İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sıfır Sahte Galaxy S3 Satan Siteler

extremedesign

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valide gelsinde kredi kartı bilgileriyle internet şubesine giriş yapıp screen shot atıcam çekilmiş para dün bakmıştım.

extremedesign

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
madem gelsin savunsun kendini info adresine atılan maillere cevap yazsın yok ortada muhatap yok.

xmaster06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buraya kayıt olduğunuz mail adresi ile, ilgili linkteki kullanıcının bu postunda geçen mail adresindeki benzerlikten bahsediyorum ;)

Zaten adres bilgileriniz de açık açık belirtilmiş sayın Se**** Ça** ;)

Hü*** caddesi Ti*** iş hanı */*5 Ulus / Ankara.

Cinsel ürünler satmışsınız zamanında RE** Fantazi Ürünler olarak.

Sanal Posttan Bankanın kestiği vergi müşteriyi bağlamaz ;) Müşteriye irsaliyeli fatura şarttır ;)

Neyse Maliye biraz araştırsın bakalım hesap hareketlerini v.s bilgilerinizi çıkar ortaya.

İyi forumlar.

Bilgilerin sadece bir kısmı doğru, insanlar başkalarının yerine de mesaj atabilirler.
r10 davetiye sistemi kullandığı için herkes üye olamıyor malum.
Bazen arkadaştan rica ederim benim yerime konu açar.
Bazen ben r10 üyeliği olmayan insanların yerine açarım.
Komik olan mail adresi yakalandığında "buldum, buldum" çığlıkları atmanızdır.
Bu sanal ajanlık marifetlerini bırakın ki bilişim kimin ne yaptığını sizden benden daha iyi biliyor.
Bu sebeple maliye hoşgelsin, sefa gelsin bana :)

fulya17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%100 birinci sınıf replikadır diye belirtilmiş sitede, 1699 TL yerine 399 TL yazılması yanıltıcı olmuş fakat replika satan tüm sitelerde yapılıyor bu. Zaten siteden telefonu alacak olan kişi en ince detayına kadar okur ve replika yazısını kaçırmaz merak etmeyin. Bunda bu kadar büyütülecek ne var, neden bu kadar yükleniyorsunuz anlamadım.

Sitede ssl güvenlik sertifikası yok, akıllı olan zaten kart bilgilerini o sayfadan girmez.

argus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her ne hikmetse artık siteye girdiğinizde "SİTEMİZ BAKIM AŞAMASINDADIR" yazısı çıkmaya başladı :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
1800 liraya satilan bir telefonu 400 liraya alacak biri varsa sayet birakin alsin. Hayatini o alisverisi yapana kadar uyanik olarak yasayan ancak o telefonu aldiktan sonra oyle olmadigini anlayan bir insana iyilik yapmis olursunuz.

Asuha

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaşın annesi sizden almış ürünün parasını iade etmelisiniz , yanıltıcı işler yaparak insanları sahtekarlıga maruz bırakıyorsunuz bu bir yanlıştır.

Oruçtan bahsediyorsunuz siz müslüman olsanız insanlara yanıltıcı hareketlerde bulunmazsınız.
Bu telefon çin malı ve " Doğubank " ta aldığınız zaman sıfır fiyatı 150 TL

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
1800 liraya satilan bir telefonu 400 liraya alacak biri varsa sayet birakin alsin. Hayatini o alisverisi yapana kadar uyanik olarak yasayan ancak o telefonu aldiktan sonra oyle olmadigini anlayan bir insana iyilik yapmis olursunuz.

Bilmiyorum farkındamısınız ama ülkemizde 5 yıldır Markafoni, Trendyol v.b. siteler ürünleri %90'a varan indirimler ile satıyorlar. İnsanlar yanılabilir.

@Yöneticilere
Bence artık hiç buradaki arkadaşlara açıklama yapmaya çalışıp kendinizi yormayın. Bırakın istediklerini yazsınlar, bugün savcı ve bilişim şubesindeki arkadaşlarla da görüştüm. Gerekli ekran görüntülerini ve açıklamaları hazırlanıp savcıya teslim edildi ve savcı kişilerin tespitine karar verdi. Bu saatten sonrası Bilişim Suçları Şube Müdürlüğünün işi, onlar gerekeni yapmaya başladılar. Savcı, resmi evrakları online ortamda yayınlamayın dediği için eğer isterseniz yoneticilere belgelerin fotoğrafını çekip gönderebilirim.

Şu noktadan sonra iş artık polisin, ayrıca savcı hazırladığı belgede en geç 10 gün'e kadar ithalatçı firma yetkililerine kadar hepsinin bilgisini acil istediğini belirtti. Jet hızı ile adalet çok yakında...

Var olduğum sürece elimin uzandığı her türlü adaletsizliği engelleyeceğim. Polis olmayabilirim ama bu ülke benim!

Asuha

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Bilmiyorum farkındamısınız ama ülkemizde 5 yıldır Markafoni, Trendyol v.b. siteler ürünleri %90'a varan indirimler ile satıyorlar. İnsanlar yanılabilir.

@Yöneticilere
Bence artık hiç buradaki arkadaşlara açıklama yapmaya çalışıp kendinizi yormayın. Bırakın istediklerini yazsınlar, bugün savcı ve bilişim şubesindeki arkadaşlarla da görüştüm. Gerekli ekran görüntülerini ve açıklamaları hazırlanıp savcıya teslim edildi ve savcı kişilerin tespitine karar verdi. Bu saatten sonrası Bilişim Suçları Şube Müdürlüğünün işi, onlar gerekeni yapmaya başladılar. Savcı, resmi evrakları online ortamda yayınlamayın dediği için eğer isterseniz yoneticilere belgelerin fotoğrafını çekip gönderebilirim.

Şu noktadan sonra iş artık polisin, ayrıca savcı hazırladığı belgede en geç 10 gün'e kadar ithalatçı firma yetkililerine kadar hepsinin bilgisini acil istediğini belirtti. Jet hızı ile adalet çok yakında...

Var olduğum sürece elimin uzandığı her türlü adaletsizliği engelleyeceğim. Polis olmayabilirim ama bu ülke benim!

Trendyyol vb gibi websiteleri yanıltmıyor resimdekinin birebir versiyonunu gönderiyorlar , siz cep telefonun dışı ve iç menüsüne kadar herşeyi aynı göndermiyorsunuz.

Trendyyol bir firma siz firma değilsiniz , ve gerekli reklamları tv reklamları herşeyleri var onlar sizlerden kat kat üstün ve tanınmış isimler alışveriş yapan hiç kimse şikayetçi değil ama galaxyfirsatim.com 'dan şikayetci :)

400 TL sattıkları telefon doğubankta 150 TL sıfır fiyatı

extremedesign

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

para iadesi yok ürün yok ortada bize de emniyete gidip şikayet etmek düşüyor. Annem ilkokul mezunu ben lisans mezunuyum tabii ki biraz farkımız olacak. uyanıklık değil olay cahillik. millet ne bilsin ayrıca gerçekten de bir ürün gönderilecek falan zannediyor yazık. hatta hatta kredi kartı bilgilerinin çalınma ihtimalini hiç aklından geçirmiyor. adam millete zeka testi yapmak için mi 400 tl çekiyor hesabından çok komik. zaten artık para gelse de gelmese de şikayet edildi sanırım. keşke parayı iade etseydi neyse yapacak bir şey yok.. uğraşırız mahkemede.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
[MENTION=51185]extremedesign[/MENTION]
PM'de dediğim gibi bana ulaşırsan, sizin şikayetinizide dosyaya ekletebilirim. Sıfırdan siz şikayet etmek isterseniz olay karakol ile bitmiyor. Savcılığa gidip, dilekçe vermeniz. Karakola gidip bildirmeniz. Karakol'dan da yine İEM'e Bilişim Suçlarına Yönlendirilecek ve baya bir süreç alır.

Ben içeriden en hızlı şekilde hallettim olayı, eğer İstanbul'da oturuyorsanız da bana bir bilgi vermenize gerek yok. Buluşalım İEM'de oradaki arkadaşlar ile konuşturayım ben sizi...

xmaster06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

-- Bilişime yabancı değiliz çok çaylarını içmişliğimiz vardır şükür.
-- Adalet ve bu ülke herkesin ortak değeridir. Polis, maliye hatta savcılar sizin hakimiyetinizde değil.
-- Yöneticiler benim sildiğim mesajımı tekrar yayınladı iyinet forumunda. (!)
-- Bir diğeri ajanlığa soyunmuş arkadaş için r 10 da açtığım konuyu benim konum sanıyor.
-- Herkese paraları iade edildikten sonra "kovuşturmaya gerek olmadığına dair" karar çıkacaktır büyük ihtimalle. Çünkü bu ülkede Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'nün çok daha önemli işleri var.
-- Bundan sonra bu konuya yazıp forumun google indexine katkı sağlamayı düşünmüyorum.
-- Herkese hayırlı ramazanlar.

Asuha

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Silikon vadisi kurulduğunda Türkiyede bakalım bu tarz insanları yanıltmak için açılan siteler olacak mı göreceğiz ;)

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Herkese paraları iade edildikten sonra "kovuşturmaya gerek olmadığına dair" karar çıkacaktır büyük ihtimalle. Çünkü bu ülkede Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'nün çok daha önemli işleri var.

Bu cümleden anladım zaten ne kadar çok çay içmişliğiniz olduğunu, başka söze gerek yok. Bekleyip, görelim.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Silikon vadisi kurulduğunda Türkiyede bakalım bu tarz insanları yanıltmak için açılan siteler olacak mı göreceğiz ;)

Silikon vadisine gerek yok ben aynı zamanda TBD'de BİL-KENT ve eTicaret bölümlerinde kurul üyesiyim. Gerekli, önlemlerin alınması için, tasarı hazırladım. İnternet'ten satış yapan (e-Ticaret sitesi olsun/olmasın) hepsinin bir standartizasyondan geçmeden yayına çıkamayacak modelini planladım. Gerekli e-Ticaret ID'si almamış her satış yapan domain direkt, mahkeme kararına gerek kalmadan engellenecek.

Böylece, bu tür çakallık ile geçinmeye çalışan kişilerdende halkı korumuş olacağız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5