İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Özür, Türk webmasterlarından ve İnternet kullanıcılarından

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg sadece iyinet mi para veriyor hosta bizde veriyoruz o insan biz insan degilmiyiz kardesim ne kadar acemice ve dar anlamda dusunuyorsunuz anlamiyorum ya, ben iyinet icin mi cabaliyorum yoksa kendim icin mi, simdi benim param bol ya, ya ne olcak iyinet admin bir suru masraf yapti varsin bu zarar bizim dotumuze girsin mi diyecegim, nasil dusundugunuzu anlayamiyorum valla, bu isin HIRSIZLIKTAN bir farkı yok, bu kadar basit

hala zart zurt yapiyorsunuz ve savunuyorsunuz iyineti yani bunu anlamiyorum, admin zaten anlamis sucunu ozur dilemis ama sen savunuyorsun bir daha OHA FALAN OLDUM YANİ resmen

admine kizginligim gecti ama burda admin sucunu kabul etmisken bile farkli yollardan admini savunanlara kizmaya basladim

H

hitmp3tr_com

Misafir
bende artık forumda yalakalık olsun diye mesaj yazanlara gıcık olmaya başladım.

admin bu forumdan zarar etseydi çoktan kapatırdı. bu foruma masrafı babasının hayrına yapmıyo biz bu foruma gelerek admine masraf değil kazanç sağlıyoruz.

sizde diyosunuzki "unutmayınki hala bu forumda yazayısunuz."

sizde unutmayınki admin bizleri forumdan kaybetmemek için özür diliyor.

ben özür dilemesine birşey söylemiyorum. tabiki güzel birşey.

ama özür geç geldi. bu saatten sonra gelen özür bana pek samimi gelmiyor.

iyi günler.

H

hitmp3tr_com

Misafir
hikayebul sen kimsin beni tanıyormusun.

demek yaran varmış ki ilk cevap veren sen oldun

E

erotikbul

Misafir
Yahu forum zaten lamer dolu. 50 taksitle bi PC alan, PC sini açan burayı okuyup Sedo,Adsense hilecisi oluyor ! Buna ne diyeceksiniz !

Sırf bunun için her webmaster gibi iyinetadmin bile zarar eder. Bence senin beniim gibi onunda amacı forudmaki bilgilerden faydalanabilmek.
Yoksa onlarca webmaster ın olduğu yerde adbrite konulmazdı.

regina

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetin sultanlığı bitti arkadaslar... bunu kabul edin.....
adminde iyi bir tokat yedi.. hatasını anladı ve özür diledi..
olan olmuş..
iyinete geçmiş olsun..
inşallah iyinet eski haline gelmez...
gelirse bizim admin yine aynı şeyi yapar...

doganli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecenin bi vakti hiç bitmeyecek sandım şahsen ben bu subdomain olayı için kaç kere mail atmayı düşündüm ama dedimki kendi kendime ben biliyorumsa yapan bilmiyormu !
bekledik ve atalarımız gene haklı çıkı ;
ne demişler "Deveden buyuk fil var" , "Zulm ile abad olanın ahiri berbad olur" , "Çalma el kapısını çalarlar kapını" ...... uzaarrrrda gider.

özür dilemek erdemdir ama admine geçmiş olsun subdomain olayını gelen tepkilerden dolayı kaldırıyorum deseydi altına yazılanlar bambaşka olurdu....

bide kraldan çok kralcı olanlar var !

Biz buralara takılmasak forumum kralı olsa ne yazar ? ( başka forum mu yok ? yada burda bi forum açacak adam mı yok ? )

sanki iyinet forum bizim için gökten inmiş bir lütüf gibi konuşurken ne hissediyorsunuz merak ediyorum.

neyse olan olmuş asıl hepimize geçmiş olsun bence :)

E

erotikbul

Misafir
iyi kralcılık sa kralcıyız var mı ?
lafı nerenizden anlarsanız..

yazdığım gerçekler ortada sonuçta. Neeeyssee :)

MP3Kaydet.COM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hikayebul' Alıntı:
Ben iyinetadminin yerinde olsam kapatirim forumu bakarim keyfime,forum bu adama zarar veriyor.TIP arkadasim sence 5-6 yasinda cocuklarin bile konusmayacagi seyler söylüyorsun.Yok efendim google calisanlari iyinete gelecekte ha birde foruma girecekler,iyinet adminin özürünü görüp iyinetin cezasini kaldiracaklarmis,ya git kumda oyna TIP.

Ayric iyinet admin öyle milletin sirtindan cok kazaniyor olsaydi google adsense yi birakmazdi,adbrite yi denemek zorunda kaldi admin.Ayrica bir süre önce sedo yu denedigini söyledi forumda,7-8 domain eklemis ama bisey kazanamadinigi söylemisti.Iyinet admin sedo daki domainlerinden bir tanesini para ugruna koydumu sitesinin anasayfasina?Ben olsam koyardim,paraya da para demezdim.Bunlar unutuluyor öyle degilmi.Hatalar yapti,arkadaslar banlandi bu yanlis bisey.Kendisininde söyledigi gibi uyarilari görmezlikten geldi.

Diyorlarki; google daki ceza bittikten sonra iyinet admin tekrar ayni seyleri yapabilirmis.Bunca olaydan sonra buna kim cesaret ederki.Iyinet adminde insan,senin benim gibi biri,bütün insanlarda hatalardan ders alir zamanla.

Şunları yazarken arkana yaslanıp da bir düşündün mü? Rasyonel olalım birazcık. "Bunca olaydan sonra buna kim cesaret ederki." iyinet ban yemeseydi son haftadaki günlük tekilini 80.000 lere çıkarmıştı, şu an 10.000 ve düşüyor her gün.

Adamın elinde keyword hazinesi(çoğu paso aranan kelimeler) ve otomatik sub açan script&program var. Elinde iyi de bir server var(google IP sinden tanır geyiğine sakın girmeyin,o zaman adamyeni IP bandı veya gider yeni server alır bu sorun değil). 0'dan site açsan elinde bu script olsa 1-2 ay içinde besturk veya benzerlerinde olduğu gibi günde en az 30.000 hit almak gayet görülebilir birşey. Ne demek peki bu? Direk olarak "cash" demek. 30.000 tekil girse text linklerine %1 tıklama olsa ve click başına ortalama 0.08 dolar verseler günde 24 dolar eder. Aylık 720 dolar. Çok ufak rakamlar, düşük tıklama ve para oranı kullandım+1 reklam aldım sadece. Çok daha fazla geliştirilebilir bu olay. Google seni yakalamadan bu olayı 2 ay yapsan elinde 1440 dolar geçer=iyi bir masaüstü right?

Gelelim en bombasına, bu olayı sadece 1 domain üzerinden de değil yaparsın 10 domain üzerinden, azcık sayfa yapılarını da google a aldatacak şekilde değiştirip 2 ayda ne der? 14.400 dolar! Teorik gibi gözükse de değil aslında. Adbrite ı dayarsın sitene, 2 ayda araba parası çıkar.

Siz olayın vehametini ve ticari değerini algılamadan 500-1000 google hitimi çaldın pis iyinet seni! :mad: diyorsunuz. Oturun ve düşünün bakalım, bunlar hayal mi yoksa elinizde süper bi keyword ve otomatik sub açıcı(ki yani buna da gerek yok aslında keyword yeter) varken olası olan şeyler mi...

P.S. Kesinlikle bu tip "sahte" içeriklerle arama motorlarının kirletilmesine karşıyım, yukarıda anlatmaya çalıştığım şeyler google kötüye kullanılıp hile ile nasıl kısa zamanda vurgun yapılabileceğini göstermek içindir. Kimseye de asla ve asla bu yolları denemesini tavsiye etmem!

D

Dms

Misafir
Bence sahte bir özür.
Ayrıca hikayebul : Kaçın kura'sısın?
Ben hitmp3tr yi iyi tanırım. Kimseye yalakalık yaptıgını görmedim. Ama senin her mesajında birseyler sezinliyorum.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AkrepList' Alıntı:
alicanorg sadece iyinet mi para veriyor hosta bizde veriyoruz o insan biz insan degilmiyiz kardesim ne kadar acemice ve dar anlamda dusunuyorsunuz anlamiyorum ya, ben iyinet icin mi cabaliyorum yoksa kendim icin mi, simdi benim param bol ya, ya ne olcak iyinet admin bir suru masraf yapti varsin bu zarar bizim dotumuze girsin mi diyecegim, nasil dusundugunuzu anlayamiyorum valla, bu isin HIRSIZLIKTAN bir farkı yok, bu kadar basit

hala zart zurt yapiyorsunuz ve savunuyorsunuz iyineti yani bunu anlamiyorum, admin zaten anlamis sucunu ozur dilemis ama sen savunuyorsun bir daha OHA FALAN OLDUM YANİ resmen

admine kizginligim gecti ama burda admin sucunu kabul etmisken bile farkli yollardan admini savunanlara kizmaya basladim

Admini savunduğumu hangi cümleden anladın ben bunu anlamıyorum. Savunduğum bir insan için google a şikayet mailı yazmazdım sanırım dimi?

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkesin adına konuşmak sana düşmez. Sen burda admin ben toplist kodunu kaldırıyorum derken ben mail atıyodum hergün gerekli yerlere. Gereksiz konuşma yeter artık.

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ban-ner kim? pembekedi mi yoksa gay_riza mı?

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne oldu şimdi?
hepiniz atıldınız
dışlandınız
kovuldunuz

akıllı uslu durun atılmayın. hizmet aldığı yeri insan sırf kıskanıyor diye lekelemez bence

sözüm üstüne alınanlara.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi