İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İyinet.com Seo Yarışma Başlıyor!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
işte onlar seo bilgisi oluyor :) (kelime yogunlugu, özgünlük vs... vs..)
seo sadece backlink değil lafını sevmem ama üle :p

Benim demek istediğimi anlamadınız ama :)

Tamamen anlamsız bir cümle orası. O zaman ben şöyle bir içerikte kelimeleri kullanmam uygun olacaktır.

Bu bana göre google translate çevirisine eklenmiş bir yazıdır. Bu yazılar kabul edilecek mi diye sordum.

Yeni doğan bebekler,1980 yılından evvel doğmuş ise, Amerikan Sağlık örgütünün yaptığı araştırmada iyinet 19800 sonrasında doğmuş ise tamamen geçmiş dönemlere ait vazgeçilmez iyinet araştırmalarıdır.

Ben katılırsam şu şekilde yaparım;
İyinetin sonra Amerikan Sağlık Örgütüyle ortaklaşa yaptığı araştırmada, 1980 yılından doğan bebeklerin beynin sağ lobunun daha iyi çalıştığı tespit edilmiştir.Yine aynı araştırma iyinet verilerine göre 1980 yılında önce doğmuş bebeklerde ise beynin sol lobunun daha fazla çalıştığı görülmüştür.

Umarım demek istediğim anlaşılmıştır. Yoksa üstteki gibi girip google translateden hiç yayınlanmamış çeviriler yaparım link satın almaya veya linke kasarım. Yazılarımda özgün olur.

Ben bu yarışma bir şey denemek için girmeyi düşünüyorum uzun dönemli olduğu için. Kısa dönemli olsaydı girmeyecektim.

Uzun dönemlerde link alma kadar özgün yazıların daha çok önem getirdiğine inanan birisiyim. Yani kısa dönemli yarışmalarda çok link almak üste taşırken, uzun dönemlerde %70 özgün yazının öne çıktığını düşünüyorum. Şu an güncel blogumda denediğim bu yöntem çünkü. Eğer dediğim şekilde anlamlı vs olacaksa katılmayı düşünüyorum.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İçerik konusunda istediğinizi yazabilirsiniz diye düşünüyorum. Kimse sitenize ne yazdığınız konusunda kısıtlama getiremez. Sonuçta bu bir yarışma ve herkes kendi düşünceleriyle yükselicek veya düşecektir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
tabi ya içeriğe karışmak saçma olur herkesin seosu farklı sonuçta:D

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Arkadaşlar yazdıklarımı bir daha okunursanız sevinirim.

İçerik konusunu tartışmıyorum ben.

Yazdığım iki farklı örnek var.

Birisi google translateden çevrilmiş saçma bir cümle ve arasına yarışma kelimeleri eklenmiş.

Birisi de site sahibinin anlamlı kendi oluşturduğu ve yarışma kelimelerini aralara serpiştirdiği özgün bir cümle...

Benim sorduğum içeriğin ne olacağı veya olmayacağı değil. Google Translateden çevriler ya da saçma anlamsız yazılar kabul edilecek mi onu soruyorum. Konu farklı yöne gitmesin.

Aktifhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4- Blogger'ı hosting olarak kullanabilirsiniz.

ama benım sormak istediğim xxx.wordpress.com şeklinde blog açıp hosting olarka kullanıcam yani ayın 27 sinden sonra reglediğim bir domaini kullanıcam bu serbestmidir

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
4- Blogger'ı hosting olarak kullanabilirsiniz.

ama benım sormak istediğim xxx.wordpress.com şeklinde blog açıp hosting olarka kullanıcam yani ayın 27 sinden sonra reglediğim bir domaini kullanıcam bu serbestmidir

Benim bildiğim sadece blogspot serbest hosting kullanımı olarak.

Aktifhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bildiğim sadece blogspot serbest hosting kullanımı olarak.

eğer böyleyse oldukca saçma 2 side ücretsiz servistir ve serbestte hepsi serbes olur yasaksa hepsi.

buna bir yetkili ağız cevap verirse daha iyi olur , aksi bir yanıt çok çelişkili ve taraflı olucaktır.

Yani blogspot hosting olarak kullanıyorsa wordpress de kullanılmalı ve wordpress hosting zaten 9.15$ ödenerek alınan bir hosting kullanıcak alan adıda ücretli.

blogspot serbest olup wordpress yasak olursa daha yarışma başında çok ciddi bir çelişki söz konusu olucaktır.

Turgay kardeşten buna net bir cevap vermesini rica ediyorum

Aktifhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlıyorum ama bende zaten xxx.wordpress.com olarak kullanmıycam onu hosting olarak kullanıcam hocam wordpress.com unda böyle bir hizmeti mevcuttur.

Blog sağlayan servislerin hosting olarak kullanılması serbestse hepsi serbest olmalı bence çünki nihayetınde sadece hosting olarak kullanıyorum

T

trgy

Misafir
anlıyorum ama bende zaten xxx.wordpress.com olarak kullanmıycam onu hosting olarak kullanıcam hocam wordpress.com unda böyle bir hizmeti mevcuttur.

Blog sağlayan servislerin hosting olarak kullanılması serbestse hepsi serbest olmalı bence çünki nihayetınde sadece hosting olarak kullanıyorum

Sadece blogger serbest. Çünkü wordpress saldırı aldığında sonlandırabliyor hizmetini.

Cango

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence blogger'inde hosting olarak serbest olmaması gerekir. seo için yarışacak kişilerin gelen saldırıları da ön görüp ona göre host seçim kriterlerini değerlendirme fırsatı yok edilmiş oluyor. anahtar kelime seçimi, site içi kodlama, özgünlük, domain gibi kriterlerin yanında hosting seçimide seo için önemli. bu seçimi yarışmacıların nasıl yapacakları değerlendirilemeyebilir. seo da üst sıralara oynama değişkenlerinden birisi olan hosting seçimini blogger seçenler bir nebzede olsa elemiş olacaklar. yarışmanın ilk baştaki kuralı olan normal host kuralı bence daha doğruydu.

seocuların saldırı ihtimalini göz önüne alarak host seçimi ve güvenlik önlemlerini de izlemek adına blogger ilk verilen karar da olduğu gibi kullanıma kapanmalı bence..

T

trgy

Misafir
bence blogger'inde hosting olarak serbest olmaması gerekir. seo için yarışacak kişilerin gelen saldırıları da ön görüp ona göre host seçim kriterlerini değerlendirme fırsatı yok edilmiş oluyor. anahtar kelime seçimi, site içi kodlama, özgünlük, domain gibi kriterlerin yanında hosting seçimide seo için önemli. bu seçimi yarışmacıların nasıl yapacakları değerlendirilemeyebilir. seo da üst sıralara oynama değişkenlerinden birisi olan hosting seçimini blogger seçenler bir nebzede olsa elemiş olacaklar. yarışmanın ilk baştaki kuralı olan normal host kuralı bence daha doğruydu.

seocuların saldırı ihtimalini göz önüne alarak host seçimi ve güvenlik önlemlerini de izlemek adına blogger ilk verilen karar da olduğu gibi kullanıma kapanmalı bence..

500 bin büyüklüğünde bir saldırıyı engellemek için aylık 2-3 bin TL harcama yapmanız gerekir. Bunu bir de böyle düşünün. Ben serbest bıraktım yarışma başlmasına az kaldı artık kurallara yorum yapmayalım da hazırlıklara başlayalım. :)

Cango

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklısın ben iş biraz daha zor olsun diye dedim:)
ben bu sitedeki belkide en düşük seo bilgisine sahip kişiyimdir ama katılacağım:)
katılma amacım sıralamaya girmek değil seoyu tam öğrenmek:)
sert bir yarışma geçmesini umuyorum :)

Space

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılacağım büyük ihtimal :) Hadi hayırlısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5