İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Atma uzan Din Kardeşiyiz:)

SinanCan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keske her siyasetci cem uzan gibi açık sözlü olsa adam diyor ben türkiyeyi yiyecem :) ee millet bunu biliyor kim oy verecek ama ya digerleri ya şuan başımızdaki

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adam Amerikalıları dolandırmış, Türk halkını mı kandıramayacak? :D

Bazen bakıyorum etrafıma, hala bu yalanlara inanan var. Cem Uzan ADSL fiyatlarında indirim yapılacak diye yeni slogan bulursa internetten de bayağı kitlesi olur :)

Nescafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KDV, devletin gelir kapısı değildir. Kayıt dışı ekonomoyi engellemek için (önce alışveriş, sonra fiş) kullanılan vergidir, son tüketiciye vergi iadesinde geri ödenir..

Vergi iadesi kalktı diye biliyorum. Yani geri dönüşümü yok.

Kişisel fikrime gelince, elbette Tayyip Erdoğan, bu ülke için Cem Uzan'dan daha yararlıdır..Belki DYP / Mehmet Ağar biraz fazla oy alabilirse, daha güzel günler görebiliriz. Yoksa gerisinden pek bir umudum yok açıkcası.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siyasette hizmet önemli değildir, önemli olan söylemler ve vaatlerdir. Her ne kadar son seçimlerden sonra insanların gelir seviyesi artsa da yine de yarım ekmek döner karşılığında sağa-sola kayacak potansiyele de sahiptir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Siyasette hizmet önemli değildir, önemli olan söylemler ve vaatlerdir. Her ne kadar son seçimlerden sonra insanların gelir seviyesi artsa da yine de yarım ekmek döner karşılığında sağa-sola kayacak potansiyele de sahiptir.

son seçimlerden sonraki artışı soruyorsan, news.anet.com.tr den ekonomi bölümüne girip bi bak istersen, oradakileri bir oku, yaşanılan ileriye borçlanmaya dayalı kısmi süreli refah artışının nedenleri nedir ne değildir, şu andaki ekonomi politikasıyla sıcakcıların bizim paracıklarımızı nasıl çatır çutur götürdüğünü anlamaya çalış. eğer adamların yorumlarını pek inandırıcı bulmazsan aynı adamların senenin başındaki postlarına ve de dövizin birden bire artacağını ve de yaklaşık hangi aylara denk geleceğine dair tahminleri bir oku.

ayrıca demişsinki,
"insanların gelir seviyesi artsa da yine de yarım ekmek döner karşılığında sağa-sola kayacak potansiyele de sahiptir"
milletimizi bu duruma getirenlere sormak lazım. (yine de en büyük suçlu girişimci olmayan, çalışmayı üretmeyi çok sevmediğine veya alışmadığına inandığım, çalışmanın bir yaşam tarzı veya yaşamın kendisi olduğunu anlamak yerine erken emeklilik ve de akabinde kahve köşelerinde vakit öldürmenin hayalinin peşinde koşan Türk Halkı'dır ayrı bir mesele)

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son seçimlerden sonraki artışı soruyorsan, news.anet.com.tr den ekonomi bölümüne girip bi bak istersen, oradakileri bir oku, yaşanılan ileriye borçlanmaya dayalı kısmi süreli refah artışının nedenleri nedir ne değildir, şu andaki ekonomi politikasıyla sıcakcıların bizim paracıklarımızı nasıl çatır çutur götürdüğünü anlamaya çalış. eğer adamların yorumlarını pek inandırıcı bulmazsan aynı adamların senenin başındaki postlarına ve de dövizin birden bire artacağını ve de yaklaşık hangi aylara denk geleceğine dair tahminleri bir oku.
Tahminlerden ziyade gerçeklere bakmak lazım yani sanal işlerle uğraşıyoruz diye hayatımız da sanal olmamalı.
Ayrıca döviz kurlarının fazla değişken olmaması benim işime geliyor.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki o döviz kurlarını sabit tutmak için sıcakcıya verilen faizlerden haberin varmı? bu yöntemle kaç tane ülkenin soyulduğundan, soros gibi bazı adamların bu tarz yöntemlerle ülkeleri nasıl kapana sıkıştırdığını, tayland ın geçenlerde sıcak parayı durdurmak zorunda kaldığını ama borsası düşünce tekrar açmak zorunda kaldığını falan ;)

sanal mı? ne sanalı, ben aktif ticaretin içindeyim. bana anlatma istersen bunları.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Seçimlerden sonra evet birilerinin geliri arttı ama kimin veya kimlerin arttı, 2 senede akpartiye olan yakınlığından dolayı 20 m² lik bir yerden 300 m² lik bir yere taşınmalarını sağlayacak kadar iş alabilenlerin arttı. Ne adalet ne de kalkınma fiili olarak gerçekleşmedi (Gerçi diğerlerininde çok farkı yok ya)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç bir mesajı okumadım. son 2 mesaja cevap yazacağım yanlıs anlamayın. sıcak para girmeyen sene mi vardı Türkiye'ye. su an allahtan faizler düsük de daha az kaymak yiyorlar sadece. bir de seçimlerden sonra geliri artmayan parti söyler misiniz, varsa öyle bir parti ben oyumu vereyim hemen. bu bir çıkar iliskisidir. adam o kadar para harcıyor, tabi ki seçimi kazanırsa adamını alacak. ben almam diyene de ben inanmam. keske inanabilsem, ama inanmam.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hiç bir mesajı okumadım. son 2 mesaja cevap yazacağım yanlıs anlamayın. sıcak para girmeyen sene mi vardı Türkiye'ye. su an allahtan faizler düsük de daha az kaymak yiyorlar sadece. bir de seçimlerden sonra geliri artmayan parti söyler misiniz, varsa öyle bir parti ben oyumu vereyim hemen. bu bir çıkar iliskisidir. adam o kadar para harcıyor, tabi ki seçimi kazanırsa adamını alacak. ben almam diyene de ben inanmam. keske inanabilsem, ama inanmam.

evet haklısın, sıcak para sadece akp hükümetine ait bir durum değil fakat bununla gelen sahte refah işmiş gibi gösterilince kızmaya başlıyor insan ister istemez. daha öncekiler de olduğu gibi yeri geldiğinde sıcak parayı içerde kimse tutamayacak, faizler birden bire fırlayacak, al işte o zaman 2007 krizi. görün işte üretmemeye dayalı gerçek ekonomimiz.

göz atmak isteyenlere : http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=207679x

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet haklısın, sıcak para sadece akp hükümetine ait bir durum değil fakat bununla gelen sahte refah işmiş gibi gösterilince kızmaya başlıyor insan ister istemez. daha öncekiler de olduğu gibi yeri geldiğinde sıcak parayı içerde kimse tutamayacak, faizler birden bire fırlayacak, al işte o zaman 2007 krizi. görün işte üretmemeye dayalı gerçek ekonomimiz.
bu dediklerinin olacağını düsünmüyorum. sebebimin bilimsel açıklaması yok. sadece tek diyeceğim sudur, bu kadar yabancı bankanın olduğu ülkede kriz çıkmaz. kriz çıkarsa bankalar verdikleri kredileri tahsil edemezler. bu yüzden de yabancı kaynaklı kriz Türkiye'ye çok uzak :p ha tabi bir de dalgalı kurumuz var, bu da yasanacak olası krizin etkilerini azaltır (bilimsel incelemedir).

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu dediklerinin olacağını düsünmüyorum. sebebimin bilimsel açıklaması yok. sadece tek diyeceğim sudur, bu kadar yabancı bankanın olduğu ülkede kriz çıkmaz. kriz çıkarsa bankalar verdikleri kredileri tahsil edemezler. bu yüzden de yabancı kaynaklı kriz Türkiye'ye çok uzak :p ha tabi bir de dalgalı kurumuz var, bu da yasanacak olası krizin etkilerini azaltır (bilimsel incelemedir).

dalgalı kur değil işte, mb sürekli müdahale ediyor, sıcakcılar çıkacağı an faizi artırıp dolar girmesini sağlıyor ve dolar devamlı kontrol altında tutuluyor. ama yabancı bankalar konusunu düşünmedim daha önce, fakat ekonomiye yön veren, ekonominin temel taşları olan kurumlar bankalardır, bankaları yabancılara vermekle zaten ekonomiyi onlara teslim etmiş oluyoruz. çoğu ülkede bankalardaki yabancı hisse oranının belli bir miktarın üzerine geçilmesine izin verilmez ama bu oran TR de dediğin gibi çok yüksek. iyiye mi yorsak kötüye mi bilemiyorum ve ben 1-2 sene içersinde kesinlikle bi kriz çıkacağına ekonominin yerle bir olacağına inanıyorum ( ki Allah korusun, inşallah öle bi şey olmaz da geçen seferki gibi hafif hafif kırılmalarla faiz düşürülerek bunun önüne geçilir)

hehe :p iyi bilmediğim bi konuda yani ekonomi hakkında bu forumda bi şeyler yazacağımı söleseler inanmazdım :D

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
modem resetleyip reklama tıklasam google beni banlar mı:), tartışmayı forum düzeyine indiriyim.

not: uğur civelek harika bi ekonomist.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki o döviz kurlarını sabit tutmak için sıcakcıya verilen faizlerden haberin varmı? bu yöntemle kaç tane ülkenin soyulduğundan, soros gibi bazı adamların bu tarz yöntemlerle ülkeleri nasıl kapana sıkıştırdığını, tayland ın geçenlerde sıcak parayı durdurmak zorunda kaldığını ama borsası düşünce tekrar açmak zorunda kaldığını falan ;)

sanal mı? ne sanalı, ben aktif ticaretin içindeyim. bana anlatma istersen bunları.
Geçenlerde 10 yıllık vade ile daire aldım. Önceden hayal gibi gelen şeyler şimdi sıradan geliyor insana.

Aktif ticaret dediğiniz şey çok stresli olay galiba, ben normal ticareti tercih ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5