İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

14 Nisan - Cumhuriyet Mitingi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şuna biri cevap verebilirmi?
Yarında Tayyip Erdoğanı destekleyen insanlar ellerinde bayraklarla Anıtkabire yürür ve daha fazla bir kalabalıkla ziyaret gerçekleştirirse ne olacak?
Ellerinde bayraklar, kimisini hacı sakalıyla, kimisi türbanıyla bu yürüşte yer alırsa cumhuriyete bende sahip çıkıyorum derse ne değişecek.

Çok şey değişir, ama öyle birşey yaşanmadığı, yaşanmayacağı için konuşmaya gerek yok. Varsayım üzerine değil geçmiş icraatler üzerine bakalım belirli grupların ne yaptıklarına. Gruplaşmayı da biz değil başkaları yapıyor, ben ne derneğe üyeyim ne subayım ne subay çocuğuyum ne de dinden uzak bir kimseyim. Ama biz ve diğerleri bakışını taşıyanlar başkaları.

Hacı sakalı uzatmak veya türban takmak bildiğim kadarıyla bu ülkede suç değil, ayrımcılığı bu simgeleri belirterek sen de desteklemiyor musun biraz? Bugün yürüyenler hakkında kimse sarı saçlı, beyaz gömlekli, sarkık bıyıklı ya da saçları dökülmüş gibi şeyler kullandı mı? Sokakta kimse taktığı için bir kötülüğe maruz bırakılmaz, ha kurallar var üniversiteye giremezsin. Ülkeyi yönetenler kaldırsaydı, neden kaldırmıyorlar "meclis aritmetiği" ile.. Onu düzeltmek değil ki mevzu ondan beslenmek. İşte böyle en ufak bir yanlış söylendiğinde, biz müslümanız siz değilsiniz diyen düşüncesiz beyinler yaratmak amaç.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demokrasi Cumhuriyet Laiklik vede Darbe, her türlü matematiksel işlemi uyguluyorum bir bağıntı çıkmıyor, sanırım bir elemanı fazladan işleme katıyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet, vede fazla mesela. Dahi anlamındaki -de eki ayrı yazılır. Kimsenin darbe savunduğu yok, darbe savunulsa zaten o kadar kişi niye buluşsun orda, ordu gider yapar. Yani bu kadar güzel görüntüden çıkarttığınız mesaj buysa, süper. Ben yapiyim sana matematiksel işlemi

demokrasi + cumhuriyet + laiklik - darbe - irtica

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte böyle en ufak bir yanlış söylendiğinde, biz müslümanız siz değilsiniz diyen düşüncesiz beyinler yaratmak amaç.

İşte aynı düşüncesiz beyinlerin farklı modelleri de var, örneğin "biz Atatürkçüyüz, biz laikiz, bu cumhuriyet bizim ama siz yobazsınız, gericisiniz, irticacısınız, ordu göreve" diye çığırtkanlık yapanlar...

Nedense olaylara sadece bulunduğumuz açıdan bakmayı ilke edinmişiz kendimize, kimse demiyor ki ya arkadaşım ortak noktalarımızı bulalım birleşelim, nerdee...

Herkes birilerine cephe almakla meşgul, formül de basit, "nasıl karışıklık çıkarırım, nasıl bu karışıklıktan rant sağlarım, nasıl başa geçerim" ve bunları yaparken neler kullanılır, malzeme de çok tabii, ya ideolojik saplantılar yada din...

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben iddiaya girdim en az 1 milyon olur diye kaybettim kardeş onun için söledim

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saçma yorumlar yapmayın cocuk parkı değil bura

kardeş hayırdır inşallah
4 tane olumsuz mesaj aldım 4 ü de senden
Hiçmi görüş farkımız olmasın. Herkes tektip elbise ve tek renk mi giymeli
Eleştiri hakkıma neden saygı göster(e)miyorsun?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Nedense olaylara sadece bulunduğumuz açıdan bakmayı ilke edinmişiz kendimize, kimse demiyor ki ya arkadaşım ortak noktalarımızı bulalım birleşelim, nerdee...

Beni quote edip söyleme bunu, ben "bizim uzlaşacak birşeyimiz yok" diyen bir gruba karşı nolur benimle uzlaşın, gelin anlaşalım diye yalvaracak bir düşünce sahibi değilim.

Arada da bir nüans farkı var, ben dinimi savunuyorum, gücümün yettiği kadar gerekli şeyleri yapıyorum. Ama din gizli bir yaşayıştır, Atatürkçülük veya cumhuriyetçilik göz önünde yaşanan bir ideolojidir. Din bir ideoloji değil, dolayısıyla kimse kimsenin dinini bilemez, ama ideolojileri yaptığı işlerden belli olur. Ben doğrudur, yanlıştır bir insanın cumhuriyetçiliğini kendime göre sorgularım ama dinini sorgulayamam. Kimsenin dinini sorgulamak kimseye düşmez, hele bu forumdaki bazı kesimlere hiç düşmez.

Kusura bakmayın ama herşey açık daha yazacak birşey bulamıyorum. Mitingdeki güzel görüntü üzerine bu kadar kalabalık bizim cumada da toplanıyor diyen bir yorumun maksimum 13-14 yaşında kalmış olduğunu düşünüyorum, üzgünüm. Bu sadece bir cümledir, bir eleştiri de değildir bu arada.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Eğer belirli bir konuda tartışabilirsek bir sonuca varabiliriz.
Burada yapılan yürüşün gerçek amacı nedir sorusuna bir yanıt bulunmalı önce.
Bu yürüşün gerçek amacı "Cumhuriyet elden gidecek, Tayyip Erdoğan ve onun gibi düşünenler ülkenin en büyük makamını ele geçirecek" değilmidir.
Oraya insanlar hava güzel gidelim de gezelim amacıyla toplanmadılar.

Şu anda yapılan herşeyde bir varsayımdır. Şu anda fıtınalar kopartılıyor ama ortada bir gerçeklik yok. Bahsedilen kişi şu anda bir başbakandır. O makama gelmesi şu ana kadar ülkeyi ne gericiğe sevk etmiş nede cumhuriyetin temel niteliklerini sarsmıştır. (Eğer böyle birşey olduysa söyleyin bende bileyim pek gündemi yakından takip edemiyorum. zira bir siyasi partiyle alakam yok.)

Bildiğim kadarıyla hükümütler üniversitelere müdahale edemiyor (Yanlışım varsa düzeltin).
Kendimizi kandırmaya gerek yok. Kelime oyunlarına gerek yok. Eğer türban takıyorsan türbanı savunuyorsan AKP lisin, cami yerine okul yapılsın diyorsan CHP lisin gibi bir anlayış ülkemizde malesef çok uzun zamandır var. Ve bazı şeyleri daha iyi anlatabilmenin yolu bu tür örneklerden geçiyor.

Şu anda beni bile AKP li sanacak çoğu kişi. Ama hiç alakası yok. Ben AKP yi değil demokrasi ve mantığı savunmaya çalışıyorum. Bu millet uyanmalı ve daha güçlü bir siyasi parti ortaya çıkarmalıdır. Bu tür kandırmacalar el altından sopa göstermeler karşındakini bitirmek yerine daha fala güçlendirir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Abi biz sindiremiyoruz bu adamın cumhurbaşkanı olmasını, hazımsızlık yapıyor. Geçmiş seceresi bellidir, anlatmaya gerek yok. Yeni bişey yapmasına hiç gerek yok, zaten sicil kabarık:) Ben Chp'den daha cok tiksinirim. Nerede okul lazımsa okul yapılsın, nerede cami lazımsa cami yapılsın.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçek amacını ben söyleyeyim. Cumhuriyet elden değil ellerinden gidiyor.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi biz sindiremiyoruz bu adamın cumhurbaşkanı olmasını, hazımsızlık yapıyor. Geçmiş seceresi bellidir, anlatmaya gerek yok. Yeni bişey yapmasına hiç gerek yok, zaten sicil kabarık:) Ben Chp'den daha cok tiksinirim. Nerede okul lazımsa okul yapılsın, nerede cami lazımsa cami yapılsın.

260 tane teröristi affeden cumhurbaşkanını sindiren herşeyi sindirir kardeş
(bu teröristlerin %10' u tekrar çatışmaya girerek öldü)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
260 tane teröristi affeden cumhurbaşkanını sindiren herşeyi sindirir kardeş
(bu teröristlerin %10' u tekrar çatışmaya girerek öldü)

hiç bir şey bilmeden konuştuğun çok açık ortada olduğu için sana cevap vermeyeceğim. lütfen bu konuya sadece bildiğin şeyler hakkında yaz. yoksa saçma sapan tartışmalar çıkartacaksın, rep hanen kırmızıya dönecek.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beni quote edip söyleme bunu, ben "bizim uzlaşacak birşeyimiz yok" diyen bir gruba karşı nolur benimle uzlaşın, gelin anlaşalım diye yalvaracak bir düşünce sahibi değilim.

Düşman gördüğüne dost eli uzatmak erdem isteyen bir davranıştır, gerektiğinde ülkesinin iyiliği için insan bireysel düşünce ve çıkarlarına ters düşen şeyleri de yapabilmeli düşüncesindeyim.

Ama ben sizin yazılarınızdaki "nüansı" da çok iyi anlıyorum, amacınız stres atmak :)
Bu arada üzülerek söyleyeceğim Türkiye'deki hiçbir parti ve siyasi görüşü genel olarak desteklemiyorum.Benim niyetim kavga değil, uzlaşma.

İyi akşamlar...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben şu anda konusu geçen kişiden bahsettim. Başka kimse hakkında görüş belirtmedim dikkat edersen. Ama etmiyorsun, o yüzden quote edip bana yazma, ben senin destekleyen cümleleri olmadan araya giren tek cümlelik şakacı propagandalarından haz etmiyorum, başkalarına hitap et lütfen.

Kesmekes; yoo stres atmıyorum ben, o gülücük attığın cümle şaka heralde. Şaka değilse tekrar anlatayım ben sana nüansı : Kimse kimsenin dinini sorgulayamaz. Buna karşı söyleyeceğin cümlen varsa bilemiyorum. Ben partiden bahsetmedim sen bahsediyorsun, benim niyetim kavga. Düşünmeden laf atanlara karşı kavga ederim ben, düşüncesi olmayan susar. Mesela ben X'i sevmiyorum deyince -> Y daha kötü o da bunu yaptı diyen bir X taraftarı, X'i doğru düzgün savunmuyordur, düşüncesi yoktur. İlla bir cevap verilecekse X o dediklerini yapmadı, aslında o soyle biridir diye savunulur, ya da susulur.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ordumuz ve paşalarımız sağ oldukça korkulacak birşey olduğunu sanmıyorum. O yüzden Cumhurbaşkanı olmasından bir hazımsızlık duymuyorum.
Cumhurbaşkanı olmasın diye bu tür yürüşlerin yapılmasını, gruplaşmayı kamplaşmayı, darbe yapılsın çığlıklarını ve bunu bir takım siyasi partilerin desteklemesini şık bulmuyorum.
AKP ye oy veren insanların bu yürüşlerle, mitinglerle, desteğini kesmelerinin aksine daha fazla destekle geri döneceğini düşünüyorum.
Çünkü bu tarz protestolar her zaman ters tepki vermektedir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
kesmekes: O laflar sana değildi. Sus, konuşma yazmıyor ayrıca orada. İstediğiniz yazı hakkında fikir belirtebilirsin bana ne, benim yazılarımı alıntılıyıp altına saçma sapan şakalar yazan bir arkadaş var ona dedim ben onu. Neden hemen top tüfek saldırdın bana sana kötü birşey mi yazdım.

Sebebi de, burada belirli 1-2 kişi var, bunlar arada yaptıkları terbiyesizlik ve dalavereler yüzünden banlanıyor. Sonra aynı söylemli mesajlar bir bakıyorsun Mart 2007, Nisan 2007 kayıt tarihli yenilerden geliyor böyle. Adam yeni üye olmuş direk güncel konular bölümüne hızlı giriş yapmış. Benim bildiğim webmasterlar üye olmak için can atıyor buraya, böyle davetiyeler varsa gidip link filan değişsinler:) O yüzden kim olduğu belli olmayan şakacılarla pek yüz yüze durmak istemiyorum, bu da en doğal hakkım heralde dimi kesmekes?

disconnect: Ben korkmuyorum zaten. Partiler de hep destekler normaldir bu. Ben darbe mesajı almadım, görmedim bugün. Genel olarak sloganlar başka şekiilde gruplaşmıştı. Darbe zaten olmaz, olmamalı da. Ama bu işi çözümsüz kalır. %30 ile cumhurbaşkanı ilk defa seçiliyor Türkiye'de. Sıkıntı olması normal. Herkes sakin olsun demek de darbe çığlığı atmak kadar yanlış. Benim korkum askerin irtica için darbe yapmasından çok ülkede çıkabilecek bir karışıklığa karşı darbe yapmak zorunda kalma ihtimali. (DP dönemi örneği). O zaman da o parti biz herşeyi yaparız ile güç dengelerini ele geçirip, nüfuzu ellerine geçirmişlerdi. Sonu belli. Devletin bağımsız bazı bölgeleri olmalı, Genelkurmay, Cumhurbaşkanlığı, Anayasa Mahkemesi vb. Dolayısıyla bu insan zaten başbakan, cumhurbaşkanı olmasında sorun yok demek yanlış. Bu tarz konumlar belirli bir siyasi partinin eline geçmemeli, bağımsız ve ortak aklın seçeceği, bilim/hukuk/sosyal bilimler alanında isim yapmış bir insan olmalı. Benim görüşüm bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5