İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İndexservers tan Haberi olan varmı

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
daha öncede bu başlıkta söylediğim gibi index bir hata yapmıştır, yurt dışından server satmak bir hatadır şuan güvendiğiniz çk kişinin başınada aynı durum gelebilecektir,

bu hatadan sonra ikinci bir hata daha yapmıştır neyazıkki oda burada ve maillerde ,telefonlarda vs vs müşterilerine bilgi vermeyerek kişilerin gerilmesine sebebiyet vermiştir.

dürüst olduğuna inandığım için üzüldüm ben index in bu işi bırakmasına sahtekar olmadığı için üzüldüm, bu forumda neyazıkki aynı duruma düşünce kendisini işin içinden sıyırıp kaçabilecek çok kişi olduğunu tahmin ediyorum.

Hosting satışı yapan kişilerinde özellikle bu süreçte sınıfta kaldıklarına inanıyorum bir kişi düşerse sende vur mantığı ile hareket edildi neyazıkki ve çıkar amacı güdüldü.

Ağlayanın malının gülene faydası olmaz der atalarımız. bundaki kasıt bir kişi düşerse ondan çıkar sağlayan kişilere bu kazançlarının faydası olmayacağıdır.

ok kusura bakma yanlış anladım seni o konuda haklısın.

Nazım senin anlamadığın bi sorun bar burada sana sitemde bulunan insanlar bunu sana durduk eyre yapmıyor 1-2 haftadır yoksun ortada ve insanların siniri yyeterince gerildi sen olaya tek taraflı bakıyorsun biraz bizim açımızdan baksaydın belki görürdün.

93 tane sitem barınıyordu senin resellerinde onları kaybetmem benim için ne demektir sende biliyorsundur.Bırakta sinirlenelim stress olalım sadece bir mailcik çekecektin.Hala neden çekmediğini söylemiyorsun bile ya sadece 1 bilgilendirme maili olayı buraya getiren budur başka birşey değil

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:
sana ne diyeyim bilemiyorum.daha üc kuruşu düzgün ödeyemiyorsun burda gelmiş kendini paralıyorsun.

6Gb alan
150Gb band belki daha fazla verdim hangi firma sana bunu 30YTL verir bunu bile düzgün ödeyemedin.

sorun düzgün ödeyip ödememek değil sana söylüyorum yukarıdada yazdım 2 yıllık müşterinim en başından beri belirli bi ödeme zamanım yoktu benim hiç şikayetçi olmadın öylede devam etti zaten verdiğin özelliklere lafım yok fiyatada onlar için teşekkür ederim sana. ama olay bu değilki sana göre bukadar sinirlenmemiz yannışsa ben zaten birşey demiyorum

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
akon' Alıntı:
ok kusura bakma yanlış anladım seni o konuda haklısın.

Nazım senin anlamadığın bi sorun bar burada sana sitemde bulunan insanlar bunu sana durduk eyre yapmıyor 1-2 haftadır yoksun ortada ve insanların siniri yyeterince gerildi sen olaya tek taraflı bakıyorsun biraz bizim açımızdan baksaydın belki görürdün.

93 tane sitem barınıyordu senin resellerinde onları kaybetmem benim için ne demektir sende biliyorsundur.Bırakta sinirlenelim stress olalım sadece bir mailcik çekecektin.Hala neden çekmediğini söylemiyorsun bile ya sadece 1 bilgilendirme maili olayı buraya getiren budur başka birşey değil
sen benim teli çok iyi biliyorsun ve diğer gmailimide tek bir gün senden mail gelmedi.haksızmıyım bunuda açıklıyayım cepe neden cevap vermiyordum hem herkese aynı sorunu tekrarlamaktansa mesajla bilgi vermeyi uygun gördüm herkese oldugunca erken cevap verdim.diğer bir sebep ise çok sinirlendim çok kişiye güvendim ama kısacası sırtımdan vurdular.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya tamam anlıyorum seni iyide herşeyi bırak biliyosun hepimiz iyinetteyiz en azından şu başlığa bi mesaj yazabilirdin buda bütün gerginliği alırdı.senin telini biliyorum tabiki ama zamanındada çok aradım domain uzatma olayında falan çoğunda açmadın sende biliyosun burada herkes yazıyordu zaten açmıyor yada mesajlara vcevap vermiyor diye açıkçası bende boşuna aramayım dedim artık. sana ayın 20 sinde ve 25 inde mail attım ama cevap alamadımki hangi mailine attığımı hatırlamıyorum ama mailelr hala duruyor gönderilende.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bana pm atmışsın nazım ben anlamadım?Ben 7 gün boyunca açıkta kalamazdım senin resellerınıda hiç kullanmadığımı biliyorsun zaten aldıktan sonraki gün mü ne kapandı ne diyosun şimdi anlamıyorum yeni reseller aldım paramı geri istiyorum?Paramı ödemezsen and olsun sana onun daha fazlasınıda ödetmeyi bilirim burası hukuk devleti biliyorsun ben hizmet alamadım.Yeterince süre geçti avukat parasınada mal olucak bu işin sonu 3 ayda 5 ayda sürse davayı açarım avukat parasınıda sen ödersin ben şimdi hiçbirşey demiyorum.Ben sana insanca diyorum ki ben senden reseller aldım ama kullanmadım sende biliyorsun problemlerini paramı hesabıma geri göndermeni istiyorum.Çünkü senden aldığım bir hizmet yok.

M

Makro Servers

Misafir
IndexServers' Alıntı:
sen benim teli çok iyi biliyorsun ve diğer gmailimide tek bir gün senden mail gelmedi.haksızmıyım bunuda açıklıyayım cepe neden cevap vermiyordum hem herkese aynı sorunu tekrarlamaktansa mesajla bilgi vermeyi uygun gördüm herkese oldugunca erken cevap verdim.diğer bir sebep ise çok sinirlendim çok kişiye güvendim ama kısacası sırtımdan vurdular.

nazım boşver daha ilk günlerde ben buraya mesaj yazdım bi problemi olan bana ulaşsın yardımcı olurum die ama nafile neyseki diyadinnet.com gibi insanlar var müşterilerin arasında burdan kendi adıma anlayışı için sonsuz teşekkür ediyorum kendisine bana bi msj attı gms istedi verdim numaramı görüştük ve anlayışla karşıladı mesajlarında en ufak bi kötü düşünce yada yorum yok ve diyadinnet.com kadar zarar eden de yoktur aranızda boşverelim en iyisi herkes istediği gibi düşünsün herkes birbirini tanıyor ve biliyor bence herkes ektiğini biçer nazım sende ektiğini biçeceksin ektiklerin arasında hiç bir kötülük yok biçeceğinde kötülük olmayacak ;)

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@cemadak nedenmi müjde veriyorum çünkü çogu firma artık gizli gizli yorumda bulunupta müşteri çekmelerine gerek yok.artık müşterileri kendilerine alabilir.

bana karsı msj atarken müsteri cekmek gizli gizli yorumlarda bulunmak gibi ifadelerde bulunmamanı öneririm sayet gizli gizli degil yorumlarımı acık acık yaptım ve senin müsterilerini kendime cekmek gibi bi derdim yok..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4. @bilhost gene iş başında maşallah nede güzel konulşarı takip eder birini kötüledilermi hemen atlar ve kendini bilgili olarak gösterip müşteri kazanmaya başlar.tebrik ederim çok güzel meslektaşlarını gizli yazılarınla kötülersin.

Tek kelimeyle yazıklar olsun diyorum ve şu anki sinirine veriyorum.

Eğer 40-50 sayfalık başlığın ilk kısımlarını okursan yani bir hafta önceki mesajları,sunucularındaki sorun düzelene kadar karşılıksız yardımcı olabileceğimi belirtmiştim.Sen bunu senden müşteri kapmak,seni karalamak olarak algılıyorsan tek kelimeyle yazıklar olsun.

Ben bugüne kadar sadece bir kişiyle uğraştım forumlarda.O da Sinan Günay idi.O konuda da haklı çıktığımı herkes gördü.

Eğer senden müşteri kapmak gibi bir amacım olsa tek tek bütün üyelere akon'a,gunesbjk'ya,kraliste'ye ve diğerlerine tek tek teklif gönderir kendime çekmeye çalışırdım.Hiçbirini yapmadım.Senden sadece bir müşteri geldi.Oyunyolu.net'in sahibi.O da kendisi geldi.Ben bir kere bile onla iletişime geçmedim.

Gerçekten çok yazık.Yazıklar olsun.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haa bir de son olarak.Ben sizi hiçbir zaman kötülemedim kötülemem de.Ama empati kurun ve olaya müşteri gözüyle bakın.

Bir firmadan hosting hizmeti almışsınız.Birgün pat diye tüm siteleriniz kapanıyor.Firma yetkilisine bir türlü ulaşamıyorsunuz.Telefonlara cevap vermiyor.Internete gelip bir bilgilendirme yapmıyor.Ara sıra birileri gelip yetkiliden haber aldığını,o gün saat 15:00 civarı açılacağını söylüyor.Ama açılmıyor.Ertesi gün yine aynı şey ertesi gün yine aynı şey.Ve bu tam bir hafta devam ediyor.

Bir hafta sonra da gelip dost bildiklerim sırtımdan vurdu diyorsunuz.Siz olsanız aynı şeyleri düşünmez miydiniz?

Dedicatednow.com a 1 hafta erişememe durumunuzu düşünsenize.Bir hafta boyunca ne siteleri açılıyor,ne telefonlar cevap veriyor,ne de sunucular çalışıyor.

Lütfen olaya objektif bakın.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de birseyler yazmak istedim.
Kendisini bu forumda tanidim 1 ay reseller hosting aldim cok kullanmadim. Sonra 2. icin de ödeme yaptim ve isin kötüsü reseller aldigim baska bir server de ayni günlerde kapandi. Size hesap bilgilerimi gönderdiginiz mailden ulasmaya calistim ama server kapali olunca mail gitmedi. gmail i de bilmiyordum. sorun degil. Cok sitem yoktu. Yeni eklemistim.
Sorun su ki diger host da gitti. orda 20 domainim vardi. onlarin hdd si yandi. 3 - 4 gün kapali kaldi siteler. Ama bu 3 - 4 icerisinde sürekli gelismelerden haberdar edildim. sükür ki onlar da sorunu giderince ufak tefek ugras ile siteler eski haline geldi. Ve bu 3 - günlük kayip icin 1 ay ücret almamayi teklif ettiler. Bu bence saygi duyulacak bir davranis.
Olabilir, hdd yanabilir, ödeme zorlugu cekebilirsiniz ama ne olursa olsun bence müsterilerinizi bilgilendirmeliydiniz. Gördügüm kadariyla geri ödeme yapmiyorsunuz. Hizmetlerin bedeli kadar sürecegini söylemissiniz. Sizinle yine de calismak isterim cok emin olamasam da. Ama umarim bundan sonra böyle bir durum oldugunda iletisimi kesmeyip durumdan haberdar edersiniz. Eminim olumsuz yorum yapan müsteriniz/rakipleriniz oldugu kadar olumlu olarak bakan ve gerektiginde maddi yardim yapacak insan bulunurdu. Belki borc belki de gelecek hizmet icin pesin ödeme yoluyla olurdu. Ama en azindan siteler bu kadar kapali kalmazdi ve bir güven sorunu olmazdi.

Tekrar gecmis olsun diyorum, umarim kimsenin basina böyle bir olay gelmez. Ben ders aldim mümkün oldugunca sürekli yedek almaya calisacagim. böyle bir durumda sitelerin kapanmamasi icin vaska bir yere yükleyebilirim. Herkese de bunu tavsiye ederim. Cünkü ne aman ne olacagini kimse bilemez. Kimse de birseyi garanti edemez.

Sadece görüs bildirmek istedim.Yorum ve elestirilere acigim.

Saygilarimla

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makro Servers' Alıntı:
nazım boşver daha ilk günlerde ben buraya mesaj yazdım bi problemi olan bana ulaşsın yardımcı olurum die ama nafile neyseki diyadinnet.com gibi insanlar var müşterilerin arasında burdan kendi adıma anlayışı için sonsuz teşekkür ediyorum kendisine bana bi msj attı gms istedi verdim numaramı görüştük ve anlayışla karşıladı mesajlarında en ufak bi kötü düşünce yada yorum yok ve diyadinnet.com kadar zarar eden de yoktur aranızda boşverelim en iyisi herkes istediği gibi düşünsün herkes birbirini tanıyor ve biliyor bence herkes ektiğini biçer nazım sende ektiğini biçeceksin ektiklerin arasında hiç bir kötülük yok biçeceğinde kötülük olmayacak ;)

ya biz reselleri alırken senlemi muhattap oldun senle muhattap olsak ne deişecek senmi açacaktın serverı ben anlamadım nazımı koruyup duruyorsun maaşamı bağladı seni ? sen bizim yerimizde olsan ne yapacaktın oturup bekleyecekmiydin sessizce ne bu ya

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
görmüyormusun burada kaç kişi madur durumda ? yerimizde olmayan bilemez ben 93 müşterimle ugraşıyorum tek sitemde yok aynı şey başınıza gelirse görürüm ben sizi... en azından biz kaçmıyoruz o 93 müşteriyide tek tek arayıp bilgilendiriyoruz...

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
orada yarım isteyen bendir bukadar kişi madur olmuşken yeni arayışlara giriyor en mantıklı yerde bukadar madur olan bir yere yardım edecek kişilerin mesaj yazmasıdır.Bazı insanların zihniyetini anlamak mümkün değil

M

Makro Servers

Misafir
harikahost.net' Alıntı:
33-34 oralarda biyerlerde olması lazım o kadar uzadiki hangi sayfada bilmiyorum...Bizim yaptığımız ayıp değil gerektiğinde yardımda bulunacağımızıda ifade ettik zaten...

Kusura bakmayın ama ben sizin adınızı getirmedim. ağzımdan çıktımı hayır. sizi mahçup etme gibi bir düşüncem olsaydı direk o gece yapardım. nazım zaten benim çapulcu dediğim kişileri biliyor hatta bu forumda bir çok kişi biliyor ama ses çıkaran yok mesajımın o kısmından alınmışsınız o kısmını silip atıyorum sizde aynısını yapın alıntı yaptığınız kısmını siliniz oke.

M

Makro Servers

Misafir
akon' Alıntı:
ya biz reselleri alırken senlemi muhattap oldun senle muhattap olsak ne deişecek senmi açacaktın serverı ben anlamadım nazımı koruyup duruyorsun maaşamı bağladı seni ? sen bizim yerimizde olsan ne yapacaktın oturup bekleyecekmiydin sessizce ne bu ya

en azından senin derdini nazım a ben ulaşıp anlatabilirdim aracı olmaya çalıştım evet nazım ı koruyorum çünkü korumaya değer bi insan. bazı şeyler parayla pulla ölçülmez ki beni nazım maaşla tutsa böyle savunmam onu ben senin yerinde oldum çok sorun yaşadım 3-4 ay boyunca aldığım bi sunucuda php ler düzgün çalışmadı aramızda hallettik bitti

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel söylüyorsunda sence bize ulaşması gereken ve bizim ulaşmamız gereken nazım değilmi sonuçta sende bi yere kadar.Negüzel söylüyorsun aramızda hallettik diyosun biz ulaşamıyoruzki halledelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5