İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben hala katılmıyorum kimseye. Ne iyinet'e ne de kullanıcılara. Artık desifre olduğu için yazıyorum, r10 gibi bir forum istemiyorum ben; ortada basarı da göremiyorum (iyinet'in yazdığı gibi). Basarı varsa eğer, o kadar botnetçi asalak adamın iyinet'te barınamamasıdır. Site sahibinin tanıdığına yalakalık yapan moderatörlerin olduğu yer basarılı olabilir mi? Ben bunlara direk geçiniz diyorum. Yasımdan daha çok sey yasadım (26), uzun vadede iyinet'in basarılı olacağına inanıyorum. Foruma f5 yapan moderatör isteyenlere de öpücük gönderiyorum buradan. Eğer iyinet moderatörlerinden daha deneyimli/bilgili bir kadro bulursanız, sizi yanağınızından da, alnınızdan da öperim. Tartısmaya da gerek yok zaten, arada uçurum var. Sadece yazık diyorum. Siz gidin limit400 projesine para yatırın. Anca kazıklanmaktan anlarsınız. Ben uyarınca da forumdan banlarsınız ;)

iCay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla hiç kusura bakmayın biz zamanında iyinet sitesi hiç açılmadığında bile göysümü gere gere " başka siteyle işim olmaz ben iyinetciyim " diyebiliyordum, alışverişlerde itrade vereceksen iyinetten ver alışveriş yaptığımızı bildir başka yer ırgalamaz diyebiliyordum..
Sonuç itibariyle ne oldu ?

Hakkı yenen bir çok insanı savunduk iyinet tarafından banlandık..

Demek ki deymezmiş haddinden fazla değer vermişiz..

" Ne edersen kendine, Edersin kendi kendine "

theflood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BAŞTAN SONA KADAR HAKLISINIZDA buraya yani iyinete birşeyler yazmak bir mesaja cevap vermek bir konuya yardımcı olmak büyük birşey ben bir konu açıyorum şöle site yapıyorum template vs vs flash olsun buradaki usta diye geçinenler hemen bir yorum yazıyor benim nickimin özelliklerinden kimlerle tartıştığımı görebilirsiniz iş tehtidlere kadar uzanıyor yani buradaki insanların eski olanalrın yani mesaj sayısı 1000 lerde vs olan ların böle bir tarzı var onun için bu yazıyı bile yazmaktan çekinerek yazıyorum neyse kolay gelsin size.

Farkettiniz mi bilmiyorum ama artık sitede kimse kimseye yardım etmiyor bilgisi olan insan bile onlara çantada keklik olan sorulara cevap YAZMIYOR...

Yine bu insanların zoru ne sorularına geliyoruz.

Şimdi örneklerle gidelim
http://forum.iyinet.com/webmaster-genel-konular/
Yukardaki bağa tıklayın ve yanda cevapları 0 ama görüntüleme oranları 25 - 30 olan konulara bakın ben soruların cevaplarını bilsem durmayacağım cevaplayacağım ama malesef bilmiyorum...

Üstadlar ya da bilenler şöyle düşünüyor olabilir buraya yazan Google' da da arar bulur nitekim benim konularımdan birisi öyle oldu bende aradım buldum ingilizce makalelere girdim ama ya bilmeyenler...

Üstadlar ya da bilenler şöyle de düşünüyor olabilir banane kardeşim öğrensin bulsun araştırsın tamam o zaman ama forum.iyinet.com neden var ?

Ya da gözlerinden kaçıyor insanların :) bu komik olur çünkü o kadar eskisi kadar sirküle yok formumuzda..

Adam açıyor tr.gg uzantılı ya da blogspot.com uzantılı bir site sonra buraya kopyalıyor nasıl olmuş diye bir kaç kere uyardım insanları birşeyler yapmak istiyorsanız KENDİ CÜMLELERİN ile KENDİ ÖZGÜN BİLGİLERİNİZ ile biraz daha kasarak PARA İLE ALAN ADI ALIMI (15 YTL ya iki gün sigara içme) ile ilerleme çalışın diye..

Neyse sanırım yine bu konuya da taraf olan ya da karşı olanlar yazacaklar ve böyle kapanacak ama demek istediğim kapanmasın bilen insanlar başkalarına yardım etsin çözüm olsun....

Teşekkürler ederim hepinize...

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanicilara yapilmis haksizliklar:
Kullanicilara yapilmis haksizlik konusunda sizlere katiliyorum, bizim elimizde sihirli bir degnek yok, bazen yanlis kararlar verebiliyoruz, inanin kim hakli kim haksiz diye karar vermek kadar zor birsey yok. Ve bu karari bizim vermemizin beklenmesi bizi daha da zor duruma sokuyor. Insanlar bizden yargic gibi karar vermemizi bekliyorlar. Oysa binlerce km uzaktaki adamin gercekte ne yaptigini yada yapmadigini biz nasil bilebiliriz. MSN ile ispatlandi deniyor, MSN dediginiz text mesaj yazilan bir ekran, istendigi taktirde istediginizi yazarsiniz o ekrana, karsida kimse olmasina gerek yok, yani delil olarak kullanilamaz.

Tamam "iyinet" ben anlayacağımı anladım.. Bu konuyuda bir daha dile getirmeyeceğim.. İyinet forumlarınında farkı bu olsun.. "Dolandırıcılara sahip çıkılan forum"
MSN'i geçtim, verilen bir ton -itrader'in demekki hiç anlamı yok bu forumda..Demekki 3-4 tane -itrader sahibi "dolandırıcılar" çok masumlar öylemi ??
Dolandırıldığını söyleyen arkadaşlar, mağdurlar yalanmı söylüyor ?
Demekki haksızlığa uğrayan arkadaşlarımızın yazdıklarının hiç kıymeti yokmuş... :(

Tamam..Siz yargıç gibi karar vermeyin ama suçlularda tam bir suçlu gibi dolandırıcılığa devam edecektir..

** Arkadaşlar ben bu kadar eleştiriyi sizlerin iyiliği, güvenliği için yazıp dile getiriyorum sürekli.. Ama bir daha asla bahsetmeyeceğim.. Forumda dolandırıcı olduğunu kesin bildiğim kişileri asla deşifre etmeyeceğim.. Onlarda rahat rahat av bulsunlar kendilerine dimi ? Ben niye uğraşıyorum ki ... beni dinleyenmi var.. İnsanlar dolandırıldım diye çarşaf çarşaf yazsın..aynı kişiler tekrar tekrar başkalarını yine dolandırsın..Nasılsa mağdurun hakkına sahip çıkan kimse yok..

* Dikkatli olun arkadaşlar, çok dikkatli olun. İş yapmadan önce iyice araştırma yapın. -itrader'i fazla olan kişilere dikkat edin..

saygılar.......

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben dolandırıcılara sahip çıkıldığını falan düşünmüyorum. Adamda dediğin gibi 3-4 tane "-" itrade var ise, o kişiyle akıllı olan zaten alışveriş yapmaz.

Ben sadece bir duraksama sezdim ve onu dile getirdim doğru veya yanlış. Sonuçta bende iyinet forumunu sevdiğim için bir şeyleri söyleme gereği duyuyorum. İyinet'in kendi yanlışlarını açık yüreklilikle söylemiş olması bence çok güzel bir başlangıç.

Moderatör konusuna gelince; moderatörlerin boş vakti olmayabilir, moderatör olurken paylaşım yapıcaz edicez diye söz vermemiş olabilirler, işinde gücünde adam olabilirler, ben bunlara bir şey demiyorum. Tabiki olabilir. Ama en azından boş vakti olanlarda kadroya katılmalı. Yada moderatörler arasında görev dağılımları olabilir. Mesajları kontrol eden, link değişimlerini kontrol eden, foruma canlılık getirmekle görev üstlenen vs..

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben hala katılmıyorum kimseye. Ne iyinet'e ne de kullanıcılara. Artık desifre olduğu için yazıyorum, r10 gibi bir forum istemiyorum ben; ortada basarı da göremiyorum (iyinet'in yazdığı gibi). Basarı varsa eğer, o kadar botnetçi asalak adamın iyinet'te barınamamasıdır. Site sahibinin tanıdığına yalakalık yapan moderatörlerin olduğu yer basarılı olabilir mi? Ben bunlara direk geçiniz diyorum. Yasımdan daha çok sey yasadım (26), uzun vadede iyinet'in basarılı olacağına inanıyorum. Foruma f5 yapan moderatör isteyenlere de öpücük gönderiyorum buradan. Eğer iyinet moderatörlerinden daha deneyimli/bilgili bir kadro bulursanız, sizi yanağınızından da, alnınızdan da öperim. Tartısmaya da gerek yok zaten, arada uçurum var. Sadece yazık diyorum. Siz gidin limit400 projesine para yatırın. Anca kazıklanmaktan anlarsınız. Ben uyarınca da forumdan banlarsınız ;)

ben bu foruma kayıt olalı ne kadar oldu bilmiyorum 1-2 ay sanırım. ama şunu söyleyeyim "bu forum moderatörlerinden deneyimli bulursanız" demişsiniz ya, o deneyimin kullanıcılara bir faydasını göremedim.

o deneyiminizi nerede nasıl paylaştınız gösterirseniz göreyim belki benim gözümden kaçmıştır.

başka forumlara kötü pis diyerek bu forumu yücelteceğiniz gibi bişey düşünüyorsanız çok yanlış yoldasınız...

evet forumda f5 yapan ve üyelerin cevaplayamadığı konuları tecrübeleriyle cevaplayabilen forum yöneticilerini herkes ister. senin kara kaşına kara gözüne bakıp gelecek değiller.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
1-2 ayda çok çabuk değerlendirme yapmışsın.

Bu arada yapılan öneri ve eleştiriler, yapıcı eleştiri olsa ve ekseriyetle bir konuyu işaret etse eminim yönetim kısmı da bunu dikkate alar. Herkes ayrı telden çalıyor.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben dolandırıcılara sahip çıkıldığını falan düşünmüyorum. Adamda dediğin gibi 3-4 tane "-" itrade var ise, o kişiyle akıllı olan zaten alışveriş yapmaz.

Ben sadece bir duraksama sezdim ve onu dile getirdim doğru veya yanlış. Sonuçta bende iyinet forumunu sevdiğim için bir şeyleri söyleme gereği duyuyorum. İyinet'in kendi yanlışlarını açık yüreklilikle söylemiş olması bence çok güzel bir başlangıç.

Moderatör konusuna gelince; moderatörlerin boş vakti olmayabilir, moderatör olurken paylaşım yapıcaz edicez diye söz vermemiş olabilirler, işinde gücünde adam olabilirler, ben bunlara bir şey demiyorum. Tabiki olabilir. Ama en azından boş vakti olanlarda kadroya katılmalı. Yada moderatörler arasında görev dağılımları olabilir. Mesajları kontrol eden, link değişimlerini kontrol eden, foruma canlılık getirmekle görev üstlenen vs..

ben söylüyorum, moderatörün boş vakti olmayabilir diye bişey yok, boş vaktin yoksa görevini yerine getiremiyorsun demektir. madem siteye uğrayamayacaksın ne diye moderatör olarak duruyorsun.

görev dağılımına gelince, davetiye talepleri ile kim ilgileniyor acaba kendisi ile tanışmak istiyorum. turk-php de en çok soru cevaplayanlardan biriydim ben. davetiye talebi için yazı yazdım bi zaman ayırıp bakmadılar bile. o davetiye talebi alanı niye var, kriterler nedir merak ettim açıkcası. hayır eğer o bölüme bakmıyorsanız ne diye açık tutuyorsunuz.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-2 ayda çok çabuk değerlendirme yapmışsın.

Bu arada yapılan öneri ve eleştiriler, yapıcı eleştiri olsa ve ekseriyetle bir konuyu işaret etse eminim yönetim kısmı da bunu dikkate alar. Herkes ayrı telden çalıyor.

bu sektörde 1-2 ay çok kısa bir vakit değil ne yazık ki.

yorum yapmam için 6 ay mı beklemem gerekli, hadi ben göremedim diyelim ben gelmeden önce çok mu aktifti yöneticiler acaba diğer üyeler söylesin madem.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Konu sapmasın ya, nasıl iyi hâle getirilebilir onu tartışalım.

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Ben etik olan ne ise o yapılsın istiyorum sadece..
Ne olursa olsun, dolandırıcıların aramızda dolaşmasını uygun bulmuyorum.
Kötü niyetli kişilerin banlanmaması, mağdur olan arkadaşlarımıza karşı yapılan büyük bir saygısızlıktır.
İnadına banlamamakta "sahip çıkmaktır"

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
webmaster forumlarının arasında en iyisi iyinet

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İyilik görecelidir :)

Ama bana göre en oturaklısı İyinettir.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kim onlar ya,ortaya öyle bir laf atıyorsun ki..sen moderatör olmak ister misin,ağır yük taşıyabiliyorsun sanırım?

Hayır böyle bir yük taşıyabileceğimi sanmıyorum . Ancak yöneticiler bölümüne bakarsanız , 1 aydır girmemiş insanlar var .

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@sepulchral:

mesajlarımı sanırım dikkatli okumadınız, ben kendi yöneticileriniz söylediği cümlerleri alıntılayarak yaptım yorumumu. senin yöneticin ben çok yoğunum siteye giremiyorum derse, bende ona yoğunsan giremiyorsan bırak ne diye yönetici olarak duruyorsun derim. bunun için bişey gözlemlememe gerek yok zaten yöneticin kendi ağzı ile söylüyor.

benim sizi eleştirmekte ne gibi bir kazancım olabilir, forum düzelsin de bişeler paylaşabilir duruma gelelim istedim ama hata etmişim sanırım.

eleştiriye açık olmayan her eleştiriye bir bahane bulan birini boşa eleştirme gereği görmüyorum artık. tamam madem o kadar iyi buranın durumu ben yorum yapmıyorum artık.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada not olarak belirtmek isterim, üyelik tarihi ile insan yargılayamazsın, ben iyinetin sadece toplist olduğu dönemde de buradaydım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) benim yazdıklarım sanırım çok uzun olduğu için bir şey ifade etmedi. Forum için eleştiri yapmak acaba çok mu tehlikeli bir iş neden yeni üyelik alındığını bir türlü anlamıyorum.

peki ben şunu sorarım o zaman bi kullanıcı olarak, moderatör olarak siteye benden daha az katkı yapman normal mi? sen moderatör olduğun siteye giremiyorsan soru soran insanla ilgilenmiyorsan ben niye ilgileneyim ki? ben de o zaman işime lazım olanı alırım çıkarım. madem bu senin işin öncelikle sen ilgileneceksin kusura bakma.

bunuda kim yazdıysa girip bi php bölümüne baksın yani şimdi bişey dicem ayıp olcak.
ploop içinde neden kötü yorum yazıldığını bir türlü anlamadım benim en sevdiğim modlardan biridir :) yazımdada belirttiğim gibi konulara cevap yazdığı için tanıdığım bir mod arkadaşımız bence ploop işini iyi yapıyor :).

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bilgi paylaşımı diye bir şey kalmadı ki artık...
İnsanlar herşeyi hazır istiyorlar. Hazır templateler, hazır scriptler, hazır animasyonlar...Durum böyle oluncada ortaya bu manzara çıkıyor doğal olarak. Site tanıtımlarına bakıyorumda...arkadaş biride çıksın kendi yazsın yahu...ya da tasarımını kendi yapmış olsun. Ama yok günaha girecek yaparsa. çak wp yi, bul bi tema haydaaaa bas gitsin.
Kısacası kimse bir şeyle ilgilenmiyorki merak ederek soru sorsun :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5