İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

eski webmaster'lar dan kimler burada

dasKind

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim hikayem pek kısa değil ama olabildiğince kısalttım.

56K'ya süper, muhteşem, olay budur denildiği sıralarda internet ile tanıştım yıl 97. O günde dönem ödevi yazacaktım neyse klavyede " j " harfini bulamadım ve "i" yazdım hp yazıcımdan çıkartıp pilot kalemle altına bi çizik attım "j" yazacağım i'lerin :D (Hayatımda yaşadığım ve yaşanıldığını gördüğüm bilgisayarla ilgili ilk trajikomik hikayedir bu). IRC bir seldi o zamanlar girmeyen yoktu diyebiliyorum ilk başlayan herkes girmiştir herhalde. mIRC script download ediyordum arşiv yapıyordum hastalıktı bende :D. Bir gece yatarken " Niye hazır kullanıyorum, pekalâ bende yapabilirim " dedim kendi kendime kastım kastım yaptım. Yettimi bu, tabi ki de yetmedi 98 yılında ilk web sitemi fp-xpress'de yaptım ama sadece kendi bilgisayarımda çalışıyordu host'lar olabildiğince pahalıydı o sıralar e öğrenciyiz tabi oraya vereceğimiz para 3-4 haftalık harçlığımız. Biraz daha hızlı gidelim, 2001 yılında bilgisayarı sattık ve internet kafe dönemi başladı bende. 2003 yılında artık bilgisayarımın tekrar olması gerektiğini düşündüm bir canavar aldım o zmn için P4 3.06 çıkmıştı çok yeniydi, isdn dönemi kapanmıştı ve adslde yeni yeni çıkıyordu çatır çatır zoom modem satıyorduk. Şimdi yıllar geçti hala daha düşündükçe gülümsüyorum. İlk sitemi yaptıktan sonra hız kaybetmeden ikinci siteye başladım marangoza 2paket marlboro'ya. Aklıma bile gelmezdi webmaster olup bu işten ekmek yiyeceğim, zaman nelere kadir. Tam sırası bi de arabesk dinlemek lazım :D

Herkese iyi çalışmalar..

way anasını be okudukça hüzünlendim walla neler neler gelmiş başına

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yalnız ilk interneti gördüğümde hayal kırıklığına uğramıştım :D
Babam 1 gün önceden haber vermişti, yarın eve gelip internet bağlıycaklar diye.
"Wuuuu!" falan :D
Adamlar geldiler ve telefondan bilgisayara bi kablo çektiler. "Ciiiyyykkk" diye iğrenç bi ses eşliğinde artık internete ilk kez girmiştik.
Ben interneti ara yüzü uzay mekiğini andıracak bişeyler bekliyordum, oysaki bişeyler yazılıyordu ve karşımıza bişeyler çıkıyordu.
Sonra babam bilgisayarda olmayan oyunları internetten yüklemeye başlayınca bi hayranlık başlamıştı :D

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bende 2000 li yıllarda başlamıştım. redkit diye bir abi vardı. İsmini hatırlamıyorum nickini biliyorum. Redkit online diye sitesi vardı vay be neler yapılıyor filen diyordum. O bana yönlendiremeler yapıyordu. (internet kafede çalışıyordum müşteriydi) Kaba gürültüye geocities den site yapmıştım. notdefterinden :)
Cok güzel vs. diyordum. Sonra zaman geçti okuyordum o zamanlar işe gitmiyordum. sonra bir süre bıraktım. 2003 e geldi artık asp ile ugraşmaya başladım. sonra dedim forum kurayım dedim. Sonra forum sitelerine bakıyorum hep php dedim php daha iyi her yerde ph forum var :) sonra bir tane alan adı almıştım. Banka hesap numaram yoktu patronun hesap numarasından bankamatikten havale yapmıştım. Öyle başladı. O gün bu gündür devam ediyorum.

saka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cj den tren sesli düdük almıştım. Herkes dalga geçmişti benle :)
arkasından da 125 dolarlık bir çek. çeki bozdurana kadar amma çok banka dolaşmıştım be.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hortlangaç :D
1997-98 gibi başlamıştım internet hayatıma, 2003 -4 olmalı sanırım www ayaklanmalarım

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
school bus diye birşey vardı windows 95 ve 98 de bilgisayarlarda port açıp insanların bilgisayarlarına giriyorduk :D saldırmada şöyleki cd-rom kapağı açıp kapatma, bilgisayarlarındaki mp3leri indirme :D böyle şeylerden bile zevk alıyorduk o yıllarda, quake2 oynardık o zamanlar counter falan nerdeee.. icq çıktığında adını sanını bile bilmediğimiz ülkelerden kişileri bulup chat yapma peşinde koşardık

vay arkadaş....... hüzün kapladı yaw :)

xclever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
2000 de sitemynet açmıştım aklıma yeni geldi acaba pagerank almışmıdır bi bakayım :D
edit kapatmışlar :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
school bus diye birşey vardı windows 95 ve 98 de bilgisayarlarda port açıp insanların bilgisayarlarına giriyorduk :D saldırmada şöyleki cd-rom kapağı açıp kapatma, bilgisayarlarındaki mp3leri indirme :D böyle şeylerden bile zevk alıyorduk o yıllarda, quake2 oynardık o zamanlar counter falan nerdeee.. icq çıktığında adını sanını bile bilmediğimiz ülkelerden kişileri bulup chat yapma peşinde koşardık

vay arkadaş....... hüzün kapladı yaw :)

Haytt :)
Evet yaa school bus bende çok kullandım ama bilgisayarı çok kasıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam bir kaç programı aynı anda kullanmak zorundaydık. quake2 içinse kafe kafe gezer parasına turnuva yapardık sabahlara kadar :D Hay allahım yaa horoz düvüşü sanki :p

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Artık bu soru eskide kalmış. Bence bu kadar yıldır webmastersınız ne yaptınız olması lazım :)

RepeatX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2003 kolayweb ten açmıştım bir dergi pc world olabilir tanıtım cd si filan vermişti :) web konusunda hatırladığım site webteknikleri.com faydalı bir siteydi. html yi oradan öğrendim galiba.

G0KHAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2004 ten bu zamana kadar ama amatör çapta öyle bi profesyonellik yok hali hazırda. Kendi işimi hallederim ancak. Daha sağa sola yardım edecek kadar bilgi toplayamadım. (ufak tefekler haricinde)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bu başlığı ilk üye olduğum zamanlar görmüştüm, ama yeni sayıldığım için çekiniyordum :) vay be. içimde kalmasın 6 yıl gecikmeli olarak yazayım :D

1998 civarı internetle tanışmam. 2000 - 2003 yılları arası önce ekolay mynet filan ücretsiz hazır site araçları. sonra mynet dosya yöneticisi aracılığıyla yerelde oluşturduğum html dosyaları atmak filan. sonra free hostlar ve yönlendir.com dan alınan kısa subdomainler :) her sayfanın üst ve alt kısmı aynı olsun diye çok uğraşmıştım. frameset çok hoşuma gitmişti öğrenene kadar ne zahmet çekmiştim :) neyse böyle hazır sitelerden kurtulup 2004 de ilk domaini alıp basit asp kodları ile bir ilçe sitesi açmıştım (hatta bir başka üyeliğim var sitede 2004 ilçe adıyla kayıtlı :) sonra asp den ayrılıp mambo (şuanki joomla ordan ayrılan geliştiriciler ile kurulmuştu) ile siteyi kurup rahat bir nefes almıştım. php nuke filan görüyordum ama pek hoşuma gitmiyordu mambo daha güzel gelmişti tema filan kolaylığı açısından.

falan filan
ben bile sıkıldım yeter :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5