İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Isparta 40. Piyade Er Eğitim Alayı

K

Kayıtsız Üye

Misafir
acilllll

slm arkadaslar. ısparta 40.piyade okuluna gönderildi abim ve haber aldık roket uzman çavuşu denmiş... bu ne demek biz hiç bişe anlamadık.. acemi birlikten sonra nereye atanır acaba...

K

Kayıtsız Üye

Misafir
kasım 22 de askere gitti

selam arkadaşlar kardeşim 22 kasımda askere gitti yer ısparta 40. piyade alay komutanlığı görevi SIHIYE PİYADE ÇAVUŞ sizce nasıl bir yer ve nereye düşebilir. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

S

SÜLEYMAN

Misafir
ASKER ABİLERİM

ABİLERIM BENIM AB,MDE SUANDA ORDA ASKERLIK YAPIYOR ISMI GURCAN PARLAR ONU KORUYUN IYI OLUN SAYGILI VATANA A KARSI SALAM GOREVLERINIZI YAPIN TARIH 2007 CUMARTESİ

K

Kayıtsız Üye

Misafir
benm sevgilim ıspartadaydı 4.piyade eğitim tugayında dağıtımlar açıklandı vee ağrı ya düşmüşş heralde kötünün iyisi biyer.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
40. Piyade Alayına düşenlere Allah sabır versin :)
İntikalleri bol, eğitimi az eziyeti boldur, soguktan revir kapısı hergün doludur.
Herkes buradaki eziyeti kaldıramaz, Allah yardımcısı olsun yeni gelecek tertiplerin, Allah kurtarsın.

OrgStar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar bende 88/1 gidiyorum 21 şubatta teslim olcam yarın sülüsü alcam piyade komando olarak gidiyorum.
bi cok kişi pek iyi bi yer olmadıgını soyluyor eğitimler çok ağırmış acemilik dönemi 75 gün olarak gordum bi forumda umarım doğru değildir.
ısparta acemilikten sonra kimi doğu ya diyo kimi ankara civarına gonderdiğini soyluyo vatanımızın her karesi bizimdir Problem değil aslanlar gibi yapar geliriz Allah ın izniyle 88/1 aıparta 40. piyade er alayına düşen arkadaslar varsa mutlaka goruselım ben Ertan Yılmaz Samsunluyum Yalovada oturuyorum umarım karşılaşırız Allah Yardımıcımız olsun Hayırlı teskereler Hepimize

OrgStar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
88/1 giden arkadaslar benı ekleyin tanısalım ordada destek oluruz birbirimize kimse ısparta hakkında iyi konusmuyor [email protected] ekleyin bi goruselım

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
87/4 tertip orada askerliğimi yaptım, eğitim süresi 10 haftadır çok kötü biryerdir aşırı soğuktur. Günde 8-9 saatiniz içtima vermekle geçer, genelde revirlik olursunuz ama sizinle ilgilenen birini bulamazsınız. Koğuşlar soguk ve kalabalıktır. Sabah 5te kalkarsınız ama 8e kadar beklersiniz içtima alanında böyle bir rezilliktir.
Meslek seçimi yoktur, sadece branşınız neyse o eğitimi görür ve dağıtımınızı alırsınız. Dağıtımların hepsi Doğu/Güneydoğu bölgesinedir, Batı'yada gönderdiğini görüp duyarsınız ancak oralar kaydırma birliklerdir ( Tekirdağ, Denizli, Kocaeli, Çankırı vs.. ) Kaydırma birliklere gidenler tekrar dağıtım alıp giderler doğuya, İç Güvenlik birliklerinin dışına sevkiniz mümkün değildir. Kimse batıya gideceğini, mesleğe secilegini düşünmesin bu mümkün değildir. İç Güvenlik biriminin işi dağ taş gezmek terörist avlamaktır. Bu konuda size özel eğitim verecekler başka birşey beklemeyin.
Ispartanın eğitimi az, eziyeti çoktur. Bunu unutmayın, Allah yardımcınız olsun.

87/4 Tertip
Acemilik :Isparta - 40. Piyade Alayı
Usta : Ağrı / Merkez

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Devrem, tertibim, kuram ( bahriyelilerde böyle :) ),

Sabahın yedi buçuğunda yazmışsın mesajı, çarşıya erken mi çıktın nettin kendine :)

taironas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadasim ,

öncelikle Allah Kazasız Belasiz bir Askerlik görevi nasip etsin ..Sen senden önce bizlerin bizlerden önce babalarımızın ve atalarımızın yaptığı gibi Al bayragımızın ve Vatanımızın Ata mızın Kurdugu Cumhuriyetimizin bir nferi , bekçisi olacaksın ..Doğuda olsa Batı da olsa Vatan Vatandır ..hiç korkma yiç yılma 3-5 çapulcu dagda köpekler gibi yasarken onlar sizin Postal seslerinizden bile tırsarken sen hic Çekinme şanlı ve şerefli Şehadet şerbetini defalarca içmiş bir Muzaffer orduda Mehmet olacaksın ...Allah yolunu acık etsin ..

Hayırlı teskereler

moustache

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ISPARTA 941 iç güvenlik eğitim ve tatbikat merkezi 40. P.eğitim alayı 2. P.Eğt.Tb. 4.

ISPARTA 941 iç güvenlik eğitim ve tatbikat merkezi 40. P.eğitim alayı 2. P.Eğt.Tb. 4.Bl.K. lığı Isparta kıt'a cavusu olarak gidiyorum.Arkadaslar bu konuda bı kac sey sormak istiyorum.Bu cavus egitimleri kac ay suruyor bayagı zorlukları var dıyorlar cavus olmanın ama yınede bakıcaz bu arada benımle aynı yere dusen arkadaslar [email protected] adresımı eklesınler konusuruz.Ayın 20sınde teslım olucam.Son olarak daha onceden ıspartada benım gıdecegım yerde acemılıgını yapmıs buyuklerden bı bılgı alırsam fena olmaz usta bırlıgınde nereye duserız ne gıbı egıtımden gecıyoruz bu konuda falan herkeze hayırlı teskereler butun askerlere allah sabır versın kolay gelsin ALLAHA EMANET OLUN......

MadLyMadD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamın Aleyküm arkadaşlar ;

88 / 2 İÇ GÜV.EĞT.VE TAB.MERK.40.P.EĞT.A.1 ISPARTA olarak askerliğimi yapacağım burada askerliğini yapmış ya da bilen arkadaşlardan bilgi almak istiyorum.

[email protected] adresimdir.

Allaha Emanet Olun

peker_66

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SELAM arkadaslar ben yıgıdın harman oldugu bozok yaylasından levo aslen 83 lu ama elverıssız hava kosulları sebebı ıle 88/2 İÇ GÜV.EĞT.VE TAB.MERK.40.P.EĞT.A.1 ISPARTAya dustum sanırım benım le bırlıkde buraya dusen bu sıtede bırcok arkadas var.BAYA BIR ARASTIRDIM daha yenı oradan gelen bır arkadasım var o sole bır soz ettı:SANA ALLAH KOLAYLIK VERSIN HELE BIRDE ÖZCAN ASTSUBAYIN VE KENAN ASTEGIN ELINE DUSMEYIN MILLET 2 KOSAR SIZ IKIYE KATLA GIBI BIR SOZ ETTI. VEDE SAKIN OLAKI BIR IKI HAFTA YANI SU SIRALAR SIGARAYI AZALT YOKSA CIKTIM INCIR AGACINA TURKUSUNU CLARSIN DEDI KENDISI SUAN HAKKARI CUKURCA DA ORASI ICINDE NE KEBAP BIR YERMIS DIYOR bende anlamadım 3 ay egıtıme zor dıyen bır ınsan 12 ay catısmalarla gecen bır surerce nasıl kebap der ama arastırılan ve soylenen tum sozler sanırım dogru yanı egıtmın zor oldugu ve sonun da KESIN DOGUNUN OLDUGU VE EGITIMIN 10 HAFTA (70 GUN )OLDUGU VE BATIYA DUSENLERIN BILE SANSLI OLMADIGI YANI ONLARINDA ASLINDA AKTARMA BIRLIGI OLDUGU (kayserı;cankırı;tekırdag vs )soylenıtor gerek orada askerlık yapmıs bızzat kendı arkadaslarımdan gerek se forum lardan ORAYA GELEN ARKADASLARLA TANISMAK ISTERIM BENI 20 SINDE OGLEN 3 GIBI TESLIM OLMAYI DUSUNUYORUM soyadım nıck ıımdır HERKESE SIMDIDEN HAYIRLI TESKERELER msn : [email protected]

buraq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
88 / 2 iç güvenlik eğitim tugayı 40. piyade alayı pffff bu kadar laftan sonra kaçasım geldi valla nedir bu ya herkez dertli olur mu bi yerden ya sülüsü almadım daha 12'sinde alacam bakalım biz ne olacaz :)

mesut_aksehir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
s.a arkadaşlar bende iç güv.eğt ve tatbikat merkezi.40.ıncı piyade eğitim alay komutanlığı_ISPARTA ya gidiyorum
orası hakkında yazılanları okuduktan derin derin düşünmeye başladım neyse artık başa gelen çekilir
88/2 mayıs 25 teslim

ilkmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Isparta 40. Piyade Alayı Sıhhiye cavuş

Isparta 40. Piyade Alayı Sıhhiye cavuş olarak gidicem. bura hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim...

komando_piyade_ısparta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm arkadaşlar

ben ısparta piyade komando çıktım..

yani, iç güvenlik eğitim ve tatbikat merkezi komando eğitim alayı komutanlığı, yazıyo şubedeki askıda... silüsümü pazartesi alacam.. teslim tarihim mayısın 19 ile 23 ü arası silüsü alınca bakacaz artık..... msn [email protected] eklemek isteyen devrelerim konuşmak isterseniz ekleyin.. ben Karabüklüyüm Ankara üzerinden gidecemm....

arkadaşlar askerliği çok abartıyorlar bir sürü laf uyduruyorlar tatile gitmiyoruzz tabiki zorlanacazzz.. ama herşeyi bi kenara bırakın ve düşünün...........

beşikteki bebeklerin canına kastedenleri... Allahım hepsinin canını almayı hepimize nasip etsin... Allah hepsinin belasını versin.. ama önce mehmetciğin elindennn..

komando_piyade_ısparta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğitimlerini büyütüyorlar.. her insanın bi çekeri var.. 60 kilosya adama 20 kilo yükü kimse yükleyemez yüklersede gidebildiğin kadar koşarsın koşamazsan durursun çekerin bu kadardırr acemi askere kimse bişey demez... adam seni koş diye tekmelicek değil tekmelersede ye 2 tekme neolcak.. çünkü acemisinn.. ama usta birliğindeee yanlış yaparsan rütbeliler s.... rütbeli zaten senin bişey blmedini biliyooo ona göre davranacaktır.. ve acemi birliğinde acemiden bol bişey yokkk meraketmeyin arada kaynarızzz...

peker_66

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla olemı olur bilmem

ilkmoon kardes BENDE ORAYA GIDECEKLERDENIM AMA SUNU SOLEYIM orda askerlık yapan bır arkadasım daha yenı dagıtıma geldı hakkarı/cukurca ya cıkmıs sunları soledı: (VALLA KARDES KIMSENIN YASINA BAKMIYOLAR ADAM KOSARMIS KOSAMAZMIS ONEMLI DEIL KOSAMADIMI EN ON SIRAYA VERIP OLE KOSTURUYOLAR VE BUNU DA ALISSIN DIYE YAPIYOLAR.BIR KAC KISI YUZUNDEN KOCA BOLUGE CEZA VERIP KOSULAN MESAFEYI BIR DAHA KOSTURUYOLAR. SENI HER SEKILDE EGITIYOLAR. HA BUNLARIN ICINDE SALAK SUZME CIKIYOOO ONU DA ONCA KISININ ICINDE REZIK EDIYOLAR KI DIERLERI ONLARA BAKIP EGITIMDEN YIRTMAYA CALISMASINLAR. VEDE BOLUK KOMUTANLARI OLE BIR VATAN MILLET KONUSMASI YAPIYORKI O AN SU TERORIST DESE BIR CANA KIYDI DESE NE SILAH BICAKLASI TEK ELINLE GIRTLAINI SIKARAK ÖLDÜRÜRSÜN. AMA BUNUDA ZATEN TURKIYENIN UC AGIR ALAYINDAN BIRINDE VE GIDECEIN YER %98 DOGU YADA G.DOGU OLDUGUNDAN SENIN ICIN YAPIYOLAR ONLAR NE DERSE VE NE EMIR VERIRLERSE UY SAKIN BIR SEY KACIRMA BU SENIN IYILIGIN ICIN OLACAKTIR) sımdı ben onun yalancısıyım gıdınce gorecez nasıl bır yer oldugunu ben de ınanmam pek ole kulaktan duyma seyelere gozle gormek lazım BIZ BU VATANIN EVLADIYIZ VE ER YADA GEC BU ASKERLIGI YAPACAZ BENIM GIBI YA ALTI SENE SONRA YADA HERKES GIBI 20 YASINDA EMINIM KOMUTANLARDA VATAN EVLADI SENIN BENIM GIBI INSANLAR BIR FORMDA OKUDUM 10km KOSTUK SONRA SU ICECEMIS SIRA MATARAMIZI BOSALTTIRDILAR DEMIS ADAMIN BIRI SEN SIMDI INANIYOMUSUN BIR ACEMININ 1Okm KOSABILECEINE YADA SIRTINA 40 KILO YUK KOYUP KOS DENILECEINE AMA SU VARKI BIR INSANIN BIR SINIRI VAR DEDGIN GIBI ODA MAX 2 HADI BILEMEDIN 3km OLSUN ALISA ALISA BISEYLER OLUR.

HANİ SON ZAMAN LARIN EN MEŞHUR LAFI VAR BİLİRMİSİN

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR

ISTE BU LAF OLUNCA AKAN SULAR DURUR OLMAYACAK IS YOKTUR

VATAN SANA CANIM 1000 KERE FEDA...!!!

senın msn yı ekledım ama sen kabul etmedın sanırım tanısmak ısterım KENDINE IYI BAK ALLAHA EMANET OL GIDECEIMIZ YER ZATEN AYNI GORUSMEK UZERE

komando_piyade_ısparta

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm arkadaşım. senin arkadaşın orda askerlik yapmışşş öyle diyorsaa bilemem doğrudur... orda yapan benimde bir iki tane arkadaşlarım var. onlarda zor diyorr ama zorluk göreceli bir şey... kimi adam vardır.. yerdeki izmariti almak ona çok zor gelir... lan az önce o sigarayı atan senin devren arkadasın, sensin.. veya askerde herkes nöbetten kaçar nöbet nedir 2 saat ayakta elinde silah beklicenn....herkesin kaçtıgı buysa en zoru bumu askerliğin die düşünürüm haksızmıyım.... tabi koğuşta yatmak varken zor gelirr kim olsa.. neyse istersen silahı omzuna attt.. bu bile zor geliyorsa adamlara askerlik tabi zorr... herşey sivil hayata bağlı.. daha önce gurbete çıkmamış bi adama askerlik çok koyar.. Sivil hayatın nekadar güzelsee askerlikte okadar zorr. ben böyle düşünürümm... bu kadar sivil yeter artık peker birazda askerliği görelim nasıl birşeymişş... ben 2 yıllık okulu 4yılda bitirdimm. açık öğretim 3 sınıfım ama beklemedim dilekce verdim savunma bakanlına ve kabul oldu 10gün sonra askerimm... Neden kaçıyımmki .. ha 5 ay ha 15 ay ben karşıyımm.. parası olan adam iki sene yurtdışında sürtüyo karılarla yatıyo geliyo bide 1 ay askerlik yapıyoo... binlerce insan kısa dönem yapmak için açıktan okuyoo yanlış bencee.. bir kısım çevre ben yırtıyımda kim yaparsa yapsın 15 ay diyor... bebek katilleri gülüyodur heralde biz 20 yıldır dağdayız adamlara 15ay zor geliyoo diye.... ben sindiremem şöyle bi düşündüğü zaman kimse sindiremez aslındaa.. Peker ben senin msn adresini yazını ilk okuduğum da eklemiştimm.. listemde varsınnn.. karşılaşırız daha 10 günümüz var :D kibbb hayırlı teskereler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5