İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
üyeleri küstürürseniz olacağı bu. tüm webmaster forumları için söylüyorum

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yabanci sponsor tanitin insanlara yol gösterin herkes Türkce yapmak zorunda degil yabanci dilde birseyler yapmak isteyip dogru yolu bulamayan cok webmaster vardir ama onlar da paylasim olmayinca yerli veya yabanci baska forumlara kayiyor.

yabancı sponsor tanıtınca da hile yapan insanlar yüzünden tüm türkiye banlanıyor. bunun için de kimse yabancı sponsor paylaşmak istemiyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
üyeleri küstürürseniz olacağı bu. tüm webmaster forumları için söylüyorum

Kim kusturmus ki uyeleri? Biz mi siz mi?
Yarismadan bahsediyorsaniz o konuya hic girmeyin, orada yapilanlarin ozru yok, adamlar yarisma icin saldiriyor siz OK, olsun, zaten saldiracaklardi diyorsunuz, biz yarismayi kapatiyoruz, kustuk diyorsunuz!

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarismadan bahsediyorsaniz o konuya hic girmeyin, orada yapilanlarin ozru yok, adamlar yarisma icin saldiriyor siz OK, olsun, zaten saldiracaklardi diyorsunuz, biz yarismayi kapatiyoruz, kustuk diyorsunuz!

Saldırı yapanlar zaten mikrop,Türk interneti çok çekiyor bu botnetçi lamerlardan. Ama bu onca kişinin emeğini yemeniz için bir sebep mi?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
1 yıldır forumda küstürülmeyen üye kaldı mı ki? Çok fazla üyeyi küstürdünüz.
Son 2 yılda birçok üyeyi uzaklaştırdınız tavırlarınızla. 2 yıl önce de bu konular vardı, çözümler üretildi, şikayetler dile getirildi. Peki siz forum için öneride bulunanları dikkate aldınız mı?

Size önerim yönetim kadrosunu komple değiştirin. Kararlar alırken, kendi bildiğinizi değil, yöneticilerinizin ve üyelerinizin düşüncelerini uygulayın.
Mümkünse kendinize ortak edinin. Çünkü bu forum sizin tekelinizde kaldıkça değişen hiçbirşey olmayacak.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söylenenlerin hiçbirisine katılmıyorum. Forum yönetiminde ben en ufak bir haksızlıkla karsılasmadım su ana kadar. iyinet, diğer forumlardaki 15 yasındaki moderatörlerden daha olgun ve sizin yasınıza göre davranmıyor diye böyle elestirmeniz çok yanlıs bana göre. (Yönetimdeyim diye demiyorum, önceden diğer forumlarda da moderatördüm ve kendi isteğimle bıraktım.) Diğer forumlar gibi çoluk çocuk dolu olacağına, böyle az konu açılsın ama doğru dürüst insan olsun. Sanki hayatın her alanında adil bir muameleyle karsı karsıyaymısız gibi, burada da 100% adil bir davranıs beklemeyin. Bu forumları yönetenler insanlar, ben diğer forumlardan da 2-3 kere banlandım (tabi ki haksız yere bana göre, insanları bir proje ile ilgili dalga geçerek uyardığım için) ama hala giriyorum. Çünkü sineye çekmesini biliyorum. Biraz bosverin, bırakın gitsin. Dünya daha güzel olur :) Ne kinmis yahu senelerdir aynı konu, iyinet de iyinet. Ben bile bıktım valla ne yapmıs adam size böyle. Bana niye yapmadı diye özel mesaj atıyorum simdi çok kırıldım :p

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bir çok kişi zaten boşvermiş durumda ama boşvermeyenlerde var.

Ben şahsi olarak haksızlık yaşamadım.
Ploop sen zaten yönetimdesin, haksızlığı kendine mi yapacaksın.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Farkettiniz mi bilmiyorum ama artık sitede kimse kimseye yardım etmiyor bilgisi olan insan bile onlara çantada keklik olan sorulara cevap YAZMIYOR...

Yine bu insanların zoru ne sorularına geliyoruz.

Şimdi örneklerle gidelim
http://forum.iyinet.com/webmaster-genel-konular/
Yukardaki bağa tıklayın ve yanda cevapları 0 ama görüntüleme oranları 25 - 30 olan konulara bakın ben soruların cevaplarını bilsem durmayacağım cevaplayacağım ama malesef bilmiyorum...

Üstadlar ya da bilenler şöyle düşünüyor olabilir buraya yazan Google' da da arar bulur nitekim benim konularımdan birisi öyle oldu bende aradım buldum ingilizce makalelere girdim ama ya bilmeyenler...

Üstadlar ya da bilenler şöyle de düşünüyor olabilir banane kardeşim öğrensin bulsun araştırsın tamam o zaman ama forum.iyinet.com neden var ?

Ya da gözlerinden kaçıyor insanların :) bu komik olur çünkü o kadar eskisi kadar sirküle yok formumuzda..

Adam açıyor tr.gg uzantılı ya da blogspot.com uzantılı bir site sonra buraya kopyalıyor nasıl olmuş diye bir kaç kere uyardım insanları birşeyler yapmak istiyorsanız KENDİ CÜMLELERİN ile KENDİ ÖZGÜN BİLGİLERİNİZ ile biraz daha kasarak PARA İLE ALAN ADI ALIMI (15 YTL ya iki gün sigara içme) ile ilerleme çalışın diye..

Neyse sanırım yine bu konuya da taraf olan ya da karşı olanlar yazacaklar ve böyle kapanacak ama demek istediğim kapanmasın bilen insanlar başkalarına yardım etsin çözüm olsun....

Teşekkürler ederim hepinize...

Eğri oturup doğru konusalım. ben artık iyinetten soğudum. su son yarışma iptal olayından ve yarışmaya katılanların masraflarının odenmemesinden veya odeme yapmak icin sacma sebebler ileri sürülmesinden dolayı siteden baya soğudum. bilmiyorum farkettiniz mi ama eskisi kadar buraya sık girmiyorum+yazmıyorumda. +sorulan sorulara bildiğim halde kasten cevapta vermiyorum sorusu olan gelsin msnden sorsun ordan yanıtlayayım. bundan sonra boyle....

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haksızlık yapmak isteyen yönetim dinlemez yapar :D Normal üyeyken de yasamadım öyle bir sey :D

thuqx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz böyle düşünürseniz elbette olucağı bu, neden o yardım etmiyor, ben ederim, ne olursa olsun ederim, yardıma ihtiyacı olan "iyinet" değil bir vatandaşımız. sonuçta ne olursa olsun yardım etmelisin, tabi zorla değil insafiyetine kalmış birşey. burası paylaşım platformu. yanlış anlaşılmasın buraya ben "iyinet" için gelmiyorum tabi sizlerde öyle. o yüzden "iyinet`i" suçlamanız yanlış gibime geliyor.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Forumda ilginin olmadığını söylüyorsunuz ama bence var. Mesela bakın bu başlık altına normalde aktif olarak görülmeyen üyelerde mesaj yazmış. Demek ki nedir sorun? İnsanların yazabileceği bir şey kalmadı? Neden peki bilgi yazılmıyor da, normal muhabbetvari konularda akın akın insan dolu oluyor? Çünkü forumda bilgisi olan aktif üye sayısı çok az. Ve gözlemlediklerimin çoğu moderatör. Bu görüntüde forumun aktif bilgili üyesi olmadığı imajını gösteriyor. Ben bu forumda aynı yönetimle çok sağlam bilgi paylaşımlarının yapıldığına şahit oldum. MSN'den neden forum bu durumda diye bilgi alış veriş yaptığımda; "yahu Ahmet'i banladılar, Mehmet gitti tadım kaçtı, Veli biraz sivri dilliydi ama sağlam adamdı onuda gönderdiler." gibi cevaplar alıyorum.

Yani forumun tekrar dirilmesindeki tek yöntem bilgili üye çekmek. Ama nasıl yapılır gerçekten bilmiyorum. Ben herşeye rağmen bu forumda olmaktan dolayı mutluyum. O "başka" dediğiniz forumlarda benim hoşuma gitmiyor.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar,bazı üyelerin banlanmasında, arka planda sizin malesef göremediğiniz çok farklı olaylar dönmektedir.Forumda başka yazıp,bize başka şekillerde ulaşanlardan tutun da,hakaret edene,tehdit edene kadar...Benim yönetimde bulunduğum süre içersinde hiç bir üye kişisel nedenler ile banlanmadı.Yönetimde bir üyenin banlanması için çok uzun süre konuştuk,tartıştık,üyeyi anlık değil genel olarak değerlendirdik.Oy birliği bir üyenin forumdan uzaklaştırılmasını daha yararlı gördüysek uzaklaştırdık,buda sırf forum huzuru açısındandır.

Hemen belirteyim,banlanmalarda suçlu gördüğünüz iyinet,kendisine,foruma dahi yapılan suçlamalarda daima soğuk kanlı olmuş ve üyelerin banlanmaması gerektiğini savunmuştur.Hatta aramızdaki üye banlanmaları konusunda en hassas davranan kişidir.

Dediğim gibi ben özellikle üye banlanmaları konusunda söylüyorum,biz kimseyi kaybetmek istemedik.Ancak tüm uyarılarımıza rağmen,tüm ısrarlarımıza rağmen devam edenler malesef uzaklaştırdılar.Özellikle mesaj sayısı fazla ve eski üyelerimize sorabilirsiniz,her hangi birini uzaklaştırmadan önce kaç kez uyarmışız?

Her neyse şu veya bu şekilde aramızdan ayrılanlar oldu,o ayrılan üyeler hatalarının farkında olsalar ve forum kurallarına uysalar bugün yine aramızda olabilirler.Ancak sürekli forum huzurunu kaçırmak için bir üyeyi aramıza katmak pek mantıklı değil...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
iyinet tutumunu değiştirmediği sürece bu forum boyle kalır. herkes biliyorki davetiyeli uyelik kalktığı zaman forum epeyce hareketlenmişti ama bir seo yarışması iptali herkesin gördüğü gibi iyinet icin nerelere mal oldu. forumda in cin top oynuyor, bir konu acılıyor gun icinde cevap geldi geldi gelmedi konu güme gidiyor. e ben neden gelip burda paylaşım yapayımki ? yazdıklarımı kendi acınızdan düşündüğünüzde bana hak vereceğinize inanıyorum ;)

ha bu arada fikrimi söylediğim icin beni banlayabilirsiniz.;)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinet tutumunu değiştirmediği sürece bu forum boyle kalır. herkes biliyorki davetiyeli uyelik kalktığı zaman forum epeyce hareketlenmişti ama bir seo yarışması iptali herkesin gördüğü gibi iyinet icin nerelere mal oldu. forumda in cin top oynuyor, bir konu acılıyor gun icinde cevap geldi geldi gelmedi konu güme gidiyor. e ben neden gelip burda paylaşım yapayımki ? yazdıklarımı kendi acınızdan düşündüğünüzde bana hak vereceğinize inanıyorum ;)

ha bu arada fikrimi söylediğim icin beni banlayabilirsiniz.;)

Diğer forumlara göre fikir açıklama açısından,en özgür forum sanırım iyinet...

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Herkes forumun sessizliğinden bahsediyor. Aslında benim de bu dikkatimi çekti. Ama açılan konulara baktığınızda, gerçekten webmaster konuları. Yani gereksiz konu yok.

Ama yazılan mesajlara bakılınca, gereksiz tonlarca mesaj var. En basitinden link değişimi bölümü. Bir link değişimi konusunda 30 tane link değişimi yapılır mı ya. Bunun yanında "link değişimi devam ediyor", "taptaze siteden herkese, bu fırsat kaçmaz" mesajları yazılıyor.

Bu da bir sorun.

Ama bence asıl sorun; bilgi verici konular açılmaması. Sizin de dikkatinizi çekmiştir, son zamanlarda "seo teknikleri" konuları, ya da "gerçekten" webmasterı doğrudan ilgilendiren konular açılmıyor.

Açıkçası son zamanlarda ben de forumdan sıkılıyorum. Yeni mesajlar butonuna tıklıyorum, 5 dakika sonra yine tıklıyorum. Sadece 2-3 konu açılmış. Ama güzel konular. (genelde link değişimi :rolleyes:)

Yani diyeceğim o ki; artık kimse bilgisini paylaşmak istemiyor. Ama bilmeyenler webmasterlığı nerden öğrenecek?

Foruma hareketlilik lazım. En ufak bir değişiklik bile düşünülebilir.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
olan olmuş ilerisi düzeltilmek için uğraşılsın bari

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bende tekrar kısa bir görüşümü sunayım. Bir webmaster forumundan ne beklerim? Sorularıma cevap alabilmek, sektörle ilgili haber alabilmek ve belirli projeler üretmek ve bu projelere hazırlanmak.. Sanırım bundan öte bir beklentisi olan yoktur. Son beklentimi karşılayabilen bir sistem türkiye'de yok. Mesela NamePros'da NP$ tipi şeyler var. O puanlarla domain alınabiliyor, satılabiliyor ve sanal bir döngü oluşturulmuş oluyor. Reklam verenlerin paraları bu döngüde kullanılırsa iyinet hem daha çok hit alır ve itibar kazanır diye düşünmekteyim.. (İyinet'in hiti konusunda bilgim yok ama oldukça iyiyse reklam verenler atıyorum 1$'a 10 tık alır ve tıklayan kişiler de 1 tıkla 0.09$ kazandırtılabilir.. Ama bilemeyecem. NamePros zararına yapmıyordur heralde işi...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Fadi googleda aramaya üşendin
Forumda da aynı soruyu defalarca soran olunca ister istemez yardım ettiğin kişilerin 10-15 yaşındaki ruhsuz kişiler olacağını düşünüyorsun. 3-5gün sonra aynı kişiler gelip sana ahkam kesecek, bunun da farkındasın.
Herşeyi göze alıp biraz yardım etsen, ya yardımını beğenmez; ya da fazlasını ister örneğindeki gibi: http://forum.iyinet.com/forumda/106485-uzucu-bir-durum-forum-iyinet-comda.html#post756867
YArdım ettiğimz, yetiştirdiğimiz insanlar; bizden bu görevi devralmak yerine, bize saygısız davranıp, elimizdeki 3-5 işe göz koyuyorlar.
O zaman "yardım etmiyorum, yazmıyorum keyfim istemezse" diyorum ve çıkıyorum.

Başka bir örnek: http://forum.iyinet.com/virus-spyware-spam/106529-bu-nasil-bir-virustur-ya.html
Sorun nasıl çözüldü? Anlatmıyor ama yardım istiyor, peki neden?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5