İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tam bir Saçmalık! Blogger Banlandı!

hostingwp

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
bi halta yaramıyordu zaten:) al bi domain kendin aç,host almak gibi bi sorun kalmıyordu tek iyiliği o:)

X

Xman

Misafir
Biz burada blogger iyimiydi kötümüydü faydalımıydı kapanmamalıydı bunu tartışmıyoruz, toplum tarafından kabul görmüş sitelere erişimin yasaklanmasını tartışıyoruz.

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasaklanan her sitenin bir yasaklanma nedeni var. Yasaklanan sitelerde TC Yasalarına aykırı içerik bulunduran veya hizmet sağlayan yerler. Yasağa karşıyım diyenler bu yasalara karşıyım diyordur.

Eğer bir site kendi alt sayalarını veya subdomainlerdeki siteleri kontrol edemiyor uygunsuz yasadışı içerikleri engelleyemiyorsa bu konu denetim yapan kurumun sorunu değildir.

Bence şuanakadarki uygulamalarda bir hata yok.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasaklanan her sitenin bir yasaklanma nedeni var. Yasaklanan sitelerde TC Yasalarına aykırı içerik bulunduran veya hizmet sağlayan yerler. Yasağa karşıyım diyenler bu yasalara karşıyım diyordur.

Eğer bir site kendi alt sayalarını veya subdomainlerdeki siteleri kontrol edemiyor uygunsuz yasadışı içerikleri engelleyemiyorsa bu konu denetim yapan kurumun sorunu değildir.

Bence şuanakadarki uygulamalarda bir hata yok.

peki google, TC yasalarına aykırı siteleri arama sonuçlarında listeliyor diye bir gün kapatılırsa yine doğru yapmışlar diyebilecek misin?

donanimmerkezi.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki google, TC yasalarına aykırı siteleri arama sonuçlarında listeliyor diye bir gün kapatılırsa yine doğru yapmışlar diyebilecek misin?

Google sayesinde yüzbinlerce hit alıp para kazanıyor olsamda kendi çıkarlarım uğruna, ülkeyi etkileyen konu hakkında düşüncelerim değişmez. Tabiki aynı şeyi söylerim.

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayırlısı olsun :) Bir forumda görmüştüm katagori bile açmışlar tr'den erişime kapatılanlarla ilgili :D

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
öncelikle ben bir E-tüccar degilim.
ikinci olarak özgürlük ; digerinin özgürlük sınırında biter.
Blogger kapansın demedim ama kapanmasına üzüldüm de diyemem.
Doktorların eczanelerin avukatların dünyanın hiç bi yerinde reklam yapması yasaktır.
ama bloglar buna imkan tanıyor
peki bu konudaki yorumlarınız nelerdir ?

Bu reklamı başka bir site üzerinden de yapabilirler olaya yanlış yerden bakıyorsun.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
biRtuRk ve Voyvoda lütfen uslubunuza dikkat ediniz.Karşılıklı tartışmalarınızda pm kullanabilirsiniz.

Formumuzda kimse kimseye hakaret etmeden,yerli yerinde fikir alışverişinde bulunmaya devam edelim...

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doktorların eczanelerin avukatların dünyanın hiç bi yerinde reklam yapması yasaktır.

Hep destek tam destek.... Amaç günlük yazmaksa tek çare blogger değil. Ama amaç farklı olursa böyle banlanırız işte.

Not: Kapatmak, engellemek elbette çözüm değil ama böyle böyle adam gibi işler yapmayı öğreneceğiz sanırım çünkü başka dilden anlamayız biz (Böyle de anlamıyoruz ama olsun) Her şeyin ....nu çıkarıyoruz. E haliyle blogger'ın da çıkardık. %99.5 'i çöplük, illelagal, çalıntı, insanları kandırmaya yönelik..... Sırf bu yüzden kapattıkları için seviniyorum. Ayda ortalama 300-500 ytl kazandığım blogum kapandı ama olsun. Düşünene ve isteyene çözüm çoooook.

Hadi kalın sağlıcakla ;)

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
Hep destek tam destek.... Amaç günlük yazmaksa tek çare blogger değil. Ama amaç farklı olursa böyle banlanırız işte.

Not: Kapatmak, engellemek elbette çözüm değil ama böyle böyle adam gibi işler yapmayı öğreneceğiz sanırım çünkü başka dilden anlamayız biz (Böyle de anlamıyoruz ama olsun) Her şeyin ....nu çıkarıyoruz. E haliyle blogger'ın da çıkardık. %99.5 'i çöplük, illelagal, çalıntı, insanları kandırmaya yönelik..... Sırf bu yüzden kapattıkları için seviniyorum. Ayda ortalama 300-500 ytl kazandığım blogum kapandı ama olsun. Düşünene ve isteyene çözüm çoooook.

Hadi kalın sağlıcakla ;)
sen açık açık blogcu var diyorsun hemşerim..
yani benim webmasterim işini bilir deseydin bazı kıt düşünceli kişilere de ifade edebilirdin kendini.yazıklar olsun bu türkiyeyi karanlığa iten zihniyete.

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yakında beynimizi de , düşünüyoruz diye kapatacaklar

-düşünüyorum
-o zaman kapatalım :+

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanıcılar web siteleri üzerinden hiçbir şekilde mesajlaşamazken, sitelerde buna ilişkin herhangi bir duyurunun da yer almaması dikkat çekti. Daha sonra bu durumun Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2008/2761 no’lu kararıyla gerçekleştiği öğrenildi. Digiturk, Süper Lig’deki maçların yasadışı olarak yayımlanmasından dolayı Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne, yayın yapan blogların kapatılması talebiyle başvuruda bulundu. Talebi yerinde gören mahkeme, blogların kapatılmasını kararlaştırdı

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bu tür kapatılmalar için telekomu veya mahkemeleri suçlamak mantıklı değil.

telekom, mahkemeden gelen kararı uyguluyor. mahkeme, kanunlara göre karar veriyor.

fakat günümüzün teknolojisi ile kanunlar arasında uçurum olduğu için bu sonuç ortaya çıkıyor.

internet, tabiki tamamen özgürlük değildir. ama tamamen yasakta olamaz.

digiturk, izinsiz olarak yayın yapan siteyi şikayet etmekte tabiki haklıdır ve edebilmelidirde. fakat, eğer kapanacaksa, yalnızca o blog kapatılmalıdır. komple, domain tüm subdomainleri ile banlanmamalıdır.

100bin kişilik bir köyde cinayet işlendiğinde, köydeki herkesin infaz edilmesi ne kadar saçma sapan ve acımasızca bir karar ise, blogger'ında tamamen kapanması en az bu kadar saçmalıktır.

konu, blogger'ın kapanıp kapanmamasının iyi olup olmaması değildir, blogger internete çok birşey katan veya hiçbirşey katmayan bir sitede olabilir. önemli olan türkiye'de halen akıl ve mantığın eremeyeceği türden kapatılmaların olabilmesidir.

derhal hükümetin, internet ile alakalı bir tüzük çıkartması ve kapatma yapılacaksada, akıllı ve mantıklı bir şekilde kapılmasını sağlaması gerekmektedir.

bunların yapılmasını sağlayabilecek kişilerde bizleriz, bir kitle olup tepki verebilirsek, ilgili makamlar konu ile ilgili çalışma yapmak zorunda kalacaktır.

fakat bu söylediğim, tabiki hayal. forumlarda bıdı bıdı etmekten öte gidilmeyecek, her zaman ki gibi.

av.tr ve dr.tr uzantıları odtü tarafından açıldığına göre internet üzerinden doktor ve avukatların site kurmasında herhangi bir kanuni problem yok.

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer digiturk olayı doğruysa o zaman bende digiturk üyeliğimi iptal ettiricem.

Çok ciddiyim. Benim gibi sizlerde ettirin.

Veya gelin birlik olalım.

Ama işe digiturkleri iptal ettirmekle başlayabiliriz. Bizde digiturku evimizde kapatırız. Alın size cillop gibi cevap!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Eğer digiturk olayı doğruysa o zaman bende digiturk üyeliğimi iptal ettiricem.

Çok ciddiyim. Benim gibi sizlerde ettirin.

Veya gelin birlik olalım.

Ama işe digiturkleri iptal ettirmekle başlayabiliriz. Bizde digiturku evimizde kapatırız. Alın size cillop gibi cevap!

digiturk, özel yayınını internette yayınlayan bir siteyi/blogu şikayet etmekte gayet haklı. çünkü, özel yayınları sayesinde para kazanmakta.

açtığınız bir sitenin içeriğini aynen alan, ne eklesiniz aynısını sitesine ekleyen yani sitenizi çalan biri olduğunda ne kadar canınızı sıkarsa ve kapatmak isterseniz, digiturk içinde aynısı geçerlidir.

bu tarz olaylarda, birazda olayı kendi başımıza gelmiş gibi düşünmeliyiz. digiturk'un dava açması gayet normaldir.

anormal olan, interneti şu anki kanunlarla yargılamak ve sonuca bağlamaktır. derhal, internet için ayrı bir kanun gerekmektedir...

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diyarbakır adliyesi web sitesi: http://www.diyarbakir.adalet.gov.tr/index1.html
Bilgi edinme hakkı kanunu metni: http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/1303.html
Bilgi edinme hakkı kanununun uygulanmasına ilişkin yönetmelik: http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/21826.html

bir yerden başlamak istiyorsak doğru yer burası. bilgi edinme hakkımız olduğuna göre, neymiş, ne değilmiş öğrenelim.

ancak şu var, yönetmeliğin 10. maddesinde elektronik başvuralar için bir e-posta adresi oluşturulur ve web sayfasında yayınlanır yazmasına rağmen, diyarbakır adliyesinin web sayfasında bu e-posta adresini bulamadım.

Başvuru için http://www.diyarbakir.adalet.gov.tr/kanun/formlar.doc adresindeki formu doldurup kuruma göndermemiz gerekli.

ancak istenen bilgi veya belgeler bölümüne nasıl yazıcaz, benim yeterli hukuk bilgim yok. lütfen bir yerden başlayabilmek için yardımcı olun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5