İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kurtlar Vadisi yayından kaldırıldı

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birilerinin canını fena acıtmış kurtlar vadisi terör.İşlerine gelmiyor yayınlanması

Benim canımı acıttı. Sevdiğim biri Kurtlar vadisinden çıkmış Polat Alemdar kılıklı bir çocuk tarafından okulda bıçakladı.

Ama sizin için yeterli değildir eminim ki

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demekki birilerinin zoruna gitmiş o kadar sinirlendimki böyle bir sistem başka ülkede görülmemiştir.Biz neden ajdarı tuğba ekincinin rezilliklerini izlemek zorundayız her kanalda bir şarlatan var bunlar kalkmıyor ama türkiye nin gerçeklerini izlemek yasak oluyor...
LANET OLSUN

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arafata selam rambo ya devam tgrt de rambo var orda kara mayınlarını uzun namlulu silahları insanlrın boğazını kesen ramboyu bir işgali anlatıyo amerikanın vatanseverliğini ne kadar dost bi ülke olduğunu anlatıyo ağır makineli ile nasıl helikopter düşürülür onu anlatıyo bence o daha önemli

heleki şu ajdarla alihanın kavgası yokmu keşke kv yerine onu koysalar veya kaya çilingiroğlu nun sapıklıklarını koysalar veya tuba ekincinin amuda kalktığında görünen yerlerini kv yerine koysalar olmadı sabah sabah kanallarımızda yayınlanan kadın programlarından koysalar

yok bunlarda kesmez diyosanız başbakan bi ulusa sesleniş konuşması yapsaydı kv zamanında da hiç olmadı karnımız biraz daha yalanla doysaydı

Yazık yazık çok sinir oldum.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dizinin yayın saati geldiğinde Show TV ekranlarında Pana Film'in açıklaması yer aldı.
Açıklamada şöyle denildi: "23 Yıldır Türkiye'nin gününü kana bulayan ve ufkunu karartan terör belasını ve arkasındaki karanlık gerçekleri konu edinen dizimizin yeni bölümlerine gelen yayın yasağı fiili bir durumdur.
Geçtiğimiz pazartesi günü fiili sansür çarkı dönmeye başlamıştır. Hiç bir demokratik hukuk devletinde görülemeyecek bir uygulama ile dizimizin yayınlanması imkansız hale getirilmiştir. Ya dizi yayınlanmayacak ya da kanalın yayın izni iptal edilecekti.
Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı olarak Pana Film bu konuda ve her konuda sözünü bir şekilde söyleyecek televizyonda olmazsa sinemada, dijital platformlarda veya internet aracılığıyla iletecektir."

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim canımı acıttı. Sevdiğim biri Kurtlar vadisinden çıkmış Polat Alemdar kılıklı bir çocuk tarafından okulda bıçakladı.

hmm.. bundan 5 yıl önce türkiyede gençler cinayet işlemiyordu,kurtlar vadisi çıkınca başladı..

Sağır odadan, acı hayattan, kod adından etkilenmeyen gençler kurtlar vadisinden etkileniyor öyle mi?

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Internetten veya herhangi bir şekilde devam edeceğiz diyor.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Kurtlar vadisi yokken okullarda herkes kavgaya gül ilemi geliyordu???
Yada o bıçaklayan kişi şimdi bu terör filmini izleyince kardeşlerimiz şehit oldu diyip dağlara çıkıp teröristmi vurdu???
Bunlara cvp verirsen iyi olur
Ayrıca çok iyi hatırlıyorum bundan 11 yıl önce lisemizde elinde tespihli bellerinde gazeteye sarılı bıçaklarla gezen serseriler vardı ama hatırladığım birşey vardı o zaman kurtlar vadisi yoktu.
Bizim insanımız nerden neyi çıkaracağını bilmiyor ise bunu diziye yüklemenin anlamı yok bence.

Arkadaşınızada geçmiş olsun dileklerimle.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pana film'in yaptığı açıklama gayet açık,
dizi bundan sonra show'da veya herhangi bir kanalda yayınlanmayacak,

ama sanıyorum bunun için bir sinema filmi hazırlarlar,ve tokat gibi bir cevap verir..

Bu arada msnde birinin nickini buraya yazmak istiyorum ;

" Haydi Ajdar'ı,M.Ali Erbili,Sedayı,Uçan Kuşu İzlemeye Devam "

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm.. bundan 5 yıl önce türkiyede gençler cinayet işlemiyordu,kurtlar vadisi çıkınca başladı..

Sağır odadan, acı hayattan, kod adından etkilenmeyen gençler kurtlar vadisinden etkileniyor öyle mi?

Bu sadece kendi kendine kandırmadır. Hepimiz Polat Alemdar'ın liseli, ortaokullu gençler üzerindeki etkisini biliyoruz. Eğer o dönemde lise önlerinde biraz gezinseydin, Aynı fabrikadan çıkmış gibi Polat Alemdar özentili gençleri görebilirdin.

Benim yaşadığım olay basına yansımadı. Eminim ki bunun gibi birçok olay oldu ve onlar da yansımadı.

Peki Benim olayın Polat Alemdar'la ilgisini nereden çıkardın diye düşünebilirsin.

Cevap basit. Bıçakladıktan sonraki lafı aynen şöyle: " Bir daha rajon kesme, kafanı keserim!"

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
grafixin sonunda belirttiği nickteki gibi, bu insanların tv başında dolu vakit geçirilmesi istenmiyor.
Televolelerin başında ölecek insanlarımız.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu sadece kendi kendine kandırmadır. Hepimiz Polat Alemdar'ın liseli, ortaokullu gençler üzerindeki etkisini biliyoruz. Eğer o dönemde lise önlerinde biraz gezinseydin, Aynı fabrikadan çıkmış gibi Polat Alemdar özentili gençleri görebilirdin.

Benim yaşadığım olay basına yansımadı. Eminim ki bunun gibi birçok olay oldu ve onlar da yansımadı.

Peki Benim olayın Polat Alemdar'la ilgisini nereden çıkardın diye düşünebilirsin.

Cevap basit. Bıçakladıktan sonraki lafı aynen şöyle: " Bir daha rajon kesme, kafanı keserim!"

O tarz insanların kişiliksiz olduğu gerçek zaten.O şekilde davranış gösteren şahsiyetsiz insanların söz söylemesi için polat alemdara ihtiyaç yok,sokakta gördüğü serserininde lafını kullanır.

Bundan seneler önce, ülkede sağcılık solculuk davaları varken kan gövdeyi götürüyordu.İnsanlar öldürüldü,dövüldü,bıçaklandı..O zamanlar polat alemdar yoktu.Gene insanlar aynı insanlar..

Unutmayın ki ilk insan hz.adem'in oğluda cinayet işlemiştir.

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O tarz insanların kişiliksiz olduğu gerçek zaten.O şekilde davranış gösteren şahsiyetsiz insanların söz söylemesi için polat alemdara ihtiyaç yok,sokakta gördüğü serserininde lafını kullanır.

Bundan seneler önce, ülkede sağcılık solculuk davaları varken kan gövdeyi götürüyordu.İnsanlar öldürüldü,dövüldü,bıçaklandı..O zamanlar polat alemdar yoktu.Gene insanlar aynı insanlar..

Unutmayın ki ilk insan hz.adem'in oğluda cinayet işlemiştir.

Hayır kişiliksiz değiller. Sadece karakterlerinin oturma döneminde kötü kişiyi örnek alıyorlar. Kötü kişiye yönlendiriyorlar.

Bu solcu, sağcı kavgası değil. Bu karakter 20 yaş üzerindekilere olumlu etki yaptığını savunabilirsiniz. Ama kişiliği yeni yeni oturmaya başlayan çocuklara, gençlere kötü örnek oluyor ne yazık ki

Bu kendi görüşlerimdi. Umarım olayın bir de bu yönünü gözden geçirirsiniz.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kötü kişileri örnek aldıkları söylenebilir ama 20 yaş üstü bu işleri yapanlar, onlar gibi davrananlar da çok fazla..Sadece,yaptıkları pis işleri daha profosyonel yapıyorlar.
Bahadır özdener bir konuşmasında, haberlerde yayınlanan gençlerin birbirlerini bıçakladıktan sonraki "ben buranın polatıyım" gibi lafların tamamen uydurma olduğunu ve haber ajansı tarafından uydurulduğunu söyledi.Haberi ise, olayın yaşandığı yerdeki cumhuriyet savcısından bizzat telefonla aldığını,gençlerin böyle bir ifadesinin olmadığını söyledi.

Ayrıca belirteyim ki, bugün Abdullah Öcalan'ın yakalanma yıl dönümü.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ve yanında daha çok çok eğitimin diye belirttiğim şeyin için cinsel eğitim de vardı. eğitim işe yarıyacak tek şey. her türlü sorunun altında var bu açık. kurtlar vadisi tarzındaki dizilerden olumsuz şekilde etkilenen kişilerin eğitim düzeyine bak. bi de burda sizin gibi üniversitede okuyan sanatla uğraşan çocukların diziye bakış açısında bak. arada fark yok mu? bence çok var.

Türkiye'desin.. Forumda "Nerden" yazan yere bak.. O kişiler olumsuz etkilenmiyor. Sadece dizideki bazı sahneleri gerçeklerle bağdaşdırıp üzülüyorlar. Özenti gençlik istemiyoruz. Tarihimizi , geçmişimizi bilerek , realist bir şekilde yaşamalıyız..

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda kan uykusunda adam diyorkı 5 gün hiçdurmadan yürüdük dağı ele geçirmek için. Bunu izleyen gençler şimdi askere gidelim abilerimiz orda ölüyorlar bizler kaçmayalım şerefimizle gidelim diyormu???
Ama büyüdükleri zaman askerden kaçma yolları arıyorlar.Nedense insanımız özenecek şeyi çok ince seçiyor sonunda da yanlış kısmı seçiyor.

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır kişiliksiz değiller. Sadece karakterlerinin oturma döneminde kötü kişiyi örnek alıyorlar. Kötü kişiye yönlendiriyorlar.

Bu solcu, sağcı kavgası değil. Bu karakter 20 yaş üzerindekilere olumlu etki yaptığını savunabilirsiniz. Ama kişiliği yeni yeni oturmaya başlayan çocuklara, gençlere kötü örnek oluyor ne yazık ki

Bu kendi görüşlerimdi. Umarım olayın bir de bu yönünü gözden geçirirsiniz.

Katılıyorum sana
Kardeşim orta okula gidiyodu 2 sene once , okula onu almaya gidince soytarılar okulun cevresini sarmıs ve agızlarında bu kelime dusmuyor kafanı keserim felan filan . ben polatım herneyse boyle abuk sabuk seyler.
Bizim milet dizilerden cok etkileniyor galiba. Herseye özeniyorlar hele işsiz gencler ilalah .

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki son bir olay daha anlatıyorum.

Geçen yıl ana sınıfı öğretmeni bir arkadaşım sınıftaki çocukların logolardan silah yapıp polatçılık oyadıklarını görmüş , sınıfta yasaklamış ve bir güzel nasihat çekmiş.

Bu o yaştaki çocukların bile etkilendiğinin en net örneği

İşin daha vahimi nedir biliyor musunuz? Okula velilerin gelip bu öğretmenden şikayetçi olması.

Ben yukarıda belli bir dönemde bir okulda geçen olayı anlattım. Emin ol ki bıçakladıktan sonra o sözleri söyledi. Tıpkı diğer olaylarda olduğu gibi..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Katılıyorum sana
Kardeşim orta okula gidiyodu 2 sene once , okula onu almaya gidince soytarılar okulun cevresini sarmıs ve agızlarında bu kelime dusmuyor kafanı keserim felan filan . ben polatım herneyse boyle abuk sabuk seyler.
Bizim milet dizilerden cok etkileniyor galiba. Herseye özeniyorlar hele işsiz gencler ilalah .

Çocuklarda dizi(ler) bu tür olumsuz etki bırakabilir . Yalnız , unutmamalıyız ki tarihimizde bu bir gerçek. Yaşamış olaylar var. Bunları bilmezden yetişmesi dahamı mantıklı sence ?. Cocuklarda yan etki bırakabilir gayet tabi. Bunda ailelerin büyük önemi var. Gerekli uyarıları yapmalı bence.

Bu sebebten dolayı , bu tür diziler yayından kalkması tarafımdan saçma bulunmaktadır.

Sonuç itibarıyla ; Gerçeklerle yüzleşmek kötü bir şey degil.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki son bir olay daha anlatıyorum.

Geçen yıl ana sınıfı öğretmeni bir arkadaşım sınıftaki çocukların logolardan silah yapıp polatçılık oyadıklarını görmüş , sınıfta yasaklamış ve bir güzel nasihat çekmiş.

Bu o yaştaki çocukların bile etkilendiğinin en net örneği

İşin daha vahimi nedir biliyor musunuz? Okula velilerin gelip bu öğretmenden şikayetçi olması.

Ben yukarıda belli bir dönemde bir okulda geçen olayı anlattım. Emin ol ki bıçakladıktan sonra o sözleri söyledi. Tıpkı diğer olaylarda olduğu gibi..

bundan 10 sene öncede bende robocopculuk oynuodum.terminatörcülük oynuodum.

Bundan 50 yıl önce tv yokken köylerde insanlar tahtadan silahlar yapıp birbirini kovalıyodu.

omerucan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çocuklarda dizi(ler) bu tür olumsuz etki bırakabilir . Yalnız , unutmamalıyız ki tarihimizde bu bir gerçek. Yaşamış olaylar var. Bunları bilmezden yetişmesi dahamı mantıklı sence ?. Cocuklarda yan etki bırakabilir gayet tabi. Bunda ailelerin büyük önemi var. Gerekli uyarıları yapmalı bence.

Bu sebebten dolayı , bu tür diziler yayından kalkması tarafımdan saçma bulunmaktadır.

Sonuç itibarıyla ; Gerçeklerle yüzleşmek kötü bir şey degil.

sepulchral bunun tek yolu bu dizi değil. Ben vatan sevgisini dizilerden öğrenmedim. Ben Atatürk'ü televizyondan öğrenmedim. Okudum.. Okudukça araştırdım..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5