İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kurtlar Vadisi yayından kaldırıldı

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Polat'a özenmesin gitsin Ezo gelin e sıla ya özensin maha maha maha diye konuşup töre cinayeti işlesin bunu namus şeref saysın kız kardeşini kaçıranın kız karşdeşiyle evlensin zorla, aşk değil berdel evliliği yapsın, Berdan Mardini ye özensin bakire olmayan garıyı avrat die koynuma sokmam desin, kızını dövmeyen dizini dövsün, karısının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmesin, kuma getirsin, elinin kiri işler yapsın. Onlara özenince güzel Polat'a özenince kötü. Ailede eğitim veremeyen suçu dizilere atsın bir dizi günah keçisi olsun, var mı böyle muhabbet

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bundan 10 sene öncede bende robocopculuk oynuodum.terminatörcülük oynuodum.

Bundan 50 yıl önce tv yokken köylerde insanlar tahtadan silahlar yapıp birbirini kovalıyodu.

Peki olayı istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz. Etkisi olmadığını da düşünebilirsiniz. Ben sadece başımdan geçen bir olayı ve yorumlarımı söyledim. Değerlendirmek size kalmış

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de Ajdar'dan etkileniyorum..Yarın Maydonoz diye şarkı yapacam..Yasaklayın Ajdar'ı da..Sonuçta ben de bir gencim ben de etkileniyorum..

Bir bayan tanıdığım da yarın kameralar karşısında soyunma kararı aldı..Yasaklayın soyunanları da..O da bir genç..

Küçük kuzenlerim de geçen birbirlerine 150.000$ teklif ediyordu oyun oynarken..Yasaklayın Binbir Gece dizisini de..

Hepsi bir şekilde etkiliyor birilerini..

Üç beş zibidi diziyi izleyip kendini Polat Alemdar sandı diye yasaklayın bu diziyi de..Ben de bir gencim sen de bir gençsin..Biz niye etkilenmiyoruz?

Kurtlar Vadisi ilk başladığında ben de lise öğrencisiydim..Ve neredeyse tüm okul kızlı erkekli bu diziyi izliyorduk..Neden koca okulda kimse Polat Alemdar olmadı?

Yapmayın etmeyin..Üç beş zibidi dizinin etkisinde kalıp bir halt yedi diye koca diziyi suçlamayın..Pire için yorgan yakmayın..Yazık..Çok yazık..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Peki son bir olay daha anlatıyorum.

Geçen yıl ana sınıfı öğretmeni bir arkadaşım sınıftaki çocukların logolardan silah yapıp polatçılık oyadıklarını görmüş , sınıfta yasaklamış ve bir güzel nasihat çekmiş.

Bu o yaştaki çocukların bile etkilendiğinin en net örneği

İşin daha vahimi nedir biliyor musunuz? Okula velilerin gelip bu öğretmenden şikayetçi olması.

Ben yukarıda belli bir dönemde bir okulda geçen olayı anlattım. Emin ol ki bıçakladıktan sonra o sözleri söyledi. Tıpkı diğer olaylarda olduğu gibi..

Geçmiş dizilerde malum biliyorsunuz yaş sınırlaması yoktu. Şimdi televizyonlarda bir dizi başlarken 15 sn ( +7,+13 vb. ) uyarı mesajı cıkıyor. Haliyle Ana sınıfına giden bir çocuğun saat 22.00'a kadar ayakta kalması tarafımca olumlu bir davranış değildir. Düzenli uyku , düzenli eğitim , düzenli alışkanlıklar tarzında herşeyin o yaşta başlaması gerekiyor. Bu anlattığın olay ailelerin ihmallerinden kaynaklanmaktadır. Cocuklar her diziden etkilenirler. Bu sadece kurtlar vadisine özel bir durum değil .
Örneğin ; POKEMON adlı, bir çizgi film den etkilenen cocuklarında balkonlardan atladıgına haberlerde çok duyduk. Bu tür durumların her zaman gerçekleşeceğini cocukların hayal dünyalarının geniş olduğunu ailelerin unutmaması gerektiği ve gerekli önlemi alması gerektiği kanaatindeyim.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çocuklarda dizi(ler) bu tür olumsuz etki bırakabilir . Yalnız , unutmamalıyız ki tarihimizde bu bir gerçek. Yaşamış olaylar var. Bunları bilmezden yetişmesi dahamı mantıklı sence ?. Cocuklarda yan etki bırakabilir gayet tabi. Bunda ailelerin büyük önemi var. Gerekli uyarıları yapmalı bence.

Bu sebebten dolayı , bu tür diziler yayından kalkması tarafımdan saçma bulunmaktadır.

Sonuç itibarıyla ; Gerçeklerle yüzleşmek kötü bir şey degil.

Tabiki Anlıyorum sadece cocuklara bide bazı evvelzekalı genclere bıraktıgı etkileri soyledim.

Boyle kalkması uzucu hiç bir yerde gorulmemiş sekilde kalktı Rtuk kaldırma yetkisi yok ama Showtvde kendi cıkarlarını dusundugu icin kaldırmak mecburiteyınde kaldı.

Simdi bide böyle düşünelim benim kardeşim bana bu sekilde dedi o dizi izlerken, abi kürtler bize boylemi yapıyorlar askerleri boylemi olduruyorlar ne alaka dedim sadece o bir örgüt sözde kürtleri savunuyor dedim. bu nedemek gencler kürtlere düşman olup aynı ırak taki gibi bir birinimi oldursunler. bence biraz dusunmeliyiz evet gercekler bazılarını incitmiş.

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su an kaldirildi. bilmiyorum yazildiysa. onun yerine kan uykusu diye bir belgesel vardi..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Simdi bide böyle düşünelim benim kardeşim bana bu sekilde dedi o dizi izlerken, abi kürtler bize boylemi yapıyorlar askerleri boylemi olduruyorlar ne alaka dedim sadece o bir örgüt sözde kürtleri savunuyor dedim. bu nedemek gencler kürtlere düşman olup aynı ırak taki gibi bir birinimi oldursunler. bence biraz dusunmeliyiz evet gercekler bazılarını incitmiş.

Eğer kardeşiniz dizinin devamını izleyebilseydi neyin ne olduğunu çok açık bir şekilde görebilecekti..

Ama ......................

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ilk basta bu kadar izlenim bıraktıysa ilerleyen bölümlerde kardeşim cıkıp Dısarı kürtlere küfür ederdi .
ama.........................

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet ilk basta bu kadar izlenim bıraktıysa ilerleyen bölümlerde kardeşim cıkıp Dısarı kürtlere küfür ederdi .
ama.........................

Yukarıda yazdığımı tekrarlıyorum ;

Geçmiş dizilerde malum biliyorsunuz yaş sınırlaması yoktu. Şimdi televizyonlarda bir dizi başlarken 15 sn ( +7,+13 vb. ) uyarı mesajı cıkıyor. Haliyle Ana sınıfına giden bir çocuğun saat 22.00'a kadar ayakta kalması tarafımca olumlu bir davranış değildir. Düzenli uyku , düzenli eğitim , düzenli alışkanlıklar tarzında herşeyin o yaşta başlaması gerekiyor. Bu anlattığın olay ailelerin ihmallerinden kaynaklanmaktadır. Cocuklar her diziden etkilenirler. Bu sadece kurtlar vadisine özel bir durum değil .
Örneğin ; POKEMON adlı, bir çizgi film den etkilenen cocuklarında balkonlardan atladıgına haberlerde çok duyduk. Bu tür durumların her zaman gerçekleşeceğini cocukların hayal dünyalarının geniş olduğunu ailelerin unutmaması gerektiği ve gerekli önlemi alması gerektiği kanaatindeyim.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acaba tuğba ekinci kız çocuklarına nasıl örnek oldu???
Daha geçen hafta üniversitede kızlara laf atanları gördüm arkalarından bağrıyorlardı ''benimle bir gece adam başı size 10ar ytl diye '' bunlar kimin sayesinde çıktı ortaya.

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/02/07/yaz1365-40-107.html
Beyaz Gelincik dizisinde eroin satıcısı rolünü oynayan tiyatrocuyu, yolda pataklamışlar, "şerefsiz seni" diye...

Anaokulundaki çocuğu o saate kadar yatırmayan anne-babadamı suç yoksa kurtlar vadisindemiç...

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

kesinlikle bu konuda haklısın ve aksini legalpara edenlerinde sadece muhalefetten konusutkları kanısındayım
cocukların hayal gucu ınanılmaz genıstır kımse akıl erdıremez onlara etkılenıslerını sadece kurtlar vadisiyle ya da sagır odayla ya da benzeri bir baska diziyle iliskilendirmek dogru degildir oyleki arkadasımızında soyledigi gibi pokemon olaylarınıda duyduk!
cocukların bır olaydan etkilenmesi icin orada silahın veya siddetin yer alması gerekemez yerine gore sıradan bir reklamdan bile etkilenebilir

okullardaki polat alemdar ozentilerine gelirsek
bu biryerde engellenemez bir olay vakti zamanında deli yürek vardı o zamanda herkes mirogluydu polat oldular aras daglı oldular memati oldular çakır oldular
kurtlar vadisi ilk yayınlandıgı zamanlarda bende lisedeydim ve birgun bile etrafımdaki arkadaslarıma memati cakır dayı diye hitap etmedim elimde tesbih cebimde silah cakı bıcak gezmedim

diziden sonra bu bolumde boyle oldu vay beee demek boyle oyunlarda donuyormus suna bak bir sonraki bolumde soyle olur hatta gundemde soyle bir olay var bunuda es gecmezler bununla ilgilide birseyler soylerler seklinde tartısırdık ve bizim gibi daha cok genc vardı hangi televizyon kanalı hangi gazete hangi internet sitesi bundan bahsetti?
varsa yoksa okulda siddet varsa yoksa polat,cakır ozentisi cocuklar
bu polat cakır ozentisi cocuklar 5 kişi ise polat cakır ozentisi olmayan olması gibi gereken 5 değil 25 kişi vardı ama pireyi deve yapmayı öz görevi bilen ve büyük bir marifet sanan medyamız sagolsun olayı oyle boyutlara tasıdılarki su an bunları tartısır duruma bile geldik

vakti zamanında ben pokemonum diye kapıdan pencereden atlayan cocuklar ile
ben polatım ben cakırım racon kesmem kafa keserim diyen aynı zeka seviyesine sahiptir siz ona 2 gün ajdar izletseniz ben ajdarım diye cıkar ortaya bunları savunmanın bence bir mantıgı yok

dizi ilkokul cagındaki cocuklar icin sakıncalı olabilir onun icinde zaten yas sınırı var burada iş anne-babalara duser

Rtük kurtlar vadisine gelene kadar onlarca diziyi onlarca programı yayından kaldırmalıdır

mehmet ali erbil gibi bir şarlatan onun bunun donunu ındırır zihinsel ve bedensel ozurlu ınsanları showunun bır parcası olarak kullanır dalga gecer guler eglenır bu adam halen turk televızyonlarında program yapabılmektedir ama kurtlar vadisi yayından kaldırılmaktadır ... :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsmi uzerinde Fragman

Kusura bakmayın ama sadece mesaj yazmış olmak için yazıyorsunuz..Kurtlar Vadisi yapımcılarının tüm mesajlarında dizinin Türk-Kürt kardeşliğini anlatacağını söylemesine rağmen siz hala "Kardeşim diğer bölümleri de izlese gider Kürtler'e küfür ederdi" diyorsunuz..

Yaptığınız sadece kuru muhalefet.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kusura bakmayın ama sadece mesaj yazmış olmak için yazıyorsunuz..Kurtlar Vadisi yapımcılarının tüm mesajlarında dizinin Türk-Kürt kardeşliğini anlatacağını söylemesine rağmen siz hala "Kardeşim diğer bölümleri de izlese gider Kürtler'e küfür ederdi" diyorsunuz..

Yaptığınız sadece kuru muhalefet.

Canım kardeşim profile bakta sonra gel deki mesaj atıyosun 2 hafta bir mesaj atıyorum eger atsaydım simdi cok olmustu ancak kendinizi bu sekilde zeytin yagı gibi uste cıkarıyosunuz. baska bişey demiyorum adam kahin olmus haberimiz yok iyi aksamlar tartısmak istemiyorum kim bilir 15 16 18 hatta 12 13 14 yasındaki kişilerle tartısıyorum.

Son ziyaretiniz: 2007-02-08 20:37

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Canım kardeşim profile bakta sonra gel deki mesaj atıyosun 2 hafta bir mesaj atıyorum eger atsaydım simdi cok olmustu ancak kendinizi bu sekilde zeytin yagı gibi uste cıkarıyosunuz. baska bişey demiyorum adam kahin olmus haberimiz yok iyi aksamlar tartısmak istemiyorum kim bilir 15 16 18 hatta 12 13 14 yasındaki kişilerle tartısıyorum.

Benim mesaj yazmak için yazıyorsunuzdan kastım mesaj sayınızı arttırmanız değildi.Sadece verecek cevap bulamayıp sadece cevap vermiş olmak için cevap vermenizi kastettim bu bir.

www.kurtlarvadisi.com adresinde yapılan RESMİ açıklamada yazan şu cümlelerden anlam çıkarmak için kahin olmak gerekmez bu iki..

Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir. Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi'ni suçlamış, yayın engellenmiştir.

Yaşım 21 ve üniversite öğrencisiyim bu da üç..

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Peki son bir olay daha anlatıyorum.

Geçen yıl ana sınıfı öğretmeni bir arkadaşım sınıftaki çocukların logolardan silah yapıp polatçılık oyadıklarını görmüş , sınıfta yasaklamış ve bir güzel nasihat çekmiş.

Bu o yaştaki çocukların bile etkilendiğinin en net örneği

İşin daha vahimi nedir biliyor musunuz? Okula velilerin gelip bu öğretmenden şikayetçi olması.

Ben yukarıda belli bir dönemde bir okulda geçen olayı anlattım. Emin ol ki bıçakladıktan sonra o sözleri söyledi. Tıpkı diğer olaylarda olduğu gibi..

sinir ettin beni akşam akşam kardeşim izlemicek o zaman aileler çocuklarını kontrol etsin ana sınıfı diyorsun :mad:

K

Kerasus

Misafir
Oysa Kurtlar Vadisi, daha birinci bölümün ilk sahneleriyle birlikte bu ülkede her şeye rağmen herkesin kardeş olduğu bilincini pekiştirmek için en etkili örneği vermiştir. Dizinin en güçlü mesajlarla vurguladığı Kürt ve Türkün kardeşliğinden rahatsız olanlar Kurtlar Vadisi'ni suçlamış, yayın engellenmiştir.
Bu durum bazı çevrelerin işine gelmediği için kaldırıldı zaten dizi, bölünmüş bir Türkiye tüm emperyalistlerin işine gelir tabi. Başta abd olmak üzere. Kurtlar Vadisi kapanır Çakallar Vadisi çıkar ama verilmek istenen mesaj sonuçta verilir, engelleyemezler!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5