İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İndexservers tan Haberi olan varmı

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
trextra' Alıntı:
IndexServers a bu forumdan ulaşıp/tanıyan/ilk kez duyup hizmet alan var mı ?
Benim reseller almam tamamiyle öyle diyebiliriz.Forumdaki güvenirliliğini göz önüne alarak satın almıştım.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KraListe' Alıntı:
Benim reseller almam tamamiyle öyle diyebiliriz.Forumdaki güvenirliliğini göz önüne alarak satın almıştım.
O zaman aşağıdaki açıklamasını bu foruma hakaret olarak kabul ediyorum. Sizi bu forumdan bulan kişilere bu forumdan cevap vermeniz kadar normal birşey olamaz. Çünkü kullanıcılar sizi buldukları forumda cevap bekliyorlar.

foruma gelince cevap verecek bişey yok çünkü o forum bize ait değil.

BirPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başkası hakkında olumlu yada olumsuz yorum yapmak bize düşmez arkadaşlar ama bu kadar süre zarfında açılmayan bir sunucu, bu kadar zaman zarfı içerisinde düzelmeyen bazı şeyler bu kadar vakitten sonra nasıl düzelicek acaba? Artı olarak bu kadar mağdur olan müşteri varken ortada.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
BirPaket' Alıntı:
Başkası hakkında olumlu yada olumsuz yorum yapmak bize düşmez arkadaşlar ama bu kadar süre zarfında açılmayan bir sunucu, bu kadar zaman zarfı içerisinde düzelmeyen bazı şeyler bu kadar vakitten sonra nasıl düzelicek acaba? Artı olarak bu kadar mağdur olan müşteri varken ortada.

Arkadaşlar öncelikle merhaba birPaket arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum. Çok bekledim açılır diye sorunlar olabilir tabiki ama yeter artık. İndexservers benim sponsorumdu sağolsun allah razı olsun bana çok yardımcı oldular fakat şu anda sayfam taban yaptı yani bundan sonra bana değil host deticated dahi verseler ne fayda. Bütün emeklerim resmen boşa gitti sayfamın yedeğinide almamıştım. umarım bilgilerimiz silinmemiştir 4 gündür bekliyorum ama tık yok 1 kez mesaj attım datacenterda sorun var bu gün yarın açılır dedi bu gün yarın derken 4 gün geçti LÜTFEN NAZIM BEY YA BURADAN CEVAP YAZIN YA TELEFONLARIMIZI AÇIN YADA DURUMU AÇIKLAYAN BİR MAİL YAZIN.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KraListe' Alıntı:
Merhaba
sizden ilk öncelikle özür dileriz.bizim istanbulda oldugumuzdan dolayı hiç bir müşteri ödemelerini yapmadı ve en önemlisi bir server müşterimiz ödemelerini yapmamış datacenterda bunun üzerine 3 serverımızı suspendledi.şuanda onunla uğraşıyoruz.hafta sonu oldugundan billing servisine ulaşamadık.dün geceden beri adamlarla görüşüp ödemeyi yapmayan serverı kapatmalarını suspend edilen serverları açılmasını rica ediyoruz.bu sorundan dolayı sizden özür dileriz.foruma gelince cevap verecek bişey yok çünkü o forum bize ait değil.

25.07.2006 tarihinde ilhan bahar <[email protected]> yazmış:
Tam 4 gündür hiç bir açıklama yapılmadan siteler kapalı duruyor.Lütfen foruma veya maillere gerekli sebebi belirtin.Neden siteler kapalı???Bu muydu sizin referanslarınız size o kadar üstüne basa basa dememe rağmen hiç birşey olmaz demiştiniz evet hiç birşey olmadı.Nazım bey açıklama yapmazsanız size para gönderdiğimin ve hizmet alamadığımı ispatladığım için hakkınızda suç duyurusunda bulunmak zorunda kalıcam.Lütfen açıklama yapın durum ne kadar kötü olursa olsun sebebi bizlede paylaşın ki bizde ne kadar bekliyeceğimizi yada ne beklediğimizi bilelim.

--------------------------------------------------------------------------------

--
İyi Çalışmalar
Index Networks Bilişim Hizmetleri
Mail:[email protected]
Tel:0.438 211 0602

Bu maili attılar zaten yani durumu açıkladılar sayılır.Bende para iadesi için mail attım ama hala cevap gelmedi.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BirPaket' Alıntı:

Bence bu konuda yanlış düşünüyorsunuz,

Yurt dışında sunucusu olan herkesin başına gelebilecek bir durumdur bu bir şekilde ödemelerinizi aksatabilirsiniz (acil bir durum olabilir vs vs internete giremeyebilir ve ödemelerinizi yapamayabilirsiniz ),

Ancak asıl hatası arkadaşların durumu bizzat burada ve telefonda müşterileri ile paylaşmamalarıdır. Paylaşmışlar isede gerçekten çok yetersiz kalmıştır keşke bu hataya düşmeselerdi ancak herzaman söylerim ne olursa olsun durumu bilerek beklemek, bilmeden beklemeye oranla tercih edilir vede güven sarsılmasını engelleyici bir durumdur.

Bu vakitten sonra arkadaşların öncelikle gerekli ödemeleri kendilerinin yapması ve sunucuların açılmasını sağlamaları gerekmektedir. Sunucular açıldıktan sonrada müşterilerini tatmin edici yaklaşımlarda bulunacaklarına inanıyorum.

BirPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
indexservers gerçekten çok çabuk büyüyen şirketlerden birtanesi bu duruma düşmelerinin elbette olumlu bir açıklaması vardır ama çözüm olmadan açıklama pek bir işe yaramaz arkadaşlar açıkçası. Ne olur Nazım bey ödemeleri iade eder tabi ederse o onlara kalmış birşey, sunucu açılmasada yedekleri alabiliyorsa müşterilerin yedeklerini iade eder ve ondan sonrada artık herkes kendi işine bakar.

BirPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Bence bu konuda yanlış düşünüyorsunuz,

Yurt dışında sunucusu olan herkesin başına gelebilecek bir durumdur bu bir şekilde ödemelerinizi aksatabilirsiniz (acil bir durum olabilir vs vs internete giremeyebilir ve ödemelerinizi yapamayabilirsiniz ),

Ancak asıl hatası arkadaşların durumu bizzat burada ve telefonda müşterileri ile paylaşmamalarıdır. Paylaşmışlar isede gerçekten çok yetersiz kalmıştır keşke bu hataya düşmeselerdi ancak herzaman söylerim ne olursa olsun durumu bilerek beklemek, bilmeden beklemeye oranla tercih edilir vede güven sarsılmasını engelleyici bir durumdur.

Bu vakitten sonra arkadaşların öncelikle gerekli ödemeleri kendilerinin yapması ve sunucuların açılmasını sağlamaları gerekmektedir. Sunucular açıldıktan sonrada müşterilerini tatmin edici yaklaşımlarda bulunacaklarına inanıyorum.

Mutlaka her yerde bir problem yaşanır bir üstteki post'umu atmadan önce sizin post'unuzu okumadım aynı şeyden bahsediyoruz.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olayin ozu sacma aslina bakarsak , bir musteriye dedicated satiyorsunuz , ve o musteri odemesini yapmiyor hopp bakalim butun sunucular suspend , bu ve bunun gibi uygulamasi olan datacenter'larin yaptigi sacmalik , sahsen ben yurtdisinda sadece fdc ile calisiyorum , boyle 1 mevzu olmadi 2 senedir , sadece soylenilen lutfen 3 gun once iptal icin bilgi verin kafi cunki biz o bilgiye gore stok yeniliyoruz , aslinda hepsinin isleyiz tarzi bu olmali , cunki ; 1 dedicated alip musteriye satarken zaten 1 aylik ucretini pesin gondermis oluyorsun ay sonu musteri odemesini aksatmissa sadece o sunucuyu kapatip gecersin datacenterin bunda 1 zarari olmuyor ilk ayin ucretini zaten almisin , masum sunuculari kapatmak niye? demekki 60 70 tane sunucun olacak bunlardan birisi odemesini aksattimi hopp hepsine suspend , oldukca ilginc 1 uygulama.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bu şirketin sahibi sanırım bilgeadamda öncelikle sanırım net bağlantısı yok bu yüzden gmail ve yahoodan başka steye erişemiyor orada macintoshlar var.

Senoaryo yazalım: Arkadaş İstanbul'a gitti maddi açıdan zorlandı biraz maillere de ulaşamadı ve bir sunucunun kirayı ödeyemediği için tüm sunucular kapandı.

Hep derdim sermaye olmadan iş yapılmaz. Bir müşteri bir ay para yatuırmadı mı 250 doları gözden çıkarıp DC'ye ödeyemeyecek yerle iş yapılmaz. Sorsaydı size burda mağdur olanlar ellişer dolar verip parayı öderdi. Ama acemilik yapmış böyle iş olmaz. 18 sayfa yazı olmuş daha dün burda reklam yapıp sunucu satanlar bugün buraya cevap yazmıyorum diyor.

Dediğim gibi arkadaşın tek sorunu para sanırım çok güveniyorsanız toplayın para gönderin ilerik aylar için peşin ücret olarak makinalar açılsın stelerinize ulaşın. Yok zaten beklemeye devam ederseniz DC ilerde bırakın makinaları açmayı yedekler için bile binlerce dolar isteyecek ve sizin içinde siteleriniz tamamaen yalan olacak.

Not: Yukardaki varsayımım yanlışsa mesajı dikkate almayınız.

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nazımdan GELEN SON HABER: Amerikadaki yetkili ile görüşüyormuş büyük ihtimal siteler bu gece açılacakmış herkese hayırlı olsun. :D

gunesbjk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKADASLAR REP LERI GOREYIM :) ONCE

SIMDI MSJ ALDIM COGU MUSTERI NAZIM ISTANBULDAYKEN UCRETLERINI YATIRMAMIS OYUZDEN KAPATMIS DATA CENTER ODA UCRETI YOLLAMIS SUAN AMERIKADAKI YETKILIYLE KONUSUYOR AKSAM ACILMASI ICIN BAKALIM

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece merakımdan soruyorum..Müşteriler bildiğim kadarıyla direk www.dedicatednow.com a değil www.indexservers.net e yapıyor ve Nazım Bey'de içinden karını aldıktan sonra kalan parayı www.dedicatednow.com a kendi hesabı üzerinden ödüyor.

Bu durumda müşterilerin ödeme yapmamasıyla ilgili bir sorun oluşmaması lazım.Yani mutlaka sorun oluşacaktır ama şöyle bir durum var.Müşteri indexservers'a ödeme yapmadıysa Nazım Bey'in daha önce davranıp bugün yaptığı ödemeyi yapması veya parayı alamayacağına inanıyorsa datacentera o sunucuyu kapatması için mail atması gerekirdi.

Yani biz de müşterilerimizden topladığımız paralarla sunucu kiramızı ödüyoruz.Yeri geliyor biz de sıkışıyoruz..Ya sağdan soldan borç buluyoruz ya da datacenterdan ek süre talep ediyoruz.Böyle bir sebepten ötürü 4 gün boyunca sitelerin kapalı kalması çok ilginç.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilhostla cyberturk kardeşleri mniye her zaman çamur atıp kendi reklamlarınızı yapma peşinizdesiniz bu tür ucuz yolalrı bırakın artık ya milelt çözüme ulaşmaya çalışıyor siz karalama derdindesiniz ancak nerde böyle bir başlık açılsa 2 niz eksik olmuyorsunuz bir anlam veremiyorum

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimsenin karalama yaptıgını zannetmiyorum bende hosting isi yapıyorum ve burası bir webmaster forumu herkes tartısıp derdini söyleme ve yorum yapma hakkı var..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5