İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Turk Sponsor

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önce görüşleriniz için Teşekkürler ;)

birde pardon arkadaşlar orası üzerinde çalışıyordumda siteden aldığı kodu kullanmadan direk iframe açan varmı diye bir script yazdım. Hatta baya sevinmiştim kimse iframe kullanmıyor diye meğer ) koymadan bitirmişim şimdi ekledim düzeldi geçici kötü görünüm için özür.

Reklam vermek isteyenler : www.katreklam.com
-> tüm sitelerde gösterim tıklama maliyeti site duyulana belli bir kitle oluşana kadar 0.016 YTL (16.000 TL) ondan sonra reklam kelimelerine göre google mantığı olacak ozaman sanıyorum tıklama ücretleri artışa başlayacak.
- Paypal ile ödemeler hemen işleniyor min 10ytl yatırılabiliyor bununla minumum 1 YTL olmak üzere ister 10 isterseniz 10 YTL lik 1 reklam verebilirsiniz.

Reklam yayınlamak isteyenler : www.katreklam.net
Verilen reklam ücretinin %70 i site sahiplerine veriliyor.

-> isterlerse hesaplarında 1 YTL üzerinde ücret toplanan arkadaşlar reklamveren hesabı açıp kazandıklarını oraya aktararak yeni açtıkları bir site reklamıda yapabilirler.

bakalım ciddileştirelim 1-2 farklı reklam yöntemi daha gelecek bu işe biraz başkalarıda girer umarım bir webmaster olarak kesinlikle çeşitlilik lazım.

bAd_bOy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklama yakjlaşık 2 hafta önce üye oldum kabul edilip edilmediğim hala gelmedi :(

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki ziyaretçiyi teşvik edebilir miyiz.

mesela reklamın üstüne bi ok koysak aşağıdaki reklamları gösterse ama reklamlara tıklayın vs.vs yazmasa

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tyranid' Alıntı:
peki ziyaretçiyi teşvik edebilir miyiz.

Reklamlar belirsiz kaynaktan sürekli bir gelir olsa bile olmazdı.
Yani reklamveren kitleside Türk Webmasteri şuanda, her hangi bir teşvik işlemi kullanmamalısınız. Kendinizinde dediği gibi teşvik oluyor. Sonuçta bu sistemi reklamverenler kullanıcak kesinlikle böyle birşeye izin yok. Diğer geçersiz kullanımlarda site bloklanabiliyor ama bu tarz konularda giriş yapılamayacağına dair bir mail gönderilir kullanıcı adı ve siteler bloklanır.
Reklamverene geri ödeme sistemi mevcuttur. Her reklama yapılan tıklamaların yapıldığı sayfalar vs. tutulmaktadır, reklamverenlerde bu sayfaları görebiliyor. Teşvik eden sitenin bütün geçerli tıklamaları reklamveren hesabına geri gönderilerek işlem tamamlanır. Çünkü kimsenin güvenini boşa çıkarmak gibi bir niyetimiz yok. Bunları engellemek için zaten bütün siteler için farklı kod üretiliyor yani başkası abuk sabuk yerlerde kullanamasın diye.

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
peki pop-up reklam ne zaman açılacak

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 1 mayıstan sonraki raporlarınızı aylık haraketler olarak görebilirsiniz.
"Kazanç Raporları" bölümüne girerek mayıs 2006 seçildiği takdirde o ayın bütün kazançlarını, gösterim sayıları vb. günlük bazda ve bütün sitelerinizin raporlarını görebilirsiniz.

Güncel reklam tıklama ücretleri min:10.000 TL max:23.000 TL ve reklama göre değişmektedir.

Kolay Gelsin

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sponsorlar arttıkça ve tık başına ücret biraz daha artarsa çok süper olacak!

Ben Adsense' i bırakırım eğer bu sistem gelişirse!

Tabi ki şu anda yetersiz.

I

i.s.a.q

Misafir
Reklam veren kısmı çok hoş olmuş.exel olarak erileri indirebiliyorsunuz vs.

Bence hiç değilse böyle projelere destek vermek için sitelerimizde kullanmalıyız diye düşünüyorum.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türk sponsorlara her zaman destek vermek lazım.Arkadaşı giriştiği cesaretten dolayı kutlar en kısa sürede dahil olacağımı belirtirim.Umarım hile yapmaya kalkan olmazda bu arkadaşta bize kazanırız.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler bir müddet sonrada kazançları artacak diye düşünüyorum..
Daha farklı reklam yöntemleri gelecek amacımız reklam almak kadar reklamvermeninde kolay olduğu bir sistem.

Veya en kötü ihtimalle düşünürsek reklam kazancınızı (RV AKTARIM BÖLÜMÜNDEN) reklamveren bölümüne aktarır 100 tıklamadan aldığınız kazançla reklam vererek 70~75 tıklama olarak geri kazanabilirsiniz. yani normal bir dönüşüm sistemi olarakda kullanmak mümkün. Geçen aylarda 2 gönder 1 al gibi siteler tutuldu ona göre düşünürsek her şekilde kazanmak mümküm..

Kolay Gelsin

M

maxialem

Misafir
ben üye oldum onay aldım ama hatta reklam kodlarını bile aldım şifreyi degiştirince bir daha giremiyorum siteye amacımız destek ama bize köstek olucaksa vazgeçelim bu işten evet hatalardan en berbatı bunu gördüm şayet bu işte iyi olucaksan ben yeniyim baştan söyleyim biraz duyarlı ol derim

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gördüğünüz hatalardan biraz bahsedermisiniz ?

bence tek yaptığınız yanlış www.katreklam.com adresine girmek olabilir. Çoğu kişi .net(webmaster bölümü) adresinden kayıt yaparak kodları alıyor sonra .com (reklamveren bölümü) dan giriş yapıyor. Birde site yeni olduğu için suçlayıcı mesaj atanlarda var :)

Bence normal olarak sizin yapmanız gereken www.katreklam.net adresine girerek giriş yapmanız giremiyorsanız giriş yaptığınız bölümün altındaki şifremi unuttum bölümüne tıklayarak şifrenizi 1 defa istemeniz eğer hala yeni şifre size ulaşmadıysa kayıt olduğunuz mail adresinizden bize yeni şifre istiyorum gibi bir mail göndermeniz bu mailden sonra gelen mail adında kayıtlı bir mail adresiniz varsa aynı mail adresinize yeni bir şifre oluşturarak gönderebiliriz. Genel adımlar bu şekilde.

Bu ay kullanan toplamda ödeme limitini geçen arkadaşlara ~563 YTL ödeme yapılacak ilk ay için iyi bir miktar kaldıki hile deniyen arkadaşlarda var bütün webmaster logları ayrı tutuluyor o yüzden tespit etmek kolay ve bu işi yapmanın zorluğu ortaya çıkıyor. 1-2 kişi varki nerde reklam görse tıklıyor tabiki bunlar sayılmıyor ama kendi sitelerine abartmadan söylemek gerekirse hergün 100lerce tıklama deneyenler var bu adamı çıkartsan 2 arkadaşını yanına alacak sen suçlu durumuna düşeceksin

Kontrol sisteminide söyleyeyim size IP değil makinede yapılan tıklamaları sayıyoruz ama bütün bilgileri kayıt oluyor tabi 212.175.112.15x adresindeki arkadaş IP numarasını öğrenirse sistemden çıkarılmak üzere sahibini söylemek istemiyorum ama ankaradan bir arkadaş kayıdınıdı ankaradan aynı bilgisayardan yapmış. Özellikle bu ay sonunu bekliyorumki hakettiği miktarı alsın sonra devam etmesi durumunda iptal edilecek. 1 kişinin sitesi bloklandı oda zaten destek olmak için tıklayın yazmış.

Ben iyiniyetle bir sistem açtım kullananlara teşekkür ederim dediğim gibi 1-2 arkadaş dışında herkes normal kullanıyor. Yakında sayfa içeriğine göre reklam çıkartarak reklamlarının yayınlanmasını istedikleri kelimeleri girecekler ona göre reklam ücretlerini biraz daha arttıracağız.

Popup sistemide Haziran 14 gibi devreye girecek ve yeni reklam sistemleriyle gelişim aşaması devam edecektir.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten şu aşamada değil ama geçiş olduğu zaman tıklama ücretleri konusunda googledan çok aşağıda olmayacağımızı düşünüyorum. Örnek olması açısından google 0.05 YTL alıp 0.02 veriyorsa bu oran %30 gibi kalıyor bizde %70 aynı oranı tutturmak için reklam maliyeti 0.03 ytl olması yeterli 0.021 YTL tık başı net webmaster kazancı olur bu tabi bir örnek kelimelere göre hesaplanacağı için çok fazla kayıp olacağını zannetmiyorum.
Dediğim gibi daha vakti var site sayısı hergün artıyor ama kalıcı bir potansiyel oluştuktan sonra herkese mail atılarak geçiş yapılacak.

Gugıl amca kızarmı dersen evet ileride kızdıracağız belki :eek: tabi o aşamaya geçerken kayıtlı herkese bu durumdan bahsedilecek google ile kullanmanın sakıncası varsa belirtilecek. Şu aşamada 500 site kayıtlı daha çok artması ve çeşit gelmesi lazım daha var yani. ama daha tanıtımı çok fazla yapılmadan 1 ay gibi bir sürede 400 üzerinde site kayıt yaptırdıysa önümüzdeki 4-5 ay içerisinde bu site içerikleri konusunda sıkıntı yaşamayacağımız reklam tüketiminin arttığı seviyelere gelmek mümkün olacak gibi gözüküyor.

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güsel bi sistem olmuş.. umarım işimize yarar... şimdi üye oldum.. siteme onay bekliyorum... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5