İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Herkes Kanada'ya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet'le aynı fikiri paylaşan biri olarak, iyinet'in yazdığını yanlış anladığını belirteyim.

kardeş halklar olarak bahsettiği türkler ve kürtler'dir. bölücü ise PKK Terör Örgütü'dür.

normal bir kürt kökenli türkiye vatandaşının zaten ülkeyi bölmek, ayrı bir devlete sahip olmak gibi bir gayesi yok. benim birçok kürt dostumda var, birçok türkden bu memleketi daha çok seviyor, vergilerinide adam gibi ödüyorlar.

bu ülkeyi bölmek isteyen dış güçlerin desteklediği pkk'dır. bu topraklar içinde yaşayan iki farklı ırkı birbirine düşürüp, düşman etmeye çalışmaktadırlar. zaten eğer bunu başaramazlarsa, dağlarda çatışmaya girerek, bomba patlatarak bu ülkeyi bölemezler.

olmayacak ama, eğer ki birgün tüm türkler, tüm kürtlere "terörist" gözü ile bakarsa ve dışlarsa -ki bu çok büyük bir hatadır- işte o zaman pkk amacına ulaşmış olur.

iyinet'inde dediği gibi, bizim yapmamız gereken kardeşliğimizi korumamız ve dış güçler ile pkk'nın bizleri bize kırdırma politikasını yutmamamızdır.

senin ve iyinetadminin öle bir kardeşi olabilir ama benim anam belli babam belli öyle bir kardeşim yok.

şölede yapabilirsiniz, 15 şubat apo ile alakalı dalga dümenler kutlamaya çalışıyorlar TÜRKİYE sınırları içerisinde sizde gidin kardeşlerinizin yanında durun o zaman.

kanımca bu konu beni bu forumdan banlatıcak. yok yani akıl almıyacak muhabbetler dönmeye başladı. hayır efendim benim o tarz kardeşlerim yok olmadı olamazda.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@iyinet

Form sahibi olmanız benim yukarda söylediklerimin arkasında olmadığım anlamına gelmez ve gücünüzü kullanarak bana verdiğiniz Eksi Puan hiç bir zaman benim düşüncelerimi değiştirmeyecek ...

Kendisi Mersin'de Türk bayrağının yakılmasına karşı gelenlere de aynı yaptırımları, hatta daha fazlasını uygulamıştır. O yüzden boşver, kafana takma arkadaşım.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Biliyormusunuz Turkiye'nin sorunu ne?

Insanlar dusunduklerini soyleyemiyorlar, yani ulkemizde ne yazikki dusunce ozgurlugu yok.

Ugur Mumcu, Hirant Dink in oldurulme sebebi bu degilmiydi, dusuncelerini acik secik dile getirdigi icin hedef olmadilarmi.

Bu kisi forumda "kurdistan" demekten baska ne yapti ki siz bu kisiyi hemen linc ediyorsunuz?

Ki kurdistan bildigim kadari ile kuzey irak ta bir eyalet durumunda su anda.
Gecen gun talabaninin Amrikan radyosunda yaptigi bir konusmayi dinledim
Diyorki: "kuzey iraktaki kurdistan, henuz bagimsizligini ilan etmeye hazir degil. Cunku cevre ulkelere bagimsiz bir kurdistani aninda yok ederler, henuz zamani degil" diyor.

Kurt toplumu ile Turkler dostca yasamasin diye ugrasan PKK ve dis guclere sizin verdiginiz bu destek anlasilir gibi degil.

Sizler, bu toplumun egitimli evlatlarisiniz, boyle dusunce bastirici tavirlar bize yakisiyor mu?

Yuzlerce yil birlikte yasamis Osmanli nin torunlari degilmiyiz biz? Yoksa biz yoktan mi varolduk?

Hangi mantıkla düşündüğünü anlamış değilim ama tuzu kuru mantığı oldugu belli. Böyle tepkiler neden senin düşüncenden farklı veriliyor biliyormusun?

Çünkü senin mahalle arkadaşın mardinde şehit düşmedi.
Çünkü sen 18 ay doğuda askerlik yapmadın.
Çünkü arazide senin yanına verilen badi saçma sapan bişi yüzünden yaralanmadı
Çünkü istanbul da bazı semtlere girmekten tedirginlik duymadın
Çünkü sen tüm bu insanları katleden kişilerin bayraklarını alıp miting yapan insanları görmedin
Çünkü sen hak, hukuk işçi vs. gibi bir dağlımın ortasında kepçeyi tutanların yeşil,sarı,kırmızı giyindiğini görmedin.
Çünkü sen kar ve buz altında normalde yatış olan hava şartlarında dağ taş gezi p pkk aramadın
Çünkü sen askerdeyken görüntü alındığında yakalananların kürt olduğunu görmedin.
Çünkü sen sokakta gezerken tanıştığın bir kürdün kürdistanı savunduğunu ve kürdistanında bir türk düşmanı olduğunu hiç bir zaman bilmedin yaşamadın.

Ve şimdi gelmiş ideolojik terimlerle cümleler kuruyosun. Önce yaşa, sonra fikir yürüt. Hiç bir zaman tatmadığın birşeyi tarif etmeye çalışma. Çünkü yapamazsın.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Artı düşünce özgürlüğü denmiş yukarda
Özgürlük : Başka birinin özgürlüğüne müdahele edildiği vakit o özgürlük olmaz o kişilik haklarını GASP olur..
Bizim Ülke haklarımızı Bayrak hakkımızı Anayasa Haklarımızı kimse gasp edemez değiştirmeye cüret edemez...

Venom arkadaşım dikkat biraz dan sana da ceza gelecek ben buyum ne iyinet admini ne başkası beni değiştiremez kellem gider ben değişmem ....

Şimdi Orgen.Gen.Yaşar Büyükanıt paşa bir açıklama yaptı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Türkiye'yi koruyan dinamik güçler varolduğu sürece, Türkiye'yi bölmeyi rüyalarında görenler kabusla uyanırlar ve derslerini alırlar. Bir kere buna inanmamız lazım. Biz inanıyoruz. Kimse Türkiye'yi bölemez, ona cesaret edemez. Onu düşünenlerin biz gereğini yaparız'' dedi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=14897&cat=110&dt=2007/02/14

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Artı düşünce özgürlüğü denmiş yukarda
Özgürlük : Başka birinin özgürlüğüne müdahele edildiği vakit o özgürlük olmaz o kişilik haklarını GASP olur..
Bizim Ülke haklarımızı Bayrak hakkımızı Anayasa Haklarımızı kimse gasp edemez değiştirmeye cüret edemez...

Venom arkadaşım dikkat biraz dan sana da ceza gelecek ben buyum ne iyinet admini ne başkası beni değiştiremez kellem gider ben değişmem ....

Şimdi Orgen.Gen.Yaşar Büyükanıt paşa bir açıklama yaptı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Türkiye'yi koruyan dinamik güçler varolduğu sürece, Türkiye'yi bölmeyi rüyalarında görenler kabusla uyanırlar ve derslerini alırlar. Bir kere buna inanmamız lazım. Biz inanıyoruz. Kimse Türkiye'yi bölemez, ona cesaret edemez. Onu düşünenlerin biz gereğini yaparız'' dedi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=14897&cat=110&dt=2007/02/14

neden ceza gelsinki ? Düşünce özgürlüğünü kendisi savunuyor. Bende düşüncelerimi belirterek neden ceza aliyim. Bu, konuya yaklaşılan samimiyetsizliği belirlemezmi? İkilem oluşturmazmı?

@Caesar
evet yaşadım, sadece ben değilim ama. kırkağaçta 3 ay sonunda mardine giden 16 kişide yaşadı bunları, va tabiki sadece bizim tim değil...sosyal hayattada diğer şeyleri 31 yıldır yaşıyorum

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
vay be siz neler yaşamışsınız öyle.
Caesar nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama Venom'un yazdıkları doğrudur, ben ve ailemden bir çok kişi dahil Türkiye'de milyonlarca insan o olayları yaşamıştır. Film gibi geliyor sana galiba uzaktan..

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
siz hala ironiyi anlamadiniz ben orada "sadece siz degil bizde bunlari gorduk sadece kendiniz gormus gibi abartmayin" demek istedim. aslinda bu aciklamayi yazmazdim ama @blink bile yanlis anladigina gore sucu kendimde aradim demek istedigimi yanlis anlatmisim.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
konuyu açan arkadaş , içindeki hayali yansıtmış besbelli , ama burada sökmez böyle araya laf sıkıştırmalar. iyiniyetli yazan herkesi haklı buluyorum.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siz hala ironiyi anlamadiniz ben orada "sadece siz degil bizde bunlari gorduk sadece kendiniz gormus gibi abartmayin" demek istedim. aslinda bu aciklamayi yazmazdim ama @blink bile yanlis anladigina gore sucu kendimde aradim demek istedigimi yanlis anlatmisim.

evet yanlış anlamışım kusura bakma.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

bencede...
ayrıca herkesin yaşamış olması herkesin aynı şekilde etkilenmesi anlamınada gelmiyor ;)...bizler mardine ustabirliğine gideceğimizi anladığımız gün aramızda mardinli olsaydı eğer biz üzülürken o sevinirdi sanırım.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
iyinet'le aynı fikiri paylaşan biri olarak, iyinet'in yazdığını yanlış anladığını belirteyim.

kardeş halklar olarak bahsettiği türkler ve kürtler'dir. bölücü ise PKK Terör Örgütü'dür.

normal bir kürt kökenli türkiye vatandaşının zaten ülkeyi bölmek, ayrı bir devlete sahip olmak gibi bir gayesi yok. benim birçok kürt dostumda var, birçok türkden bu memleketi daha çok seviyor, vergilerinide adam gibi ödüyorlar.

bu ülkeyi bölmek isteyen dış güçlerin desteklediği pkk'dır. bu topraklar içinde yaşayan iki farklı ırkı birbirine düşürüp, düşman etmeye çalışmaktadırlar. zaten eğer bunu başaramazlarsa, dağlarda çatışmaya girerek, bomba patlatarak bu ülkeyi bölemezler.

olmayacak ama, eğer ki birgün tüm türkler, tüm kürtlere "terörist" gözü ile bakarsa ve dışlarsa -ki bu çok büyük bir hatadır- işte o zaman pkk amacına ulaşmış olur.

iyinet'inde dediği gibi, bizim yapmamız gereken kardeşliğimizi korumamız ve dış güçler ile pkk'nın bizleri bize kırdırma politikasını yutmamamızdır.
Biz sessiz kaldığımız sürece zaten pkk amacına ulaşacaktır.
Siz neyi savunuyorsunuz ben anlamadım.
Ne yapmalıyız eğitimli insanlar olarak... Kimi neyi kucaklamalıyız.
Ben kucaklamam gereken birilerini görmüyorum şu anda.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
lütfen yargılamayı bırakın artık benim neyin bilincimde olup olmadığım hakkında bile bir fikir beyan etmeyin. anlamını yukarıda yazdım, aynen odur. altında değişik şeyler aramayın.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugün gazetede okudum. kürt kökenli bir vatandasımız(?) kürtçe savunmaya izin verilmeyince savunma yapmamıs. daha sonra da kürdistan demesine izin verilmedi diye olay çıkartır. diyorum bunlar organize diye, hala anlamıyorsunuz.
not: geleceği gören biri olarak kürtçe destek sağlayın hostingde, bir çok türk (?) bu hizmeti alacaktır eminim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
bugün gazetede okudum. kürt kökenli bir vatandasımız(?) kürtçe savunmaya izin verilmeyince savunma yapmamıs. daha sonra da kürdistan demesine izin verilmedi diye olay çıkartır. diyorum bunlar organize diye, hala anlamıyorsunuz.
not: geleceği gören biri olarak kürtçe destek sağlayın hostingde, bir çok türk (?) bu hizmeti alacaktır eminim.
Biz çok iyi anlıyoruz da, bazıları anlamamakta ısrar ediyor. Kardeşim diyip kucaklamamımızı bekliyor. Kucakladığımızda hançerleneceğimizi de çok iyi bilmelerine rağmen.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
B. Mesaj Içerikleri

Küfür, hakaret, tehdit, satasma, asagilama, kisi hak ve özgürlüklerine saygisiz içerige sahip mesajlar göndermek yasaktir. Yöneticiler tarafindan görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesaji atanlar uyarilacaktir. Bu tür mesajlara yine ayni sekilde karsilik vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktir.

Yasal ve insani nedenlerden dolayi, IYINET Forumlarinda net kullanicilari arasinda yasadisi MP3, CRACK, marez, ÇOCUK uygun-değilSU, hekING olarak tabir edilen gelen içerige sahip mesajlarin atilmasi yasaktir. Bu tür içeriklere sahip olan mesajlar haber verilmeden derhal silinecektir.

Forumlarda kisiye ozel bilgilerinizi paylasamazsiniz, telefon numarasi, adres vb.. bilgiler forumda sadece ozel mesaj (PM) yolu ile paylasilabilir.

"Up" olarak tabir edilen, sadece forumdaki mesajinizin ust siraya cikmasini saglamak amaci ile atilan "+1", "hadi ama yok mu cevap verecek kimse" turunde mesajlara izin verilmemektedir.

Ozel mesajlar foruma tasinamaz, forumda paylasilamaz. Ozel mesajiniz ile ilgili tum problemlerinizi moderatorler ile hallediniz.

Forum, kategorilere ayrilmistir. Içerigine göre, bu kategorilerden uygun olanina mesajinizi gönderebilirsiniz. Eger ayni mesaj ayni bölüme birden fazla gönderilir veya ayni mesajin birden fazla kategoriye gönderildigi belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diger mesajlar haber verilmeksizin silinecektir. Bu şekilde postamayı adet edinen kullanıcılar uyarılırlar ve gerekirse forumdan uzaklaştırlırlar.

Siyasal ve dini konularin konusulmasina IYINET yönetimi sicak bakmamaktadir. Bu tür konular, çok ciddi fikir çatismalarina ve tatsizliklara açik konular olduklari için üyeler arasinda büyük gerginlikler olusturmaktadir. Bu nedenle bu konular, tansiyon yükselmeden forum moderatörleri tarafindan kapatılacaktır.

Her mesajin içeriginden, sadece ve sadece yazari sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayi IYINET yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.

denmiş kurallar kısmında...

........ koyayım dedim diye ki küfrün tamamınıda yazmadım nereye çekersen oraya gidecek bir cümleden kullanıcı panelime -1 puan verilmiş ve girdiğimde iğrenç bir görüntü oluşturuyor.

peki bu adam kayırma ne içindir.

Küfür, hakaret, tehdit, satasma, asagilama,

bu konu bana tamamen sataşma niteliğinde geliyor. benim ...... koyayım yazısını küfür olarak algılayan zihniyetin bu konuyuda sataşma ve aşağılama konusu olarak değerlendirmeme sebebini çok merak ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5