İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

iCay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ister ister merak etme sen, banlansa bile gelip tekrar üye olup buradaki varlığına devam edenler var. Mesela populer bir bayan kullanıcımız vardı. Hepimize saydı sövdü sonra geri geldi, niye? çünkü hepsinin arasından en iyisi burası..

iyi o zaman forumda aranızda muhabbet edersiniz ne diyelim hayırlısı olsun

iCay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylaşım nick e mi endeksli? Öyleyse verelim eski nickinizi, gerçekten.
Ben işte bu boyutlarda düşünemiyorum, sakın dalga geçtiğimi zannetmeyin, ciddiyim.

bana göre öyle iyinet, ben yıllarca bir nickten paylaşım yapayım gold üye olayım ardında beni sudan sebepten banlarsan kusura bakmada başka nickle de paylaşım falan yapmam çünkü aynı şeyin yine başıma gelmeyeceğinin garantisi yok, üye olarak düşünürsen eğer bana hak verirsin

gel sen benim dediğimi yabana atma bütün kullanıcıların banını aç hareketlilik olacaktır

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
bana göre öyle iyinet, ben yıllarca bir nickten paylaşım yapayım gold üye olayım ardında beni sudan sebepten banlarsan kusura bakmada başka nickle de paylaşım falan yapmam çünkü aynı şeyin yine başıma gelmeyeceğinin garantisi yok, üye olarak düşünürsen eğer bana hak verirsin

gel sen benim dediğimi yabana atma bütün kullanıcıların banını aç hareketlilik olacaktır

Gelip banımızı açın diyenlerinkini de zaten açıyoruz.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ister ister merak etme sen, banlansa bile gelip tekrar üye olup buradaki varlığına devam edenler var. Mesela populer bir bayan kullanıcımız vardı. Hepimize saydı sövdü sonra geri geldi, niye? çünkü hepsinin arasından en iyisi burası..

Valla komple katılıyorum... (bkz: asiye)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Adsense kategorisinde sürekli yeni ipuçları miladı dolmamış bilgiler yazılsın mesela.İnce ipuçları verilsin.

Gokhan sen kendin övünüyordun ve seni ebrik etmiştik adsense'den sana hediyeler falan geldi diye (yanlış hatırlamıyorsam adsense bloglarına yazdığın yazılarla ilgili) sende paylaşıp yazabilirsin kardeşim ...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Valla komple katılıyorum... (bkz: asiye)

Önce ben farkettim hıhh!! :)
Olgar[Caesar] arkadaşımızda zamanında banlandıktan sonra "necro" nickiyle tekrar kayıt olmuştu. Demem o ki; ihtiyaç duyan zaten gelip kayıt olabilir, zor bir durum değil. Tüm banların kaldırılması çok kalitesizce bir davranış olur bence.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Paylaşım içten gelen birşeydir, zorlama yada dürtme ile olmaz.

Yardım etmek, bişeyler öğrenmek veya paylaşım yapmak isteyenler dinamiği sağlayan kullanıcılardır.

Bir kısım kullanıcılar arada bir gelip bakarlar, aradıklarını bulurlarsa alırlar bulamazlarsa başka yerlerde arama yolunu seçerler.

Bir kısım kullanıcılar da sadece laflamak için yada enteresan birşeyler varmı diye gelirler.

Ve bu normaldir.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İyi kazanmak..???? Biz adsense kategorisi güncellensin diyoruz sen ne diyosun..

Adsense kategorisinin nesi güncellensin bende anlamadım ?
Güncellenmesini istiyorsan eksik bilgin var demek ki, peki neden konu açarak kimseye sormuyorsun ?
Eksik bilgin yok diyelim. Hatta buradaki herkesten çok biliyorsun diyelim. Senin bildiğin hassas şeyler yazmıyorsa sen neden yazmıyorsun ? yazda işine yaracak adamda bilsin...
Laf olsun torba olsun mantığıyla cevap yazma...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Türkiye'de saat gecenin neredeyse 1'i ve sadece bu konuyu okuyan 9 kişi var. Bence pekte alıcısı olmadığını savunduğumuz bir kulvar için güzel bir sonuç. Ayrıca ben son zamanlarda forumda biraz hareketlilik görüyorum. Uzun zamandır yazmayan arkadaşlar yazmaya başladı.

Daha iyi olması dileğiyle..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Türkiye'de saat gecenin neredeyse 1'i ve sadece bu konuyu okuyan 9 kişi var. Bence pekte alıcısı olmadığını savunduğumuz bir kulvar için güzel bir sonuç. Ayrıca ben son zamanlarda forumda biraz hareketlilik görüyorum. Uzun zamandır yazmayan arkadaşlar yazmaya başladı.

Daha iyi olması dileğiyle..

Haklısın...
Hani derler ya herkes biraz ucundan tutsa..
Daha iyi olsun inşallah...

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ceviz.nette az ama öz kaliteli kitleye sahipti çokta güzeldi keşke iyinette eski ceviz.net gibi olabilse az ama öz olsun bizim olsun :=)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Gercegi söylemek gerekirse iyinet e rakip olan başka sitede daha kaliteli paylaşımlar yapıldıgını görüyorum.
Bu yüzden iyinet bir şekilde diger sitedeki paylaşımlardan daha iyi paylaşım yapmalı

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hala birşeyleri bozmaya gayret ediyorsunuz ve ben bunu anlamıyorum.Nasıl ki yönetimin hataları olmuşsa, üyelerinde hataları olabilir.Geçmişe sünger çekip, önünüze bakmanızın bize daha çok yarar sağlayacağını düşünüyorum. Bu konuyu açan, konuya yazan arkadaşların bu forumu baltalamak adına değil, aksine eskisi gibi olması için çabaladıklarına eminim.Ama bu desteği admin hariç gerçekten de hiç bir moderatör arkadaşda göremiyorum. Tabiki kızmıyorum.Onlarda haklılar.Yönetici olurken belli şartlarda olmuyorlar.Ama eminim ki, onları mod seçen kişi onların paylaşımına değer biçerek o yetkiyi veriyor.İşler kötüye gittiğinde de onların devreye girmesi şart.

gökhan ' ın dediği gibi bu konuda bilgili yönetici arkadaşlar canlandrabilir.İlla sormaktansa, gerekirse geçmişteki konuları tekrar gün yüzüne çıkarabilir.Yani insanların buraya üye olması için bir neden yaratabilir.

Loi ' nin dediğini de çok sert buluyorum.Evet burasının çok iyi olduğunu bizler kabul ediyoruz.Zaten öyle olmasa burada üye olmazdık yada bu konuya mesajlar yazmazdık.Ama biz eskisi gibi olsun, yeni mesajlar dediğinde onlarca mesaj olsun istiyoruz. Beğenirsen kalırsın, beğenmezsen gidersin mantığını kabul etmek istemiyoruz.

Mesela, gökhan google konusunda epeyce pişti, neden mod olmuyor ? Visit neden görev almıyor ? Nefusa scriptler konusunda bilgili neden mod olmuyor ? Özcan neden mod olmuyor ? nokie neden olmuyor ? Bize düzen sağlamaktan ziyade şu anda paylaşım yapan, insanları paylaşıma iten modlar lazım kanaatindeyim. Daha adını sayamadığım bir çok insan var.Gerçekten de çok bilgili arkadaşlar var aramızda.Onlar neden burada görev almıyorlar yada sorumlu olmuyorlar ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Mesela, gökhan google konusunda epeyce pişti, neden mod olmuyor ? Visit neden görev almıyor ? Nefusa scriptler konusunda bilgili neden mod olmuyor ? Özcan neden mod olmuyor ? nokie neden olmuyor ? Bize düzen sağlamaktan ziyade şu anda paylaşım yapan, insanları paylaşıma iten modlar lazım kanaatindeyim. Daha adını sayamadığım bir çok insan var.Gerçekten de çok bilgili arkadaşlar var aramızda.Onlar neden burada görev almıyorlar yada sorumlu olmuyorlar ?

Paylaşım yapmak için mod mu olmak gerekiyor onumu demek istiyorsun? Ya ben anlamıyorum, mod olanlarımı çekemiyorsunuz yoksa "buzağı" mı arıyorsunuz. Paylaşım yapmaktan bahsediyorsunuz söylermisiniz paylaşım yapanı biz forumdan mı atıyoruz şu mevzuyu biraz daha açarmısınız?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Paylaşım yapmak için mod mu olmak gerekiyor onumu demek istiyorsun? Ya ben anlamıyorum, mod olanlarımı çekemiyorsunuz yoksa "buzağı" mı arıyorsunuz. Paylaşım yapmaktan bahsediyorsunuz söylermisiniz paylaşım yapanı biz forumdan mı atıyoruz şu mevzuyu biraz daha açarmısınız?

Paylaşım durmuşsa müdahale etmek moda düşüyor demek istiyorum ( istiyoruz ). Buzağı aradığımız yok, çok sevdiğim mod arkadaşlar da var ama ben onlarıda eleştiriyorum.Tabiki paylaşım yapana lafım yok.Ama bir gerçek vardır. Yönetici paylaşım yapmıyorsa, burada zevk için yap demek bence yanlıştır. Oda paylaşıyor, bende paylaşayım, oda aktarıyor bende aktarayım demeye getiriyoruz. Yani ben bildiğimi yazarım, senin işine yaramaz, ama sen yazarsın benim işime yarar. Amaç bilgi topluluğu yapmaksa, buna en mecbur kişi bence moddur.

admin
mod
kullanıcı

Bence seviye budur. Mod sadece düzeni sağlamaksa, bence bu kadar moda gerek yok zaten.Online süresi yüksek tek kişide yapabilirdi. Yanlış anlamayın, size görevinizi yapmıyorsunuz, kötüsünüz, bırakın gidin filan demiyorum.. Bence böle olmalı ve sadece onu izah ediyorum.Yanlışsa zaten yapmazsanız :) Doğruysa en azından yardımcı olursunuz.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
iyinet forumlarına text reklam verenler oluyor bu reklam gelirlerinin bir kısmı forumdaki belli üyelere verilebilir böylece kişiler paylaşım yapacak zamanınıda karşılgını almış olur.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu basligin acilmasi dahi forumun sahiplenildigini gosteriyor. Bu cok onemli. 3-4 yil once Adsense olsun, Domain parking konulari olsun, cok faal ve gozde konular vardi. Yeni kesfedilen sponsorlar, seo taktikleri ..vs Son 2 yillik donemde bircok sey aciga cikti. Bugun uye olan biri bile, merak ettigi konu basligindaki mesajlari okudugunda yeterli bilgi sahibi olabilir.

Bu baglamda paylasim yapilacak konu araligi azaliyor. Gelir paylasimi fikri aslinda pek yabana atilabilecek birsey degil. Zira gelir paylasimi oldugunda, paylasim artarsa, hit ve gelirde artabilir. Bu artisla gelirde artabilir. Fakat bu konuda insiyatif @iyinet'de olacaktir. Zira forumunda kendine has giderleri var. Gelir gider dengesi konusunda net bilgilerle daha dogru karar verilebilir.

Yonetim konusundaki elestirilerde hakli olunan noktalar mutlaka var. Iyinet forumlari , domain sahibi olan @iyinet'den cok buraya gelip bilgi verenlerin ve bilgi sahibi olanlarin benimsedigi bir yer oldu. Zira ben de bu forumda yabanci oldugum konularda cok sey ogrendim. Her uyenin belirli donemde zamaninin yada ilgisinin azalmasi gibi , yonetimde olan arkadaslarinda bu tarz durumlari olabilir. Cok klasik olacak fakat, bu bir bayrak yarisidir. Ozverisi ve performansi ile talip olan arkadaslara bu gorevi teslim edilmesinden daha normal birsey yok. Hepimizin iyi niyeti ile forum bu tur konularin tartisilmasi ile daha canli bir hale gelecektir.

M

Merthan

Misafir
Banlanan üyelerin geri gelmemesi için bir sebep yok, kısa bir süre öncesine kadar üyelik zaten davetiyesizdi. Şimdi de herkesin 100 davetiyesi var. Gelmek istedikleri taktirde çok rahat geri gelebilirler.

Önceden böyle bir kural yoktu. Forumda en fazla mesajı olan 2./3. kişileri banladınız geçmişte. O zaman iyinet çok popüler bir forumdu. Hatta en popüler webmaster forumuydu. O arkadaşları banlamanızın sebebi (Onlardan biriside benim) siz iyinet.com'u kullanarak spam yaptığınızda, sizi eleştirmekti. Banladınız, çünkü herhangi bir şekilde kullanıcı kaygınız yoktu. Hatta o arkadaşlar yeniden üye olduklarında, kimlikleri açığa çıktığı an tekrar banladınız. Fazladan herhangi bir hataları olmamalarına rağmen. Şimdi gelmişsiniz, banlanan üyelerin geri gelmemesi için herhangi bir neden yok diyorsunuz. Dolayısıyla kendinizle çelişiyorsunuz. Görünen o ki, bu konudaki prensiplerinizden ödün vermenizin nedeni iyinet'in eskisine nazaran çok büyük bir oranda kullanıcı kaybetmiş olması.

Ben de sövdüm, saydım. Herhangi bir hatam olmadığı halde, iyinetadmin'in diktatör bir yönetim sergilemesi nedeni ile banlanmıştım. Bugün burada olmamın nedeni, iyinet'in bütün webmaster forumlarından daha iyi olması değil, iyinet'in bir webmaster forumu olmasıdır. Banlanan kullanıcıların geri gelmesi, buranın en iyi webmaster forumu olduğunu göstermez. Bu sizin öne çıkma çabanızı gösteren bir cümleden öteye gitmez. Herkes biliyor iyinet'in eski günlerinde olmadığını. Dolayısıyla en iyi webmaster sitesi de değil iyinet. Bunu sizde biliyorsunuz.

Gelip banımızı açın diyenlerinkini de zaten açıyoruz.

Neye göre açıyorsunuz bu banları merak ettim. Ayrıca buraya farklı nick ile üye olmak hiçte zor değil. Davetiyeli üyelik zamanında da zor değildi. Bende banlanan kullanıcılardandım. Davetiyeli üyelik zamanında üye oldum iyinet'e. Üyelik davetiyemi de burada moderatör olan birisi gönderdi. Kendisi beni sizden daha iyi tanıyor ki, bana kefil olarak davetiye gönderebiliyor. Ayrıca o da biliyor ki, iyinet forumlarından belkide en fazla banlanmış kişi bendim. İlk banlanışımın nedenini üstte yazdım. Gereksiz banlandığım için sonraki üyeliklerimde dikiş tutmadı diyebilirim. O zamanlar herkese yardım etmek için elimden geleni yapardım. Şimdi ise denk gelirse ve içimden gelirse cevap yazıyorum.

Paylaşım nick e mi endeksli? Öyleyse verelim eski nickinizi, gerçekten.
Ben işte bu boyutlarda düşünemiyorum, sakın dalga geçtiğimi zannetmeyin, ciddiyim.

Paylaşım nick'e endeksli değil. Ben 2500 tane mesaj yazayım. Bunların %80'i paylaşım amaçlı olsun. Sonra sen spam yap. Ben seni eleştireyim. Sen de diktatör admin moduna geç ve beni banla. Sonra ben başka nick alayım. İyinetadmin'in forumu boş kalmasın, soru soranlara cevap vereyim diye uğraşayım. Öyle bir kullanıcı varsa benim sitelerime de beklerim. Eski nickimi vermek içinde çok geç kaldın kendi adıma konuşmak gerekirse.

Son olarak uzun zamandır denk gelmiyorum, fakat forumda sizden sonra en fazla yetkisi olan kişiyi sanırım forumun %50'sinden fazlası sevmiyor. Bunun nedeni kendisinin herkese alaycı bir tavır ile cevap vermesi -ki o moderatör arkadaş için AlwaysFC kullanıcısının dolandırıcıdır diye açtığı bir başlık vardı. Örneğin o başlık Premium üyelerin girebildiği bir kategoriye kaydırıldı yine o moderatör tarafından. Buna da görevi kötüye kullanmak deniliyor bildiğim kadarı ile.

İşte böyle durumlar insanı mesaj yazmaktan soğutuyor. Örneğin 30 yaşınıza geliyorsunuz. Web sitelerinizden geçiminizi sağlıyor, hatta çok büyük paralar kazanıyorsunuz. (Aylık 8-10k $) Ama profilinde yaş 17 yazan, hatta bedava aldığı email adreslerini jenerik diye satmaya kalkan, bedava proxy ile açılabilen extremetracker hesaplarını 5 YTL'e satmaya kalkan birisi size "çoluk çocuk" diye hitap ediyor. Ve kimin çocuk olduğu belli dediğinizde siz suçlu bulunuyorsunuz. Çünkü gerçekten çocuk olan kişi 6 ayda foruma 1500 mesaj yazmış birisi. Hatta bu çocuk, bankamatik kartım geldi diye iyinet'e konu açan birisi. Bunu da paylaşımdan sayan bir yönetici anlayışınız var sanırım.

Ya da örneğin http://forum.iyinet.com/internetten...redi-karti-ile-satis-yapin-11.html#post488683 bu konuyu iyiden iyiye bir inceleyin. Hitix ve acstasarim kullanıcısı halen bu forumda cirit atıp danışıklı dövüşe devam ederken, tek amacı bu kullanıcıların aynı kişi olduğunu ortaya çıkartmak olan, ve bunu başaran Resital kullanıcısı banlanıyor. Orada moderatörünüze nasıl bir açıklama yapıldı merak ediyorum. Sonuç olarak Resital kullanıcısı bendim orada. Banlanan ben oldum. Şimdi kim kimi dolandırırsa dolandırsın beni ilgilendirmez demekten başka çarem var mı sizce ?

http://forum.iyinet.com/domain-sati...-jenerik-domainler-post731330.html#post731330 bu konuya mesaj yazdım. Dedim ki aynı konuyu defalarca açıyorsunuz. Sürekli aynı domainler. Hatta bahadir.in alan adını sözde hasta arkadaşınıza site yapmak için bedavaya aldınız, şimdi satmaya kalkıyorsunuz yazdım ki durum aynen öyleydi. Moderatör bir arkadaş o mesajım yüzünden bana kırmızı kart veriyor. Enteresan enteresan durumlar yani.
İnanın böyle örnekler çok fazla. Görmesini bilene tabii.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
1) Premium bölüme ben taşımadım.
2) Başka forumlarda bilip bilmeden konu açtınız isim kullanarak, ben de herkesi mahkemeye vereceğimi söyledim. O da tabi, asılsız bir iddia olduğu için kaldırıldı.

Ne de meraklısınız kişiselleştirmeye, %50 sevmeyen kim bilmiyorum. Ben çok sıkıldım bu muhabbetten, ben ayın üyesi seçildim burada birincisinde, rep sistemi varken de en yüksek skorlardan biri bendeydi ploop ile birlikte. Bunların lafını etmek beni çok bayıyor, ama artık sıkıldım, gelip gelip aynı kişilerden aynı lafları duymaya.

Çok meraklıysanız iyinet size yetki versin siz girin diyorum ona da yanaşmıyorsunuz. Foruma arada sırada görürsem PHP'ye yazarım, başka biryere de dokunmuyorum. Neymiş benle alıp veremediğiniz bu kadar yahu. Diğer arkadaşa da söyledim, sen de lütfen benimle ilgili buraya not düşme ki cevap vermek zorunda kalmıyım. Ilgilenmiyorum, rahatsız edilmek istemiyorum.

Moderatorlük de yapmıyorum aktif olarak, bilginize.

Herkesi mutlu etmek imkansız. Kafanızı biraz kaldırıp buranın sanal olduğunu hatırlamanız gerekiyor hepinizin. Memleket meselesiymiş gibi o bunu yaptı, ben bunu yaptım diye konuşuyorsunuz/konuşturuyorsunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5