedim. olay odur yani.

"ben ne kadar görmezden gelsem de olan oluyor" yani.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Gevheri düştüm dillere
Diyarı gurbet ellere
Billahi vermem ellere
Dağlara gel dağlara...

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haberin kaynağı kral fm Yani radyodan dinledim.Ama araştırılınca sitelerde de bulunabilir sanırım.
Sanırım gelecekte bu yasaklamanın faydasını anlaşılacak.
Yineliyorum;
uyarı nihayetinde, duyarlılık görülmediği durum neticesinde , kısa süreli ültimatom vari bir yasaklama gelecekte YouTube benzeri sitelere önemli bir mesajdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5