İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ve yargı karar verdi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne zaman Turkiyenin bas1na dogru durust bi hukumet gelse Adnan Menderes gibi asarlar. :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iran ve türkiye benzetmesi:) hay Allah iyiliğini versin senin..
tabiki " fikirdaşını " arayacak, ya kimi arayacak?
ona sen " güç " olarak bakma..Türkiye bu hükümet sürecinde resmen " Avrupanın kucağında Oyuncak " olmuştur. Ulusal Onur ve gurur diye birşey kalmamıştır..teşbihe bak..peh !iran :)

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iran ve türkiye benzetmesi:) hay Allah iyiliğini versin senin..
tabiki " fikirdaşını " arayacak, ya kimi arayacak?
ona sen " güç " olarak bakma..Türkiye bu hükümet sürecinde resmen " Avrupanın kucağında Oyuncak " olmuştur. Ulusal Onur ve gurur diye birşey kalmamıştır..teşbihe bak..peh !iran :)

İngilitere gibi bir isgalci ülke ile Türkiye'yi fikirdas yapanda sensin

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Winsock sen kızacaksın diye zar zor yazıyorum, arkadaşın Türkiye'nin bölgedeki uzlaşmacı gücünü inkar ettiğimizi ve İran krizindeki rolümüzü söylemiş. Gerçekten sonuna kadar katılıyorum, bu krizde uluslararası güzel bir rol oynamıştır, ama güç diye birşeyden söz edebilir miyiz bilmiyorum. Aynı hükümet bizim askerimizin başına çuval geçirilip karargahı basıldığında acaba hangi uluslararası gücünü veya inisiyatifini ortaya koymuştur? Ben açıkçası iki tane ingiliz askerinin kurtarılmasında aracılık etmesiyle övünecek değilim, benim askerimin onuru ayaklar altına alındığında göze dokunur bir şey yapılamadı. Bu da üzücü. Terzi kendi söküğünü dikemiyor belki de. Zamanla inşallah Türkiye'nin onurunun tesisinde de aşama kaydedip uluslararası arenadaki saygınlığımızı arttıracaklardır.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Winsock sen kızacaksın diye zar zor yazıyorum, arkadaşın Türkiye'nin bölgedeki uzlaşmacı gücünü inkar ettiğimizi ve İran krizindeki rolümüzü söylemiş. Gerçekten sonuna kadar katılıyorum, bu krizde uluslararası güzel bir rol oynamıştır, ama güç diye birşeyden söz edebilir miyiz bilmiyorum. Aynı hükümet bizim askerimizin başına çuval geçirilip karargahı basıldığında acaba hangi uluslararası gücünü veya inisiyatifini ortaya koymuştur? Ben açıkçası iki tane ingiliz askerinin kurtarılmasında aracılık etmesiyle övünecek değilim, benim askerimin onuru ayaklar altına alındığında göze dokunur bir şey yapılamadı. Bu da üzücü. Terzi kendi söküğünü dikemiyor belki de. Zamanla inşallah Türkiye'nin onurunun tesisinde de aşama kaydedip uluslararası arenadaki saygınlığımızı arttıracaklardır.

Angelo sana hak veriyorum ve fikirlerimiz genelde ayni paralelde ama ayrildigimiz noktalarda var .

basina cuval gecirilen askerin hesabini Emrinde oldugu hükümete muhtıra veren ORDU yapacakti . ORDU'nun görevini bu vesileyle bir daha hatirlamis olduk sana tesekkur ediyorum :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ordu meclis kararı olmadan kimseye hesap kesemez. Kestik filan diyorlar ama o da işin underground kısmı. Biz görmedik , duymadık. Ayrıldığımız bir nokta yok, ben darbeci değilim ki. Hesap kesilecekse de hükümet keser, birşey yapılacaksa da hükümet yapar. Genelkurmay sadece görüş bildirebilir güvenlik misyonu nedeniyle. Görüş bildirdi diye hemen ertesi gün darbe yapmadı zaten, öyle birşey de olmaz.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aynı hükümet bizim askerimizin başına çuval geçirilip karargahı basıldığında acaba hangi uluslararası gücünü veya inisiyatifini ortaya koymuştur? .

Haklısın kardeş fakat zahiri olan böyledir.Herşey medyada görünen gibi kötü, kurtlar vadisi ırakta göründüğü gibi güzel değildir.
Yeri gelir intikamını almışlardır.Ülke liderlerinin işi bu.Ülkeler arası dost gözükmek.Hangimiz amerikayı seviyoruz ki? İstediğimiz kadar dost olalım.

Seçime gelince..Ben anlayamıyorum yada bana anlatamıyorlar.CHP ve diğer muhalefet partileri siyaset mi yapıyorlar? yoksa çocuk oyunu mu?

Tek hata, DYP ve ANAP'ın.

Bir basit seçmen bile seçime oylamaya gitmeyince ceza veriliyorda, bir milletvekili nasıl gitmez? Bu resmen onu meclise yollayan halka ihanettir.
http://forum.iyinet.com/sosyal-protesto/58295-secim-cilginligi.html#post438218

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim cuhurbaskani adayim İstanbul Üniversitesi rektörü MESUT PARLAK :) sonucta Malatya'li

R

reisabi

Misafir
hükümet yanlısı olmayı bırakında gerçekleri görün herkes biliyor daha önce 367 şartının öncekilerde aranmadığını bu seçimde neden arandığını... emin olun bu hukümdarın işi bitti.Herşey Yalan doğru olan Tek şey Atatürk İlke ve İnkilaplarıdır.

sozt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neredeyse Irak'ı neden biz işgal etmedik diyeceksiniz.

Sorun, Atatürk'ün görev yaptığı yere Akp'li birinin gelmesinden önce, Atatürk'ün kurduğu bir partiye adam gibi birinin gelmesi bana göre. Sol tarafımız kör olmuş haberimiz yok. Fransızlar'ın (hani şu laiklik ile demokrasiyi bir arada götürebilen milletin) bizim şu durumumuzu özetleyen çok güzel bir deyimleri var.

Körler ülkesinde tek gözlüler kraldır.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cumhurbaskanini simdi secemedi ama yine AKP sececek bundan kimsenin suphesi olmasin . 367 sarti tamamen siyasi bir dayatmadir ve Anayasa Mahkemesi Hukuki degil Siyasi bir karar vermistir. 367 dayatmasi bu ülkede cumhurbaskani secimini imkansiz kilmistir. ve bu durumda secimlerde AKP daha büyük bir oy potansiyeli ile hükümet olacak ve bir sonraki Cumhurbaskanligi secimi ülkemiz icin ciddi anlamda büyük sorunlar cikaracak gibi görünüyor.
Bu ülkenin bir tane daha 80 ihtilali yada 28 Subat yasamaya tahammülü yok. Lütfen sagduyu ile ülkemizin gelecegi ve gelecek nesiller icin ciddi anlamda temiz bir yakın tarih birakmak icin mucadele edelim .

Kalbini kirdigim biri olduysa hakkini helal etsin . [ Angelo seni seviyoruz :)]

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
This is the end of the republican period...
Bu cumhuriyet döneminin sonudur..

If 60 per cent of Ankara´s population is living in schacs than the secular system is failed and we definitely want to change it.
Eğer Ankara nüfusunun %60'ı gecekonduda yaşıyorsa, lalik sistem çökmüştür ve biz de kesinlikle bunu değiştirmek istiyoruz.

Laik sistemle alakası ne konunun anlayamadım? Neden öyle demiş olabilir ki? Yada En baştaki Bu.. denilen şey ne? Cumhuriyet döneminin sonu olan. Televolelerdeki gibi birkaç cümlesi alınıp yapılan haberler gibi :) (postanın yaptığı)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Guardian'ın yaptığı bir haber Abdullah GÜL Guradian'a bu benim ifadelerim değildir diyerekten yazı yazıyor. Ertesi gün Guardian Düzeltme haberi geçiyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben de herkesi seviyorum, sadece olayları olduğu an itibariyle değerlendirmek de fayda var. Buradaki arkadaşların bir çoğunun yaşı yetmez. Ben de o zamanlara ucundan yetiştim belki ama bu millet 80'leri bugün eleştiriyor. 12 eylül sabahı asker sokağa indiğinde milli bayram oldu. Bir gün öncesinde sokağa çıkanın eve sağ gelip gelmeyeceği belirsizken ülke her gün ölülerle kavrulurken, darbenin yapıldığı an herkese bir huzur gelmişti, sokakta yürüyebilmek bile bir mutluluk vermişti, eskiden yürüyemediğiniz yerlerde.

Tabi ki demokrasi darbe aldı diye eleştiriyoruz ama eleştirirken bazı şeyleri atlamayalım. Asker bu kadar öcü değildir, asker olmadan bu coğrafyada yaşayamazsınız, askere sen sus sadece görevini yap derseniz yine sağlıksız olur, bizim gibi ülkelerin dayanağı askerdir. Asker bütün cumhuriyet tarihinin en önemli dayanaklarından biridir, ülkedeki tüm değerlerin de üstünde saygıyı hak eder. Asker 12 Eylül'de bıraksaydı herkes birbirini öldürmeye devam etseydi, bugün eleştirenler nerede olacaktı acaba? Çok şükür ki bugün silahlarla değil en azından sözlerle birbirimizle tartışabilme şansımız varken, herkes birbirinin kaygısını anlamaya çalışıp, birisinin çatısında değil de ortada buluşmaya çalışsa daha iyi olur. Bugün %30 oy alan yarın %80'de alabilir %1'de, kimsenin garantisi yok.

Benim tepkim bu saygısızlıklaraydı, yoksa Türkiye'nin şimdi cumhurbaşkanı seçmesi gerçekten zor, ve en sonunda referanduma gidip anayasayı komple değiştirmeleri gerekecek. Bütün bunlara gerek yoktu, ülkedeki herkes birbirinin kaygısını anlamaya, o kaygıları dindirecek mesajlar vermeye dikkat etseydi, AKP laiklik kaygılarını dindirebilse, diğer partiler AKP tabanının istediği kaygıları dinleyebilse, bütün bunlara gerek kalmazdı. Ama benim sinirlendiğim ve burada gördüğüm AKP tabanının özelliği, bizimle olmayan karşıdandır zihniyeti çok yanlış. Ne desek cevabı CHP oluyor, Türkiye'de iki parti yok arkadaşlar, AKP'yi eleştirmek CHP'li olmak anlamına gelmiyor. AKP'liler televizyondan sıcak mesajlar veriyor ama öyle görünüyor ki taban karşısındakilere pek sıcak bakmıyor, ve eninde sonunda tabana hesap verileceği için AKP'den çok umutsuzum. İlla da ben, ben de ben diye tutturan kimseye bu dünya da kalmaz bu ülke de kalmaz. Gelenler gidenler olur, sabit kalan değerlere saygı göstermek asıl önemli şeydir. Bizi koruyan askerimiz gibi, vatanımız gibi, anayasamızın değişmez başlıkları gibi..

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki angelo hangi partiden umutlusun merak ediyorum.AKP den iyisi yok diye insanlar AKP taraftarı.
Ayrıca bir şeyler hakkında yorum yapabilmek için o anları yaşamaya gerek yok.Tarih niye var? Hepimiz osmanlı hakkında yorum yapıyoruz 500 yaşında değiliz.

Ama vardır bi hayır umarım hallolur herşey.Bilmeliyiz ki herşey herkesin istediği gibi hiç bir zaman olmaz.Atatürk'e bile karşı çıkanlar,hain ilan edenler oldu.
Şimdide iktidara oluyor.Karşılaştırma demeyin karşılaştırmıyorum,örneklendiriyorum.
Bırakalımda halk birilerini tek başına iktidar yaptıysa onlara halk gözüyle bakalım.Yoksa nerede kalır demokrasi anlayışımız? Nerede kalır cumhuriyetçiliğimiz?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tabi 500 yaşında olmaya gerek yok ama osmanlı hakkındaki yorumlar zaten iyi tarih kitaplarında. Ama biz 80 darbesini hep kaka,askeri hep öcü olarak biliyoruz, 11 Eylül Sabahına uyanmak ile 12 Eylül sabahına uyanmak arasındaki farkı bilmediğimiz için bugün işlerine geliyor diye o şekilde yorumlayan amcalardan dinliyoruz. O gün asker birbirini öldüren insanları ayırmak için yönetime geldi, bugün hazır elimizde silah yokken asker gelmeden çözülseydi diyorum. Onu söylemek istedim.

Ben kimseden umutlu değilim ve genel kanının aksine kimse yok diye sevmediğim biriyle müttefik olmam. Belki merkez sağda MHP'nin önü çekeceği bir sağ parti meclisi dengeler. Ben halkın tek başına iktidar yaptığı olgusuna da inanmıyorum, sonuçta ben bu mecliste temsil edilmiyorum baraj yüzünden mesela. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı seçiminde benim oyum yok. Demokrasiyi dediğim gibi sevmiyorum ama bu kadar demokrasi lafı ortada dolanacaksa mevcut sistemde benim de cumhurbaşkanlığı oyum olması gerekirdi heralde. Artık kendi aralarında bu döngüden nasıl çıkarız diye düşünmeleri gerekiyor, ya halk seçer cumhurbaşkanını da, ya da aralarında uzlaşırlar. Oyu ikiye katlarız yine de biz geliriz pek realist ve demokratik değil. Zaten Tayyip Erdoğan'da bunun farkında, eğer Bülent Arınç'ın hamlesi olmasaydı Vecdi Gönül'ü aday yapacaktı ve belki de ANAP ya da birileri destek verebilirdi o adaya, ya da asker bildiri yayınlamazdı bilemiyorum, bunlar hep olasılık. Şimdi hamle AKP'de onlar bunu çok iyi kullanacaktır, siyasi oluşumlar ve birleşmeler başarılabilinirse onlar belirler seyri.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bana kalırsa vecdi gönül değil de bayan bir millet vekili herkesin işine gelirdi.
Ama örneğin deniz baykal dedi ki, halktan korktuda kendi aday olmadı dedi.Resmen oyun oynuyor kendi çapında.
Abdullah Gül aday olacaktı ve oldu da.Mehmet Barlas'ında dediği gibi ya Abdullah gül yakışır yada Hikmet ((soyadını hatırlayamadım çetindi galiba) chpten bir millet vekili.))
Askerin bildiri yayınlamasındaki sebep anap ve dyp nin tutumudur.Kendi çıkarları için yaptıkları yüzünden tamamen oylarını kaybettiler.

Her neyse,siyaset tartışmakla bitmez.Bir süre sonra fikir alışverişinden çok malesef laf yarışına dönmeye başlıyor siyaset.Gerçek siyasetçiler bile yapıyor bunu.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla tebrikler iyi döktürmüşsünüz hepiniz...

Bu arada iki gün önce RTE Ulusa sesleniş yaptı. 1 saat konuştu adam.Türkiye'de Dünyanın en büyük yatırımları varmış, Türkiye şimdiye kadar hiç bu kadar ileriye gitmemiş, Dünya devleri arasına girmiş, her şeyin 4 4 lük yaşandığı bir ülke haline gelmiş. vs vs.. gibi bir konuşma yaptı.

Sizce bu söylediklerinin kaçı doğru ? Türkiye sizce son 5 yılda ne kadar ileriye gitti, yada kaç kat geriye gitti ?

Yada her şeyi bırakın eski kapatılan refah partisi üyesi olan şahıs ve ;
yeşil medeniyettir, taksime cami yapacam, imamlar da nikah kıyacak, cumhurbaşkanı imam hatipli olacak, bir insan ya laiktir ya müslüman, kelle, al ananı da git burdan vs onlarca laf söyleyip te hala bu adamı destekleyen çıkıyorsa bu ülkeden bence artık sözün bittiği noktaya gelmişizdir diyorum.

Daha fazla konuyu uzatıp birbirimizi kırmaya gerek yok.

Saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5