İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster forumları nereye koşuyor?

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ağac diktikten sonra eğer fidanların sana bakmıyorsa ağac dikmenin önemi varmıdır?Acaba 1000 tane fidanım olsun yüzüme bakmasınmı yoksa 1 tane fidanım olsun benle kalsınmı?
Örnek: Gırgır dergisi mizah dergilerinin ilklerindendir.Ondan sonra leman lemanyak penguen uykusuz...Gırgır fidanlarını verdi ama verdiği fidanlar gırgırla aynı masada oturabiliyor.Yani verdiği fidanlardan zevk alıyor...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ağac diktikten sonra eğer fidanların sana bakmıyorsa ağac dikmenin önemi varmıdır?Acaba 1000 tane fidanım olsun yüzüme bakmasınmı yoksa 1 tane fidanım olsun benle kalsınmı?
Örnek: Gırgır dergisi mizah dergilerinin ilklerindendir.Ondan sonra leman lemanyak penguen uykusuz...Gırgır fidanlarını verdi ama verdiği fidanlar gırgırla aynı masada oturabiliyor.Yani verdiği fidanlardan zevk alıyor...

Bu konuda bir arkadas "demek ki sizin kapasiteniz bu kadarmis" demis ve her nedense mesaji silinmis (bence silinmesine gerek yoktu).
Olayi bence dogru ozetlemis. Yasim her nekadar 40'a dayandiysa da icimdeki yaraticilik ve teknolojiye olan ilgi her gecen gun daha da artti. Genc arkadaslar gibi her detaya giremesemde guncel kalmaya calsiyorum. Ancak bu isi/hobiyi bir sirket/ofis profesyonelliginde yapmadigim icin ve bu forumun isleyisi icin eleman calistirmadigim icin, ister istemez her konu ile ilgilenmem gerekiyor. Sagolsun moderator arkadaslar bu yuku bir nebze olsun azaltiyorlar. 40 yasina geldiginizde benim gibi de bir aile hayatiniz olunca soylediklerime daha baska bir gozle bakacaginizi umuyorum...

Gelecek siz yaratici ve yenilige acik genclerin elinde (uckagitci ve kisa yoldan kose donmek isteyenlerin degil)...

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
biraz önce bnm mesajıma alıntı yaparak cevap vermessiniz ama yazınızın bnm mesajımla ilgisini anlayamadım.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Türkiyede kaliteli sitelerin sonları nedense hep aynı oluyor. Çok eski köklü siteler bile bir süre sonra artık yerini sakinliğe bırakıyor. Ben bunu yönetimin boşluğundan kaynak landığını düşünüyorum, ya site sahibi siteyi boşlamış yöneticiler kendi çıkarları için kullanıyordur yetkilerini yada en kötü ihtimal site sahibinin adaletsizliğidir bunlara sebebiyet veren. iyinet hakkında konuşmuyorum çünkü buraya pek fazla girdiğim söylenemez ancak dışarıda bir mesaj yazdığım için ceviz.net, r10.net gibi yerlerden sınırsız banlanabiliyorsak(belki iyinet'in kuralıda böyledir bilmiyorum) o sitelerin çöküş dönemine girmesi gayet normaldir.
Her forum sitesi açanların sorduğu soru şu, bizim insanımız neden sömürücü?
cevap basit, siz birşekilde herkesi üye yapıp sonrada kolayca yasaklayabiliyorsanız yasaklanan kişiler tekrar gelir fakat artık paylaşım yapmaz. Çünkü kaybetmek kolaydır kazanmak lazım her zaman ben bunu yesillik.net te ceviz.net yöneticilerinede söylemiştim.
Eskiden hakkı öcal'ın bir forum sitesi vardı yazılım üzerine ve oda aynı şekilde kolay şekilde kaybettiği için kapandı. Bugün R10.nette kaliteli insanlar pasifleşmişse bunda yönetimin suçu vardır yada ceviz.net sessizleşmişse bunda yönetimin suçu vardır. Siteden soğutursanız üyeleri her zaman kaybedersiniz. Çünkü bu tarz sitelerin kitleleri bellidir, bu sayı her zaman artmaz bu kitleyi soğutursanız sitenizden o zaman parçalanmalar ve çöküşler başlar. Eskiden iyi.nette ne yaşandı bilemiyorum fakat çok sessiz ve soğuk geliyor bana pek mesaj yazan yok nedense

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Haklısın İyinet piyasa üçkağıtçılarla dolu. Siz 40 yaşının olduğunluğunu bizlere çok güzel gösterdiniz. Adillik,adalet ve özverinin karşılığını en güzel burda aldık. En güzeli de en son düzenlediğniz seo yarışması idi. Bana çok deneyim kazandırdınız. Burdan tekrar tekrar Teşekkür ederim.

Rica ederim, ayni deneyimi biz de yarismaya katilimci arkadaslar sayesinde kazandik, halen de kazanmaya devam ediyoruz. Tecrubenin yasi olmuyor.

X

Xman

Misafir
İyinetin dediği gibi belli bir yaşı geçtiğinizde bazı şeylere çok daha farklı bakıyorsunuz, şu an ona en büyük desteği veren kişilerden biri olmam bazılarınca yalakalık diye adlandırılsada bunun en büyük nedeni aynı kuşağın insanları olmamızdır, sizlerde ilerde bir gün yapılanları ve iyinetin aldığı kararı düşündüğünüzde belkide bugün konuştuklarınızdan utanacaksınız.

ritemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konuda bir arkadas "demek ki sizin kapasiteniz bu kadarmis" demis ve her nedense mesaji silinmis (bence silinmesine gerek yoktu).
Olayi bence dogru ozetlemis. Yasim her nekadar 40'a dayandiysa da icimdeki yaraticilik ve teknolojiye olan ilgi her gecen gun daha da artti. Genc arkadaslar gibi her detaya giremesemde guncel kalmaya calsiyorum. Ancak bu isi/hobiyi bir sirket/ofis profesyonelliginde yapmadigim icin ve bu forumun isleyisi icin eleman calistirmadigim icin, ister istemez her konu ile ilgilenmem gerekiyor. Sagolsun moderator arkadaslar bu yuku bir nebze olsun azaltiyorlar. 40 yasina geldiginizde benim gibi de bir aile hayatiniz olunca soylediklerime daha baska bir gozle bakacaginizi umuyorum...

Gelecek siz yaratici ve yenilige acik genclerin elinde (uckagitci ve kisa yoldan kose donmek isteyenlerin degil)...

Allah uzun ömürler versin öncelikle. Teknoloji ve yaratıcılığa olan ilginizi de takdir ettim. Biz de bu işi şirket/ofis profesyonelliğinde yapamıyoruz. İnternet üzerinde aldığımız hiçbirşeyde fatura kesilmiyor. Dolayısıyla hepimiz dolandırıcıyız, aldıklarımız,verdiklerimiz ve alamadıklarımız için devlete hiçbir şekilde vergi ödemiyoruz hiçbirimiz.

Gençlik yozlaştı, dolandırıcılık olayları arttı vs. Dünya kötüye gidiyor. Amma velakin, bazı konularda hiç olmadığımız kadar dürüst olduk, dolandırıcılığa,haksızlığa sebep olmadık. Kısa yoldan köşeyi dönmek istesek, döneriz. Ama yapmadık, karşımızdaki insanlara da güvendik. Ama hayat her zaman adaletli davranmıyor maalesef. Biz dürüstlüğümüzü göstermeye çalıştık, ama karşı taraf bize aynı şekilde muamele etmedi.
Her neyse...
Aile hayatınızda size mutluluklar, bize de öğrencilik hayatımızda başarılar.
--
Neyse; konuyu baya bir değiştirdik. :)
Webmaster forumlarının bir aile gibi olması için, öncelikle ortamda sıcakkanlılık gerekir. Canın sıkıldığında dertlerini paylaşabileceğin bir bölüm olması gerekir. Ayrıca, insanların dürüst olması gerekir, gençlerin yaşlarıyla alay etmek yerine onlara daha iyisini vermek, daha iyi şeyler öğretmek gerekir. Görüyoruz etrafımızda; yaşına başına bakmadan haksızlığa,dolandırıcılığa başvuranlar var. Ama bunların nedense en küçükleri ele alınıyor hep. (Zaten bu yüzden 18 yaşına girdiğim gün parti vericem :D ) Yasadışı işlere de (marezdir,absürttur,spamdır) bulaşmamalıyız. Bulaşanlara da göz yummamalıyız, emek hırsızlığına karşı çıkmalıyız.
Her neyse; saygılarım tüm forum üyelerinedir.

X

Xman

Misafir
Hakkınızı arayın hemde sonuna kadar ve hakkınız varsa söke sökede alın, 2 gündür sürekli bunu anlatıyorum, ama bunu kişileri karalayarak bir forumda linç platformu gibi bir konu açıp orada acımasızca eleştirerek arkasından asıp keserek ve buraya gelipde hakaret ederek yapmayın ( sen yapıyorsun demiyorum ). Hakkınızı ararken haksız duruma düşmeyin.

Yarışma iptal konusuna gelince, yarışmaya hile katan işin cılkını çıkartanlara kimsenin gık dediği yok varsa yoksa iyinet, gerçekten tek suçlu iyinetmi sizce elinizi vicdanınıza koyup düşünün eğer yinede aksini düşünüyorsanız ben artık tek kelime bile yazmıyorum bu konuda.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
sıcak yaz ayları dışında sonuçta insanlar tatile çıkmaya çalışıyor.Tatilde sitelerim 1 ay kapalı kaldı onu bile takmadım yani kendimden böyle bir örnek verince insanların yazlıktada internet sevgisi olmadığını hesapa katmak lazım.

Tatil dönemi bitsin yine bir canlılık oluşacaktır.

Böyle adamlar forum klasiğidir bence...bilmeden atıp tutarlar sonrada neden kızıyon derler...
yahu yazla kışla değil adan orada istatistik vermiş bakarsan mart ayından beri gelen bir veri akışı var...ama insan olcak işte onu anlayan

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
@Ren2x 7 ay uğraşıp yaptığın siteyi çok merak ettim linkini yazabilirmisin.

@venom da iyi yere parmak basmış. Bizim özürümüz zaten okuyup anlamadan cevap vermek. Konuyu saçma sapan yerlere saptırmakta üstümüze yoktur.

Forumda zaten yardımcı olamaya çalışan üye sayısı 100'ü geçmez. Tabi herkesinde belirli yaptığı şeyler var mesela ben sürekli kullandığım program, kod , javascript vs. leri bir blogda topluyorum hem bulmam kolay oluyor hemde aralarda saçma sapan yazılar olmuyor ve artık bir sorunun cevabını aradığınızda o kadar çok sitede çıkıyorki her hangi bir tanesine girip sorunun cevabını bulabiliyorsunuz. İnternet sürekli büyüyor ve genişliyor değişik sistemler üretilip sunuluyor. Ama bu siteler sadece forum soru yaz cevap al, soru oku cevap yaz. Bence bu kadar bilgili kişinin böyle forumlarda yazı yazması yerine daha güzel bir sistem yapılıp onun kullanılması sağlanabilir. Hem makale yazıp hemde örneklerin bire bir çalıştığı bir sistem mesela.

@iyinet www.iyinet.com daki yarışma banırını kaldırmamışsınız hala hatırlatayım dedim.

backdoor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kalite unsurunu belirleyen pek çok faktör var. Kaliteyi düşüren unsurlar da var.
Buna bağlı olarak her forumun grafiği değişken olacaktır,bu çok normal.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
5 yıldır şu forumdayım dikkatime çarpanları söyliyim:
ben bu forumun vb alt yapısına geçtiğinden beri ilk moderatörlerindenim. banladığım kullanıcı sayısıda fazla hatasına gözyumduğumunda. forum yönetmek zor iş, biz bile bazen arkadaşlarımıza ceza verirken zorlanıyoruz. siz bide forum sahibini düşünün. iyinetadmin subdomain şeklinde arama sonuçlarını listeletirken ona yüklendiniz. ama hiçbiriniz o abuk aramaları yapan adamlara saymadınız. çoğunuz seo yarışmasını eleştirdiniz ama hile yapan adamlara laf etmediniz. hatta bazılarınız üyeliğimi silin diye başlık açan toplam mesaj sayısı 5i geçmeyen adamları desteklediniz. peki hiç düşündünüzmü biz niye günde 100 üye banlamıyoruz, peki niye biz diğer siteye göre daha az ddos saldırısı alıyoruz ve niye biz inadına bizi tehdit edenlere boyun eğmiyoruz?

forum.iyinet.com ekoldür bugün hepinizin webmaster forumu diye adlandırdığınız forumların sahipleri iyinetin vakti zamanında üyesi olmuş kişilerdir (ceviz.net hariç). bazı forumlarda işin pisliği öğretilirken burada işin tekniği öğretilir. diğer siteler ticari amaç uğruna kurulmuşken bu forum adminin cebinden gitmesi uğruna işliyor ve hala bu foruma emek veriyor, hala siteye birşeyler katmaya çalışıyor. hani derler ya eleştirirken yapıcı olun, onun ise sizden beklediği ise eleştirirken empati yaratmanız.

daha yazcaklarım eleştirceğim siteler var ama bu kadarı yeter gibi geliyor. anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...

hepinize iyi çalışmalar...

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
r10.net bence şu an çok çok iyi durumda. eskiden iyinetten çıkmazdım. şimdilerde r10'dan çıkmıyorum. bir çok kişi öyle.,

iyinet'in köklü değişikliğe gitmesi gerekiyor. ayrıca iyinet, seo yarışmasını iptal etmekle çok yanlış yaptın.

bunlar benim görüşlerim

saygılar

X

Xman

Misafir
r10 netle burayı karıştırmayın ikisini artık aynı kategoride kıyaslamak bile yanlış iyinet bilgi paylaşımının öne çıktığı ticaretin 2. planda kaldığı bir platform, r10 ise para kazanmak isteyenlerin çoğunluğu oluşturduğu ve webmaster bilgi plaformundan çok web pazarı gibi bir platform, bunun kanıtı olarak dolandırıcılık ve şikayet başlıklarının iki forumdaki sayılarını kıyaslayın yeter.

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
r10 netle burayı karıştırmayın ikisini artık aynı kategoride kıyaslamak bile yanlış iyinet bilgi paylaşımının öne çıktığı ticaretin 2. planda kaldığı bir platform, r10 ise para kazanmak isteyenlerin çoğunluğu oluşturduğu ve webmaster bilgi plaformundan çok web pazarı gibi bir platform, bunun kanıtı olarak dolandırıcılık ve şikayet başlıklarının iki forumdaki sayılarını kıyaslayın yeter.

r10.net de bilgi paylaşımı var tabiki de. küçümsenecek kadar az değil. ayrıca web pazarı felan demişsiniz. şu an her yer öyle. her internet kullanıcısı internetten para kazanma derdinde..

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
silver ve gold ile parasını yiyemedikleri adama r10 gıcık oluyor. Bir sürü paylaşım yaptık, insanlara yardım ettik. Labidu denen Sıtkı Çakmak adlı şahsın 2 dudağının arasına düştük.

İyinet, sakin ve dürüst yapısına, az üyesine sahip çıktığı yeterli. Gerisi fasa fiso.

boş mesaj yazmak suçundan kişiyi banladıktan sonra arkasından küfür ederler. direk olarak yüz yüze gelemeyen yaptığı haksızlıklar nedeniyle evden çıkmaktan korkan insanların forum yönettiği yerdir orası.

X

Xman

Misafir
silver ve gold ile parasını yiyemedikleri adama r10 gıcık oluyor. Bir sürü paylaşım yaptık, insanlara yardım ettik. Labidu denen Sıtkı Çakmak adlı şahsın 2 dudağının arasına düştük.

İyinet, sakin ve dürüst yapısına, az üyesine sahip çıktığı yeterli. Gerisi fasa fiso.

Olay budur ;)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
İyinet'de kötü bir duruma düşen kişi doğal olarak R10.net'i savunur veya R10'da kötü duruma düşen kişi de iyinet'i savunur.

Sorun da burada iste! Elindekinin degerini bilmeyen, her firsatta baskalarini yikici bir sekilde elestiren/dedikodu yapan bir toplumuz.

r10.net yada iyinet dusmaniniz degil. Sizin icin olusturulmus ortamlar. Begeniyorsaniz girersiniz. Begenmiyorsaniz girmezsiniz. Bu kadar basit.

Bu, siteleri elestirmeyecegimiz anlamina gelmez, ama elestiriler yikici degil yapici olmalidir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5