İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Milyarın olsa ne yapardın ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B

besturk.net

Misafir
cevaplarından dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Belli oldu web projesi yapacağız ;)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes webmaster burada. İlk akla gelen web projesi olmasın iğrenç bir iş. Ki herkes bunu bilir. Bilmiyorum tasarım konusunda ne kadar bilgilisin ama şöyle anlatayım kısaca.

Öncelikle kendimi bildim bileli çalışıyorum. Çok iş yaptım. Aile şirketi, Yaz aylarında vs. Herneyse,
İkamet yerini bilmeyerek şöyle başlayayım.
2 milyara ve Bankadan kolayca alacağın 3-5 milyar a Küçük ama senin olan bir bilgisayarcı açabilirsin. (Format atıp, driver tanıtabilirsin heralde :p )
Bilgisayarcıyı açıp 200-300 milyona matbaadan broşür bastırıp çevreye dağıtırsın. İşyerinin tanıtımı için. Günde 1 bilgisayara format atsan. 30 hadi sen 20 ye format at. Ayda 600 milyon para kazanırsın. Ekstra olarak sattığın parçalar vs. saymıyorum. İlk 2-3 ay zorlar seni hatta 6 ayda sürebilir. Sen bankadan aldığın krediyi burada kullanacaksın işte. 6 aylık kiranı, elektrik, su faturanı bu parayla ödeyeceksin. Kiran ufak biryer için 300-500 olur.

Yer seçiminle doğru orantılı olarak, zamanla müşterin artacak ve daha çok kazanacaksın. Ki bu da yeni atılımlar yapman için sermaye demek. İşveren olacaksın. Sonrada web projesi dediğin bölüme geçersin. Çoğumuzun sertifikası yoktur. Kazandığın para ile düzgün bir webtasarım kursuna gidip Sertifika alırsın. Ve sonra çevreni ve tüm şartlarını kullanarak web tasarım işi arayacaksın. Şirketlere söyleyeceksin, Kandıracaksın (iyi niyetli olarak tabi) Sonuçta internet yeni bir dünya ve müşteri kaynağı. Bunları anlatarak web tasarım yapacaksın. 10 sayfa bir site yapsan 40$ dan. 400$ para kazanırsın. Düzgün yaparsan eğer onun referansı ile 1 tane daha iş gelir öyle devam eder.
İşyerinden yönetebilirsin yine besturk.net ini ;)

Heryere bilgisayarcı açılıyor ama işi düzgün yapan çok az. Eğer samimi olarak, Sadece müşteri memnuniyetini düşünerek biryer açar ve işletirsen çok para kazanırsın. Ama kazandığın parayı yine işte kullanacaksın.

Örneğin çoğu bilgisayarcıda vardır bu olay. Müşterilerine P4 bilgisayar topluyor. Müşteri bilgisayarcıya bakıyor P3 hatta P2 kullanıyor. Herneyse. Günlük 2-3 bilgisayar kurulumu na ulaşırsın ve ücretinde 30 YTL olur artık kalitenle beraber. O zaman daha büyük ve iyi bir işyerine geçersin. Geriside senin beceri ve iş tecrübene kalmış çok detaya girmeye gerek yok.

Kısmetse bu yaz sonunda hayata geçirmeyi düşündüğüm projelerimi paylaştım. Herşeyin hayırlısı tabi ama denemeden bilemezsiniz. 2 milyar Türkiye de iyi para aslında ama devamlılık getirmedikten sonra 5 kuruş değeri yok. Bankadan alacağın parayla birlikte 7-8 milyarın boşa gidecek belki ama denemiş olacaksın. Bir süre de olsa Kendi işini kurmuş olacaksın.

Kaldıki ben şuna inanıyorum. İyi düşünerek hayırla yola çıkarsanız Allah yolunuzu açık eder. Kalp gözünüz açık olsun. ;)

E

erotika

Misafir
bu karışıklıkta, başta besturk olmak üzere, 2 milyarı olupda (!) ne yapacam diyenler faydalandı :)

Ondan ötesi yok. 2 Milyardan değil 20 milyar, 5 milyar yaparım demek ve yapmamak, kelin ilacı olsa başıan sürerdi dedirtiyor. Arkadaş uzun uzun yazmış ama boş yazmış gibi geldi. (20 milyar yaparım diyen için diyorum, diğer arkadaşlar alınmasın.)

Jabba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kernel büyük salladın! 30 ytl lik bono 2 ytl getiricek :D Sen büyük yalancısın git başka yerde salla! 2 milyarı 3 milyar yapıcak banka TÜRKYİEDE YOK! Sen ancak burda bu işlerden anlamayan insanları inandırırsın ! Benim ailemdeki bireyler x bankanın yüksek bir mevkisinde çalışıyor ve senin yazını söyleyince gerçekten kahkalar ile güldüler.

B

besturk.net

Misafir
eg-zotika' Alıntı:
bu karışıklıkta, başta besturk olmak üzere, 2 milyarı olupda (!) ne yapacam diyenler faydalandı :)

Ondan ötesi yok. 2 Milyardan değil 20 milyar, 5 milyar yaparım demek ve yapmamak, kelin ilacı olsa başıan sürerdi dedirtiyor. Arkadaş uzun uzun yazmış ama boş yazmış gibi geldi. (20 milyar yaparım diyen için diyorum, diğer arkadaşlar alınmasın.)

e herhalde yani faydalancaz diye açtık konuyu :)
Ama 2 milyarım yok bulmayı düşünüyorum

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
2 milyara (eski TL) hiç birşey yapılmaz. Sunucu kirası, kredi kartı borcu, yemek, sigara, eğlence derken dımdızlak kalırsın. Sermaye bence en az 20 milyar TL olacak ki güzel birşeyler yapabilesin. Benim düşünceme göre...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konu cigrindan cikti salak salak cevap yazan kendini birsey zannedim yok cok gulduk yok bilmem ne yaptik gibi kendini bilmez ahmaklara soyleyecek sozum yok.

6 Sayfaya bakarsaniz projelerin ne oldugunu anlarsiniz 6 sayfanin en altina bakarsaniz turkcerap 'in gereksiz 7 $ muhabbetinin ispatini da anlarsiniz.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Neyse; yeni TL'ye göre 2 milyarı düşünürsek, böyle bir sermayem olsa herhangi bir web projesine yatırmam :) Sermayeyi kurtarmam çok uzun sürer... Bunun yerine ya fon, diğer yatırım türlerini denerim ya da kebapçı kafe gibi yemek ile ilgili bir yer açarım... Yatırdığım para web projesinden daha hızlı bana döner gibi geliyor...

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdogan' Alıntı:
2 milyara (eski TL) hiç birşey yapılmaz. Sunucu kirası, kredi kartı borcu, yemek, sigara, eğlence derken dımdızlak kalırsın. Sermaye bence en az 20 milyar TL olacak ki güzel birşeyler yapabilesin. Benim düşünceme göre...
Aynen katılıyorum bu konuda.

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kernel32:
beyninin çaparını biraz genişletecektir zorlaman, fekat biraz zorla lütfen :)
2xx'li rakamlara satarken ben FDC aynı makineyi 300'e satıyordu, 140'a aldım diyen adamda nonoşdur :)
gelelim şimdiye, şimdi alır 140'a, 3 makinen olsun kap %10 indirimi 159-14=145 agla sızla al ve nitekimde alanlar var

sen burda değil bana b*k atmayı müşterilerimi salata yerine koymuşsun :) bu forumda takılan 20-30 arası dedicated müşterim var hiçbiride kalkıp 1 gün benden akınmışmı acaba ister hizmet ister fiyat konusunda :)

neyse birazcık daha büyümen lazım salla pati yorumlarla olmaz bu işler

bu arada banka örnegine de izninizle "hahahah" şeklinde kahkaha atacagım

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kredi karti kullanmiyorum ( sanal kart 'in disinda ) eglence yok sosyal hayat yok o yuzden 2 milyarda fena para degil bana gore :)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@darXis Salla pati ile yurumuyor zaten bol kazanclar ne kadar musterin oldugu ne kadar sunucun oldugu bilgisine sahibim zaten.

Amma kastilar soru benim degil herkes bana cevap yaziyor oturmus.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yeter arkadaşlar, ortada olmayan birşey için bu kadar şiddetli tartışmaya gerek yok. Birisi görüş almak için bir mesaj yazmış bunun üzerine kendi açımızdan ne düşündüğümüzü yazmak kalır. Ya birileri birilerine cevap vermeyecek (o zaman forumu kapatalım) ya da başınızda birisi yapma, etme diyecek, itecek kakacak. İlla biz stres atacağız, kavda edecek yer arıyoruz derseniz kavga.iyinet.com açıp bir forum kuralım, çatlayana kadar kavga edin. SEOChat, WebMasterWorld forumları gibi biye bilgi bulamıyoruz bu forumda, Türkiye'de düzgün bir paylaşım platformu neden yok diye düşünmemize de gerek yok artık...

Konuyu burada kapatıyorum. Konu kapatıldığı için "böyle" bir başlık açtım hadi burda kavgaya devam edelim, cevap hakkımı "bu" yeni başlıkta kullanıyorum, gibi hırs yapmayalım. Hırs yapıp silerim :mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5