İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sıfır Sahte Galaxy S3 Satan Siteler

xmaster06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu cümleden anladım zaten ne kadar çok çay içmişliğiniz olduğunu, başka söze gerek yok. Bekleyip, görelim.

Tabi bekleyip görücez. Ben bu olayın savunucusu değilim. Benim anlım ak. O yüzden bugünde bilişime gidip çay da içerim kahve de içerim.
28 yıllık hayatımda emniyete sadece bir kez (oda benle ilgili olmayan bir olaydan dolayı ifade için) uğramışlığım var. Bilişimi değil de hukuku biliyorum. Kimseyi savunma gibi bir düşüncem de yok. Buna gerek de yok.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bilmiyorum farkındamısınız ama ülkemizde 5 yıldır Markafoni, Trendyol v.b. siteler ürünleri %90'a varan indirimler ile satıyorlar. İnsanlar yanılabilir.
/QUOTE]

Insanlar yanilmiyor ava giderken avlaniyor. Ben farkinda olunca degisen birsey mi oluyor anlamadim? Markafoni ve trendyol web sitesi degil sirketler. Mesela ben bunun da farkindayim... Aradaki farki anlamak lazim. Okuyup anlamayanda yasayarak ogreniyor yapacak birsey yok.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
siteyi kapattıklarına göre kim haklı kim haksız; kim sahtekar ortaya çıktı :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
birilerine destek olan arkadaşlar vardı
hepsi de kendilerini kapattılar herhalde:D
konu amacına ulaştı
target is destroyed :D

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Baştan sona okudum. Sahtekarlığın sonu; ya savcının karşısında mum gibi dikilmenizle son bulur ya da kıvırma sanatına yeni bir boyut getirerek aşağıda ki cümleyi kurmanıza sebep olur...

"İlanlarda yayınlanan fiyatlar sistemsel hata nedeniyle yanlış olduğundan..." :)

İbret-i alem olsun...

birolk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba bu siteden alışveriş yaptım.Ama teslimat gerçekleşmedi satışı yaptığını iddia eden zat geri dönüş yapta sahtekarlık yapmadığını anlayalım...

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Merhaba bu siteden alışveriş yaptım.Ama teslimat gerçekleşmedi satışı yaptığını iddia eden zat geri dönüş yapta sahtekarlık yapmadığını anlayalım...

Ödeme dekontunuzla beraber, savcılığa dilekçe vermekten çekinmeyin. Hakkınızı arayın mutlaka. Geçmiş olsun.

nihattt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
%100 replikadır yazmışım diyor bir de. Türkçe'de replika diye bir kelime mi var? Gittigidiyor'da çok gördüm böyleleri birilerinin canını yakmasın diye hep şikayet ettim ilgilendiler. Bildiğimiz siteler bile bizi mağdur ediyor iken böyle bilinmedik yerlerden alışveriş yapmayın. Bir gün telefon alcaktım araştırdım. Bilindik bir sitede fiyatı 600 tl bilinmedik yerde ise 450 tl. aradaki fiyat farkı için riske girmek istemedim. benim bir arkadaş 2 gün sonra ucuz diye bilinmedik o siteden başka bir ürün aldı. 2 hafta oldu ürün gelmedi meğer ellerinde kalmamış (zaten yok ki, ya tutarsa). 2 hafta da parasını almak için uğraştı ve geri ödeme yapılacağı söylendi. 2 hafta sonra da parasını aldı. yani 1,5 ay süründürdüler. bura da şu soru aklınıza gelmeli. ya arkadaşım hakkını aramasaydı veya hakkını arayacak durumda olmasaydı ne olacaktı? (yaralanma, ölüm vb. nedenlerden dolayı). 200 tl nereye gidecekti?

zotka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşlar,

Güzel bir konuya parmak basmışsınız sizi kutluyorum. Ancak bu kişiler güzel para gelen bu işi bırakmazlar ve sadece kabuk değiştirirler. Bu ve buna benzer birkaç site daha var malum onlarında inceleme altına alınması gerekiyor.

firsatteknoloji com

- - - -Güncellendi - - - - - -

Bir de bu site var iphone4smarketi com

zotka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
s3firsat com
cepfirsatlari com
galaxysatis com
galaxys2firsati com

- - - -Güncellendi - - - - - -

Bu ne yaaa yurdum ne hale gelmiş yazık iphone4ssatinal com

mertali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
s3fırsat KVK garantisi veriyorum diye yazmış bu nasıl oluyor? KVK nezamandan beri çakmalara garanti verir oldu..

erdem61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında önce hakaret etmeden bir düşünmek lazım size katılıyorum dolandırıcılık demeleri için insanları yanıltmaları lazım ama daha baştan birinci sınıf kopya bile demeniz aklı olan insan için dikkatli olması için yetereli.Bence bu yeni çıkan telefonları yüksek fiattan satıp sonra düşürüyorlar yani kendilerince rant elde ediyorlar.Gsm operatörleride email numarasını kontrol ederek bu işe alet oluyorlar.Bence Samsung firması kendi itiraz etmiyorsa kraldan fazla kralcı olmanın anlamı ne.Bu arkadaşımız hem ticaret yapıyor hemde rantiyecilere karşı savaş veriyor.
Ben iki sene önce yurt dışından o zamanki model telefonu 100 $ aldım burada çalıştıramdık malum sebepten.
Bu arkadaşın bir te khatası sattığı telefonla orjinali arasındaki teknik özelliği iyice detaylandırırsa daha iyi olur mesela kameradaki piksel veya üsütndeki programın androidmi veya ne programı olduğunu anlatırsa hem daha çok satar hemde daha dürüst olmuş olur diye düşünüyorum bu bir sahtecilik değil samsung buna göz yumuyorsa bir sebebi olmalı.?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu satışı yapan adamın kısa yoldan para kazanmasıdır sebebi, bazı siteler hakkını vererek satış yapıyor olabilir ama bazılarıda full orjinal tanıtımını yapıyor en alta ürün replikadır diye minnacık bir not düşüyor, ayrıca bilinçsiz kullanıcılar replikanın ne olduğunu bile bilmiyorlar, biraz empati yaparak bizlerin ne düşündüğünü sizde düşünebilirsiniz, samsungun bu replikalara izin verdiğini nereden biliyorsunuz? bu izinli birşey olsa telefoncularda yan ürün olarak neden satılmıyor? el altından ya da böyle dandik sitelerden satılmasının sebebi bu satışların yasak olmasından kaynaklanıyor.

zotka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar tüm terimleri tanımları ifadeleri bir yana bırakalım. Bu telefonlarda her ne olursa olsun marka olarak samsung yazmaktadır ki bu bir suçtur. Diğer bir konu ise telefon satılırken 2 yıl garantili diye satılıyor.

1- Bu garantiyi kim veriyor?
2- Hangi firma garanti hizmeti sağlıyor?
3- Üzerinde samsung yazdığına göre samsung servisine mi gönderilmeli?

Telefonu sattım bitti. Replika yazdım anlasaydın ile iş bitmiyor. Dolandırıcılık servis noktasında da devam ediyor. Telefon bozulduğunda sizi muhatap alacak kimse yok. Ne satışı yapan kişiler ne de samsung servisi.

- Samsung telefona bakamaz çünkü onların ürünü değil.
- Satan kişiler belki telefonunuzun bozulduğu tarihte çoktan iş değiştirip muhallebici açmış olabilirler.

Bedava sirkeye atlamayalım...

urantum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
"%100 replika" neymiş ya ? :) replikanın anlamını bilmeyen insanın aklında sadece "%100" kalır yani orjinal ürün olduğu fikri uyandırır. buda ince bir kandırmaca değil midir ?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bu tür ürünlerin çoğu bozulduğunda ve yetkili servise gittiğinizde şunlar yaşanır (taklit telefon veya kaçak telefon için).
1. Garantisi var mı diye seri numarası okutulur.
2. Seri numarasından ürün yapımcısı Samsung çıkmaz. Dolayısıyla garantisi de olmaz.
3. Telefon yapımcısı Samsung olmadığı için paranızla da tamir ettiremezsiniz ve yetkili olmayan bir yere götürürsünüz.

Sayfalar boyunca dolandırıcıları savunan bir arkadaş da var. Yazık... Aldığı eğitime, yediği lokmaya, soluduğu havaya yazık...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5