İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fdcturkey.com ve dakikhost.com sorunu

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
fdcturkey.com u hiç tavsiye etmem gerçekten cok kötü ama dakikhost.com hakkında birşey söyleyemem

Geçmiş olsun arkadaşım

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
çok kötü derken site açılma hızından bahsediyorum yanlış anlaşılmasın

_RamseS_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dedicated alimi icin dakikhost ile msn de diologa gectim arkadasa kafama takilan bazi seyleri soruyorum tek cevap su " Sitemizde gerekli aciklamalar var"
ya açiklamayi yetersiz bulmusum ya da aciklamasi yok o yüzden sormusum dimi? neyse dedim siparis vereyim bir baktim eleman beni msn den silmis :D neyine güvenerek dedicated alayim. müsteri memnuniyeti önemlidir demissin yukardaki bir topicte... önemlilik böylemi? sorular sorulara karsi sitemizde aciklama var seni kaideye almiyor kimsin sen de bana soru soruyorsun der gibi... ben müsteri olarak geldiysem adam yerine koyman lazim senden... giriste yaptigin bunlar teknik destek istesek demekki sitemizde var diyeceksiniz. 1 defa sizle muhattap oldum büyük konusmak istemem ama bir daha da olmam...

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
_RamseS_' Alıntı:
dedicated alimi icin dakikhost ile msn de diologa gectim arkadasa kafama takilan bazi seyleri soruyorum tek cevap su " Sitemizde gerekli aciklamalar var"
ya açiklamayi yetersiz bulmusum ya da aciklamasi yok o yüzden sormusum dimi? neyse dedim siparis vereyim bir baktim eleman beni msn den silmis :D neyine güvenerek dedicated alayim. müsteri memnuniyeti önemlidir demissin yukardaki bir topicte... önemlilik böylemi? sorular sorulara karsi sitemizde aciklama var seni kaideye almiyor kimsin sen de bana soru soruyorsun der gibi... ben müsteri olarak geldiysem adam yerine koyman lazim senden... giriste yaptigin bunlar teknik destek istesek demekki sitemizde var diyeceksiniz. 1 defa sizle muhattap oldum büyük konusmak istemem ama bir daha da olmam...

Sitede yazan şeyleri soran her insanın aldığı cevap aynıdır. Siteye bakmak yerine msnden sitede yazan şeyleri sorduğunuza da bire bir şahidim. Ayrıca listeden kötü niyetli kişiler harici hiç kimseyi silmiyoruz, sonuçta işimiz bu.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Beyfendi konuyu uzatmayalim ilk mesajı atan arkadaşın siz ile çalıştığı sure boyunca ki mrtg raporlarını buraya yansıtmanız mümkün mü? buna göre iddadaki olay sadece 1 aymı yapılmış yoksa 10 aymı yapılmış görmemiz daha mantıklı düşünmemizi sağlar???

Ayrıca bu arkadaş bu sorunu yaşamış peki şunu düşündünüz mü? bu sorunu kaç kişi yaşamaış. kaç kişi boşuna 15 euro yatirmiş bunları araştırıp o bilgisiz elemanınız azarladınız mı?

Çalışma sektöründe şu şekilde birşey vardır istersen sen 99 şeyi mükemmel yap ama 1 tane hata yaparsan anında silinirsin sektörden. neyse mrtg raporlarını beklemeye devam ediyorum ve her yansıtmadığınız gün hakkınızdaki fikirlerim kötüye dönüyor.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
işin ilginç yönü 2 gündür mrtg diyorum ve @Batu bey görmezden gelmeye calisiyor. halbuki diğer mesajlara dakkasında cevap veriyor ilginç.

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence scriptleri çalacak kadar düşmüş olamaz. Bu duruma düşen bir firma bence çalışmasın ki ben arkadaşlarımdan duyuyorum gayet iyi ve güvenilir firma diye

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Immunity' Alıntı:
İlginç ya. Suçlamalara bak, bir de hırsız yaptınız. Siz kimsiniz de dürüstçe parasını kazanan insanlara hırsız diyorsunuz? Sizin yaptığınız eleştiriler dozunu da aştı, insanlık dışı harekete doğru gidiyor. Şimdi bu konuda sesleneceğim bir yer var orası iyinet yönetimi, ikincisi de gideceğim mahkeme olacak. Lütfen bu kadar dürüstseniz açık kimliklerinizi verin, kim hırsızmış kim yalancıymış görelim. Ben bu konuda ev adresime kadar vermeye hazırım.

Biz ki javachatini bile sahibine sorarak alıyoruz, hemde herhangi bir lisans ücreti olmamasına rağmen!!! Kalkmışsınız hırsızlıktan bahsediyorsunuz. Dakikhost'u siz ne sanıyorsunuz da bu kadar insanlığa yakışmayacak bir dille eleştiriyorsunuz? Dakikhost hiçbirşeyi çalmaz, ihtiyacı varsa SATIN ALIR!

Nedir bu tarz? Kendinize gelir misiniz? Dostum filan? Amerikan sokaklarında siyahi gençlerin kendi aralarında konuşmaları gibi? Karşınızda firmalarda çalışan ve "beyfendi" lafını haketmeyen insanlara bile efendim demeyi bilen kişiler var. Lütfen haddinizi biliniz, size siz diye ya da nickinizle hitap ediyorsak karşılığını vermeyi bilmelisiniz ya da konuşmayın ki erdeminizi görelim.
Sadece burayı okudum. gerisini okumam gereksiz diye düşünüyorum. Neden amerikalı zencileri küçümsüyorsun. konuyu farklı boyutlara çektin şimdi sen. kime ne şekilde nasıl hitap edeceğimi senden öğrenmeyecek kadar zekiyim.
iyi çalışmalar diliyorum artık bişi yazmıycam.
İyi dolanmalar, dolandırmalar.
---Şunu unutma kimse zevk için topic açıp bu beni dolandırdı demez.(tiyatroda yapmaz)---
---Böyle bir şey idda etmen çok komik bişi---

_RamseS_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Batu' Alıntı:
Sitede yazan şeyleri soran her insanın aldığı cevap aynıdır. Siteye bakmak yerine msnden sitede yazan şeyleri sorduğunuza da bire bir şahidim. Ayrıca listeden kötü niyetli kişiler harici hiç kimseyi silmiyoruz, sonuçta işimiz bu.
o zaman ben ve diğer arkadaşım kötü niyetli insanmışız. dedicaded almak kötü niyetlilik demekki... artı olarak sitenizi incelemeden referanslarınıza bakmadan dedicaded bölümünü incelemeden üstünüze atlayacak değilim 3 günlük adamlarla karıştırma... aklımdaki soruların cevabı sitenizde olsa size neden sorayım malmıyım. yaptığınız işin kalitesini yargılamak kötülemek niyetinde değilim müşteri velinimet diyosunuz diolog sıfır karşı tarafı dinleyip memnun etmek gibi bir düşünce yok. sitemizde gerekli bilgi var demekle olmuyor. gelgn bir müşteriyi adam yerine koyun...
hadi iyi satışlar

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şunu hic bir zaman anlayamıyacagız sanırım biz turkler.
yabancı cok guzel iş yapan data centerler mevcut.
tabiki tr kotulemek istemiyorum, cok guzel iş yapan hos sahibleri firmalar var.
ama biz en iyi kaliteliyiz diyen turkiyedeki firmalar faturayı gondermeyi bırakın fatura istediginizde + kdv isteyen kişilerdir. veya fatura hic bir zaman gelmez
ben cok kez istemisimdir ama hic gelmedi. :)
bu yuzden tr host firmalari ile kolay kolay calismam.

2 kelime ingilizce bilseniz yeterli.
ben gunde 500 Gb BW harcıyorum bazen tabiki degişiyor ortalama olarak.
ayda 8 TB ile 10 Tb degişiyor.
ve her ayda adamlar evime faturayı + kdv eklemeden gonderiyorlar.
Hizmet budur. Ver bw sorunu da hic cıkarmadılar.
Çalısacagınız firma adı firmaysa tabiki tr de firma coktur ama oylesine firmadır.
evinde oturup bir makina satın alan firmadır.
kolaygelsin. gecmiş olsun.
Birde fdc serverlerini fazla guvenmeyin uzak durun derim.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yurtdışında KDV olmadığı için eklemiyorlar. :)

Avrupa Birliği ülkelerinden birinde ikamet ediyor olsanız sizden VAT adında bir vergi alırlardı.Bunun adı da Value Added Tax.Türkçesi Katma Değer Vergisi. :)

Türkiye'de ise KDV almayı devlet şart koşuyor firma değil.Firmanın web sitesinde "Fiyatlarımıza KDV dahil değildir" yazıyor ve fatura için sizden KDV istiyorsa bu çok normaldir.

Ama hem fiyatlara KDV dahil diyip hem de artı KDV isterse o zaman yanlış olur.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
işin ilginç yönü 2 gündür mrtg diyorum ve @Batu bey görmezden gelmeye calisiyor. halbuki diğer mesajlara dakkasında cevap veriyor ilginç.

Tarafınızdan herhangi bir bandwidth istatistik talebi almadım. Sunucu IP adresinizi mail olarak gönderirseniz trafik istatistikleriniz her isteyen kullanıcıya gönderildiği gibi size de gönderilecektir.

Furkan_ed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dakikhostta yaklasik 7ay olacak sorunsuz kesintisiz sunucum var sunucularim oldu.. Bir kere bile telefon actigimda olmaz veya yapamiyoruz diye bir cevapla karsilasmadim ben tatile ciktim tatilden aradim aninda mudahale ve ucret konusunda kurdan dusuk aldiklari bile oldu.. dll hakli olabilir belki ama diger arkadaslar olayi anlamadan dinlemeden neden celalleniyorlar? Biri kemik atinca herkes hurra yapiyor burada..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Furkan_ed' Alıntı:
Dakikhostta yaklasik 7ay olacak sorunsuz kesintisiz sunucum var sunucularim oldu.. Bir kere bile telefon actigimda olmaz veya yapamiyoruz diye bir cevapla karsilasmadim ben tatile ciktim tatilden aradim aninda mudahale ve ucret konusunda kurdan dusuk aldiklari bile oldu.. dll hakli olabilir belki ama diger arkadaslar olayi anlamadan dinlemeden neden celalleniyorlar? Biri kemik atinca herkes hurra yapiyor burada..

son cümlen hariç sana tamamen katılıyorum.Kemik atmak v.s. gibi terimleri kullanmazsak, kırıcı olmayız sanırım.
FDCTURKEY ' e çok büyük minnet borcum var.Daimada yazdım bu forumda.Cepden ararım gecenin bir saatinde.Yandım bittim yardım edin diye.Kızarım birde.Telefondan anlatırlar sorunu ve bir bakarımki hata bende.İyi geceler ( sabahlar ) der kaparlar.Canım sıkılır yine ararım.Telime çıkmayan olmadı şu ana kadar.Gündüz saatlerinde sekreter hanım yardımcı oluyor, desteğe aktarıyor.Geceleri direkt batuhan beyin cebinden :) Bir kaç kişi sorun yaşamış olabilir.Ama sonuçda herkez kabul ederki , TR ' de bu işi adam gibi yapan 10 firmadan birisi bu şirket.Ucuzluk açısındanda en ucuzu hatta.Bu sebeple buraya yazdıklarımıza dikkat etmeliyiz.Ben FDC yi tanımasam, bu yazıları okuyunca asla almazdım.Almasam dolandırıcının, pahalı firmanın, teknik desteği olmayan firmanın tekine düşerdim ve mağdur olurdum.İsim yapmak zorsa, karalamak, sıfırlamak yada leke sürmek de zor olmalı.

Haddimi aşdıysam özür dilerim.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
_RamseS_' Alıntı:
o zaman ben ve diğer arkadaşım kötü niyetli insanmışız. dedicaded almak kötü niyetlilik demekki... artı olarak sitenizi incelemeden referanslarınıza bakmadan dedicaded bölümünü incelemeden üstünüze atlayacak değilim 3 günlük adamlarla karıştırma... aklımdaki soruların cevabı sitenizde olsa size neden sorayım malmıyım. yaptığınız işin kalitesini yargılamak kötülemek niyetinde değilim müşteri velinimet diyosunuz diolog sıfır karşı tarafı dinleyip memnun etmek gibi bir düşünce yok. sitemizde gerekli bilgi var demekle olmuyor. gelgn bir müşteriyi adam yerine koyun...
hadi iyi satışlar

Biz verdiğimiz tüm hizmetleri sitemize yazmışız, okuyarak, anlayarak sunucu almaya karar veriyor olmanız gerekmiyor mu ? Aklınızda başka ne sorusu olabilir ? "Sunucuyu ne zaman adresime gönderiyorsunuz ?" gibi mi ? MSN adresinizi bana gönderirseniz diyalogları inceleyebilirim.

Açıkçası kendimize ait bir plazamız ya da çalışan 2000 personelimiz yok, 5 personel, 35 m2 bir ofis, biraz sunucu ve bir kaç tane domain+hosting barındıran bir firmayız. Büyüyorsak (ki bu apaçık ortada) bunu sizin anlattığınız şekildeki çalışma şeklimize borçlu olamayız değil mi ? Müşteri memnuniyeti sıfır olan bir firmanın ne kadar büyümesini bekleyebilirsiniz. İddia ediyoruz, Türkiye'de sunucu sağlayan en büyük firmalardan birisiyiz. Biraz mantıklı düşünmek gerekir, müşteri her yerde elbette velinimettir ama müşteri adaylarının yaklaşımları da çok önemli. Biz her kişiye sunucu sağlamıyoruz, bilgisi ya da ihtiyacı ne ise ona karşılık bir hizmet sunuyoruz ama burda hakkımızda çıkan garip yorumların genelde yazanların anlamayışından ya da işi bilmediklerinden kaynaklandığını düşünmekteyim.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolandırıcı diyenlerin herhangi bir ofisi hadi onu geçtim ev adresi telefonu falan filan var mı ?

DakikHost'a laf atanları hala anlamış değilim. Kabul etmeyin istediğiniz kadar Türkiye'nin en büyük firmalarından biri dakikhost'tur.

Yahu ben müşterisiyim bu konuya en az 5-6 kişi yorum yazmış hepsi memnun. 1 tek konuyu açan arkadaşta sorun yaşanmış oda olur. Herkes insan unutmayın.

Bilmeyenler niye yorum yapıyor onu anlamadım?...

M

MasterTR

Misafir
UguG bence kimsey, ne koru korune savun nede koru korune baglan

ben bu ya$imdayim ve belli bi bilgi birikimim ve terbiyem mevcut, kimsenin ne ekmegiyle oynamak isterim nede karalayip onun ahini almak isterim.. gercekleri yazdigim icin beni di$liycaksaniz orasini bilemem.

bundan bikac ay once arkada$im fdcturkey uzerinden bir dedicated aldi ve scriptini kurdu (site mp3 sitesiydi ve orjinal arkada$im tarafindan yazilmi$ bi scripti vardi) ve uzerinden 2 ay gecmemi$ti ki refferlarda bir adres gozumuze carpti.. adrese girdigimizde ne gorelim 1e1 sitemiz calinmi$ ve whois bilgilerinden server bilgilerine kadar her$eyde Fdcturkey ismi geciyordu.. benim ba$imdan bu olay gecti ve canim yandi, ba$kalarinin da cani yanmasin diye buraya yazma geregi duydum! FDCTurkey scriptimizi caldi.. (cok israr ederseniz kanitlarimida koyarim hic sorun degil yalan soyliyecek halim yok ya)

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR' Alıntı:
UguG bence kimsey, ne koru korune savun nede koru korune baglan

ben bu ya$imdayim ve belli bi bilgi birikimim ve terbiyem mevcut, kimsenin ne ekmegiyle oynamak isterim nede karalayip onun ahini almak isterim.. gercekleri yazdigim icin beni di$liycaksaniz orasini bilemem.

bundan bikac ay once arkada$im fdcturkey uzerinden bir dedicated aldi ve scriptini kurdu (site mp3 sitesiydi ve orjinal arkada$im tarafindan yazilmi$ bi scripti vardi) ve uzerinden 2 ay gecmemi$ti ki refferlarda bir adres gozumuze carpti.. adrese girdigimizde ne gorelim 1e1 sitemiz calinmi$ ve whois bilgilerinden server bilgilerine kadar her$eyde Fdcturkey ismi geciyordu.. benim ba$imdan bu olay gecti ve canim yandi, ba$kalarinin da cani yanmasin diye buraya yazma geregi duydum! FDCTurkey scriptimizi caldi.. (cok israr ederseniz kanitlarimida koyarim hic sorun degil yalan soyliyecek halim yok ya)

Lütfen kanıtlarınızı yollayın incelesin herkes.

Bahsedilen scriptin sahibi halen müşterimiz ve yeni sunucular almaya devam ediyor. Siz neyin peşindesiniz ? Kendisine gerekli açıklamaları biz yaptık ve konuyu hallettik, fdcturkey in çalması gibi bir durum olamaz böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Ayrıca diyelim ki biz yaptık, sizce server bilgileri ve whois bilgilerini değiştiremeyecek kadar bilgisiz miyiz? ALLAH aşkına biraz mantıklı olun. İşiniz sadece bizi karalamak olmasın. Burada 3 tane yazılımcı personel var kimsenin malında gözümüz yok, ihtiyacımız olanı oturur yazarız.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca diyeceksiniz ki, madem oturup yazıyorsunuz neden awbs kullanıyorsunuz ?

Eminim böyle bir soru gelecek. Bunu da geldiğinde cevaplayım diyorum, belki sormadan önce caydırıcı olur :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5