İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özür, Türk webmasterlarından ve İnternet kullanıcılarından

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T

TIP

Misafir
Sen takıl bu işlerden anlamadığın belli polemiğe girecek halimde yok

internete bizden1-2 sene önce girdi diye interneti alacak diye bişey yok aklını kullansaydı o da adam gibi yollardan para kazansaydı..

Akreplist e katılıyorum

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'dan ban yemeden önce yapılacak özür çok daha anlamlı olacaktı ama olsun, özür dilemek de bir erdemdir.
iyinetadminin şunu iyi bildiğini biliyorum ki: yine öyle bir olay olduğunda, özür yazısı kendisine hatırlatılacak ve belki de ozaman sınırlar çok aşıldığından özür bile yetmeyecek...
+ iyinetadminin, sırf bu konuda düşüncelerini anlattığı için ban yiyen kullanıcıların ban ını çözmesi gerekir. gelirler gelmezler o ayrı mesele...
sonuçta, ben, iyinetadminin iyi niyetine, iyi niyet ile yaklaşıyorum. :)

E

erotikbul

Misafir
:) Yazdığım yazıdan sonra, saçmalıklar bence daha da artmış. Buarada bu forum gördüğünüz, göreceğiniz en hafif kuralları olan bir forum olmasaydı, iyinet e sallayıpda, yok forumdan gitmem diyenlerin forumda işi olmazdı.

Bu arada admin, bence bu foruma takılan % 90'lık insan kesiminin olduğu gibi, sömürücü, paragöz bir tip olsaydı, bu tip insanlar forumda barınamazdı. Admin, akıllı bir webmasterın davranması gerektiği gibi davranıyor bence, yani kendini tatmin ediyor ve bu işten de kazanmasını biliyor.

Allah'tan admin forudmaki büyük bir kesim gibi paragöz değil ! Olsa bu subdomain olayı bile ufacık bir olay kalırdı :D

Heraklitos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin yolun açık olsun...
hatalarını er geç anladın...
bu olay takdire şayan...

kolay gele....

H

hitmp3tr_com

Misafir
arkadaşlar bu özür neden ban yedikten sonra geldi. kimse bize iyinet pişman demesin "pişman ama bize yaptıklarından değil. kaybettiklerinden"

ve ayrıca bu forum hakkında yazılar yazılmış.

evet bu forum türkiyenin en iyisi ama bu forumu en iyi yapan kullanıcılarıdır. bunu hiç unutmayın zaten admin bunu kaybedeceğini düşündüğü için bu mesajı yazıyor.

topliste gelince birçok arkadaşımın toplistten çekildiğini gördüm sanırım ban yediği için pr kaybına uğramaktan kortular.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o değil de "eg-zotika" arkadaşımız burda olsaydı keşke :) benim zamanında yüzüne 10larca kez söylediğim şeyi anlamamıştı. şimdi burda olsaydı (ki zaten burda olduğunu herkes biliyor) ona öyle bi gülerdim ki marstan bile kahkahalarım duyulurdu...

H

hitmp3tr_com

Misafir
ee ne duruyosun gül o zaman. Bak bana

pauahahhahahahahahaahahahahah

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici' Alıntı:
o değil de "eg-zotika" arkadaşımız burda olsaydı keşke :) benim zamanında yüzüne 10larca kez söylediğim şeyi anlamamıştı. şimdi burda olsaydı (ki zaten burda olduğunu herkes biliyor) ona öyle bi gülerdim ki marstan bile kahkahalarım duyulurdu...
Evet, evet...

E

erotikbul

Misafir
neyse beyler, sonuç olarak yapılan büyük bir hata sonucu herkes hakettiğini buldu. Ama lütfen içerisinde bulunduğunuz ortama eleştirilerinizi iğnelemeden yapın ve de google burayı indexlerken özürü görüp iyineti affedecek falan zannetmeyin :D

regina

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteleri çekmeye başlamalıyız.. pr i bile olmayan siteden ne hayır gelir :)
birazda iyinetin burnu sürtsün...
acımak yok..çünkü iyinet acımadı..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
regina' Alıntı:
siteleri çekmeye başlamalıyız.. pr i bile olmayan siteden ne hayır gelir :)
birazda iyinetin burnu sürtsün...
acımak yok..çünkü iyinet acımadı..

özür dilemek için açılan mesajın altında, ne terbiyesizlik yapacağınızı şaşırdınız...

iyinet.com da yer alan forumda yazıyorsunuz

E

erotikbul

Misafir
hah bende onu diyordum ReferXchange :) onu demeye çalışıyordum. + 1000..

T

tahtakale

Misafir
Düşene bende vurayım mantığı yanlış! başlığı başından sonuna okudum.iyinetadmini hata yapmış ve bunun cezasınıda google vermiş.Bence bu konuyu uzatmanın anlamı yok.
Admin isteseydi özür dilemez, ne yaptımsa yaptım, cezamıda buldum size ne diyebilirdi.
Özür dilemek büyük erdemliktir. nokta

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Desix' Alıntı:
Bu mesaja bir bakıma sevindim bir bakıma üzüldüm..

pek de içten olduğuna inanmıyorum..

İşler iyi giderken webmasterlar kimsenin umrunda değildi.. Herkes bunun haksız olduğunu söylerken hiç üstünüze alınmadınız.. Yapan yapar kardeşim.. Size ne.. siz de yapın gibi cevaplar verenler oldu..

Şimdi işler tersine dönünce, iyinetten çekilmeye başlayınca webmasterlar bir panik.. Hemen webmasterları tekrar elde atmeye çalışıyorsunuz..

Önemli olan zamanında doğru davranmaktı..

Çoğu kimse eskisi gibi yaklamaz bence iyinete artık.. Benim için öyle mesela..

Neyse zararın nersinden dönülse kardır.. Neyse ki bitti bu terane..

Ama ben inanıyorum ki iyinet hitini veya pr'ini artırmak için diğer webmasterlara zarar veren başka bir yol bulsa yine yapar.. Bu benim görüşüm.. Umarım haksızımdır.. Umarım ilerde haksız olduğumu görürüm..

Neyse.. Özür için yine de teşekkürler..

Bi daha olmasın :p

katiliyorum

regina

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben tanımadığım bir adama hitlerimi çaldığı için teşekkürmü etmeliyim sizce..?
aylarca hitlerin düşmesini 1 özür yerine getirmez(bütün webmasterlar boyle düşünür..tanımadığım adam hakkında ne düşünülebilirki )...
adam zamanında havasını atarken iyiydi..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akrep o insan sen burda bişeyler öğren kazancını arttır diye kim bilir kaç ay 400 dolar zarara girdi makina kirasını öderken. Herkes gözünde büyütüyo ama bence pek fazla bi kazancı yok adminin iyinetten. Her insan dener başarılı olur yada başarısız olur. Sonuçta uzun zamandır bu işle uğraşan bir insan ve bir kerede yükselmek istemiş ve kendi dediği gibi açgözlülüğün kurbanı olmuş. Ne kadar özür dilerse dilesin birşey telafi etmez ama bence özür dilemesi güzel birşey. Açıkçası ben olsam ben de denerdim ama tepkilerden sonra kapatırdım subdomainleri. Her allahın kulu aynı değildir o devam etmeyi seçti sonucuna kendi katlandı uzatmak ne sana bişey kazandırır nede ona birşey kaybettirir. Geç kalmış özürden dolayı admini kutluyorum ve içten olduğuna inanıyorum kim ne derse desin.

H

hikayebul

Misafir
Ben iyinetadminin yerinde olsam kapatirim forumu bakarim keyfime,forum bu adama zarar veriyor.TIP arkadasim sence 5-6 yasinda cocuklarin bile konusmayacagi seyler söylüyorsun.Yok efendim google calisanlari iyinete gelecekte ha birde foruma girecekler,iyinet adminin özürünü görüp iyinetin cezasini kaldiracaklarmis,ya git kumda oyna TIP.

Ayric iyinet admin öyle milletin sirtindan cok kazaniyor olsaydi google adsense yi birakmazdi,adbrite yi denemek zorunda kaldi admin.Ayrica bir süre önce sedo yu denedigini söyledi forumda,7-8 domain eklemis ama bisey kazanamadinigi söylemisti.Iyinet admin sedo daki domainlerinden bir tanesini para ugruna koydumu sitesinin anasayfasina?Ben olsam koyardim,paraya da para demezdim.Bunlar unutuluyor öyle degilmi.Hatalar yapti,arkadaslar banlandi bu yanlis bisey.Kendisininde söyledigi gibi uyarilari görmezlikten geldi.

Diyorlarki; google daki ceza bittikten sonra iyinet admin tekrar ayni seyleri yapabilirmis.Bunca olaydan sonra buna kim cesaret ederki.Iyinet adminde insan,senin benim gibi biri,bütün insanlarda hatalardan ders alir zamanla.

S

SILAM

Misafir
Butun hayatimiz bir "keske"ler uzerine kurulu..(keske) diyorum "keske sizlerin sozune kulak assaydim" lafini demeden once gercektende bizleri kaale alip ben webmaster sam karsimdakilerde webmaster ve birseyleri bilipde soyluyorlar diye en azindan yukunu yariladiktan sonra dur diyipde bu olayi mutlu sonla bitirseydin iyinetadmini..kimse babanin oglu degil.seni severek ve ya sevmeyerek burda bir cok arkadasimiz googleye sikayette bulundu cunku hakkini ariyordu..ingilizcem gercekten cok iyi olsaydi ve nerden nasil sikayet edilecegini biri banada ogretseydi o kisiler icinde bende olacaktim..ama inanki masumum:p ama dogrusunu soylemek gerekirse..bu subdomainler icin cok kisile tartistim adim cingeneye cikti..boyle bitmesi beni uzdu,bir web sitenin basina gelebilecek en kotu olay..google gibi buyuk bir arama motorundan boyle bir ban/ceza alman gercekten en buyuk cezalardan biridir.. uzgunum ama simdiden sonra gercekten hakkim olanini alacagim icinde bir okadar sevincliyim.."bagzilarin kotulugu cogunun iyiligi demektir"..interneti iyi.net den ogrendigim icin cok sevincliydim umarim eski iyi.net gibi olursun..gecmis olsun dilegile..

T

TIP

Misafir
hikayebul' Alıntı:
Ben iyinetadminin yerinde olsam kapatirim forumu bakarim keyfime,forum bu adama zarar veriyor.TIP arkadasim sence 5-6 yasinda cocuklarin bile konusmayacagi seyler söylüyorsun.Yok efendim google calisanlari iyinete gelecekte ha birde foruma girecekler,iyinet adminin özürünü görüp iyinetin cezasini kaldiracaklarmis,ya git kumda oyna TIP.

Ayric iyinet admin öyle milletin sirtindan cok kazaniyor olsaydi google adsense yi birakmazdi,adbrite yi denemek zorunda kaldi admin.Ayrica bir süre önce sedo yu denedigini söyledi forumda,7-8 domain eklemis ama bisey kazanamadinigi söylemisti.Iyinet admin sedo daki domainlerinden bir tanesini para ugruna koydumu sitesinin anasayfasina?Ben olsam koyardim,paraya da para demezdim.Bunlar unutuluyor öyle degilmi.Hatalar yapti,arkadaslar banlandi bu yanlis bisey.Kendisininde söyledigi gibi uyarilari görmezlikten geldi.

Diyorlarki; google daki ceza bittikten sonra iyinet admin tekrar ayni seyleri yapabilirmis.Bunca olaydan sonra buna kim cesaret ederki.Iyinet adminde insan,senin benim gibi biri,bütün insanlarda hatalardan ders alir zamanla.
adam hala anlamıyor ya

adam mail atacak kaldırdım özür diledim yaptığımdan pişmanım alın kanıtı budur falan filan diye.. ayrıca işini bilip para kazanabiliyorsan kazansın kazanamıyorsa illa sahtekarlık yapacak diye bişey yok araştırsın kimsenin bilmediği yeni şeyler bulsun (adam gibi yollardan) sonra ne yaparsa yapsın google sıralamasında bizi etkilemeye kimsenin hakkı yok..

bildiğim kadarıyla iyinet ya satıldı yada devir gibi bişey oldu yani bu admin iyinet in ilk kurucusu değil öyle mi admin bu konuda bi açıklama yapsan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5