İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Oktay SİNANOĞLU'na Destek.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bence en fazla 3 sayfa sonra bu konu kitlenir:) demedi demeyin

okadar sürermi daha
frown.gif

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bakiyorum herkes adayligini koymus Cumhurbaskanligina.
Bence Cumhurbaskani, muhalefet partiden secilmeli.
Mesela Baykal.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kimse kimsenin geçmişine saygınlığına laf etmedi ... Sen nasıl "C" görüşü savunuyor empoze etmeye çalışıyorsan (Bilmem kim cumhurbaşkanı olsun gibi cümleler ile)

Ben şu bu olsun demedim(ki diye de bilebilirim en doğal hakkım olarak), veya birini empoze etmedim, bana demiyorsun herhalde bunu.

Kişisel tartışmalara gerek yok bu konuda, ama tutarlı olursak iyi olur.

_MuCaHiD_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akp seçecek iste cumhurun reisini ne tartışırsınız.. beğensenizde, beğenmesenizde ;)

isimciNet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
cakırx haklı ben bu adamı ilk kez duyuyorum + foruma veya işimize siyaset karıştırmamamak lazım siyasetle ilgili bir suru site var gidin orda tartışın veya orda reklamını yapın adamın

Herkes işini yapacak zaten bilim adamının ne işi var cumhurbaşlanlığında, ya da yazarın ne işi var gazetecinin ne işi var. Einstainde alman olmasına rağmen amerika için atom bombası yapmıştı...

Cumhurbaşkanı olması gereken kişi cumhuriyeti kuran, halkın içinde olan gerekirse askeriyede olan birisidir. amerikada en geç prof. ünvanı alması onun amerikadaki ünüdür türkiyede ki değil.

Arkadaşım her yazılana inanmamak lazım ... Foruma siyaset karıştırılmama konusun da arkadaşlarımıza katılıyorum..

kişisel görüşüm : foruma siyaseti taşımıyalım mümkünse. Yarında gelir adam kendi partisinin reklamını yapar ortalık seçim zamanındaki sokak halini alır.. Bu kişi hakkında hiç bir fikrim yok. Ama webmaster forumun da bu tür propagandaların olmaması lazım. Siyasetle alakam yok bu arada yalnış anlaşılmasın.

Yorum yazmayayım dedim ama dayanamadım...Bir konu hakkında yorum yapacaksan bilmiyorsan bile ilk önce konuyu ve kişiyi araştır derim. Caesar, trdownload, visitistanbul,cakirx ve diğer Oktay Sinanoğlu'nu tanımayan, üstelik yorum yapan, hatta Oktay Sinanoğlu'nu tanıma gayretinide, bir linke tıklayıp göstermemesine o kadar üzüldüm ki...Gerçekten çok yazık..Ne yazıkki bazı konularda gerçekten çok cahiliz..Kimse kızmasın, gerçekler ortada(yazdıklarınızla)

ilkerortac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birincisi googledan reklamdan para kazanmanin tiyolari olsa okursunuz ama devletin en ust kademesine gelecek adam ile ilgili bir kac parafgafi pas gecmeniz traji komik bir durum. Zaten bu adami tanimamaniz da baska soru isareti. bunun yaninda istediginiz kendi sectiginiz bes kaynagi secersiniz bunun icinden okursunuz bunun sonrasinda baskin gelen goruse inanirsinz. Bunun otesinde o notu yazip tanimiyorum diyene kadar zaten yazana kadar notu bu islem biterdi ... neticede ulke yonetimi beni ilgilendirmez kimse diyemez.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Yorum yazmayayım dedim ama dayanamadım...Bir konu hakkında yorum yapacaksan bilmiyorsan bile ilk önce konuyu ve kişiyi araştır derim. Caesar, trdownload, visitistanbul,cakirx ve diğer Oktay Sinanoğlu'nu tanımayan, üstelik yorum yapan, hatta Oktay Sinanoğlu'nu tanıma gayretinide, bir linke tıklayıp göstermemesine o kadar üzüldüm ki...Gerçekten çok yazık..Ne yazıkki bazı konularda gerçekten çok cahiliz..Kimse kızmasın, gerçekler ortada(yazdıklarınızla)

Vay bee ne büyük iş ya kusura bakma ya üzdük seni napalım cahilliğimize ver bir sen biliyorsun kusura bakma öğrenicez..
Kim dedi sana tanımıyoruz diye (Tanımıyorsak ta linke tıklamadığımızı) yazdıklarımı oku ya da artık okumaya İNAN okumadan birşey olmuyor..
Neyse sana da anlatayım Beyefendinin tabanı bellidir burada kimse beyefendinin kariyerine laf etmiyor ben sadece kendi fikrim olarak beyefendinin tabanı senin tabanın onun tabanı bellidir bunu bize ona buna empoze etmeye çalışmayın derim bu bu kadardır. (Beyefendinin tabanı için biraz araştırma yap göreceksin BANA SORMA)
Hay Allahım ya

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı hakkında ne düşünüyorsunuz yazan kişi bu tartışmaya mahal verdi, bence onu tersleyin. Açılan konu ile alakası yoktu yazılanın.

Herkes birbirine saygılı davrandığı sürece herşey tartışılabilir.

Bu arada visitistanbul 3. kez soruyorum, bu taban bellidir filan diyerek kastettiğini açıklamak durumundasın, burada ben ve birçok arkadaş bu kişiyi seviyor ve sayıyoruz. Ama ne C ile ne kastettiğinden haberim var ne de kimsenin tabanıyım. Sen de devamlı malum kişi, bahsi geçen kişi diye kullanıyorsun. O başbakansa bu da Türkiye Cumhuriyeti Profesörü (türk profesör anlamında değil, bu bir devlet ünvanı). Her insanı sayan seven olabileceği gibi saymayan da olur, bunu tartışmaya dökmeyin. Biz sana herhangi bir kötü söz söylemiyorsak sarfettiğin kelimeler için, senin de kimseye söz söyleme hakkın yok. Bilgine.

Tamam Tersleyin.
Ben O Adama Saygı Duyorum Sayında Yazarım Baska Bişeyde Yazarım O Benim Dusuncem Kimse Karısamaz.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı hakkında ne düşünüyorsunuz yazan kişi bu tartışmaya mahal verdi, bence onu tersleyin. Açılan konu ile alakası yoktu yazılanın.

Herkes birbirine saygılı davrandığı sürece herşey tartışılabilir.

Bu arada visitistanbul 3. kez soruyorum, bu taban bellidir filan diyerek kastettiğini açıklamak durumundasın, burada ben ve birçok arkadaş bu kişiyi seviyor ve sayıyoruz. Ama ne C ile ne kastettiğinden haberim var ne de kimsenin tabanıyım. Sen de devamlı malum kişi, bahsi geçen kişi diye kullanıyorsun. O başbakansa bu da Türkiye Cumhuriyeti Profesörü (türk profesör anlamında değil, bu bir devlet ünvanı). Her insanı sayan seven olabileceği gibi saymayan da olur, bunu tartışmaya dökmeyin. Biz sana herhangi bir kötü söz söylemiyorsak sarfettiğin kelimeler için, senin de kimseye söz söyleme hakkın yok. Bilgine.

Ben sevmiyorum ya da Beyefendiye saygısızlık yapacak birşey söylemedim .. Taban belli derken Aydınlık dergisine yazı yazan beyefendinin tabanı bellidir aslında yazdıklarımı bir bir okusak sonuca varacağız ama malesef illa hep tansiyon yükseltmek...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Teqin karışabilir demedim.

Sen istediğini düşünebilirsin visitistanbul. Bir üstteki mesajında empozeden bahsederken hala devam ediyorsun başkaları hakkında belirsiz yorumlar yapmaya.

Ben bundan kaç sene önce Oktay Sinanoğlu'nun Aydınlık dergisinde yazmasıyla ilgili kendisine mail atan bir insan olarak da çok rahat söyleyebilirim. Sizin tabanı bellidir dediğiniz kişi, çağırılan "her" yere gidip konuştuğunu, davet edilen "her" dergide yazı yazdığını söylemiştir. Kitaplarını okusaydın da her zaman benim için sağ-sol-ümmetçi-milliyetçi gibi kavramlar yoktur, Türkiye'yi savunan herkesin yanındayım, bizi herhangi bir kesim çağırmış da destek vermemiş miyiz demektedir. Bu kadar geniş çaplı düşünen ve bunu uygulayan bir insan hakkında çapı kendi bilgimiz kadar tutup tabanı belli dersek hiçbir yere varamayız.

Herşeyi neden tersten anlıyorsunuz anlamıyorum. Ne tansiyon yükseltmesi yapılıyor ki? Sen sürekli C'den tabandan bahsettin, on kere sordum nihayet bir Aydınlık kelimesini aldık ağzından. Aydınlık dergisine de bayılmıyorum, ama Oktay Sinanoğlu Türkiye'deki küçük hesapları ve herkesin kiminle ilişkisini bilen birisi olmadığı için, birşeyler yapmaya çalışırken herkesin içinden topluma seslenme misyonunda olan birisi. Kaldı ki Aydınlık dergisinde yazı yazması onun hayatının, bırak bilimsel hayatını, Türkiye'de yazdığı kitaplarında savunduğu ideoloji hayatının yanında zerre bir damladır. Doğruların söylendiği yer değil, doğruları söyleyen ağız ve o ağızın neler bildiği önemlidir. Birilerini o aydınlık'ta bu nokta'da diye fişlemeye başlarsak, zaten bağımsız ve belli bir tabana/cenaha ait olmayan dergi yok Türkiye'de bunu da unutma.

Sonuç olarak sen okumak, saygı duymak, savunmak durumunda değilsin ama onun hitap ettiği taban bellidir dersen, bize de ortaya belirsiz bir laf atarak saygısızlık etmiş oluyorsun, beni de rahatsız eden bu. Yoksa herkes istediğini sever sayar.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
sozluk.sourtimes.org dan alıntı
bilim kariyeri belli ki tartışılmaz. ancak iş siyasi analize gelince "tüm dünyanın türkiye'ye karşı olduğunu" söyleyecek kadar komplo teorilerine itibar eden, hatta bizzat komplo teorisi üreten, dolayısıyla aydınlık dergisinde yazması hiç de şaşırtıcı olmayan şahıs..

@angelo neden yukarda arkadaşın yazdığı TABAN açıklayıcı konusundan rahatsızlık duyuyorsun anlamıyorum sanırım rahatsızlık duyduğun benim açıkca açıklamadığım hangi taban konusu, eminim bu konu ile de Beyefendinin ne görüşte olduğu konusu açığa çıkmış olur. Ben yine formda örnek veren kişinin sayfa dan alıntı yaptım kendisi söyledi Bakında Tanıyın kimdir bu Oktay Sinanoğlu diye ben bulmadım örnekten buldum

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkez görüş bildirmiş bende bildireyim katılan olur katılmayan olur. ama karşılık yazanada cevabım olmaz.

Türkiye Bu deha profesörü haketmiyor, kaldı ki Cumhurbaşkanı olması isteniyor. dış mihraplardan saflarına katılması için türlü tekliflerde bulunurlerken o ise devletine milletine hizmet için yurdunda kalmış üniversitelerde örgün eğitime katılmış bir insan bir profesör. ve şimdi Cumhurbaşkanı olması yada olmaması tartışılıyor. Bence olmasın.

Çünkü TÜRKİYE CUMHURİYETİ Sinanoğlu'nu haketmiyor.

Bu benim görüşümdür. ileri geri konuşan olabilir. Hayatının 2 satırını okuyp bilmem ne dergilerinden bahsedenler hayatının tamamını okuyup benim söylediklerimin cevabını bulabilir.

milletin ayakkabı tabanından bahsetmek kolaydır, bazı zatların ayaklarına kapananları hiç konuşulmamasıdır insanı üzen vatandaşı üzende bu tarz konulardır.

Stain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Deniz BAYKAL mı ? Aman tanrım..... Tanrı bizi korusun.....

Deniz BAYKAL'ın başbakan olduğu sıralarda CAMİYE GİDEN MEMURLARIN LİSTESİ yapılıyordu bilmiyormusunuz? Bi insan camiye gidiyor diye sürgün edilirmi? Benim akrabam ve yüzlerce kişi sürgün edildi. Deniz BAYKAL'ın yaptırdığı bu listeler basın'ada yansıdı geçmişde arama yaparak bulabilirsiniz sanırım......

Bana göre İsmail CEM olmalıydı :(. Nitelikli kararları ve olayı geniş açılardan görebilme yeteneğine sahip olan yegane insanlardan biriydi rahmetli.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5